Arka zremisowała z Sandecją 0:0

21 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 22:23 (21 lipca 2017)

Pavels Steinbors w drugim meczu ekstraklasy sezonu 2017/18 nie puścił gola. I tylko z postawy defensywy Arka Gdynia może być zadowolona po wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz. Pavels Steinbors w drugim meczu ekstraklasy sezonu 2017/18 nie puścił gola. I tylko z postawy defensywy Arka Gdynia może być zadowolona po wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Po pierwszym meczu 2. kolejki piłkarze Arki Gdynia objęli prowadzenie w ekstraklasie, ale cieszyli się nim niewiele ponad 2 godziny. W Niecieczy, gdzie gospodarskie obowiązki wypełnia beniaminek, żółto-niebiescy zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 0:0. Na niespełna tydzień przed spotkaniem w kwalifikacjach Ligi Europy trener Leszek Ojrzyński wymienił połowę składu, co nie pozostało bez wpływu na jakość gry. Żółto-niebiescy wciąż szukają nowych piłkarzy. W piątek na testy stawili się: środkowi obrońcy Ivica Zunić (Chorwacja) i Frederik Helstrup (Dania), pomocnik Siergiej Kriwiec (Białoruś) oraz napastnik Philip Hellquist (Szwecja).

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
1 Gliwa - 3 Kuban, 5 Szufryn, 28 Piter-Bućko, 70 Brzyski - 20 Danek, 7 Baran, 10 Trochim, 37 Dudzic - 21 Cetnarski - 11 Korzym
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Mucha, Winkler
Widzów: 2646
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 26 Danch, 2 Socha - 4 Sołdecki, 17 Marciniak - 13 Piesio, 14 Nalepa, 24 Kun - 9 Jurado
  • 46' 20 Danek Zmiany 22 Mraz
  • 63' 11 Korzym Zmiany 92 Kolew
  • 63' 37 Dudzic Zmiany 33 Kasprzak
Zmiany Zmiany
  • 61' 9 Jurado Zmiany 11 Siemaszko
  • 61' 14 Nalepa Zmiany 21 Sambea
  • 86' 24 Kun Zmiany 19 Jazvić
  • 60' Dudzic
Kartki Kartki

W piątek na testach w Gdyni stawiło się czterech nowych zawodników. Białoruski pomocnik Siergiej Kriwiec występował ostatnio w Wiśle Płock i rozczarowywał, ale wcześniej gwiazdą ekstraklasy był w Lechu Poznań Chorwat Ivica Zunić to środkowy obrońca, który ostatnio grał w rosyjskim FK Orenburg. W przeszłości występował w GKS Tychy (49 meczów, 4 bramki). Duńczyk Frederik Helstrup to środkowy obrońca, ostatnio grał w Helsingborgs IF. Natomiast szwedzki napastnik Philip Hellquist w minionym sezonie grał dla austriackiego Wolfsberger AC.
Po przyjeździe wszyscy czterej piłkarze zaliczyli zajęcia i testy z trenerem Łukaszem Radzimińskim. W sobotę mają otrzymać szansę podczas sparingu w Gniewinie, który Arka zagra o godz. 18 z dziesiątym zespołem ligi izraelskiej poprzedniego sezonu - Hapoelem Ra’anann.
to m.in. odpowiedź na odejście Hofbauera, który na 3 najbliższe sezony związał się z austriackim St. Poelten
wielkim powodzeniem cieszył się pierwszy dzień sprzedaży biletów na mecz w kwalifikacjach Ligi Europy, który w Gdyni odbędzie się 27.07 o godz. 20. W niektórych punktach tworzyły się kolejki na kilkadziesiąt minut stania

POZNAJ BLIŻEJ FC MIDTJYLLAND. SPRAWDŹ, JAK KUPIĆ BILET NA MECZ W GDYNI 27.07 GODZ. 20 BĄDŹ WYKUPIĆ DZIECKU MIEJSCE W TZW. ESKORCIE NA PREZENTACJI
z niecierpliwością na ten mecz, ale także na każdy kolejny pojedynek w ekstraklasie czeka Kun (ARKA Gdynia), który doskonale wprowadził się do drużyny Arki

PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWYCH ARKI POD HASŁEM: NIE ZACHŁYSTYWAĆ SIĘ, ALE I NIE BAĆ

Arkę na wyjeździe tradycyjnie wspierać będą kibice. Będą m.in. zaprzyjaźnieni z Cracovii. Jednak muszą uważa. Już po pierwszej kolejce na klub nałożona została kara

KARA DLA ARKI I MOCNE SŁOWA W OŚWIADCZENIU KLUBU. SPRAWDŹ, O CO POSZŁO
przed czekającym Arkę meczem w kwalifikacjach Ligi Europy, choć on będzie za 6 dni, trener Ojrzyński zdecydował się mocno przemeblować "11"
W wyjściowej "11" aż 5 zmian w porównaniu z inauguracją, a w dodatku na nowej dla siebie pozycji zagra Socha (ARKA Gdynia), który przenosi się na lewą obronę

ARKA - ŚLĄSK 2:0: VIDEO, FOTO, RELACJA. WYSTAW NOTY PIŁKARZOM
debiutantem w Arce Danch (ARKA Gdynia), który zmienił Sobieraja na środku obrony
rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 3 Sobieraj, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 16 Rey, 19 Jazvić, 21 Sambea
Sandecja w tym roku mecze ma rozgrywać w Niecieczy. Do Nowego Sącza ma wrócić dopiero na wiosnę
z tego stadionu Arka nie ma dobrych wspomnieć. Przed rokiem na inaugurację sezonu przegrała tam 0:2, ale z Termaliką
zapowiada się ciekawy pojedynek choć nie bezpośredni trenera Ojrzyńskiego z napastnikiem Korzymem (Sandecja Nowy Sącz). W Koronie, Górniku i Podbeskidziu był to ulubiony piłkarz obecnego szkoleniowca Arki, a teraz gra on dla Sandecji
i właśnie wejście Korzyma (Sandecja Nowy Sącz) za Kolewa to jedyna zmiana w "11" Sandecji w porównaniu ze składem, który zremisował w 1. kolejce w Poznaniu 0:0
rezerwowi Sandecji: 16 Radliński, 2 Straus, 6 Kraczunow, 17 Basta, 22 Mraz, 33 Kasprzak, 92 Kolew
kapitanem Arki dziś Socha (ARKA Gdynia)
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka na żółto-niebiesko. Sandecja na biało-czarno koszulki i czarne spodenki
te drużyny grały ze sobą w Gdyni 1 lipca. Wygrała wówczas Sandecja 2:0. Liczymy dziś na rewanż

