Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 0:2. Walka do ostatnich sekund z mistrzem Polski

Mikołaj Pachniewski
10 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Do ostatnich sekund hokeiści Stoczniowca próbowali wyrównać stan meczu z mistrzami Polski - GKS Tychy. Do ostatnich sekund hokeiści Stoczniowca próbowali wyrównać stan meczu z mistrzami Polski - GKS Tychy.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) w meczu 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna podeszli do meczu bez respektu dla mistrzów Polski i do ostatnich sekund walczyli o wyrównującą bramkę. Przytrafił im się jednak błąd i przyjezdni na 20 sekund przed końcem strzelili drugą bramkę, która rozstrzygnęła o losach pojedynku.

35 Kieler; 97 Mateusz Rompkowski, 76 Wala - 40 Strużyk, 93 Pesta, 10 Stasiewicz; 3 Lehmann, 9 Leśniak - 73 Vitek, 21 Mocarski, 8 Zając; 7 Liśkiewicz, 27 Maciej Rompkowski - 24Maciej Rybak, 28 Drozd-Niekurzak, 13 Michał Rybak; 33 Żurawski, 15 Łabinowicz - 5 Drąg, 77 Sadowski, 4 Wołoszyk
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kasprzyk, Lipiński - Szachniewicz, Moszczyński
Widzów: bez publiczności
31 Murray; 88 Novajovsky, 6 Ciura - 91 Jeziorski, 5 Komorski, 95 Wronka; 67 Pociecha, 20 Biro - 66 Witecki, 24 Galant, 11 Gościński; 10 Martin, 27 Seed - 92 Tonge, 78 Cichy, 9 Mroczkowski; 22 Havlik, 17 Krzyżek - 39 Dupuy, 13 Rzeszutko, 71 Marzec
  • 27:29' Wronka as. Komorski, Jeziorski
  • 59:40' Rzeszutko as. Marzec, Wronka

Ciarko STS Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 2:1. Relacja, oceny

