Vistal stracił pozycję lidera Superligi

14 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Porażka z Selgrosem okazała się kosztowna. Monika Kobylińska (nr 8) i jej koleżanki z Vistalu spadły w tabeli Superligi z pierwszego na trzecie miejsce. Mają jednak tyle samo punktów co wyprzedzające je zespoły. Porażka z Selgrosem okazała się kosztowna. Monika Kobylińska (nr 8) i jej koleżanki z Vistalu spadły w tabeli Superligi z pierwszego na trzecie miejsce. Mają jednak tyle samo punktów co wyprzedzające je zespoły.

Piłkarki ręczne Vistalu przegrały na wyjeździe z Selgrosem Lublin 21:26 (9:11). Mistrzynie Polski nie dały gdyniankom ani razu wyjść na prowadzenie i wzięły rewanż za wrześniową porażkę w Gdynia Arenie. Przy okazji odebrały podopiecznym trenera Pawła Tetelewskiego pozycję lidera PGNiG Superligi. W tabeli Vistal spadł o dwie pozycje.

SELGROS: Gawlik, Januchta - Niedźwiedź 6, Rola 7, Migdaliowa 5, Nocuń 4, Gęga 1, Kozimur 1, Drabik 1, Rosiak 1, Charzyńska, Skrzyniarz, Matuszczyk, Repelewska, Uzar

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 6, Borysławska 4, Matieli 3, Stanulewicz 2, Janiszewska 2, Macedo 2, Dorsz 1, Kozłowska 1, Lalewicz, Szarawaga, Urbaniak

Przewodzący tabeli PGNiG Superligi Vistal przyjechał do Mistrzyń Polski mając nad nimi przewagę 2 punktów. Jednak lublinianki świetnie weszły w mecz - zagrały twardo w defensywie, a i w ataku były skuteczne od pierwszych minut. Rozpoczęły od zdobycia 3 bramek z rzędu. Ich serię na chwilę przerwała Joanna Kozłowska, ale po 12 minutach spotkania Selgros prowadził już 6:1.

Na dobre tory gdynianki przywróciły 2 bramki Patricii Matieli. Vistal skrócił dystans do 2 bramek, ale do przerwy nie były w stanie zrobić nic więcej. Matieli do spółki z Moniką Kobylińską doprowadziły jednak do remisu 11:11 zaraz po zamianie stron. Karę 2 minut otrzymała wówczas Alesia Migdaliowa, a gdynianki zamiast na tym skorzystać, straciły 2 bramki.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MONIKĄ KOBYLIŃSKĄ, KANDYDATKĄ NA LIGOWCA ROKU W TRÓJMIEŚCIE

Po trafieniu Dagmary Nocuń gospodynie prowadziły 15:12 i Vistal znów musiał odrabiać straty. Gdy tylko gdynianki zbliżały się do rywalek, te znów odskakiwały. Duża w tym zasługa znakomicie dysponowanej reprezentacyjnej bramkarki Weroniki Gawlik, która m.in. obroniła rzut karny w wykonaniu Kobylińskiej.

Jeszcze w 43. minucie po bramce Katarzyny Janiszewskiej Vista przegrywał 16:17, ale ostatni kwadrans należał do miejscowych. Serię 4 bramek z rzędu dla Selgrosu rozpoczęła i skończyła dobrze znana z występów w Gdyni Iwona Niedźwiedź. Wtedy było już 21:16 i takiej przewagi lublinianki już nie roztrwoniły.

Dla Vistalu to dopiero druga porażka w tym sezonie. Selgros dzięki zwycięstwu zrównał się punktami z gdyniankami. To samo zrobiła Pogoń Baltica Szczecin, która pokonała Metraco Zagłębie.

Z trzech pierwszych zespołów, które mają po 22 pkt na koncie, Vistal notowany jest najniżej, na 3. miejscu. To dlatego, iż o pozycjach decydują punkty w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Vistal przegrał dwumecz z Selgrosem i uległ Pogoni w jedynym dotychczas starciu.

Wyniki 13 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Piotrcovia 31:25 (15:11)
  • Selgros Lublin - VISTAL GDYNIA 26:21 (11:9)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (10:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 18:25 (8:15)
  • Kram Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 33:26 (20:16)
  • Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 29:20 (15:9)

Opinie (10) 1 zablokowana

• Zasłużona porażka po niezłej grze

Poza atakiem - tam baaaardzo słabo przeciwko mocnej obronie Lublina, ze znakomitą Gawlik. Słaby mecz Kobylińskiej, Kozłowska wciąż nie daje w ataku tego, do czego jest predysponowana, ale to wciąż młode zawodniczki i na pewno będzie lepiej. U nas doskonały mecz Kordowieckiej, nie pamiętam drugiego takiego w jej wykonaniu przeciwko tak silnemu przeciwnikowi.

Pan Tetelewski ma o czym myśleć, wygrywa się obroną ale w ataku musi być jakaś różnorodność. Dziś pokazała ją w końcówce Borysławska, chyba warto na nią częściej stawiać. Jestem tez ciekaw czym przekonała Pana Trenera do siebie Macedo - dawno nie mieliśmy już tak słabej zagranicznej zawodniczki.

• 10 2

• (1)

No i co? Montex wam dziś pokazał, że mistrz jest tylko jeden! Mistrz, mistrz MKS!

• 7 16

• Vistal Gdynia

Raz na wozie raz pod wozem

• 0 0

• (1)

brak poprawy w rzutach karnych!!! Dlaczego żadna zawodniczka nie specjalizuje się w rzutach karnych?Kazda druzyna ma taką,dlaczego nie Vistal?

• 6 6

Lori była od karnych odeszła i teraz jest jak jest.

• 0 0

• z innej beczki

To portal trójmiejski, a nie pomorski, ale brawa dla Kościerzyny za pozbieranie się po zeszłotygodniowej porażce i zwycięstwo w ważnym meczu o utrzymanie.

• 9 0

• FC RUMIA JANOWO VISTAL GDYNIA (1)

Kto wymyślił ta flage?

• 7 1

A czy coś w tym złego?
      Coś przeszkadza aby była. Kluby kibica w całej Polsce mają flagi z dzielnicami.

• 0 0

• Ciężko oczekiwać samych zwycięstw

Zwłaszcza na terenie Mistrza PL, i tak silnej drużyny jak Selgros.
    Nam wystarczy wygrywać pozostałe mecze i unikać wpadek z drużynami niżej notowanymi.
    Selgros i Pogoń zaliczyly wpadki w poprzedniej rundzie, jeśli VISTALOWI się to nie przydarzy to będzie dobrze!

• 6 1

• trudny mecz na wyjeżdzie

jeszcze wszystko przed nami, trzeba się skupić na najbliższym meczu z Balticą. I koniecznie wygrać!!!!!!