PRZECZYTAJ RELACJĘ ZE SPARINGU ARKA - SANDECJA 0:2
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
pierwszy róg meczu dla Sandecji
3'
Po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (Sandecja Nowy Sącz) niecelnie główkował Dudzic (Sandecja Nowy Sącz)
4'
Marcjanik (ARKA Gdynia) dobrze wybił głową piłkę wrzucaną w "16" przez Dudzica (Sandecja Nowy Sącz)
5'
na razie gra głównie na połowie Arki
5'
Nalepa (ARKA Gdynia) niczym ze Śląskiem zabrał piłkę rywalowi. Tym razem na połowie rywali ograł Trochima (Sandecja Nowy Sącz). Jednak akcję zakończył niecelny strzałem
7'
agresywnie mecz zaczął Jurado (ARKA Gdynia). Napastnik Arki już po raz drugi faulował
8'
z wolnego zbyt mocna wrzutka Brzyskiego (Sandecja Nowy Sącz). Piłka bezpośrednio wyszła poza boisko
10'
Sandecja stara się atakować. Sporo akcji skrzydłami lub z pominięciem drugiej linii od razu przerzut z własnej połowy w pobliże "16" Arki
10'
Arka głównie cofnięta na własną połowę. Tutaj przyjmuje rywala. Poza linią środkową do pressingu wychodzi najczęściej Jurado (ARKA Gdynia)
13'
dogranie Sochy (ARKA Gdynia) w pole karne, ale piłki nie sięgnął Kun (ARKA Gdynia). Trafiła ona do Gliwy (Sandecja Nowy Sącz)
14'
Sandecja zmuszona do gry atakiem pozycyjnym nie może rozwinąć skrzydeł, gdyż zalicza dużo niecelnych podań. To także efekt dobrego ustawienia Arki przed własnym polem karnym
16'
na razie wolne tempo akcji z obu stron. Brakuje przyspieszenia
17'
po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) w pole karne piłka spadła pod nogi Jurado (ARKA Gdynia), ale Hiszpan nie zdołał złożyć się do strzału
20'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
21'
od kilku minut niewiele ciekawego na boisku
22'
posiadanie piłki Sandecja 66, Arka 34 procent, ale to nie przekłada się na sytuacje podbramkowe
22'
niecelny strzał z pola karnego, ale z dość ostrego kąta Danka
24'
Marciniak (ARKA Gdynia) zszedł na lewe skrzydło i dośrodkował. W polu karnym gospodarzy najwyżej wyskoczył Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz)
25'
wrzutka Nalepy (ARKA Gdynia) w kierunku Zbozienia (ARKA Gdynia), ale najszybszy przy piłce Gliwa (Sandecja Nowy Sącz)
26'
na spalonym Trochim (Sandecja Nowy Sącz). To min. były piłkarz Bałtyku, który jeszcze w I lidze był przymierzany również do Arki, ale ostatecznie do Gdyni nie wrócił
28'
już 9. faul Arki
29'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po uderzeniu głową Korzyma (Sandecja Nowy Sącz)
29'
pierwszy celny strzał tego meczu
kontuzja
29'
pomocy medycznej potrzebuje Zbozień (ARKA Gdynia)
30'
prawy obrońca Arki może kontynuować grę
33'
obraz gry od początku meczu bez zmian. Częściej przy piłce Sandecja, Arka czeka na kontrę
35'
znów strata Trochima (Sandecja Nowy Sącz) na własnej połowie. Socha (ARKA Gdynia) spróbował uderzenia z dystansu. Trafił w światło bramki, ale Gliwy (Sandecja Nowy Sącz) nie zaskoczył. Pierwszy celny strzał Arki
35'
próba szybszego ataku Sandecji Dudzica (Sandecja Nowy Sącz) przerwana wybiciem piłki w aut przez Sołdeckiego (ARKA Gdynia)
36'
po dograniu w "16" Piesio (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału Kun (ARKA Gdynia), którego blokował Szufryn
38'
przycisnęła Arka, ale ani Jurado (ARKA Gdynia), ani Kun (ARKA Gdynia) nie przebili się ze strzałem
41'
sędzia napomniał Marciniaka (ARKA Gdynia), który faulował Dudzica (Sandecja Nowy Sącz). Znów obyło się bez kartki, choć arkowcy muszą uważać, bo zbyt często przekraczają przepisy
44'
strzał z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia) celny, ale za słaby na Gliwę (Sandecja Nowy Sącz)
45'
Jurada (ARKA Gdynia) wycofał piłkę przed pole karne, ale Nalepa (ARKA Gdynia) po nieudanym zwodzie próbował nabrać sędziego na faul rywala. Arbiter nie zagwizdał
45'
minuta doliczona
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI
Nic godnego uwagi w pierwszej połowie się nie wydarzyło. Mecz w wolnym tempie bez okazji bramkowych.
Częściej przy piłce (57 procent) była Sandecja, ale gospodarze zupełnie nie mieli pomysłu na rozmontowanie dobrze ustawionej w defensywie Arki. Oddali tylko 3 strzały, w tym 1 celny Korzyma (Sandecja Nowy Sącz), który nie sprawił kłopotu Steinborsowi (ARKA Gdynia).
Natomiast priorytetem gości na tę połowę najwyraźniej było to, by gola nie stracić niż go zdobyć. A szkoda. Widać było, że gdy Arka chwilami przyspieszała grę, bądź próbowała pressingu na połowie rywali, to beniaminek gubił się. Błędy popełniał zwłaszcza Trochim.
Na razie jedynie gdynianie uzyskali przewagę w statystykach strzałów (5 łącznie, 3 celne). Im także zabrakło klarownej sytuacji na gola.
Goście ponadto muszą ograniczyć faule. Przekroczyli przepisy już 10 razy. Gdy będą to kontynuować po przerwie, mogą posypać się kartki.
