Arka przegrała w ostatnim sparingu

27 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarze Wisły Płock nie pozwolili Konradowi Jałosze (z prawej) zakończyć zimowych sparingów bez puszczonego gola. Bramkarz Arki skapitulował po 325 minutach gry z czystym kontem. Piłkarze Wisły Płock nie pozwolili Konradowi Jałosze (z prawej) zakończyć zimowych sparingów bez puszczonego gola. Bramkarz Arki skapitulował po 325 minutach gry z czystym kontem.

Na zakończenie zimowych sparingów piłkarze Arki przegrali z Wisłą w Płocku 0:2 (0:1). Dla Konrada Jałochy były to pierwsze puszczone gole w meczach kontrolnych tej zimy. Wcześniej był niepokonany przez 325 minut. W żółto-niebieskich barwach zadebiutował Gaston Sangoy. Argentyńczyk był na boisku przez pół godziny i niczym szczególnych się nie wyróżnił.

Reca 10, Bąk 86

WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński - Rogalski, Łuczak (67 Mroziński) - Piotrowski (67 Bąk), Iliev (82 Kubus), Reca (67 Hiszpański) - Lebedyński (67 Drozdowicz)

ARKA: Jałocha - Socha, Marcjanik (46 Sobieraj), Fialho, Warcholak (72 Wojowski) - Yussuff (46 Marcus), Nalepa, Sambea, Bożok (46 Formella) - Szwoch (72 Tomasiewicz) - Siemaszko (60 Sangoy)

Zwykło się mawiać, że "11", która wychodzi do ostatniego sparingu, ma najbliżej do gry także w meczu inauguracyjnym. Jednak w Arce jeszcze ostatni tydzień przed wznowieniem rozgrywek I ligi może sporo zmienić. Jak pokazały zmiany, których Grzegorz Niciński dokonał w przerwie, nadal na trzech pozycjach trwa rywalizacja o miejsce w składzie. Być może byłaby i czwarta roszada, ale Przemysław Stolc, który walczył o prawo gry na prawej obronie, rozchorował się.

GRZEGORZ NICIŃSKI O ARGENTYŃSKIM NAPASTNIKU ARKI. TY MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ, CZEGO SPODZIEWASZ SIĘ PO TYM NAPASTNIKU

Kwestią otwartą pozostaje również obsada pozycji nr 9. Nadal nieznana jest forma Pawła Abbotta, gdyż to Płocka nie pojechał. Natomiast Gaston Sangoy pojawił się na boisku tylko na ostatnie pół godziny. To świadczy o tym, że Argentyńczyk, który z Arką trenował po raz pierwszy w piątek, będzie stopniowo wprowadzony do zespołu.

Sparing nie przypominał jesiennych meczów ligowych Wisły i Arki, które w obu przypadkach zakończyły się zwycięstwami żółto-niebieskich (2:0 w Płocku, 4:2 w Gdyni). Tym razem gospodarze zagrali w swoim stylu. Szybko strzelili gola, ustawili szczelną defensywę, a pod koniec gry położyli kolejne trafienie.

NA ZAKOŃCZENIE JESIENI ARKA POKONAŁA WISŁĘ 4:2

Tak trenują bramkarze Arki Gdynia pod kierunkiem trenera Jarosława Krupskiego.

Dla Konrada Jałochy to pierwsze przepuszczane do siatki strzały w zimowych grach kontrolnych. Jego konto był czyste przez 325 minut.

JAROSŁAW KRUPSKI OCENIA BRAMKARZY ARKI

Golkiper żółto-niebieskich skapitulował w 10. minucie gry. W pojedynku sam na sam nie miał szans z Arkadiuszem Recą. Skrzydłowy nie zmarnował sytuacji, w której znalazł się po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Michała Marcjanika.

Niespełna kwadrans później bramkarz Arki zapobiegł utracie drugiego gola. W doskonałej paradzie nad poprzeczką przerzucił piłkę po strzale Mikołaja Lebedyńskiego.

