Seahawks triumfowali na Narodowym Stadionie Rugby

kfk
4 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Seahawks wygrali swój pierwszy mecz na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Drużyna Seahawks Gdynia udanie zainaugurowała sezon. W 1. kolejce Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I podopieczni Macieja Cetnerowskiego pokonali przed własną publicznością AZS Silesia Miners 34:23 (14:0, 14:3, 6:0, 0:20). Gospodarzy w ich debiucie na Narodowym Stadionie Rugby dopingowało około tysiąca kibiców. To rekordowa frekwencja w historii klubu, który wcześniej swoje mecze rozgrywał w Gdańsku i Sopocie.

Od początku rywalizację zdominowali Jastrzębie. Skutecznie formację ataku poprowadził nowy nabytek gospodarzy Luke Zetazate. Właśnie Kanadyjczyk po 2-jardowej akcji biegowej otworzył wynik spotkania 6:0. Kolejne przyłożenie zdobył Sebastian Krzysztofek, a podwyższył Maciej Siemaszko i na zakończenie pierwszej kwarty Seahawks prowadził już 14:0.

Kolegów z AZS Silesia Miners próbował poderwać Piotr Miś, jednak odpowiedź gdynian była błyskawiczna. Kolejne sześć oczek dopisał kanadyjski rozgrywający Zetazate, asystując jeszcze później przy przyłożeniu Krzysztofka. Wynik pierwszej połowy z podwyższenia ustalił Gaweł Pilachowski (28:3).

Jastrzębie nie zwalniali tempa, ponownie podwyższając wynik spotkania (34:3). Po 34-jardowej akcji po podaniu Zetazate swoje trzecie już przyłożenie zaliczył najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) ligi 2008 roku - Sebastian Krzysztofek.

Wydawało się, że goście już nie zdołają się podnieść. Nic bardziej mylnego. Tym bardziej Górnicy zawojowali już przydomek drużyny ostatniej kwarty. Bohaterem fantastycznej pogoni został grający trener Akademików Michał Kołek, zdobywając dwa przyłożenia. Kolejne punkty dopisali Grzegorz Sudera i po podwyższeniu za dwa oczka Kajetan Kamiński. Ostatecznie gdynianie dowieźli zwycięstwo do końca i mogli się cieszyć z pierwszej wygranej na NSR.

- Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom. Nie brakowało widowiskowych akcji. Dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Później zabrakło nam koncentracji, czego efektem były liczne błędy. Nasza ofensywa potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wszystko doszlifować i wejść w rytm gry - mówi Maciej Centerowski, szkoleniowiec Seahawks Gdynia. - W końcówce mieliśmy dużo niepoprawnych zagrań - zaznacza Sebastian Krzysztofek.
Przyłożenie Sebastiana Krzysztofka Przyłożenie Sebastiana Krzysztofka

- Zazdroszczę gospodarzom pięknego obiektu i warunków. Fantastycznie dopisali również kibice. Nie pamiętam tak licznego dopingu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego - chwali meczową oprawę Michał Kołek. - Po przerwie zagraliśmy z większą determinacją. Mam nadzieję, że to co pokazaliśmy w czwartej kwarcie będzie dobrą prognozą na sezon - podsumował trener przyjezdnych. - Goniliśmy rywali w końcówce, ale już zabrakło czasu - dodaje Artur Loncierz, cornerback Górników.

Teraz Jastrzębi czeka mecz w Poznaniu, gdzie 10 kwietnia zmierzą się z miejscowymi Kozłami, żądnymi pierwszego zwycięstwa. Zespół z Wielkopolski, bowiem mimo dobrego początku w Warszawie musiał uznać wyższość stołecznego Eagles 7:42.

Tabela PLFA I
(zwycięstwa-porażki, małe punkty, punkty)

• szybka wiadomość (6)

trójmiasto.pl po dwóch dniach podaje rewelacje dziś mamy wtorek a to było w niedziele . Brak nawet zakładki futbolu amerykańskiego

• 0 0

• swoje zakładki mają przede wszystkim kluby ekstraklasy - i to z tradycjami. (3)

niestety, ale trzeba troszeczkę cierpliwości, a nie tak od razu na salony

• 1 0

• (2)

normalnie powaliły mnie te salony , tradycja itp teksty czyli serwis na salonowy brawo

• 0 4

• Co trzeba zrobić zeby zostać VIPem i siedzieć w środkowym sektorze? (5)

Przyznam, że szlag mnie trafia jak widzę wydzielone sektory dla pseudo-VIPów. Dla kogo w końcu są zawody sportowe? Kibiców czy działaczy i rodzin? Na dodatek boczne sektory były "zamknięte" ... Osobiście nie wiem czy jeszcze pojawię się na meczu skoro tak to wygląda. Niby wciąz niszowy sport w Polsce, ale już zacna reprezentacja VIPowska!

• 16 7

• wyjaśnienie

Uprzejmie informuję - boczne sektory były zamknięte ze względów organizacyjnych - był to pierwszy mecz na tym obiekcie, organizatorzy nie mogli wcześniej przewidzieć ilości kibiców, a tym samym - osób zatrudnionych w ochronie, dlatego też ograniczenie otwartych sektorów ułatwiało nadzór . - Mamy nadzieję, że na meczach następnych będzie lepiej.
      Jednocześnie wyjaśniam - VIP-y, to przedstawiciele firm, które od wielu już lat sponsoringiem i osobistym zaangażowaniem sprawiają, że drużyna może istnieć i trenować. Dlatego też zawsze podczas meczu na trybunie stadionu będą zajmować miejsce szczególne.Pozdrawiam i zapraszam na następne mecze.

• 0 0

• Sektor dla sponsorów!!!!!

Firmy sponsorujące drużynę jastrzębi posiadają wejściówki do sektora VIP.Korzystają na tym pracownicy tych firm i ich rodziny.Nie jesteś sponsorem ,oglądasz mecz za darmo siedzisz poza sektorem ,proste.

• 5 2

• Najogólniej rzecz biorąc... (2)

...to powinieneś być kimś bardzo ważnym :-)

• 5 1

• odp

Kiedys w banku mi powiedzieli, ze kazdy klient jest dla nich bardzo wazny (w tym ja). Czy to sie liczy? Gdzie moge odebrac przepustke za tasme VIP? ;)

• 2 3

• Fakt coś z tym było nie tak, może to dla sponsorów lub działaczy z ligi.