Futbol amerykański. Seahawks Gdynia w fotelu lidera. Pokonali Warsaw Mets 25:7

Damian Konwent
15 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Piotr Rudnicki w starciu z Warsaw Mets zdobył 18 punktów. Piotr Rudnicki w starciu z Warsaw Mets zdobył 18 punktów.

Seahawks Gdynia pokonali Warsaw Mets 25:7 (0:0, 13:7, 0:0, 12:0) w 3. kolejce ligi futbolu amerykańskiego. Mimo, że to goście zapunktowali jako pierwsi, to Jastrzębie przejęły kontrolę w II kwarcie i nie pozwoliły już warszawianom na więcej w tym spotkaniu. Bohaterem meczu został Piotr Rudnicki, który zanotował trzy przyłożenia.

Punkty dla Seahawks: Rudnicki 18, Miller 7

SEAHAWKS: Miller, Bańbura, Juhlin, Wica, Kroć, Ruczyński, Chudy, Wojewódka, Górczyński, Klechowicz, Rudnicki, Piernicki, Rokiciński, Głodowski, Syposz, Krystecki, Miotke, Cieślok, Piotrowski, Peciak, Terlecki, Chojnowski, Ćwikliński, Suchanowski, Mazan, Jost, Magrean, Szubert, Hałabiś, Jarocki, Karwowski, Fabich, Przysowa, Wolnik, Soberski, Daniszewski, Mazajło, Dubiński, Pepliński, Ankiewicz, Probierz, Domżalski, Michoń, Rudzki, Góralski, Dubicki

Sprawdź relację z poprzedniego meczu Seahawks Gdynia, w którym pokonali Tychy Falcons 32:27

Mecz Seahawks Gdynia z Warsaw Mets był okazją dla Terrance'a Owensa do spotkania się ze starymi znajomymi, z którymi Amerykanin zdobywał wicemistrzostwo Polski w 2016 roku. Rozgrywający bronił wówczas barw zespołu z Gdyni.

Mimo, że w najwyższej klasie rozgrywkowej grają od tego sezonu, to futboliści amerykańscy drużyny Warsaw Mets potrafili wygrać już z łódzkimi Wilkami. W starciu z Seahawks również postanowili powalczyć o pełną pulę punktową. W niedzielnym spotkaniu to oni zaczęli od punktowania i po przyłożeniu Jana Omelańczuka wygrywali 7:0.

Niedługo trwała radość przyjezdnych, bowiem podrażnieni gospodarze już po kilku minutach zdołali wyrównać. Barron Miller po podaniu od kolegi przemierzył z futbolówką lewą stroną boiska spory dystans i po chwili kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym Rugby mogli cieszyć się z pierwszego przyłożenia Jastrzębi.

- Zaskoczyła nas nieco linia ofensywna ze strony rywala. Nie spodziewaliśmy się tak szybkiej gry z ich strony, jednak byliśmy przygotowani na wiele wariantów. Fakt, że to goście zaczęli mecz od punktów, ale w kolejnej fazie meczu już przejęliśmy kontrolę - mówił po meczu Piotr Rudnicki.
W tej samej kwarcie gospodarze zdołali objąć prowadzenie. Niezwykłą walecznością wykazał się Piotr Rudnicki, którego powalić próbowało aż trzech zawodników ze stolicy. Zawodnik Seahawks nie przestraszył się rosłych rywali i po pokonaniu kilku metrów znalazł się w strefie przyłożenia.

Ten sam zawodnik po raz kolejy pokazał swoje możliwości w IV kwarcie. Idealnie odnajdował się w linii ofensywnej, gdzie jedynie czyhał na podania od kolegów. Ci z kolei dostarczyli mu dwie idealne futbolówki, a Rudnicki mógł cieszyć się w sumie z trzech przyłożeń tego dnia. Jego zespół pokonał ostatecznie 25:7 i umocnił swoje miejsce w fotelu lidera, gdzie po trzech kolejach mają sześć punktów na koncie.

- Ten wczorajszy mecz i moje przyłożenia traktuję jako szczęście. Prawda jest taka, że to linia ofensywna zdobyła te punkty, bo świetnie zagraliśmy jako cały zespół. Dobra robota i brawa dla wszystkich, bo to drużyna przyczyniła się do wczorajszego sukcesu. Jesteśmy po trzech meczach i nie myślimy jeszcze o finale. Skupiamy się na każdym kolejnym meczu, nie lekceważymy rywala, bo sami się przekonaliśmy, że każdy może rywalizować z każdym na równym poziomie - dodał bohater niedzielnego meczu.

14 kwietnia Warsaw Mets (dom) 25:7
27 kwietnia Lowlanders Białystok (wyjazd)