stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Seahawks Gdynia vs AZS Silesia Rebels

W najbliższą niedzielę, 20 maja, o godzinie 14:00, na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 10, Seahawks Gdynia podejmować będą AZS Silesia Rebels.

ARKA Gdynia - Enea AZS Poznań

gru 8

niedziela, godz. 17:00

bilety Wstęp wolny zł

Liga Mistrzów UEFA - transmisja na żywo

17 września - 31 grudnia 2019, godz. 20:00

Wstęp wolny
Najbliższe spotkanie z Topligą Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w Trójmieście, według wszelkich przewidywań i zapowiedzi powinno mieć ustalony przebieg. Drużyna z końca tabeli przyjeżdża rozegrać mecz z pewniakiem do walki o finał tegorocznych rozgrywek. Warto jednak przypomnieć, że jeszcze żadna drużyna nie wygrała swojego spotkania w szatni. Za to kilku udało się je tam przegrać.

Fakty są jednak bezdyskusyjne. AZS Silesia Rebels nie ma udanego sezonu. Po dobrym starcie i zwycięstwie na własnym boisku nad Dom-Bud Kraków Tigers, nastąpiła fatalna passa aż pięciu porażek z rzędu. Co więcej - tylko w jednym z tych spotkań, zawodnicy Rebels byli w stanie nawiązać walkę z rywalem. Mowa tu o zakończonym tylko siedmiopunktową różnicą wyjazdowym starciu z Kozłami Poznań. Reszta porażek to bolesne lekcje futbolu z dwucyfrowym prowadzeniem rywala.

Podobnie było w pierwszym meczu obu niedzielnych przeciwników. Seahawks Gdynia pokonali w pierwszej rundzie AZS Silesia Rebels 49:0 i trudno wróżyć zawodnikom ze Śląska odwrócenia tej passy. Jak zauważa Olga Faszczewska - Szymuś, manager AZS Silesia Rebels: - Mimo serii porażek, mamy na koncie wysokie zwycięstwo w meczu z Tigers. Poza tym o swego rodzaju zadowoleniu możemy też mówić przy okazji meczu z Eagles. Choć odnieśliśmy porażkę to podjęliśmy walkę i zaskoczyliśmy naszych rywali. Co do samego spotkania Gdyni to Seahawks już raz w tym sezonie pokazali nam, jak świetną są drużyną i wiemy, że będzie to kolejny trudny mecz. Zwłaszcza, że gramy na wyjeździe i w nieco osłabionym składzie.

Seahawks są zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Świadczy o tym nie tylko obecność w czołówce tabeli oraz, przede wszystkim, ostatnie spotkanie ligowe. W zeszły weekend Jastrzębie odniosły bardzo ważne dla siebie oraz dla układu tabeli zwycięstwo z Warsaw Eagles. Po porażce w pierwszym meczu u siebie, tym razem Seahawks wrócili ze stolicy z tarczą.

Wygrane spotkanie z zespołem warszawskim daje im piąte zwycięstwo ligowe z kolei i trudno sądzić, aby najbliższe starcie z Rebels mogło odmienić ten trend.


Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
08.12 g.12.30
Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle
08.12 g.15.00
HydroTruck Radom
08.12 g.17.00
Enea AZS Poznań
08.12 g.18.30
Comarch Cracovia
11.12 g.18.00
Dynamo Kursk
07.12 g.20.00
Wisła Płock
07.12 g.17.00
Wisła Kraków
07.12 g.17.00
Artego Bydgoszcz
07.12 g.13.00
Azoty Puławy