Lechia ograła Pogoń. Wyjazdowe przełamanie

13 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Sebastian Mila strzelił szóstego gola w tym sezonie, ale pierwszego w barwach Lechii. Jeśli pomocnik dołoży jeszcze dwa trafienia, pobije swój rekord w ekstraklasie pod względem liczby strzelonych bramek w jednych rozgrywkach. Sebastian Mila strzelił szóstego gola w tym sezonie, ale pierwszego w barwach Lechii. Jeśli pomocnik dołoży jeszcze dwa trafienia, pobije swój rekord w ekstraklasie pod względem liczby strzelonych bramek w jednych rozgrywkach.

Piłkarze Lechii blisko siedem miesięcy czekali na wyjazdowe zwycięstwo w ekstraklasie. Od 22 sierpnia i wygranej w Bydgoszczy gdańszczanie poza domem przełamali się dopiero w piątek, trzynastego, który bynajmniej w marcu 2015 roku nie był dla nich datą pechową. Biało-zieloni pokonali Pogoń w Szczecinie 1:0 (1:0), a pierwszego gola po powrocie do klubu, w którym debiutował w seniorskich rozgrywkach, strzelił Sebastian Mila. Dzięki trzem punktom podopieczni Jerzego Brzęczka awansowali do pierwszej "8" w tabeli, która na koniec sezonu awansuje do grupy mistrzowskiej. Po raz ostatni tak wysoko byli 4 października.

Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
Janukiewicz - Rudol, Hernani, Koj, Matynia - Murawski, Rogalski - Frączczak, Akahishi, Janota - Robak
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Niemirowski, Winkler
Widzów: 5284
Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak
  • 71' Akahoshi Zmiany Danielak
  • 73' Hernani Zmiany Matras
  • 85' Koj Zmiany Zwoliński
  • 72' Mila Zmiany Łukasik
  • 87' Makuszewski Zmiany Możdżeń
  • 90+1 Nazario Zmiany Grzelczak
  • 19' Mila
  • 29' Hernani
  • 32' Rogalski
  • 47' Koj
  • 79' Rogalski
  • 80' Janota
  • 42' Colak
  • 90+1 Nazario

LECHIA KOLEJKA PO KOLEJCE W TYM SEZONIE. NAJCZĘŚCIEJ GONIŁA "8". TRACIŁA JUŻ NAWET 6 PUNKTÓW

WYPOWIEDZI PIŁKARZY PO MECZU
przed kamerami Canal Plus Sport

SEBASTIAN MILA (pomocnik Lechii):
Bardzo czekałem na tego gola. Cieszę się tym bardziej, że bramka dała nam trzy punkty. Ciężko pracujemy na treningach, na boisku widać "chemię", która się między nami wytworzyła. W Szczecinie rozegraliśmy przyzwoite spotkanie.

Na pewno mobilizująco podziałało na mnie powołanie do reprezentacji Polski. Fajnie, że pojedziemy tak liczną grupą i mama szansę zagrać w taki wyjątkowych meczach. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni. Wszyscy nam gratulują. Wokół kadry tworzy się fajna otoczka. Nic tylko nadal strzelać gole i wygrywać.

A w ekstraklasie chciałbym poprawić rekord goli w sezonie. Dotychczas wynosił 8. Teraz mam 6 bramek. Chciałbym kolejną strzelić na PGE Arenie. Z meczu na mecz gram coraz lepiej. Potrzebowałem czasu, aby się przyzwyczaić, bo jednak trafiłem do nowego klubu.

TO Z LECHII NAJWIĘCEJ PIŁKARZY POWOŁANYCH DO REPREZENTACJI POLSKI

MICHAŁ JANOTA (pomocnik Pogoni):
Coś trzeba zrobić, bo to jest katastrofa. Lechia wygrała zasłużenie. Nam się chce grać w piłkę, ale nie potrafiliśmy się przy niej utrzymać i mieliśmy za nią biegać. Staramy się grać tak jak trener każe, ale to nie wychodzi. Lechia dobrze się ustawiała, grała pressingiem i nie potrafiliśmy spod niego wyjść, to nas zgubiło. Zwłaszcza w pierwszej połowie nie potrafiliśmy stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Brakowało komunikacji między nami i tego, by pokazywać sobie się do gry.

