Wiadomości

Trójmiejscy piłkarze kandydują do MME 2017

Marcin Dorna (z prawej) widzi w młodzieżowej reprezentacji Polski również piłkarzy, którzy grają lub grali w trójmiejskich klubach, jak na przykład Dariusza Formellę (nr 20).
Marcin Dorna (z prawej) widzi w młodzieżowej reprezentacji Polski również piłkarzy, którzy grają lub grali w trójmiejskich klubach, jak na przykład Dariusza Formellę (nr 20). fot. Maciej Czarniak/ Trojmiasto.pl

Rozpoczynający się w piątek sezon ekstraklasy będzie niezwykle istotny dla piłkarzy rocznika 1994 i młodszych. To z nich wyselekcjonowana zostanie reprezentacja Polski, która w naszym kraju od 16 do 30 czerwca przyszłego roku zagra w finałach młodzieżowych mistrzostw Europy. - Obserwujemy sporą grupę zawodników. Są w niej oczywiście także przedstawiciele trójmiejskich klubów. Żadne zdarzenie z ich udziałem nie pozostaje nam obce czy nie przechodzi bez echa - mówi nam Marcin Dorna, który w ostatnim sezonie sprawdził w kadrze pięciu graczy Lechii Gdańsk i trzech Arki Gdynia.GDYNIA OFICJALNIE ZAPREZENTOWANA JAKO WSPÓŁORGANIZATOR MME 2017

W finałach młodzieżowych mistrzostw Europy 2017 po raz pierwszy w historii tej imprezy zagra 12 drużyn. Reprezentacja Polski w dwóch pierwszych meczach wystąpi w Lublinie, a trzeci pojedynek grupowy rozegra w Kielcach. Trzy spotkania, ale bez udziału Polaków, odbędą się w Gdyni. Jakie reprezentacje zagrają przy ul. Olimpijskiej, dowiemy się 1 grudnia, gdy odbędzie się losowanie.

- Format turnieju na 12 drużyn sprawił, że wyostrzyły się wymagania, jeśli chodzi o awans do półfinału. W najlepszej czwórce znajdą się tylko zwycięzcy trzech grup oraz drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca. Dla nas to bardzo duże wyzwanie szkoleniowe. Oznacza to bowiem, że na tym turnieju wszystkie spotkania będą niezwykle ważne, nie będzie gier bez znaczenia - ocenia Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski.
TAKIE PLANY MIELI FORMELLA I KUGIEL PO ZDOBYCIU 3. MIEJSCA W MISTRZOSTWACH EUROPY U-17. TUTAJ SZCZEGÓŁY

Zobacz jak PZPN wręczał nominację GdyniPRZYPOMNIJ SOBIE KTO BYŁ W SKŁADZIE 17-LATKÓW NA MECZ Z NIEMCAMI. DWÓCH Z NICH POJECHAŁO NA EURO 2016

Już raz doprowadził on biało-czerwonych do medalu mistrzostw Europy. W 2012 roku z drużyną 17-latków zajął 3. miejsce podczas turnieju w Słowenii. Tam jego podopieczni w półfinale przegrali 0:1 z Niemcami, którzy następnie w finale dopiero po karnych ulegli Holandii 4:5. W tamtej kadrze Dorny było dwóch piłkarzy z Trójmiasta: Dariusz Formella (wtedy Arka Gdynia/obecnie Lech Poznań) oraz Damian Kugiel (Lechia Gdańsk/KS Chwaszczyno).

Obecni piłkarze trójmiejskich klubów, którzy w poprzednim sezonie byli powoływani do młodzieżowych reprezentacji Polski
U-21:
Damian Podleśny, Adam Buksa, Martin Kobylański, Adam Dźwigała (wszyscy Lechia Gdańsk)
U-20/U-21:
Paweł Stolarski (wszyscy Lechia Gdańsk), Michał Nalepa
Konsultacje U-21:
Michał Marcjanik, Przemysław Stolc (wszyscy Arka Gdynia)


GOL ARKADIUSZA MILIKA ZAPEWNIŁ POLSCE PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W HISTORII EURO. TAK TO RELACJONOWALIŚMY

Ilu gdańskich i gdyńskich piłkarzy jest obserwowanych przez selekcjonera obecnie?

