Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 1:5. Outsider Fortuna I liga rozstrzelany

8 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Marcus (z lewej) strzelił dwa gole do przerwy, a Maciej Jankowski po zmianie stron szybko podwyższył na 3:1 i mecz w Nowych Sączu praktycznie już wtedy został rozstrzygnięty. Marcus (z lewej) strzelił dwa gole do przerwy, a Maciej Jankowski po zmianie stron szybko podwyższył na 3:1 i mecz w Nowych Sączu praktycznie już wtedy został rozstrzygnięty.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 5:1 (2:1) w 11. kolejce Foruna I liga. Outsider tabeli został rozstrzelany zwłaszcza w drugiej połowie. Łącznie żółto-niebiescy oddali 8 celnych strzałów, z których niemal każdy mógł zakończyć się bramką. Marcus, który w tym meczu trafiał do przerwy, w klasyfikacji wszech czasów najlepszych klubowych snajperów ma na koncie 59 goli i już tylko trzech brakuje mu do lidera - Stanisława Gadeckiego.

Jankowski
  • 46' 90 Boczek Zmiany 28 Piter-Bućko
  • 61' 33 Kasprzak Zmiany 8 Małkowski
  • 61' 71 Dudik Zmiany 7 Rubio
  • 74' 19 Ogorzały Zmiany 27 Chmiel
  • 74' 10 Sovsić Zmiany 15 Kuźma
  • 54' 15 Kasperkiewicz Zmiany 28 Ślesicki
  • 71' 31 Markiewicz Zmiany 35 Łabojko
  • 71' 8 Marcus Zmiany 11 Mazek
  • 78' 77 Żebrowski Zmiany 23 Wolsztyński
  • 79' 7 Jankowski Zmiany 46 Wawszczyk
  • 32' Dudik
  • 15' Marcus
  • 38' Marcus
  • 49' Jankowski
  • 60' Letniowski
  • 87' Wolszyński
  • 33' Boczek

Arka Gdynia w czterech najbliższych kolejkach zagra z nisko notowanymi drużynami. Batalię o 12 punktów zaczyna w Nowym Sączu

Arka zaczyna grę o 12 punktów - zapowiedź

w meczu o Puchar Polski Arce udało się zerwać ze spotkaniami bez zwycięstwa. Teraz czas na wygraną w I lidze

Marcus coraz bliżej lidera snajperów wszech czasów Arki Gdynia

w porównaniu z "11" z meczu z Koroną, trener Mamrot wymienił trzech zawodników. Do gry wracają Kajzer i Letniowski oraz po kontuzji Markiewicz. Ponadto Kwiecień cofnięty z pozycji defensywnego pomocnika na środek obrony

Arka Gdynia - Korona Kielce 2:0 - relacja, foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

brakuje narzekających na dolegliwości zdrowotne Dancha i Młyńskiego. Nadal leczą się też: Deja i Siemaszko
warto zwrócić uwagę na ofensywne ustawienie w drugiej linii, którym jednym defensywnym pomocnikiem jest Drewniak