trener Brzęczek postawił prawie na tę samą "11", która rozpoczęła mecz w poprzedniej kolejce z GKS Bełchatów, jedyna zmiana, oczywista chyba dla wszystkich w ataku Colak za Friesenbichlera
w pierwszym dzisiejszym meczu Cracovia pokonała Piast Gliwice 3:1 i zajmując 13. miejsce traci tylko punkt do drużyn, które za chwilę zagrają w Szczecinie, natomiast Piast nadal nad tym duetem ma tylko jeden punkt przewagi
na ławce Lechii trzech ofensywnych graczy: Grzelczak, Friesenbichler oraz Buksa, który zastąpił pauzującego za kartki Wiśniewskiego, ponadto w rezerwie pozostają: Łukasik, Bougaidis, Możdżeń i bramkarz Budziłek
Pogoń jeszcze w tym roku nie wygrała w ekstraklasie, wiosnę rozpoczęła od dwóch remisów, a w dwóch ostatnich kolejkach przegrywała, Lechia, jak pamiętamy, jest niepokonana, wygrała 2 mecze, a 2 kolejne zremisowała, ponadto straciła tylko 1 gola i to z karnego
gra na wyjazdach nie jest na wyjazdach mocną stroną Lechii, w tym sezonie tylko dwukrotnie przywiozła do Gdańska komplet punktów: 1 sierpnia po 3:1 w Gliwicach i 22 sierpnia po 2:0 w Bydgoszczy, oba sukcesy miały miejsce jeszcze za kadencji trenera Machado
jesienią to po meczu z Pogonią, przegranym 0:1 w Gdańsku zwolniono trenera Machado, teraz kłopoty ma trener Kocian, który przyszedł do Szczecina w trakcie sezonu, a w pięciu ostatnich meczach nie zanotował zwycięstwa, na PGE Arenie jedynego gola strzelił Robak (Pogoń Szczecin)
piłkarze wychodzą do prezentacji, Lechia na biało-zielono, Pogoń w strojach granatowo-bordowych
kibice śpiewają hymn Pogoni
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
zablokowany strzał Matyni (Pogoń Szczecin)
4'
niecelny strzał Colaka (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Mili (LECHIA Gdańsk)
6'
Janukiewicz (Pogoń Szczecin) pewnie łapie piłkę po celny strzale Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk)
8'
na razie walka o dominację w środkowej strefie boiska, piłkarze obu drużyn bardzo blisko siebie, oba zespołu próbują grać "wysokim" pressingiem
9'
Colak (LECHIA Gdańsk) założył "siatkę" Kojowi w polu karnym, ale podawał już niecelnie
10'
na spalonym Robak (Pogoń Szczecin)
11'
róg dla Lechii po zablokowanym strzale Vranjesa
12'
niecelny strzał Colaka (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA Gdańsk)
13'
kolejny atak Lechii, ale najszybszy przy piłce Janukiewicz (Pogoń Szczecin), powoli zarysowuje się przewaga biało-zielonych
15'
walka nie tylko na boisku, ale na słowa także na trybunach, Lechię wspiera około 600 kibiców
16'
brzydkie zachowanie miejscowych kibiców, gdy gdańszczanie zrywają się pozytywnym dopingiem, są zagłuszani wulgaryzmami, reaguje spiker, przypominając o kulturalnym dopingu
17'
na spalonym Colak (LECHIA Gdańsk)
18'
Bąk (LECHIA Gdańsk) na razie ma kłopoty z grą nogą, po raz drugi w krótkim odstępie czasy wybijał piłkę w aut
19'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mila. Złe wybicie od bramki Janukiewicza, Wojtkowiak zagrał głową w kierunku Mili, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił w dolny, prawy róg Pogoni
19'
Mila (LECHIA Gdańsk) zdobył szóstego gola w tym sezonie, ale pierwszego w barwach Lechii
21'
strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA Gdańsk), piłkę łapie Janukiewicz (Pogoń Szczecin)
22'
dośrodkował Murawski w "16" Lechii, Frączczak (Pogoń Szczecin) zgrał piłkę głową w kierunku Robaka (Pogoń Szczecin), ten się przewrócił w starciu z Gersonem (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nakazał grać dalej
22'
Pogoń po stracie gola śmielej stara się atakować