- Nie będę odnosił się do żadnego piłkarza indywidualnie. Obserwujemy sporą grupę zawodników. Są w niej oczywiście także przedstawiciele trójmiejskich klubów. Żadne zdarzenie z ich udziałem nie pozostaje nam obce czy nie przechodzi bez echa. Rok, który pozostał do turnieju, to w życiu tak młodych piłkarzy bardzo dużo. Dlatego choć grupa wyselekcjonowanych piłkarzy jest dość dokładnie określona to nie będę podawać konkretnej liczby interesujących nas zawodników, gdyż ona jest mobilna, może się jeszcze nieco zmienić - mówi trener Dorna.
Pierwsze skrzypce w młodzieżowej reprezentacji zapewne odgrywać będzie Arkadiusz Milik, który jest już podstawowym piłkarzem seniorskiej kadry. W Euro 2016 błysnął także Bartosz Kapustka, a ze składu na ten turniej w młodzieżowych mistrzostwach będą mogli zagrać także: Piotr Zieliński, Karol LinettyMariusz Stępiński. Ponadto w gronie piłkarzy powołanych do szerokiej kadrze był kolejny młodzieżowiec - Paweł Dawidowicz, w przeszłości piłkarz Lechii.

- Uważam, że także on, a nie tylko ci piłkarze, którzy pojechali do Francji, zebrał podczas przygotowań do Euro 2016 kapitalne doświadczenie. To musi zaprocentować. Czas spędzony z seniorską drużyną narodową to wielki atut, który powinien pomagać w przyszłym rozwoju - dodaje selekcjoner młodzieżówki.

Młodzieżowa reprezentacja Polski przed meczem z Norwegią w Gdyni w listopadzie ubiegłego roku.Wszystko wskazuje na to, że ci piłkarze dołączą do młodzieżowej kadry dopiero przed samym turniejem finałowym, oczywiście jeśli nadal będą otrzymywać powołania od Adama Nawałki.

- W okresie jesienno-wiosennym na pewno priorytetem będzie nadal pierwsza reprezentacja. Natomiast turniej finałowy odbędzie się w czerwcu przyszłego roku, gdy nie będą grać seniorskie kadry, a we wszystkich zawodowych ligach będzie już przerwa. Dlatego wówczas na pewno młodzieżowa reprezentacja będzie dysponowała wszystkimi najlepszymi piłkarzami w tej kategorii wiekowej. My w dorosłej kadrze mamy pięciu zawodników, którzy będą mogli zagrać w młodzieżowych mistrzostwach. Dlatego mamy kręgosłup tej drużyny. To oni mają ją ponieść jak najdalej. Trzeba mierzyć w medale - mówi nam Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, a jednocześnie ambasador tej drużyny.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z MARKIEM KOŹMIŃSKIM O EURO SENIORSKIM I MŁODZIEŻOWYM

Dla pozostałych piłkarzy będą zatem niezwykle istotne już jesienne mecze, gdyż wówczas mogą obsadzać miejsca zwalniane na razie przez młodzieżowców, którzy będą powoływani do seniorskiej reprezentacji. To także szanse dla trójmiejskich zawodników.

- Nadal funkcjonować będą dwie kadry młodzieżowe. U-20 to zaplecze, która po raz kolejny będzie miała fantastyczną możliwość skonfrontowania się z rówieśnikami z Niemiec, Włoch i Szwajcarii w Turnieju Czterech Narodów. U-21 będzie miała swój cykl przygotowań, ale oczywiście bardzo ściśle te kadry ze sobą współpracują - dodaje trener Dorna.
BUKSA W KLUBIE REZERWOWY, A W MŁODZIEŻOWCE STRZELA GOLE

W poprzednim sezonie w obu tych kadrach wystąpiło sześciu piłkarzy, którzy obecnie są w kadrach Lechii i Arki, a dwaj kolejni uczestniczyli w konsultacji. M.in. Michał Nalepa był kapitanem U-20, Adam Buksa strzelił gola dla U-21 w meczu z Białorusią, a Damian Podleśny w tej starszej kadrze rywalizował o miano numerem jeden z Jakubem Wrąbelem, który latem przeniósł się ze Śląska Wrocław do I-ligowej Olimpii Grudziądz.