W jakim ustawieniu w ofensywie powinna grać Arka Gdynia? - ankieta

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 6 Soszyński, 11 Mazek, 23 Wolsztyński, 28 Ślesicki, 35 Łabojko, 37 Boniecki, 46 Wawszczyk
dla Sandecji to pierwszy mecz od 18 października. Wówczas zdobyła pierwszy punkt w rozgrywkach, remisując u siebie z Bełchatowem 0:0
w porównaniu z "11" z tamtego meczu trener Mandrysz dokonał trzech zmian, wszystkich w ofensywie
na ławce Sandecji nie brakuje doświadczonych, ogranych w ekstraklasie piłkarzy
ławka rezerwowych Sandecji: 12 Tokarz - 7 Rubio, 8 Małkowski, 11 Kamiński, 15 Kuźma, 17 Basta, 20 Korzym, 27 Chmiel, 28 Piter-Bućko
mecz kończy 11. kolejkę I ligi. W przypadku wygranej Arka awansuje na 6. miejsce. Remis i porażka pozostawi ją z 7. lokatą w tabeli
Sandecja nawet w przypadku wygranej pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli, gdyż obecnie do Jastrzębia traci 3 punkty i ma dużą słabszy bilans bramkowy
nie ma przypadku w tym, że Sadecja zamyka obecnie tabelę, gdyż ze wszystkich I-ligowców strzeliła najmniej goli (5), a straciła ich najwięcej (21)
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Sandecja białe koszulki w czarne pasy oraz białe spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęli gospodarze
2'
strzał nad poprzeczką Letniowskiego (ARKA Gdynia)
3'
po stracie piłki Arka czeka na własnej połowie na rywala
5'
Dziwnielowi (Sandecja Nowy Sącz) piłka uciekła poza boisko. Dobrze "spychał" go Kasperkiewicz. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
8'
rzut rożny dla Arki pod dośrodkowaniu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
9'
Marcjanik (ARKA Gdynia) doszedł do zagrania głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Leniowskiego, ale właściwie podał do bramkarza
10'
akcja gospodarzy zakończona dośrodkowaniem poza bramkę Kasprzaka (Sandecja Nowy Sącz)
11'
sędzia upomina po faulu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia), na razie ustna reprymenda
14'
kontra gospodarzy 4 na 4. Dobra interwencja Marcjanika (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym
15'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Uderzenie sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od próbującego blokować strzał obrońcy i wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki Sandecji. Asystę zaliczył Żebrowski, który zaatakował prawym skrzydłem
15'
Arka cierpliwie czekała na swoją szansę. Pierwszy strzał meczu przyniósł jej prowadzenie. Arka nie rzuciła się od razu do ataku. Do strzelenia gola przez gości to gospodarze byli częściej przy piłce. Tzw. posiadanie 62:38 na korzyść Sandecji
19'
rzut rożny dla gospodarzy, gdyż poza boisko piłkę wybił Kwiecień
20'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze rywali
21'
Boczek (Sandecja Nowy Sącz) wybił piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
24'
coraz swobodniej gra Arka, próbuje już pressingu na połowie rywali
25'
zablokowany strzał Sovsicia po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Danka
27'
rzut rożny dla Arki po akcji Jankowskiego (ARKA Gdynia), który nie pokonał bramkarza w pojedynku sam na sam
28'
i kolejny korner, tym razem po zablokowanym strzale Marciniaka (ARKA Gdynia)
29'
nieudane dośrodkowanie Letniowskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
30'
pół godziny gry za nami. Gospodarze bez żadnego strzału w kierunku bramki. Arka dwa celne uderzenia
30'
a posiadanie piłki nadal dla Sandecji (63:37)
31'
faul na Dziwnielu (Sandecja Nowy Sącz)
32'
[1:1] Sandecja Nowy Sącz STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dudik. Nie udało się wybić piłki z "16". W sporym zamieszaniu uderzył Dudik, a Kajzer nie zdołał odbić piłki, gdyż był jeszcze rykoszet
33'
Żółtą kartką został ukarany Boczek (Sandecja Nowy Sącz) po faulu na Jankowskim. Około 18 metrów od bramki, można bezpośrednio strzelać z rzutu wolnego
34'
strzał z wolnego nad murem Drewniaka (ARKA Gdynia), ale zbyt lekki. Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz) pewnie obronił
37'
ataki bocznymi sektorami boiska z obu stron, ale bez efektu tak akcje Dziwniela (Sandecja Nowy Sącz) jak i Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
38'
niecelny strzał Letniowskiego (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji
38'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Kapialna akcja. Po podaniu od Marciniaka Marcus przerzucił piłkę nad obrońcą i uderzył z woleja sprzed pola karnego. Bramkarz bez szans
40'
Marcus (ARKA Gdynia) mógł skompletować ha-tricka, ale przestrzelił z pola karnego po podaniu piętą od Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
43'
brzydki faul Walskiego (Sandecja Nowy Sącz) na Marcusie (ARKA Gdynia), ale bez kartki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 1:2
Arka postanowiła wygrać ten mecz sposobem. Pozwala częściej grać piłką Sandecji, a sama dąży do przechwytu piłki w środkowej strefie i wyprowadzeiu szybkiego ataku. Ta taktyka mogła zaowocować do przerwy już wysokim prowadzeniem, ale też nie obyło się bez nerwów.
Gości 57 procent posiadania piłki zamienili jedynie na 1 celny strzał i po nim zdobyli prowadzenie.
