Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 0:7. Trzy bramki gdańskich wychowanków

dak.
9 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Szymon Marzec (z lewej) strzelił gola dla GKS Tychy na 3:0. W geście radości uniósł ręce do góry, a na trybunach kibice zaczęli skandować jego nazwisko. Szymon Marzec (z lewej) strzelił gola dla GKS Tychy na 3:0. W geście radości uniósł ręce do góry, a na trybunach kibice zaczęli skandować jego nazwisko.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał w hali "Olivia" z GKS Tychy 0:7 (0:1, 0:3, 0:3) w 9. kolejce PHL. Jedną bramkę dla gości strzelił Szymon Marzec, a dwie - Jarosław Rzeszutko, czyli wychowankowie gdańskiego klubu. Kolejny mecz w niedzielę, o godz. 17. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna podejmą Re-Plast Unia Oświęcim. Bilety w cenie 10 i 20 zł.

35 Kieler, 11 Soliński - 97 Rompkowski, 76 Wala, 73 Vitek, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz - 3 Lehmann, 9 Leśniak, 13 Rybak Michał, 40 Strużyk, 24 Rybak Maciej - 23 Maciejewski, 33 Żurawski, 8 Zając, 93 Pesta, 22 Bondarenko - 7 Liśkiewicz, 17 Niedźwiecki, 15 Łabinowicz, 77 Sadowski, 5 Drąg
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kryś, Mazur
Widzów: 244
18 Lewartowski, 31 Murray - 22 Havlik, 88 Nowajowski, 9 Mroczkowski, 5 Komorski, 95 Wronka - 27 Seed, 87 Kotlorz, 39 Dupuy, 24 Galant, 71 Marzec - 67 Pociecha, 6 Ciura, 17 Krzyżek, 13 Rzeszutko, 23 Gruźla - 12 Bizacki, 68 Kogut, 38 Ubowski, 91 Jeziorski
  • 56:20' Komorski as. Mroczkowski, Nowojowski

Pierwotnie piątkowy mecz miał zostać rozegrany w Tychach, ale GKS poprosił o zmianę gospodarza.
Stoczniowiec wciąż czeka na pierwsze punkty w tym sezonie. Na razie przegrał wszystkie osiem spotkań.
Z kolei GKS Tychy jest na drugim krańcu tabeli. Tyszanie przegrali dotychczas jeden mecz. Na koncie mają 21 punktów.
Ostatnie spotkanie gdańscy hokeiści rozegrali w minioną niedzielę. Na wyjeździe przegrali z drużyną Ciarko STS Sanok 1:3.

Ciarko STS Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 3:1. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

W drużynie GKS Tychy gra dobrze znany gdańskim kibicom Szymon Marzec. To właśnie on ma zapewnić największą w tym sezonie frekwencję na trybunach hali "Olivia". Przypomnijmy, że liczba miejsc jest ograniczona do 299.