- W najbliższym sezonie nadal oglądać będziemy potencjalnych kadrowiczów nie tylko w ekstraklasie, ale także tych grających za granicą oraz w I lidze, gdyż to także ciekawe pole do pokazania się młodych graczy - zapewnia selekcjoner.
NALEPA KAPITANEM REPREZENTACJI U-20

W najbliższym czasie poznamy plan przygotowań biało-czerwonych jesienią. Na razie pewne jest tylko to, że wszystkie mecze towarzyskie rozgrywane będą w Polsce.

- Po otrzymaniu organizacji mistrzostw wszystkie mecze kontrolne, a było ich już siedem, rozegraliśmy w naszym kraju. Wybieraliśmy głównie stadiony, na których będzie rozgrywany w przyszłym roku turnieju. Po pierwsze chodziło nam by sprawdzić rozwiązania logistyczne i organizacyjne. Natomiast po drugie, co równie ważne - przygotować kibiców czego mogą się spodziewać, jacy piłkarze mogą w tym zespole pojawić, aby stworzyć także grupę kibiców młodzieżowej reprezentacji Polski - podkreśla Marcin Dorna.

Typowanie wyników

mecz ligowy
15.07.2016 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Wisła Płock
2:1
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

1

9%

48 typowań

x

18%

96 typowań

2

73%

395 typowań

mecz ligowy
18.07.2016 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Termalica Nieciecza
2:0
ARKA Gdynia

Jak typowano

1

43%

220 typowań

x

32%

160 typowań

2

25%

128 typowań

Opinie (16)

 • fajnie że kolejna duża impreza w Gdyni (3)

  i w Polsce

  • 19 8

  • oczywiście większość minusuje - ból d...y jak widać olbrzymi ale na pocieszenie: podobno na rynku jest już dostępna ... (2)

   ... maść w większej tubie, takiej białozielonej

   • 11 5

   • (1)

    sam masz ból d...py bo wszedzie widzisz betona tak jak i ci wszyscy z gdyni co zostanie cos skrytykowane to wszedzie widza gdansk

    • 5 10

    • widzisz coś złego w czyimś komentarzu "fajnie że kolejna duża impreza w Gdyni ", aby był powód minusowania?

     ps. o betonie nic nie pisałem w moim komentarzu - to twój wniosek, widać czujesz pismo nosem (lub pupą)

     • 3 4

 • Z całym szcunkiem ale po nam to w Gdyni? dofinasowanie tej imprezy 4,5 miliona złotych... (5)

  czy nas stać żeby robić kilkadziesiąt deficytowych imprez w roku??? wiadomo, że na trybunach będę głównie dzieci ze szkół, bo młodzieżowe rozgrywki interesują tylko koneserów a trzeba jakoś zapełnić trybuny...

  • 11 12

  • masz kiepskie pojęcie o budowaniu wizerunku dużego miasta i zarządzaniu kasą (4)

   do tego nie wystarczy ukończone gimnazjum, musisz jeszcze długo, długo siedzieć w szkolnej ławie

   np w Gdańsku wydają 40 mln i w Europie o nich nikt nie słyszał bo jak zwykle z pucharami był niewypał, a Gdynia wyda 4 mln i ma gwarancję, że w kilkunastu krajach będzie rozpoznawalna

   • 6 6

   • Interesujesz się sportem czy jesteś tylko dobrze opłacanym miejskim trollem??? (3)

    przypomnij sobie ilu widzów którzy kupili bilet oglądało ostatni mecz kady U21 na stadione w Gdyni. Było to całkiem niedawno. wtedy też wszystkie telewizje europy rozpoczynały wiadomości od tego newsa:)??? nie pisz mi o Gdańsku, bo mnie to nie interesuje.