25'
Lechia przyjmuje od kilku minut rywali na własnej połowie, ale tutaj już bardzo dobrze gra pressingiem i Pogoń ma kłopoty z rozegraniem piłki
26'
dośrodkowanie Nazario (LECHIA Gdańsk), ale Colak (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki
26'
akcję kontynuował jeszcze Makuszewski (LECHIA Gdańsk), ale dośrodkowanie Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk) z prawej strony prosto w ręce bramkarza Pogoni
29'
"To my kibice z Gdańska..." - z trybun
29'
Żółtą kartką został ukarany Hernani (Pogoń Szczecin), który faulował Nazario, chwilę wcześniej zaś faulował Colaka
30'
Nazario (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej, wolny dla Lechii niewiele ponad 20 metrów od bramki Pogoni
31'
z wolnego krótko zagrał Vranjes, uderzył Borysiuk (LECHIA Gdańsk), piłka po rykoszecie trafiła w ręce Janukiewicza (Pogoń Szczecin)
31'
Colak (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym po pojedynku z Hernanin (Pogoń Szczecin), sędzia nakazał grać dalej
32'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (Pogoń Szczecin) po faulu na Vranjesu
33'
ponownie zarysowuje się przewaga Lechii, rywale jak nie mogą zdążyć za gdańskimi piłkarzami to ratują się faulami
34'
niecelny strzał sprzed "16" Colaka (LECHIA Gdańsk)
35'
skrzydłowi Pogoni zamienili się stronami boiska, bo gra w ofensywie gospodarzom się nie klei
36'
"Lechijko, gramy u siebie" - z trybun
38'
niestety poza pozytywnego dopingu, także z gdańskiej strony pojawiła się wulgarna odpowiedź, choć nadal więcej tego jest po miejscowej stronie
39'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) wspomógł akcję ofensywną Lechii i został sfaulowany
39'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) nie podnosi się, narzeka jednak nie na nogę, ale na dłoń, to nią zajęli się masażyści
39'
Wawzryniak na razie poza boiskiem, z wolnego Mila (LECHIA Gdańsk)
40'
Janukiewicz (Pogoń Szczecin) złapał piłkę uderzoną z wolnego przez Milę (LECHIA Gdańsk)
42'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają gospodarzom piłkarzom Pogoni, choć na razie często szczecinianie na boisku są bezradni
42'
Żółtą kartką został ukarany Colak (LECHIA Gdańsk), który faulował Koja w środkowej strefie boiska
44'
Nie doszło dośrodkowanie Nazario (LECHIA Gdańsk) do Colaka (LECHIA Gdańsk)
44'
Bąk (LECHIA Gdańsk) poza własnym polem karnym wybił piłkę, do której próbował dobiec Robak (Pogoń Szczecin)
45'
2 minuty doliczonej do pierwszej połowy
45+1
Nzario wspomógł obrońców, to on wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Janoty (Pogoń Szczecin), a przecież do najwyższych nie należy
45+2
róg dla Pogoni
45+2
bez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu z rogu Murawskiego (Pogoń Szczecin)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI W SZCZECINIE 1:0
Gwizdy pożegnały miejscowych piłkarzy, ale nie tylko dlatego prowadzenie Lechii jest zasłużone. Przede wszystkim gdańszczanie prezentują wyższą kulturę gry. Bardzo dobrze grają pressingiem, nie pozwalają rozpędzić się Pogoni, a większość ataków rywali "kasują" pewnie przed własnym polem karnym. Dość powiedzieć, że gospodarze oddali w pierwszych 45 minutach jeden, i to niecelny strzał w kierunku bramki biało-zielonych.
Gdańszczanie także zbyt często nie zagrażają bramce Janukiewicza (Pogoń Szczecin), ale formę bramkarza Pogoni sprawdzili trzykrotnie po celnych uderzenia. Jedno z nich trafiło do siatki. Akcję zapoczątkował... Janukiewicz (Pogoń Szczecin), który zbyt krótko wybił piłkę. Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) zaliczył asystę zagrywając tak umiejętnie głową, że do pojedynku sam na sam wyszedł Mila (LECHIA Gdańsk) i z zimną krwią wykorzystał tę okazję.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny w tych samych składach co w pierwszej połowie