Arka jest konkretniejsza pod bramką. Strzelała 7 razy, a mogła mieć 4 gole. Marcus (ARKA Gdynia) zdobył 2 gole po uderzeniach sprzed pola karnego, ale tej z pozoru najprostszej sytuacji nie wykorzystał. Natomiast Jankowski (ARKA Gdynia) nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Plan na drugą połowę dla Arki jest prosty. Jak najszybciej podwyższyć wynik, aby uniknąć nerwów.
Marcus (ARKA Gdynia) w oficjalnych meczach strzelił dla Arki już 59 goli, co daje mu trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji wszech czasów. Przed nim lider, nieżyjący już Stanisław Gadecki - 62 bramki i Grzegorz Niciński - 61
46'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza w przerwie zmianę w obronie. Boisko opuszcza Boczek, w jego miejsce wchodzi Piter-Bućko.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w której składzie nie ma zmian
47'
Letniowski (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
48'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym odgwizdany faul Marcusa (ARKA Gdynia)
49'
i mamy kolejny korner dla Arki
49'
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Maciek pewnie strzelał głową pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniewskiego
51'
tym razem rzut rożny dla gospodarzy
52'
pomocy medycznej potrzebuje Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
52'
Arka w "10" obroniła się przed rzutem rożnym rywali
52'
z rozgrzewki przywoływany Ślesicki, choć ze zmianą trener Mamrot czeka aż dostanie komunikat, co z Kasperkiewiczem (ARKA Gdynia)
54'
jest decyzja o zmianie
54'
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Na boisko nie wraca Kasperkiewicz, w jego miejsce wchodzi Ślesicki.
56'
Kwiecień (ARKA Gdynia) głową podał do Kajzera (ARKA Gdynia), bo biegło w jego kierunku dwóch rywali
58'
widać, że gdy tylko Arka wychodzi do wyższego pressingu to rywale gubią się przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy
58'
rzut rożny dla Arki
59'
i kolejny korner dla Arki, choć Sandecja protestuje, domagając się piłki dla siebie
59'
tym razem dośrodkowanie Letniowskiego (ARKA Gdynia) nie przeszło obrońcy stojącego na wysokości pierwszego słupka
60'
[1:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Letniowski. Uderzenie sprzed pola karnego, Pietrzkiewicz dotknął piłkę, ale wpadła do siatki przy słupku jego bramki. Jeszcze rywale interweniują u sędziego, sygnalizując, że wcześniej było zagranie ręką, ale gol uznany
60'
będzie podwójna zmiana w Sandecji
61'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kasprzak, w jego miejsce wchodzi Małkowski.
61'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudik, w jego miejsce wchodzi Rubio.
64'
Kajzer (ARKA Gdynia) dobrze broni strzał Mandrysza (Sandecja Nowy Sącz)
64'
Mandrysz (Sandecja Nowy Sącz) na boisku, to syn trenera Sandecji
67'
"Panowie, koncentracja" - krzyczy trener Mamrot
70'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po strzale Mandrysza (Sandecja Nowy Sącz)
71'
71'
piłka opuściła bezpośrednio boisko po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia)
71'
podwójna zmiana w Arce
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Markiewicz, w jego miejsce wchodzi Łabojko.
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Mazek.
72'
dla Łabojko (ARKA Gdynia) to debiut w Arce. Latem młodzieżowiec przeniósł się do Gdyni z III-ligowego Ruchu Radzionków
73'
rzut rożny dla Sandecji, ale będzie wykonany po podwójnej zmianie w szeregach gospodarzy
74'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ogorzały, w jego miejsce wchodzi Chmiel.
74'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sovsić, w jego miejsce wchodzi Kuźma.
75'
i jeszcze korner dla miejscowych, ale i z nim radzi sobie Kajzer (ARKA Gdynia) z defensywą Arki
76'
Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz) przechwycił piłkę wrzucaną przez Ślesickiego (ARKA Gdynia)
77'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
77'
Pietrzkiewicz (Sandecja Nowy Sącz) broni strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
78'
niecelny strzał Danka
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Wawszczyk.
82'
zablokowany strzał Mazka
85'
86'
wybita piłka przed pole karne po dośrodkowaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia), strzał Wawszczyka (ARKA Gdynia) wysoko nad poprzeczką
87'
[1:5] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolszyński. Akcja rezerwowych. Wawszczyk zagrał z własnej połowy, Wolsztyński odważnie poszedł w drybling, mimo że miał naprzeciwko siebie dwóch rywali, a gdy ich minął i wyszeł sam na sam z bramkarzem spokojnie strzelił w tzw. krótki róg
90'
KONIEC MECZU. SANDECJA NOWY SĄCZ - ARKA GDYNIA 1:5
Rzadko oglądana sytuacja. Do drugiej połowy sędzia nie doliczył ani minuty. Nikt oczywiście nie protestował, gdyż ten mecz rozstrzygnął się dużo wcześniej. Praktycznie po zdobyciu trzeciego gola można było obstawiać, że Arce nic złego dnia tego dnia się już nie może stać. Gdynianie jak rasowy bokser punktowali grającego chaotycznie rywale i jedyną niewiadomą były rozmiary ich końcowego zwycięstwa. Ostatecznie z 13 strzałów w ich wykonaniu, 8 było celnych, a 5 znalazło drogę do siatki. Tym samym outsider I ligi rozstrzelany został wysoko.