    • 7 2

    • Na ostatni mecz ani na żaden inny nie sprzedawano biletów były za fri

     • 2 1

    • piszesz o miejskim trollu - to chyba swoją miarą mierzysz, obstawiam że jesteś z Gdyni realnej czy jakoś tak (1)

     w każdym razem pisss czuć z daleka
     a jeśli robisz to za pieniądze (np. biura poselskiego jakiegoś nieroba z sejmu) to jesteś zwyczają sprzedajną (...) - tu autocenzura, aby nie niepokoić pracowników redakcji w czasie wakacji :)

     • 0 4

     • trzeba być z jakiejś partii żeby napisać coś nie po lini prezydenta, jego trolli i wyznawców.

      przypomnę ci, że twój guru i pracodawca miał bardzo głęboki romans z pisowskim prezydentem ś.p. L. Kaczyńskim.

      • 1 2

 • jak czytam nazwiska kandydatów, to z Lechii głównie zakupy a z Arki wychowankowie (5)

  co się dzieje z wychowankami Lechii? jak już jakiś gra i ma wyniki (wicemistrzostwo Polski) to po wywaleniu ich z Lechii. dzisiejsza Lechia nie ma tożsamości, a właściwie zyskuje niemiecki kosmopolityzm

  • 18 8

  • (1)

   Tak, masz rację wielu wychowanków Lechii tuła się po Polsce, teraz będzie jeszcze gorzej po zlikwidowaniu rezerw. Przeciez aktualnie rządzący w Lechii nie chcą wychowanków oni wolą kupić 17-18 latka i póżniej dobrze sprzedać.

   • 4 1

   • "tu kupię tam sprzedam, nie weźmie mnie bieda"

    • 1 1

  • odp (1)

   Dzisiejsza lechia....Hehe lechia była jest i będzie jedna....Wyczuwam tu jakiś kompleks😉

   • 2 1

   • czy dzisiejsza lechia to to samo co olimpia-lechia poznań? dziękuję. dobranoc. beton trafiony i zatopiony

    • 4 1

  • Gdańscy Juniorzy

   Za nim napiszę się takie pierdoły radzę sprawdzić 1 zespół obecnie mamy 5 swoich wychowanków a reszta jest w naszym zapleczu czyli drużynie z CLJ rezerwy były pomyłką nic nie dawały pojedynki z wioskami takiemu juniorowi pieprzenie że najwięksi mają rezerwy ale oni grają w 2 ligach i zapleczach ekstra klasowych gdzie poziom jest już sensowny a nie pół amatorski Lechia ma rezerwy w CLJ zamiast utrzymywanie zbędnej drużyny dla zawodników zbyt słabych nawet na 1 Ligę kasa pójdzie w rozwój tej młodzieży która za rok dwa będzie już na tyle dorosła by wejść do I zespołu i tam zdobywać pierwsze szlify w towarzystwie zawodników o dużym doświadczeniu i umiejętnościach dzięki czemu taki 16-19 latek nauczy się na treningach wielu a to że jeszcze zagra po 20-15 minut w 3-5 meczach w Ekstraklasie od razu to tylko przyśpieszy jego rozwój Lechia idzie w dobrym kierunku solidne transfery pompowanie kasy w juniorskie ekipy ten sezon należy do nas czy to się wam śledziki podoba czy nie :) a tak apropo zobaczcie sobie składy młodzieżówek w Polsce w każdej mamy swoich przedstawicieli i to w większości z Gdańska reszta to okoliczne wioseczki :)

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 23.10.2021 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