W piątek gdańszczanie rywalizowali na południu kraju z Ciarko STS Sanok. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna przegrali na Podkarpaciu 1:2.
1'
Rozpoczęło się spotkanie. Pierwsze wznowienie wygrali gospodarze.
2'
Tyszanie od początku rzucili się do ataku.
3'
Groźnie uderzał Dupuy (GKS Tychy) po trójkowej kontrze GKS, ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) na posterunku.
4'
Pierwsze celne uderzenie gospodarzy. Próbował Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale prosto w Murraya (GKS Tychy).
6'
O dziwo aktywniejsi w początkowych fragmentach meczu są hokeiści Stoczniowca.
8'
Kąśliwe uderzenie Drozda-Niekurzaka, ale pewnie złapał krążek bramkarz GKS.
10'
Świetna sytuacja Pesty (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po podaniu Strużyka (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale strzał był zbyt lekki i Murray (GKS Tychy) zdążył złapać krążek!
kara
10'
Havlik (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
11'
Nie mogą ustawić zamka gdańszczanie, dobrze broni się ekipa mistrzów Polski.
12'
Havlik (GKS Tychy) już na lodzie.
13'
Tonge (GKS Tychy) w sytuacji sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk)...broni bramkarz Stoczniowca!
14'
Ostre starcie Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Witeckiego (GKS Tychy). Wszystko w zgodzie z przepisami, dobry atak ciałem gdańszczanina.
15'
Strzał Zająca (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zza obrońcy, dobrze parkanem odbił krążek Murray (GKS Tychy).
17'
Próbował zaskoczyć Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) Havlik (GKS Tychy), krążek nie zmierzał w światło bramki, ale dla pewności złapał go gdański bramkarz.
19'
Najlepsza okazja dla gości, krążek wędrował jak po sznurku, ale Jeziorski (GKS Tychy) trafił tylko w boczną siatkę. Po chwili strzał Mroczkowskiego do odsłoniętej bramki, ale przepiękna parada Kielera!
20'
Koniec I tercji. Bez bramek na otwarcie.
Pierwsza tercja meczu z mistrzem Polski bardzo wyrównana. Momentami to gdańszczanie lepiej prezentowali się na tle znacznie mocniejszego przeciwnika. W końcówce tej odsłony dwie dogodne okazje mieli przyjezdni, ale świetna postawa Michała Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) uchroniła biało-niebieskich od straty bramki.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Tonge (GKS Tychy) zostawił krążek Mroczkowskiemu (GKS Tychy), ten uderzył bez zastanowienia, ale krążek odbił się od barku Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
23'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) dobrze podawał zza bramki, ale nikt nie zakończył akcji strzałem.
24'
Najpierw próbował Dupuy (GKS Tychy), potem dwukrotnie dobijał Marzec (GKS Tychy), chwilę później leżącego Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) próbował jeszcze pokonać Rzeszutko (GKS Tychy), ale wciąż bezbramkowy remis!
24'
Ostro zaatakowany Novajovsky (GKS Tychy), protesty tyskiego boksu. Poszkodowany w tej akcji obrońca GKS sam udał się do boksu.
25'
Mocne uderzenie Tonge'a (GKS Tychy), zasłonięty Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) instynktownie odbił krążek.
27'
Trójkowa kontra tyszan, sporo szczęścia po stronie biało-niebieskich, że Marzec (GKS Tychy) źle podał do Rzeszutki (GKS Tychy).
27:29'
[0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Wronka. Świetnie wjechał przed bramkę Komorski i obsłużył, pozostawionego bez opieki, Wronkę.
30'
Rośnie optyczna przewaga tyszan, ale niewiele z niej wynika. Zbyt nonszalancko grają mistrzowie Polski.
33'
Groźne uderzenie Galanta (GKS Tychy) po lodzie. Krążek minimalnie minął słupek gdańskiej bramki.
kara
35'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
36'
Stasiewicz wyrzucił za bandę Komorskiego potem ten zaczął szarpać gdańskiego napastnika i sędziowie odesłali obu hokeistów na ławkę kar.
37'
Gdańszczanie już w pełnym składzie. Dużo strzałów, ale w większości zablokowanych lub niecelnych oddali goście.
39'
Szybka gra z obu stron. Mało przerw w grze.
40'
Ukarani wcześniej Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Komorski (GKS Tychy) wrócili na lód.
40'
Koniec II tercji. Minimalnie prowadzenie przyjezdnych 1:0.
Druga część gry pod dyktando mistrzów Polski. Gdańszczanie sporadycznie gościli pod bramką Murraya (GKS Tychy), znacznie więcej pracy miał Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Ten spisywał się jednak wyśmienicie, ale przy uderzeniu Wronki (GKS Tychy) z najbliższej odległości nie miał nic do powiedzenia. Przed ostatnimi 20 minutami wciąż spore nadzieje na punkty mogą mieć gospodarze, bo przyjezdni nie grają wybitnego meczu.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja spotkania.
43'
Ambitnie walczą gdańszczanie, widać, że chcą doprowadzić do wyrównania.
46'
Potężny strzał Cichego (GKS Tychy), ale wprost w Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
46'
Kąśliwie uderzał Mroczkowski (GKS Tychy) zza obrońcy, instynktowna interwencja bramkarza Stoczniowca.
47'
Strzał Pociechy (GKS Tychy) spod bandy, trącił krążek Galant (GKS Tychy) i słupek uratował gdańszczan przed stratą drugiej bramki.
49'
Kopia sytuacji z drugiej tercji, znów Wronka (GKS Tychy) pozostawiony sam przed Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale tym razem przekombinował i nie ma drugiej bramki.
kara
50'
Cichy (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku.
52'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) dobrze trącił krążek po wrzutce Mateusza Rompkowskiego, ale "guma" przeleciała tuż obok słupka.
52'
Tyszanie w pełnym zestawieniu.
53'
Błąd w obronie gospodarzy i świetną szansę miał Jeziorski (GKS Tychy), ale wyciągnąć się, jak struna Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i odbił krążek.
kara
55'
Drobne spięcie pomiędzy Lehmannem a Galantem. Sędziowie odesłali obu na ławkę kar.
57'
Obie drużyny grają już w pełnych składach.
kara
58'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku. To znacznie zmniejsza szanse gospodarzy na doprowadzenie do wyrównania.
59'
Trwa ostrzał gdańskiej bramki, ale Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wciąż na posterunku.
59'
Ostatnia minuta gry!
60'
Gospodarze w pełnym składzie.
59:40'
[0:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Rzeszutko. Mocny strzał Marca odbił Kieler, ale przy dobitce Rzeszutki był bez szans!
60'
Koniec meczu! Stoczniowiec przegrał z GKS Tychy 0:2.
60'
W trzeciej tercji gospodarze ambitnie próbowali wyrównać stan pojedynku z mistrzem Polski. Znacznie bardziej doświadczeni goście umiejętnie kontrolowali jednak przebieg meczu, a w ostatnich sekundach wykorzystali błąd gospodarzy i strzelili drugą bramkę zamykając spotkanie.