46'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Danek, w jego miejsce wchodzi Mraz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Sandecja, która dokonała roszady z lewej strony pomocy. Natomiast Arka w tym samym składzie co przed przerwą
47'
ładna akcja skrzydłowych Arki. Kun (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, a Piesio (ARKA Gdynia) celnie uderzył. Pewnie obronił Gliwa (Sandecja Nowy Sącz)
48'
Steinbors (ARKA Gdynia) wybiegł poza własne pole karne, by zagrać piłkę głową i przerwać kontrę rywali
48'
Baran (Sandecja Nowy Sącz) naprawił swój błąd. To on ją stracił na własnej połowie, ale zdążył zablokować dośrodkowanie Piesio (ARKA Gdynia) i skończyło się na rogu dla Arki
49'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Nalepy
50'
zablokowany strzał z dystansu Cetnarskiego (Sandecja Nowy Sącz)
50'
kapitalna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia). Na róg wybił piłkę po bombie Brzyskiego (Sandecja Nowy Sącz) z około 30 metrów
51'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Cetnarskiego (Sandecja Nowy Sącz)
52'
bardziej ofensywny początek drugiej połowy z obu stron niż gra w niemal całej pierwszej połowie
52'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) pewnie złapał piłkę, którą Zbozień (ARKA Gdynia) chciał zaadresować na głowę Jurado (ARKA Gdynia)
53'
przerwany atak Sandecji przez sędziego. W polu bramkowym Arki Mraz (Sandecja Nowy Sącz) sfaulował Sochę (ARKA Gdynia)
55'
Korzym (Sandecja Nowy Sącz) wybił piłkę na róg, wyręczając obrońców
55'
bez zagrożenie dla Sandecji po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
57'
o mały włos nie byłoby gola samobójczego. Po wrzutce z wolnego Brzyskiego (Sandecja Nowy Sącz) Steinborsa (ARKA Gdynia) sprawdził... Marciniak (ARKA Gdynia). Po główce pomocnika bramkarz Arki przerzucił piłkę nad poprzeczką
58'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Cetnarskiego (Sandecja Nowy Sącz)
58'
rozgrzewają się Siemaszko i Sambea
59'
odbita piłka przez Sandecję po wybiciu piłki z autu przez Zbozienia (ARKA Gdynia). Piesio (ARKA Gdynia) uderzył z woleja, ale Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) obronił
60'
Żółtą kartką został ukarany Dudzic (Sandecja Nowy Sącz), który zagrał piłkę ręką, próbując blokować uderzenie Piesio
60'
strzał z wolnego nad poprzeczką Nalepy (ARKA Gdynia)
60'
to na pewno kontrowersja. Jeśli sędzia zdecydował się odgwizdać zagranie ręką Dudzica (Sandecja Nowy Sącz) to wydawało się, że miało ono miejsce w polu karnym, a nie przed
61'
podwójna zmiana w Arce
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Sambea.
63'
podwójna zmiana także w Sandecji
63'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Korzym, w jego miejsce wchodzi Kolew.
63'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudzic, w jego miejsce wchodzi Kasprzak.
64'
Kun (ARKA Gdynia) sam na sam z Gliwą (Sandecja Nowy Sącz), ale strzelił w bramkarza! Skrzydłowego do tej okazji wyprowadziło podanie Siemaszki (ARKA Gdynia)
65'
to 5. celny strzał Arki i zdecydowanie najlepsza okazja na gola
68'
Arka gra o wiele odważniej niż w pierwszej połowie. A zmiany dokonane przez trenera Ojrzyńskiego to dla piłkarzy kolejny znak, że mają zaatakować
71'
brakuje precyzji przy dośrodkowaniach z obu stron. Najpierw zamiast na głowę jednego z kolegów za bramkę piłkę wrzucił Sambea (ARKA Gdynia), a po chwili tym samym odpowiedział Brzyski (Sandecja Nowy Sącz)
73'
podanie do napastnika Sandecji trafiło Kolewa (Sandecja Nowy Sącz) w... plecy
74'
róg dla Sandecji po interwencji Sambei (ARKA Gdynia)
74'
tym razem Cetnarski (Sandecja Nowy Sącz) z rogu najpierw krótko, a dopiero po otrzymaniu odegrania dośrodkował. Jednak i to nie zaskoczyło defensywy Arki
76'
przepychanki przy linii bocznej Barana (Sandecja Nowy Sącz), Kubana i Siemaszki (ARKA Gdynia)
76'
faulował Baran (Sandecja Nowy Sącz), a po gwizdku niezbyt sportowo zachowali się Kuban (Sandecja Nowy Sącz), od którego się to zaczęło i w odpowiedzi Siemaszko (ARKA Gdynia)
76'
sędzia nie odwołał się do kartek
76'
Oficjalna frekwencja 2646 kibiców
78'
coraz większa optyczna przewaga Arki. Teraz to gdynianie prowadzą grę, a gospodarze czekają na kontry
79'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Piesia (ARKA Gdynia)
83'
spiker informuje kibiców w sektorze gości, że ze stadionu wyjdą dopiero 20 minut po zakończeniu spotkania
84'
Gliwa (Sandecja Nowy Sącz) piąstkuje piłkę po strzale Piesio (ARKA Gdynia). Będzie róg
84'
rozgrzewa się Jazvić
84'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Arki
86'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kun, w jego miejsce wchodzi Jazvić.
86'
dla chorwackiego skrzydłowego to debiut w Arce. Przypomnijmy, że trenerowi Ojrzyńskiemu polecił tego piłkarza były podopieczny - Golański

