Seniorzy pomogli młodzieży

16 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Tomasz Mazurkiewicz wystąpił po raz pierwszy po kontuzji. Tomasz Mazurkiewicz wystąpił po raz pierwszy po kontuzji.

Czesław Michniewicz dał aż trzy dni wolnego podstawowym graczom, a sam pojechał do Niemiec załatwiać szczegóły związane z zimowym zgrupowaniem Arki i ewentualnie sparingiem z jednym z zespołów Bundesligi. Natomiast aż sześciu piłkarzy-rezerwistów zasiliło zespół Młodej Ekstraklasy. Nie wystarczyło to do pierwszej wygranej. Na tarczy z Wodzisławia wróciła młodzież Lechii, choć trener Tomasz Borkowski był zadowolony z gry podopiecznych.

- Brakuje nam zawodników z roczników 1987-89. Nasi 18-latkowie ustępują starszym rywalom siłą, a to często bywa decydujące. Dziś po raz pierwszy w tym sezonie dostaliśmy tak mocne wsparcie z pierwszej drużyny - przyznał Jacek Dziubiński, prowadzący Arkę w Młodej Ekstraklasie.

Zgodnie z regulaminem w każdej z połów może wystąpić trzech zawodników powyżej 21 lat. W meczu z Legią gdynianie wykorzystali ten przepis maksymalnie. Przed przerwą grali Tomasz Mazurkiewicz, Grzegorz Niciński i Anderson Silva, a po zmianie stron zastąpili ich Damian Nawrocik, Marek Baster i Piotr Bazler. Ten ostatni ustalił zresztą końcowy rezultat na 1:1 (0:1). W 32. minucie prowadzenie dla stołecznej drużyny zdobył Radosław Mikołajczak.

- Mazurkiewicz i Niciński wprowadzili spokój do naszej gry. Przed przerwą mieliśmy cztery wyśmienite okazję na gola, ale paradoksalnie bramkę zdobyliśmy w drugiej połowie, w której lepsze sytuacje stwarzała Legia - dodał gdyński szkoleniowiec.

ARKA: Kuć - Wilczyński, Anderson (46 Baster), Urbaniak (14 Robakowski), Kowol - Bułka, Mazurkiewicz (46 Bazler), Czoska, Barnik - Jaszczyk (72 Sulima), Niciński (46 Nawrocik).

LEGIA: Skrzyński - Zaborowski (Okpara), Wysocki, Świdzikowski, Tomczyk, Jezierski, Zbozień, Małkowski (Łanucha), Mikołajczak (Kozub), Chałas (Banasiak), Górski (Woźniak).

Lechia w 5. kolejce Młodej Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Odrą Wodzisław 0:2 (0:0). Gole dla rywali zdobyli rutynowani piłkarze: Marcin Malinowski z karnego w 65. oraz Aleksander Kwiek w 78. minucie.

LECHIA: Małkowski - Weber, Krysiński, Osłowski, Wiech - Kawa (70 Kowalkowski), Ł.Pietroń, Szałęga, Kośnikowski (60 Gacek), Zachaczewski (45 Grzywacz), Szuprytowski.

Gdańszczanie szybko otrzymają szanse na rehabilitację. Już w najbliższy piątek o godzinie 16.00 przy ul. Traugutta ugoszczą GKS Bełchatów. Natomiast Arka w poniedziałek o 15.00 zmierzy się na wyjeździe z ŁKS.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Polonia Warszawa - Polonia Bytom 4:1 (0:0), Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:0 (1:0), Cracovia - Ruch Chorzów 0:2 (0:1), GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1), Lech Poznań - Wisła Kraków 3:5 (1:2), Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:1 (0:0).

Opinie (11) 2 zablokowane

• piłka nożna na pomorzu nie ma racji bytu. (1)

Popatrzcie tylko na te nasze kluby. Śmiech na sali

• 0 0

• zolto- niebieski Sopot

barwy klubu- barwy miasta

• 0 0

• Ja ciągle czekam na połączenie się klubów Lechii oraz Areczki (1)

Wtedy Władcy północy rozgromili by całą Polske

• 0 0

• Nigdy o czym ty mówisz 50 % korupcji nie do zaakceptowania

• 0 0

• ME Arki to prawie sami piłkarze rocznika 1990, także grając z przeciwnikiem trzy lata starszym i tak wypadają nieżle. Dajmy im jeszcze czas.

• 0 0

• Przyzwycajeni do kupowania meczów !!!

Tak, to już jest, że nawet juniorzy Drukarki przyzwyczajeni do kupowania meczów przez ich starszych kolegów, teraz se nie radzą !!!