18 Sandecja Nowy Sącz 10 0 1 9 6:26 1
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-11-11

Wyniki 11 kolejki

• Sandecja Nowy Sącz - ARKA GDYNIA 1:5 (1:2)
  • Miedź Legnica - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 4:0 (0:0)
  • Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Apklan Resovia 3:0 (2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)
  • GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)

• Co sie podniecacie

To dopiero 11 kolejka nie ma co sie podniecac .

• 0 0

• Wracajcie. (2)

Nudno bez was w Ekstraklasie.

Pozdrowienia z betonowej forum Raduni.

• 0 6

• Stary przestań gdzie wracać

jadąc z tczewa na mecz z wami do gdańska gdy gra Areczka to sie nie da na tych szadłkach wytrzymać u was tak smierdzi ze to jest masakra w tym gdansku , wspolczuje tysiacom ludzi ze taki cap maja w wolnym miescie gdunsk germany

• 0 0

• Oby do derbow, czekajcie tam betonowe glowy

• 1 1

• Czy będzie parada zwyecięstwa w Gdyni? (2)

• 5 3

• podobno jest przełożona ze względu na stype w wolnym miescie

tematem stypy podobno zdjęcie historycznego napisu za pieniadze zbudowane z niemiec stadionu , kazali teraz zdjąc napis energa gdzie do bNiemiec jest coraz bardziej wkurzony ze tyle eurasi musi dopłacac co miesiac do naszego klubu a nic z tego nie ma oprocz władzy i paropków polskich ktorzy mu usługują , stad w gdansku beda swietowac wygraną klubu polskiego , z polskim wlascicielem na pomorzu dopiero jak Pan niemiec znajdzie nam kolejnego dobroczyńce , Mieciu z pachnących klubem Szadółek

• 0 0

• Będzie nawet platforma party

• 0 0

• Będę szczery to że wynik był tak wysoki nie wynikało z jakieś spektakularnej gry Arki

tylko z totalnej słabości Sandecji. Ilość błędów w podaniach i odbiorach była porażająca. Na duży plus jednak jest to że mimo wszystko Arka nie biegła ze spuszczonymi głowami tylko naprawiają błędy. I to determinacja była kluczowa dla tego spotkania. Nie jestem jednak pewien czy to wystarczy na miejsce 1-6

• 0 0

• Julek bramka i asysta (6)

Gdzie jest ten tademo co ostatnio o Letniowskim pisał jako przykładzie fatalnego transferu

• 16 10

• Julek Nasz Bałtykowiec

Julek, strzelaj dalej. Niech Arka wie, że masz w sercu Wielki Bałtyk!!!

• 1 0

• Nie podniecaj się (4)

Patrz na całość a nie na mecz z ostatnią drużyną

• 5 0

• (3)

Ile Julek strzelił bramek chociaż nie jest napastnikiem?
        Przypomnij tych pomocników z ostatnich lat co mieli lepsze statystyki, wielu ich nie będzie.
        Julek tu cię nie docenią, tu tylko dejow doceniają

• 5 3

• bałtyczanin (2)

Z karnych to nie licz bramek. Zobacz ile razy osłabił zespół za głupie kartki. Przeciętny grajek na 1 ligę , a na ekstraklasę za słaby. Nie takie "gwiazdki" przepadały.