Sędzia nie uznał zwycięskiego gola

23 maja 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarze Arki nadal pozostają wiosną w ekstraklasie bez zwycięstwa, ale punkt zdobyty na wyjeździe przedłuża do ostatniej kolejki szanse gdynian na utrzymanie, a przynajmniej na grę w barażach. Dziś żółto-niebiescy zremisowali ze znacznie wyżej notowanym GKS Bełchatów 1:1 (1:1). Na trzy minuty przed końcem sędzia nie uznał podopiecznym Marka Chojnackiego gola!

Wróbel 10 - Niciński 42

GKS: Sapela - Fonfara, Lacić, Cecot, Popek (52 Magdoń) - Wróbel, Gol (77 Janus), Cetnarski, Rachwał, Kuklis - Adamiec.

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Żuraw, Łabędzki, Sokołowski - Budziński, Ulanowski (71 Karwan) - Ljubenow (79 Pietroń), Ława, Wachowicz (36 Niciński) - Zakrzewski.

Sędzia: Radziszewski (Warszawa). Żółte kartki: Kuklis, Adamiec, Magdoń (GKS), Żuraw, Zakrzewski (Arka).

Arka mogła powalczyć mocniej w Bełchatowie, gdyż w miejscowej drużynie brakowało jej najlepszych piłkarzy ofensywnych Dawida Nowaka i Mariusza Ujka. I rozpoczęła z animuszem. Dobry strzał, nieznacznie niecelny oddał Marcin Budziński.

Tym bardziej szkoda gapiostwa z 10. minuty. Wówczas do prostopadłego podania Tomasza Adamca doszedł Tomasz Wróbel, spokojnie minął nie niepokojony przez obrońców Norberta Witkowskiego i strzelił do pustej bramki.

Potem jeszcze i Adamiec, i Wróbel mieli szanse na drugą bramkę. Witkowski dwukrotnie obronił strzały tego pierwszego. Dlatego już w 36. minucie trener Chojnacki zdecydował się na pierwszą zmianę. Z boiska zdjął Marcina Wachowicza. Skrzydłowy nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Plunął w kierunku ławki i od razu skierował się do szatni. Drugą połowę zaś oglądał z trybun!

Wejście Grzegorza Nicińskiego okazało się szczęśliwe. W 42. minucie dobrze dośrodkował Marcin Budziński, strzał głową Dariusza Żurawia odbił bramkarz, a piłkę do siatki wepchnął głową właśnie "Nitek". Szkoda, że chwilę wcześniej kapitalnej okazji na gola nie wykorzystał Zbigniew Zakrzewski, który nie trafił do pustej bramki z trzech metrów!

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od szansy sam na sam z bramkarzem bełchatowian. Tym razem Witkowski był górą, bo Adamiec za mocno wypuścił sobie piłkę. W 80. minucie dobrze strzelał Marcin Pietroń, ale bramkarz rywali był na posterunku.

Bo to co najciekawsze zostało uznane przez arbitra za niezgodne z przepisami. W 87. minucie Bartosz Ława dośrodkował z wolnego z wysokości pola karnego. Piłkę zgrał głową Michał Łabędzki, a Żuraw z bliska wpakował ją pod poprzeczkę bełchatowskiej bramki. Radość żółto-niebieskich przerwał gwizdek sędziego. Arbiter dopatrzył się faulu chyba Zakrzewskiego, choć jego przepychanki z obrońcą działy się praktycznie poza akcją! Była to kontrowersyjna decyzja, która oby nie zabrała Arce gola na wagę utrzymania.

Tabela wprowadzona: 2009-05-23

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4 (1:0), Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 0:0, Polonia Warszawa - Lech Poznań 3:3 (1:0), Odra Wodzisław - Piast Gliwice 0:2 (0:2), Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 2:0 (0:0), Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (0:1), Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0).

Opinie (173) ponad 20 zablokowanych

• zolto- niebieski Sopot (6)

barwy klubu- barwy miasta

• 44 73

• kyz

Szybko z meczu wróciłeś swoją drogą. (krzyczałeś do końca pewnie), pajacyk z sopotu