Szymon Marzec: Mówią, że podniosę frekwencję

Hokeiści są po wstępnym zapoznaniu się z taflą lodu.
Stoczniowiec tradycyjnie w biało-granatowych strojach. GKS na czarno.
Kibice powoli zajmują miejsca na trybunach hali "Olivia"
1'
Zaczynamy. Stoczniowiec w posiadaniu krążka
1'
Na bramkę gości pierwszy strzał oddał Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale broni golkiper
2'
Pociecha (GKS Tychy) atakuje zza niebieskiej. Czuje Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
3'
Bondarenka (STOCZNIOWIEC Gdańsk) uderza, ale obrońca paruje strzał obok bramki
4'
Krążek poza taflą lodu. Zaczynamy pod bramką gości
3:55'
[0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki: Komorski as. Mroczkowski.
6'
Gospodarze idą za ciosem. Seria strzałów na bramkę Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
kara
6'
Jeziorski (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem
kara
7'
Marzec (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku rywala.
8'
Gospodarze w podwójnej przewadze. Nie potrafili jednak pokonać bramkarza GKS. Trwa kolejne natarcie
8'
Marzec (GKS Tychy) wraca na lód. Gospodarze wciąż w przewadze
10'
Piękna interwencja Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Bramkarz Stoczniowca broni w sytuacji 2 na 1
10'
Goście w pełnym składzie
11'
Kieler broni strzał Jeziorskiego (GKS Tychy) z najbliższej odległości
12'
Oblężenie bramki Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Goście strzelali, ale albo obok bramki, albo czujny był Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
13'
Ofiarna interwencja Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni "Stocznię" przed utratą bramki
14'
Seria niedokładnych podań. Krążek ślizga się z jednej na drugą stronę, ale nic z tego nie wynika
15'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) przejął krążek w środku pola, po chwili uderzył, ale bramkarz wybronił uderzenie
16'
Mamy przestój w grze. Dwukrotnie dochodziło do wymiany "5" w obu drużynach
17'
Goście od razu ruszyli z atakami. Żaden strzał nie znalazł się jednak w siatce
18'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni w sytuacji sam na sam
19'
Seria strzałów na bramkę Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Żaden z nich nie ląduje jednak w siatce
kara
20'
Seed (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku rywala
20'
Rzeszutko (GKS Tychy) strzałem kończy I tercję, ale niecelnie.
20'
Koniec I tercji. Stoczniowiec przegrywa z GKS 0:1.
Mistrz Polski dokładnie wie po co przyjechał do Gdańska. Po I tercji wygrywa na razie 1:0, choć prowadzenie mogło być wyższe, gdyby nie dobra postawa Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk), a także celniejsze uderzenia. Gospodarze czekają na swoje okazje, ale akcje toczą się głównie na ich połowie.
21'
Początek II tercji
21'
Na ławce kar wciąż Seed (GKS Tychy)
22'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) minął jednego rywala, ale dwóch kolejnych już powstrzymało hokeistę Stoczniowca
22'
Pociecha (GKS Tychy) mocno spod niebieskiej, broni Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
23'
Bondarenko (STOCZNIOWIEC Gdańsk) udał się w rajd, ale szybko doskoczyło do niego trzech rywali
24'
Gospodarze przez dłuższą chwilę konstruowali akcję pod bramką gości, ale nic z tego nie wyniknęło
25'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) spod niebieskie, ale nad bramką
kara
26'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za przeszkadzanie
kara
28'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie.
28'
Spalony gospodarzy. Grają w przewadze dwóch zawodników, oddali 4 strzały, ale bez powodzenia
29'
Gospodarze raz jeszcze wyszli spod opresji. Na lód wraca Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
kara
31'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za atak łokciem
31'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pewnym chwytem łapie krążek po strzale Marca
32'
Rzeszutko (GKS Tychy) nad bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
32'
Gospodarze w pełnym składzie
33'
Ciura (GKS Tychy) spod niebieskie, ale krążek leci obok słupka po odbiciu jednego z obrońców
34'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) chciał indywidualnie zakończyć akcję, ale pod bramką rywala powstrzymał go obrońca
34:31'
[0:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Komorski, as. Wronka, Mroczkowski. Hokeista wbił z najbliższej odległości po podaniu zza bramki
36'
Niedźwiecki (STOCZNIOWIEC Gdańsk) uderza spod bandy, ale bez większego zagrożenia
36'
Kolejna seria strzałów gości. Na posterunku Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
38'
Efektownie chciał zrobić to Komorski (GKS Tychy). Złapał krążek pod bramką gospodarzy i uderzył, ale niecelnie
38:10'
[0:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Marzec as. Galant. Były hokeista PKH Lotosu od razu uniósł ręce w górę
39'
"Szymon Marzec (GKS Tychy), Szymon Marzec (GKS Tychy) " na trybunach gdańskiej Olivii
kara
39'
Niedźwiecki (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową
39:22'
[0:4] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Rzeszutko, as. Nowajowski. Kieler obronił pierwszy strzał, ale był bezradny wobec dobitki
40'
Koniec II tercji. Stoczniowiec przegrywa z GKS 0:4.
Kolejna tercja pod dyktando gości. Wielokrotnie próbowali pokonać Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale potrzebowali na to 14 minut drugiej części spotkania. Później w odstępie pięciu minut jeszcze dwukrotnie cieszyli się ze strzelonych goli. Wzrosła liczba kar dla gospodarzy. W I tercji ani razu nie musieli pauzować, za to po przerwie czterokrotnie siadali na ławce kar.
Na 3:0 bramkę zdobył Szymon Marzec (GKS Tychy), który do Tych odszedł z PKH Lotosu.
41'
Zaczynamy III tercję
41'
Bramka przesunęła się po strzale Seeda (GKS Tychy). Przerwa w grze
42'
Goście długo przesiadują pod bramką Stoczniowca. Czujnie Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
kara
43'
Galant (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem
44'
Jeziorski (GKS Tychy) sam na sam, ale tylko w słupek
44'
Mamy oficjalny komunikat. Na dzisiejszym meczu zgromadziło się 244 kibiców.
45'
GKS w pełnym składzie
45:00'
[0:5] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Rzeszutko, as. Wronka. Druga bramka wychowanka Stoczniowca
47'
Widać zapał w szeregach gospodarzy. Jednak przy każdym wyjściu z kontrą hokeiści są powstrzymywani lub muszą wybijać krążek daleko przed siebie
48'
Mroczkowski (GKS Tychy) bliski zdobycia bramki, ale pomylił się po świetnym podaniu kolegi
50'
Goście nie zwalniają tempa. Kolejne strzały, ale na posterunku jest Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
50:58'
[0:6] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Pociecha. Hokeista uderzył pod poprzeczkę
kara
52'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie
54'
Gościom jeszcze mało. Kreują kolejne okazje. Na razie jednak bez znaczących strzałów
55'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wraca na lód
56'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) interweniuje po strzale spod niebieskiej
56:20'
[0:7] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Komorski as. Mroczkowski, Nowojowski.
58'
Seria niedokładnych podań po obu stronach. Wszyscy już chyba czekają na końcową syrenę
kara
59'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
60'
W posiadaniu goście, ale hokeiści już tylko wymieniają podania między sobą
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec Gdańsk przegrał z GKS Tychy 0:7
Mistrz Polski pewnie wygrał piątkowe spotkanie. Dominował na lodzie w każdym aspekcie. Wielokrotnie uderzał na bramkę gospodarzy i gdyby nie Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) to zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Stoczniowiec po I rundzie wciąż bez punktu.

10 Stoczniowiec Gdańsk 9 0 0 0 9 14:44 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-10-11

Wyniki 9 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - GKS Tychy 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
  • Ciarko STS Sanok - Tauron Podhale Nowy Targ 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
  • Comarch Cracovia - GKS Katowice 1:5 (0:4, 1:0, 0:1)
  • Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
dak.

• kostecki!

0-7 zgłoś się!

• 72 5

• Uczeń - Mistrz 0-7 (9)

• 13 23

• ten uczeń to chyba jakiś opóźniony w rozwoju (1)

• 10 0

• Wróć na ziemie, a nie żyjesz historią...