Natomiast w 86. minucie nie miał już nic do powiedzenia po uderzeniu Jakuba Bąka. Pomocnik Wisły nie miał problemów z ustaleniem wyniku na 2:0, gdyż doskonałą piłkę z prawego skrzydła dograł mu Fabian Hiszpański, który zimą przez lidera I ligi wypożyczony został z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

GASTON SANGOY - TUTAJ PRZEBIEG JEGO DOTYCHCZASOWEJ KARIERY

Na ostatnie pół godziny wszedł Sangoy. Jednak Argentyńczyk niczym szczególnym się nie wyróżnił. Najlepszą okazję na wyrównanie miał ten, którego zmienił 31-latek. W 47. minucie do pojedynku sam na sam z bramkarzem wyszedł Rafał Siemaszko, ale jego strzał obronił Seweryn Kiełpin.

To druga porażka w siódmej grze kontrolnej Arki zimą. Po tym sparingu piłkarze otrzymali dwa dni wolnego. Bezpośrednie przygotowania do inauguracyjnego meczu z GKS w Katowicach rozpoczną od dwóch treningów we wtorek.

Przypomnijmy, że I liga skurczyła się do 17 zespołów. Do rozgrywek wiosennych nie przystąpi Dolcan Ząbki, który rok ukończył na 6. miejscu. Ta drużyna automatycznie została przysunięta na ostatnią pozycję w tabeli. Gdyby klub chciał kontynuować grę w przyszłym sezonie, przesunięty zostanie o dwie klasy rozgrywkowe w dół.

• ARKA GDYNIA - Wisła Płock 4:2 (1:1)
  • MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
  • Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 1:3 (1:1)
  • Chojniczanka - GKS Bełchatów 2:0 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - Bytovia 1:1 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:1 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 3:4 (1:2)
  • Zaległy mecz z 17. kolejki
  • Zawisza - Zagłębie 6:1 (4:1)
  • UWAGA
  • Dolcan nie przystąpił do rundy wiosennej. Automatycznie został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a jego kolejne mecze będą weryfikowane jako walkowery na korzyść przeciwników.

Opinie (91) 8 zablokowanych

• i co taka cisza (13)

gdzie te zachwyty na forun nad Songoyem czy jak mu tam

• 42 74

• skup się na swojej ekipie tynkarzy chlopcze.

• 41 21

• (8)

To jednak nie ta klasa co kuświk

• 21 12

• noo,wiadomo że kuswik to klasa sama w sobie.to wzorzec klasy . (7)

• 17 7

• lepszy zdrowy Kuświk lub nawet ten z Dolcana co miał przyjść niż wynalazek z Argentyny który pół roku nie grał (6)

bo nikt go nie chciał

• 15 20

• pogadamy później tzn po meczu..zobaczymy waszą formę... (5)

• 4 4

• nooo,ładnie to zrobil Kuswik...

• 9 0

• ok,przyznaję,że dziś jest wasz zespol w formie.

• 1 4

• no,uwaga.gracie w dziesięciu .robi się ciekawie.

• 2 5

• juz jest 2:1....nieciekawie to wygląda

• 2 4

• gratuluję trzech punktów!

• 11 0

• (2)

cisza bo Gdynianie spacerują po swoim pięknym mieście, a kibice zza Sopotu siedzą w swoich betonowych domach bo i spacerować po betonowych osiedlach im się nie chce, więc komentarze głupkowate piszą...

• 30 16

• Cisza bo z gdyni juz wszyscy co maja internet napisali

• 11 6

• śledzie spacerują?????

co za pech, ale to nie wstyd przegrać z Wisłą........ups.......ale to nie ta Wisłą he he

• 14 13

• (1)

To tylko zabawa sportowa ważne że mamy Płock zasoba

• 44 12

• Porazka to porażka. Przyzwyczajajcie się.

• 4 5

• (3)

Mogą się jednak utrzymać z tym dorobkiem punktowym ....

• 25 34

• raczej nie ma szans

lechia jest za cienka

• 16 9

• Arka się utrzyma, moze nawet awansuje, ale Lechia za to na dobrej drodze do apdku (1)