Sandra Spa Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:28. Przegrali wygrany mecz

29 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże nie popisało się w końcówce meczu w Szczecinie. Gdańszczanie roztrwonili 5 bramek przewagi. Na zdjęciu Kelian Janikowski, autor 6 trafień. Torus Wybrzeże nie popisało się w końcówce meczu w Szczecinie. Gdańszczanie roztrwonili 5 bramek przewagi. Na zdjęciu Kelian Janikowski, autor 6 trafień.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali na wyjeździe z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 28:29 (13:10). Podopieczni Krzysztofa Kisiela przegrali zdawałoby się wygrane spotkanie w ostatnich 10 minutach, chwilę wcześniej prowadzili różnicą aż pięciu bramek.

Pogoń: Gawryś, Terechow - Biernacki 2, Bosy 6, Fedeńczak 4, Horiha, Jedziniak 2, Krupa 6, Krysiak 2, Matuszak 3, Rybski 2, Wrzesiński 2, Zaremba

WYBRZEŻE: Chmieliński - Adamczyk 1, Didyk, Gądek 1, Gajek 3, Janikowski 6, Komarzewski, Papaj 4, Prymlewicz 4, Sadowski, Salacz 3, Sulej 1, Wróbel 5

- Nie czujemy się od nich gorsi. Jedziemy walczyć i wykorzystać swoje szanse - mówił nam przed meczem w Szczecinie Piotr Papaj, skrzydłowy Torus Wybrzeża.
Pojedynek ważny w kontekście zachowania szans na awans do play-off PGNiG Superligi zaczął się dla gdańszczan kiepsko. Na pierwszą bramkę podopieczni Krzysztofa Kisiela czekali prawie 7 minut, a za nim bramkarza Pogoni pokonał po kontrze Ksawery Gajek, przegrywali 0:2. Wyrównał dopiero Papaj trafiając na 5:5.

Piotr Papaj przed meczem Sandra Spa Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk

Pierwsze prowadzenie w meczu goście zdobyli później, ale w jakże efektownym stylu. Na 7:7 w 22. minucie rzucił wracający po lekkim urazie Mateusz Wróbel, który zapoczątkował serię pięciu kolejnych trafień. Po nim bramkę zdobył Wojciech Prymlewicz a trzy następne Kelian Janikowski (11:7).

Drugą połowę Wybrzeże rozpoczynało z przewagą trzech trafień. Gdańszczanie przez większość czasu po zmianie stron trzymali rywali na bezpieczny dystans. W pewnym momencie było nawet 22:17, ale w  ostatnich 10 minutach zaczęło robić się gorąco. Pogoń zbliżyła się na 2 bramki, a później po serii 4:0 odbiła prowadzenie w 58. minucie meczu za sprawą Wojciecha Matuszaka.

Gdańszczanie dwukrotnie doprowadzili do wyrównania, ostatni raz za sprawą Janikowskiego. W ostatniej minucie na 29:28 rzucił ponownie Matusza, a w dodatku szczecinianie odzyskali piłkę. Trener gospodarzy na 20 sekund przed końcem wziął czas i przetrzymali piłkę. Tym samym Wybrzeże przegrało zdawałoby się wygrany mecz i znacząco oddaliło się od czołowej ósemki PGNiG Superligi.

Wyniki 18 kolejki

• Sandra SPA Pogoń Szczecin – TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 29:28 (10:13)
  • Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock 23:24 (11:12)
  • Azoty-Puławy – Chrobry Głogów 33:29 (18:15)
  • Grupa Azoty Tarnów – PGE Vive Kielce 19:33 (9:17)
  • Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 28:27 (12:16)
  • Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 28:21 (12:12)
  • Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 26:26( 17:14, k. 6:5)

Opinie (7)

• Nic się nie stalo

Czyli standard nic sie nie zmieniło. Starzy grają i tez w d*pe a młodzi do zukowa ha

• 10 4

• Jako polonista zaprzeczam (1)

W myśl Słownika wyrazów bliskoznacznych, nie jest możliwe użycie słowa wygrany gdy z kontekstu zdania wynika, iż mecz został przegrany.
    Nie wiem czy ma to znaczenie - znawca j. polskiego.