Sandra Spa Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 39:14. Blamaż szczypiornistów

Arka Gdynia - ręczna m.

Szczypiorniści Arki Gdynia w meczu z Sandra Spa Pogonią Szczecin byli bezradni.
Szczypiorniści Arki Gdynia w meczu z Sandra Spa Pogonią Szczecin byli bezradni. fot. Krzysztof Cichomski / 400mm.pl

Arka Gdynia poległa z Sandra Spa Pogonią Szczecin przegrywając 14:39 (5:17). Fatalna pierwsza połowa, w której szczypiorniści z Gdyni zdobyli zaledwie pięć goli sprawiła, że w drugiej gospodarze do końca meczu mogli kontrolować przebieg spotkania. Porażka sprawiła, że arkowcy spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

Pogoń: Zapora, Gawryś - Krupa 10 bramek, Rybski 5, Milek 4, Zaremba 4, Bosy 3, Fedenczak 3, Krysiak 3, Wąsowski 3, Horiha 2, Biernacki 1, Jońca 1

ARKA: Pieńczewski, Ram - Brukowicki 5, Kamyszek 3, Lisiewicz 2, Rychlewski 2, Ćwikliński 1, Przysiek 1, Całujek 0, Czaja 0, Jamioł 0, Jasowicz 0, Skwierawski 0, Wołowiec 0

Sprawdź, co przed środowym meczem mówił Rafał Rychlewski, szczypiornista Arki Gdynia

Szczypiorniści Arki Gdynia pojechali do Szczecina, by z miejscową Pogonią szukać punktów, które zapewniłyby komfort psychiczny podopiecznym Dawida Nilssona przed ostatnimi, ważnymi starciami w tym sezonie, które mogą zadecydować o być albo nie być w PGNiG Superlidze.

Niestety już początek meczu pokazał, że spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. W trakcie pierwszych dziesięciu minut żółto-niebiescy zdobyli zaledwie jedną bramkę, przy sześciu gospodarzy.

Dalszy obraz gry przypominał dominację zespołu Pogoni Szczecin. Arkowcy zbyt łatwo dopuszczali rywali do sytuacji strzeleckich, a sami mieli problem z pokonaniem bramkarza, który w pierwszej połowie wybronił aż szesnaście rzutów. Przyjezdni do przerwy ostatecznie zdobyli jedynie pięć bramek, a stracili siedemnaście. W szatni trener Nilsson z pewnością nie szczędził słów.

Zagłębie Lubin - Energa Wybrzeże Gdańsk 24:28. Sprawdź relację z meczu i wysatw oceny zawodnikom oraz trenerowi

- Czeka nas wyjazd i każdy zdaje sobie sprawę, że to ciężki teren - mówił przed meczem Rafał Rychlewski, choć takiej dominacji raczej nikt się nie spodziewał.
Po przerwie zespoły walczyły dość wyrównanie, z tą różnicą, że miejscowi mieli sporą, komfortową przewagę. Arkowcy musieli atakować, ale marnowali nawet karne, jak ten Roberta Kamyszka z 38. minuty.

Dziesięć minut przed końcem szczypiorniści ze Szczecina ponownie agresywnie rzucili się do ataku, czego efektem może być seria czterech bramek, po której różnica wynosiła już... 17 bramek. Jedyne trafienie w końcowej fazie spotkania zaliczył Adam Lisiewicz, a miejscowi urządzili sobie trening strzelecki, zdobywając osiem goli z rzędu przed ostatnią syreną.

14 Stal Mielec 7 0 2 0 5 175:197 4

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.

Tabela wprowadzona: 2019-05-08