stat
Impreza już się odbyła

SailBook Cup 2014

  • sobota, 19 lipca 2014, godz. 12:00
  • Lokalizacja
    Sopot - Gotlandia - Gdańsk

W sobotę 19 lipca o godz. 12.00 sygnałem ze statków Urzędu Morskiego rozpoczną się najdłuższe w Polsce regaty na Bałtyku SailBook Cup 2014.

Oficjalne rozpoczęcie regat odbędzie się o godz. 11 w Marinie Sopot. Na uroczystości obecny będzie prezydent Sopotu pan Jacek Karnowski oraz ambasador regat SailBook Cup - kpt. Zygfryd "Zyga" Perlicki, który do mariny przypłynie jachtem "Copernicus", na którym czterdzieści lat temu wystartował w okołoziemskich regatach Whitbread. Wypływające na start załogi pożegna orkiestra Hubertus Brass.

Regaty SailBook Cup odbędą się w dniach 19-27 lipca 2014 i są to najdłuższe regaty morskie w Polsce. Załogi mają do pokonania około 600 mil morskich na trasie Sopot-Visby-Sopot z jednym postojem w Visby. Do regat zgłosiły się 22 załogi na jachtach różnej wielkości, w tym dwie załogi rosyjskie. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech grupach ORC, KWR oraz Open. SailBook Cup zaliczany jest klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego jako regaty typowo morskie, które nagradzane są dodatkowymi punktami.

Tegoroczna edycja regat jest hołdem złożonym pionierom polskiego żeglarstwa morskiego i ma uczcić pierwsze polskie morskie regaty w 1934r. (trasa Gdynia - Visby). Wtedy na tej trasie ścigał się generał Mariusz Zaruski, osiemdziesiąt lat później do rywalizacji staje STS "Generał Zaruski".

Ambasadorem regat SailBook Cup 2014 jest "Kultowy Żeglarz Polski XX wieku" - kpt. Zygfryd "Zyga" Perlicki, jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, olimpijczyk z Kilonii, skipper jachtu "Copernicus" w regatach okołoziemskich Whitbread, wielokrotny mistrz Polski w klasach olimpijskich i morskich, doskonały sędzia żeglarski.

Rywalizację jachtów będzie można śledzić na bieżąco na stronie regat: www.sailbookcup.pl dzięki nowoczesnemu systemowi YellowBrick. SailBook Cup to jedna z dwóch polskich imprez monitorowanych przez system trackingowy, który w Polsce dopiero zaczyna być stosowany. Tracking jachtów dostępny będzie również w Informacji Turystycznej w Sopocie na Placu Zdrojowym. Tam również zostanie wystawione główne trofeum regat - srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku, który nawiązuje do historycznego aspektu regat.

Oficjalna strona regat: www.sailbookcup.pl

Organizatorzy: SailBook.pl, Pomorski Związek Żeglarski
Partnerzy: Gmina Miasto Sopot, Urząd Morski w Gdyni i Liga Morska i Rzeczna, Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, Fundacja Helios, Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Polski Klub Morski, Puchar Bałtyku Południowego, Navinord
Sponsorzy: Naftoport, Voith, Work Service, Navcomm, Seldén, ICOM, Aero-Vaerft, 3 Sails, Ocean Sails, Henri Lloyd, AlmaPress Księgarnia Morska
Patroni medialni: SSI Jerzy Kuliński, Radio Gdańsk, Tawerna Skipperów, Magazyn Prestiż, Magazyn W Ślizgu, Młody Elbląg, Nowyj Kaliningrad, Solovela, Batsaans

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

26.01 g.17.00
Fenerbahce Stambuł
26.01 g.21.30
Sporting Lizbona
28.01 g.16.30
Ślęza Wrocław
AZS Uniwersytet Gdański
28.01 g.20.30
Stal Nysa
29.01 g.16.30
Ślęza Wrocław/AZS Uniwersytet Gdański
24.01 g.20.30
mecz trwa
Cerrad Enea Czarni Radom
23.01 g.17.30
GTK Gliwice
22.01 g.19.30
Beretta Famila Schio
22.01 g.17.00
mecz odwołany
BC Polkowice
20.01 g.17.30
Budnex Stal Gorzów