134 typowania

x

6%

9 typowań

2

5%

7 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 14 23 57.1%
2. Emil P. 14 23 57.1%
3. Wojciech Władziński 14 23 57.1%
4. Jacek P. 14 23 57.1%
5. Grzegorz Preiss 14 23 57.1%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Widzew Łódź 13 10 2 1 27:9 32
2 Miedź Legnica 13 8 3 2 24:11 27
3 Korona Kielce 13 7 4 2 15:8 25
4 Sandecja Nowy Sącz 12 7 1 4 14:11 22
5 GKS Tychy 13 6 4 3 14:13 22
6 ARKA GDYNIA 13 6 2 5 21:13 20
7 ŁKS Łódź 12 6 2 4 16:12 20
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 5 3 4 17:15 18
9 Odra Opole 12 5 2 5 15:17 17
10 Chrobry Głogów 12 4 3 5 14:13 15
11 Resovia 13 4 3 6 14:15 15
12 Skra Częstochowa 11 3 4 4 7:12 13
13 GKS Katowice 13 2 6 5 17:26 12
14 Puszcza Niepołomice 12 3 2 7 12:19 11
15 Stomil Olsztyn 12 3 1 8 13:19 10
16 Zagłębie Sosnowiec 13 2 4 7 12:19 10
17 GKS 1962 Jastrzębie 13 2 4 7 12:24 10
18 Górnik Polkowice 12 1 6 5 12:20 9

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 13 kolejki:

 • ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
 • Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)
 • Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
 • Resovia - Chrobry Głogów 3:0 (2:0)
 • Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)
 • GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Polkowice 2:0 (2:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
 • Skra Częstochowa - GKS Katowice (mecz w Katowicach) 0:0
 • GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
 • Mecz zaległy z 9. kolejki
 • Resovia - Miedź 0:2 (0:0)
 • Mecze zaległe z 12. kolejki
 • Górnik - Puszcza (środa)
 • Oda - Skra (środa)
 • Stomil - Podbeskidzie (czwartek)

Terminarz

23.10 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj Resovia LIVE!
26.10 (wt) godz.13:30 Lechia Zielona Góra typuj ARKA Gdynia
31.10 (nd) godz.12:40 Miedź Legnica typuj ARKA Gdynia
17.10 (nd) godz.12:40 ŁKS Łódź 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
08.10 (pt) godz.17:30 ARKA Gdynia 0:0 Korona Kielce LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 23.10.2021 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

92%

185 typowań

x

5%

10 typowań

2

3%

7 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Hubert Kowalik 12 30 83.3%
2. Marcin Kaczmarek 12 30 83.3%
3. Barbara Werner 12 30 83.3%
4. Wojciech Żuchowski 12 30 83.3%
5. RYSZARD KIWATROWSKI 10 30 90%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 11 7 3 1 23:6 24
2 LECHIA GDAŃSK 11 6 4 1 20:9 22
3 Raków Częstochowa 10 6 3 1 21:14 21
4 Pogoń Szczecin 11 5 4 2 16:9 19
5 Śląsk Wrocław 11 4 5 2 15:14 17
6 Cracovia 11 4 4 3 18:18 16
7 Jagiellonia Białystok 11 4 4 3 12:12 16
8 Stal Mielec 11 4 3 4 15:18 15
9 Zagłębie Lubin 10 5 0 5 13:17 15
10 Piast Gliwice 11 4 2 5 14:15 14
11 Wisła Kraków 11 4 2 5 14:16 14
12 Wisła Płock 11 4 1 6 18:17 13
13 Radomiak Radom 11 2 7 2 12:11 13
14 Górnik Zabrze 10 4 1 5 13:15 13
15 Legia Warszawa 9 3 0 6 10:13 9
16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 1 4 5 10:15 7
17 Warta Poznań 11 1 4 6 8:15 7
18 Górnik Łęczna 11 1 3 7 9:27 6

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 11 kolejki:

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
 • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)
 • Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
 • Cracovia - Warta Poznań 2:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:0)
 • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2 (1:2)
 • Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1 (1:1)

Terminarz

23.10 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk typuj Górnik Zabrze LIVE!
26.10 (wt) godz.15:45 Świt Nowy Dwór Mazowiecki typuj LECHIA Gdańsk
30.10 (sob) godz.15:00 Warta Poznań typuj LECHIA Gdańsk
16.10 (sob) godz.15:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 LECHIA Gdańsk LIVE!
03.10 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 3:1 Legia Warszawa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane