Świetna połowa uratowała Wybrzeże

9 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Mateusz Wróbel, z sześcioma trafieniami, był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża. Mateusz Wróbel, z sześcioma trafieniami, był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża.

Po pierwszej połowie wyjazdowego meczu szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk wydawało się, że rozgromią oni Sandrę Spa Pogoń w Szczecinie. W drugiej mieli jednak spory problem z atakiem i wygrali tylko nieznacznie. Podopieczni Marcina Lijewskiego po inauguracyjnej zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi sięgnęli w rozmiarach 24:22 (18:7).

WYBRZEŻE: Pieńczewski - Wróbel 6, Rogulski 4, Sulej 3, Niewrzawa 3, Papaj 3, Adamczyk 3, Oliveira 1, Prymlewicz 1, Gauden, Skwierawski, Bednarek

Przetrzebiony kontuzjami skład Wybrzeża zyskał przed meczem w Szczecinie jedno ogniwo. Był nim wracający po kontuzji do pełni zdrowia Ramon Oliveira. Jak jednak podkreślał trener Marcin Lijewski forma Brazylijczyka to obecnie jedynie 50 proc. jego maksymalnych możliwości. Wiadomym było więc, że podczas sobotniego starcia nie odegra on kluczowej roli.

Choć już w 9. minucie meczu prawy rozgrywający wpisał się na listę strzelców trafiając do bramki po rękach rywala (4:6). Co ciekawe zapoczątkował tym świetną serię przyjezdnych. Szybkie akcje wykończone przez Wojciech Prymlewicz oraz Łukasza Rogulskiego, przedłużenie serii przez Piotra Papaja i świetnie dysponowanego w pierwszej połowie Mateusza Wróbla - było to dla niego czwarte trefienie w starciu - oraz wykończenie w 20. min. przez Jacka Suleja oraz Rogulskiego. Na tablicy wyników pojawiło się 12:4 dla Wybrzeża.

Nawet gdy za chwilę karę 2 min. otrzymał Oliveira, to gdańszczanie nie zwolnili tempa. Po wymianie bramka za bramkę serię 3:0 załatwili im prawy rozgrywający Kamil Adamczyk oraz Paweł Niewrzawa (6:16). Tuż przed zmianą stron gospodarzy dobił jeszcze Wróbel, a drugą połowę, pomimo gry w osłabieniu, od trafienia rozpoczął Adamczyk (7:19).

Była to najwyższa przewaga przyjezdnych w tym spotkaniu. Nagle, po ostatnim trafieniu Adamczyka zabrakło im pomysłów na skuteczny atak. Na kolejne trafienie kazali czekać aż 16 min. W tym czasie zespół ze Szczecina rzucił sześć bramek (13:19). Złą passę przerwał Papaj.

Ofensywa Wybrzeża była w takiej rozsypce, że nawet gdy w 50. min. przyjezdni wywalczyli rzut karny, to z 7. metra w bramkę nie trafił Rogulski, rzucając wysoko ponad nią. To jednak wreszcie pobudziło gdańszczan. Po chwili po raz szósty w meczu trafił Wróbel (14:21). W kolejnych minutach bezpiecznego prowadzenia przypilnowali Sulej i Papaj (18:23).

Choć gospodarze znaleźli jeszcze siły na serię 4:0, a ostatnie półtorej minuty Wybrzeże grało ze stratą jednego zawodnika - karę otrzymał Prymlewicz - do tego w tym czasie m.in. błąd kroków popełnił Oliveira, to i tak nie dogonili gdańszczan. Sekundy przed końcem przypadkowo podali do Rogulskiego, a ten ustalił wynik meczu na 24:22 dla przyjezdnych.

8 MKS Kalisz 2 0 0 0 2 48:68 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-11

Wyniki 2 kolejki

• Sandra Spa Pogoń Szczecin - WYBRZEŻE GDAŃSK 22:24 (7:18)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Górnik Zabrze 25:28 (13:12)
  • PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 36:21 (13:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Opole 20:23 (13:10)
  • Stal Mielec - KPR Legionowo 32:28 (13:18)
  • Piotrkowianin - Azoty Puławy 28:28 (13:14) kr. 5:6
  • Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 20:29 (11:13)
  • Zagłębie Lubin - MKS Kalisz 32:28 (17:14)

Opinie (9)

• Ale to musiało być frustrujące. Dobrze, że nie śledziłem tego live. Dlatego zawsze lepiej sprawdzić sobie wynik już na spokojnie po meczu.