46'
pecha miał Vranjes (LECHIA Gdańsk), bo jego dobry strzał trafił w plecy Colaka (LECHIA Gdańsk), a mógł sprawić kłopoty bramkarzowi Pogoni
47'
Żółtą kartką został ukarany Koj (Pogoń Szczecin) po faulu na Colaku
51'
obraz gry podobny do tego sprzed przerwy, częściej przy piłce Lechia
51'
Makuszewski (LECHIA Gdańsk) znalazł podaniem w polu karnym Nazario (LECHIA Gdańsk), ale Brazylijczyk uderzył nad bramką
54'
pierwszy celny strzał Pogoni w tym meczu, Bąk (LECHIA Gdańsk) obronił uderzenie Robaka (Pogoń Szczecin) z dystansu
55'
najlepsza okazja dla Pogoni, dośrodkowanie Murawskiego (Pogoń Szczecin), Frączczak (Pogoń Szczecin) zgrał do Akahoshiego, ale Japończyk uderzył zbyt lekko i Bąk (LECHIA Gdańsk) pewnie obronił
56'
kolejne dośrodkowanie Murawskiego (Pogoń Szczecin), tym razem piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę Lechii
57'
od kilku minut bardziej ofensywnie ustawiona Pogoń, gra głównie w środku lub na stronie boiska Lechii
58'
niecelny strzał Rogalskiego (Pogoń Szczecin)
58'
teraz to Lechia stara się grać z kontry, ta Colaka (LECHIA Gdańsk) zakończona niecelnym podaniem Chorwata
60'
kolejne ostrzeżenie dla Lechii, Robak (Pogoń Szczecin) zagrał piętką, a potem była już indywidualna akcja Frączczaka (Pogoń Szczecin), który ograł Janickiego (LECHIA Gdańsk) i uderzył "po długim rogu" niecelnie
62'
trener Brzęczek nerwowo reaguje przy linii bocznej, bo Lechia cofa się zbyt głęboko, nie ma już tej rozważnej gry co przed przerwą
64'
dobry wślizg Janickiego (LECHIA Gdańsk), który na róg wybił piłkę spod nóg Janoty (Pogoń Szczecin)
65'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu gospodarzy
67'
sędzia napomina Rogalskiego (Pogoń Szczecin), który ma już żółtą kartkę, chwilę wcześniej podszedł do arbitra Mila (LECHIA Gdańsk), nie ma jeszcze czerwonej kartki, choć faul na Wojtkowiaku (LECHIA Gdańsk) był brzydki
68'
Frączczak (Pogoń Szczecin) wybił piłkę na róg po zagraniu Mili (LECHIA Gdańsk) w duży gąszcz piłkarzy w "16" gospodarzy, w którym próbował walczyć Colak (LECHIA Gdańsk)
69'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA Gdańsk)
69'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z trybun
70'
Janukiewicz (Pogoń Szczecin) uratował Pogoń, bramkarz wybił piłkę na róg po strzale Colaka (LECHIA Gdańsk) głową, piłka zmierzała pod poprzeczkę, w wolnego dośrodkował Mila
71'
bez zagrożenia dla Pogoni po rogu Lechii
71'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Akahoshi, w jego miejsce wchodzi Danielak.
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
72'
"Sebastian Mila (LECHIA Gdańsk) " - skandują kibice Lechii
73'
piąstkuje Janukiewicz (Pogoń Szczecin), a Colak (LECHIA Gdańsk) już składał się do strzału głową po dośrodkowaniu Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk)
73'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hernani, w jego miejsce wchodzi Matras.
73'
co ciekawe trener Kocian zmienił obu piłkarzy, których wprowadził do "11" między ostatnią kolejką, a tym meczem, były to jego dwie jedyne zmiany w porównaniu ze spotkaniem z Ruchem, przegranym 1:2
75'
nieudane dośrodkowanie Danielaka (Pogoń Szczecin), od bramki rozpocznie Bąk
76'
Janicki (LECHIA Gdańsk) wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu Rudola (Pogoń Szczecin), Rafał zwraca jednocześnie uwagę kolegom z obrony, aby tak nie gubili krycia
