Futbol amerykański. Seahakws Gdynia rozbili Rhinos Wyszków 72:0

Seahawks Gdynia Futbol

Seahawks Gdynia po wysokiej wygranej z Rhinos Wyszków wrócili na właściwe tory i przełeamli serię dwóch porażek z rzędu. fot.Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Seahawks Gdynia rozbili Rhinos Wyszków 72:0 (14:0, 22:0, 22:0, 14:00). Gdyńska załoga w wyśmienitym stylu wróciła na właściwe tory podwóch porażkach z rzędu. W zespole zadebiutował nowy rozgrywający - Jashon Smith, a bohaterem spotkania został Jakub Mazan.

SEAHAWKS: Smith, Domagała, Kroć, Chudy, Górczyński, Rudnicki, Rokiciński, Syposz, Siemaszko, Sitarz, Miotke, Piotrowski, Terlecki, Ćwikliński, Mazan, Magrean, Rudzki, Góralski, Dubicki, Bańbura, Wica, Ruczyński, Rynkowski, Wojewódka, Klechowicz, Piernicki, Głodowski, Krystecki, Cieślok, Peciak, Chojnowski, Suchanowski, Jost, Jarocki, Pikiel, Fabich, Wolnik, Daniszewski, Dubiński, Ankiewicz, Domżalski, Michoń, Probierz, Pepliński, Mazajło, Soberski, Przysowa, Karwowski, Hałabiś

Szansę debiutu w Seahawks Gdynia otrzymał nowy rozgrywający - Jason Smith. Amerykański zawodnik występował wcześniej w pierwszej dywizji NCAA oraz na boiskach CFL. Sprowadzenie go do Gdyni może okazać się świetnym rozwiązaniem, bowiem Smith może grac również na pozycjach wide receivera oraz defensive backa.

Sprawdź realcję z poprzedniego, przeranego przez Seahawks Gdynia 7:42 mecz u z Phatners Wrocław

Mecz z Rhinos Wyszkowem miał być punktem zwrotnym dla Seahawks Gdynia w tym sezonie. Po świetnym początku i trzech zwycięstwach przyszły mecze z Lowlanders Białystok i Panthers Wrocław. Oba te pojedynki zostały przegrane przez gdyńskim graczy.

Mecz rozpoczął się od przyłożenia Arkadiusza Cieśloka, a kilka chwi później podwyższył Jakub Mazan. W tej samej kwarcie kolejne punkty dołożył Kacper Rokicińki. Po obu przyłożeniach podwyższał Jakub Mazan, dlatego Seahawks Gdynia już popierwszej kwarcie wygrywali 14:0.

W drugiej kwarcie publiczności z Gdyni posatnowił się przedstawić debiutujący zawodnik - Jashon Smith. Amerykanin po imponującym sprincie zaliczył przyłożenie, po którym Mazan znów podwyższył (21:0). W kolejnych dwóch przyłożeniach już sam brał udział zgaraniając komplety punktów na swoje konto, po których przyjezdni do przerwy wygrywali 36:0.

W drugiej połowie goście również nie oszczędzali zespołu z Wyszkowa. Szybkie punkty przypisał sobie Michał Jarocki (42:0) i Arkadiusz Soberski, po przyłożeniu którego podwyższył Piotr Rudnicki (50:0). W tej samej partii po doskonałym podaniu w strefie rzyłożenia znalazł się ponownie Mazan (58:0).

W ostatniej kwarcie zawodnicy z Gdyni dopełnili formalności i jeszcze dwukrotnie przykładali futboówkę w wyznaczonym miejscu. Seahawks Gdynia ostatecznie wygrali 72:0 z Rhinos Wyszków.