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O JAZVICIU
kontuzja
87'
pomocy medycznej potrzebuje Kolew (Sandecja Nowy Sącz), który ucierpiał w starciu z Marcjanikiem (ARKA Gdynia)
88'
Kolew (Sandecja Nowy Sącz) trzyma się za bark. Musi jednak wrócić na boisko, bo Sandecja wykorzystała limit zmian
89'
Steinbors (ARKA Gdynia) był zasłonięty, ale zdołał rzucić się w lewy róg i zdążył złapać piłkę po strzale Barana (Sandecja Nowy Sącz) sprzed "16"
90'
4 minuty doliczone
90'
z boku krzyczą do piłkarzy Arki nie tylko trener Ojrzyński, ale także Sobieraj, który w dwóch pierwszych meczach tego sezonu był kapitanem, a dziś zapewne odpoczywa przed kwalifikacjami Ligi Europy
90+2
Jazvić (ARKA Gdynia) zamiast dośrodkowywać wycofał piłkę, a wyszło mu podanie do rywala
90+3
w doliczonym czasie na razie piłkarze obu drużyn daleko od sytuacji bramkowych
kontuzja
90+4
Sołdecki (ARKA Gdynia) pomaga wstać z boiska Trochimowi (Sandecja Nowy Sącz). Udało się. Masażyści nie są potrzebni
90+4
jeszcze róg dla Arki
90+5
czas minął, ale sędzia pozwoli zagrać z rogu Sambei (ARKA Gdynia)
90+5
bez zagrożenia po rogu Sambei (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA BEZBRAMKOWO ZREMISOWAŁA Z SANDECJĄ W NIECIECZY
Był to przeciętny mecz. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Sandecja miała więcej posiadania piłki (54 procent) na co zapracowała głównie przed przerwa, ale to Arka oddała więcej celny strzałów (8) niż rywale w ogóle uderzali na bramkę (7).
Z tego też względu to gdynianie byli bliżej wygranej. Najbardziej szkoda niewykorzystanego pojedynku sam na sam z bramkarzem przez Kuna. Do końca też nie wiadomo, czy jeśli sędzia odgwizdał zagranie ręką Dudzica (Sandecja Nowy Sącz), nie powinien podyktować nie rzut wolny, ale karny.
Na razie Arka objęła prowadzenie w ekstraklasie, ale może stracił tę pozycję już w piątek wieczorem, gdyż będzie grała kolejna drużyna (Wisła Kraków) z grona tych, które podobnie jak żółto-niebiescy wygrywały na inaugurację ekstraklasy.

21 lipca 2017, godz. 18:00