76'
Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) głową wybija piłkę z własnej "16" po rogu Janoty
77'
Frączczak (Pogoń Szczecin) nie sięgnął piłki wrzucanej w "16" Lechii przez Murawskiego (Pogoń Szczecin)
78'
gra już wyraźnie toczy się pod dyktando Pogoni
żółta i czerwona
79'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Rogalski (Pogoń Szczecin), który faulował Nazario na połowie Lechii
79'
Lechia będzie grać 11 na 10
80'
Żółtą kartką został ukarany Janota (Pogoń Szczecin), który faulował Colaka
82'
długie podanie Łukasika (LECHIA Gdańsk) w kierunku Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), ale skrzydłowy sfaulował Matynię (Pogoń Szczecin)
83'
dobra kontra Lechii, Colak (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki po zagraniu Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), jeszcze futbolówki dopadł Łukasik (LECHIA Gdańsk), ale strzelił tuż obok słupka
85'
Pogoń Szczecin przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza środkowy obrońca Koj, w jego miejsce wchodzi napastnik Zwoliński.
86'
Makuszewski (LECHIA Gdańsk) otrzymał piłkę od Nazario (LECHIA Gdańsk), jego strzał sprzed pola karnego obronił Janukiewicz (Pogoń Szczecin), choć z kłopotami
87'
odkąd Lechia ma piłkarza, więcej znów przejęła inicjatywę
87'
Janicki (LECHIA Gdańsk) "skasował" kontrę Murawskiego (Pogoń Szczecin)
87'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
88'
zabezpieczenie głównie obrony poprzez tę zmianę, gdyż Możdżeń (LECHIA Gdańsk) grywał jako prawo obrońca, a teraz wszedł na prawą pomoc
88'
niecelny strzał z dystansu Matyni (Pogoń Szczecin)
89'
Vranjes (LECHIA Gdańsk) bardzo dobrze podał do Colaka (LECHIA Gdańsk), któremu w ostatniej chwili piłkę wygarnął wślizgiem Matynia (Pogoń Szczecin)
89'
po wolnym Janoty (Pogoń Szczecin) piłkarze Pogoni domagają się odgwizdania karnego po zagraniu ręką w polu karnym Lechii, sędzia nakazuje grać dalej
90'
4 minuty doliczone
90+1
Żółtą kartką został ukarany Nazario (LECHIA Gdańsk).
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę na zyskanie czasu. Boisko opuszcza Nazario, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
90+3
w doliczonym czasie gry Lechia czeka na to co zrobi Pogoń
90+3
zablokowany strzał Robaka (Pogoń Szczecin) przez Janickiego (LECHIA Gdańsk)
90+4
Bąk (LECHIA Gdańsk) przechwycił podanie Robaka (Pogoń Szczecin) w kierunku Zwolińskiego (Pogoń Szczecin)
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA W SZCZECINIE 1:0 I NA TĘ CHWILĘ AWANSOWAŁA DO CZOŁOWEJ "8"
Lechia zepsuła rocznicę urodzin trenerowi Kocjanowi, szkoleniowiec Pogoni skończył dzisiaj 57 lat
dla Lechii to pierwsza wyjazdowa wygrana w ekstraklasie od 22 sierpnia ubiegłego roku i zwycięstwa w Bydgoszczy 2:0

Wyniki 24 kolejki

• Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:1)
  • Cracovia - Piast Gliwice 3:1 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 (3:1)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 1:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
  • GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Opinie (123) ponad 20 zablokowanych

• Tylko LECHIA GDAŃSK

• 134 12

• Lechia Gdańsk (4)

Lokomotywa z napisem Lechia Gdańsk ruszyła!

• 188 15

• Aaa

Czemu nie wzięliśmy fajerwerków tak jak po Bełchatowie - kolejne tak zdecydowane zwycięstwo nad następną potęgą piłkarską trzeba uczcić!!!

• 2 8

• Lechia to co najwyżej ciuchcia, Lokomotywa jest tylko jedna i każdy to wie (1)