Sensacją powiało w pierwszej kwarcie

Asseco Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu w meczu z drugim beniaminkiem TBL nie popełnili błędu z pojedynku z Zastalem, kiedy to przegrali na inaugurację w Zielonej Górze. Na mecz z Siarką Tarnobrzeg udało się o wiele więcej graczy z "eksportowego" składu. W efekcie gdynianie wygrali pewnie 88:71 (18:21, 18:14, 22:13, 30:23), a niespodziewanie czołowym snajperem stał się Adam Hrycaniuk. Tylko w inauguracyjnej kwarcie przez kłopoty mistrzów Polski ze skutecznością znów powiało sensacją.

252 typowania

SIARKA: Goffney 30, Truscott 16, Pringle 14, Miszczuk 3, Krupa 0 - Wall 8, Deloach 0, Taylor 0, Pisarczyk 0, Baran 0.

ASSECO PROKOM Brown 25, Widenow 19, Witka 7, Giddens 4, Łapeta 0 - Hrycaniuk 22, Kiztinger 6, Frasunkiewicz 3, Eldridge 2, Kowalczuk 0, Kostrzewski 0.

Gdynianie rozpoczęli piątką, w której aż czterech graczy zaprezentowało się w ostatnią środę w meczu przeciwko BK Chimki Moskiewski Region. W sumie przeciwko Siarce zagrało pięciu koszykarzy, którzy rywalizowali z Rosjanami w Eurolidze.

Co ciekawe wyjściowa piątka na początku meczu niespecjalnie sobie radziła z graczami beniaminka TBL. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Dopiero w 4. minucie pierwsze punkty dla mistrzów Polski zdobył Bobby Brown. W 7. minucie było już 15:5 dla Siarki.

Ekipa gości miała bardzo duże problemy ze skutecznością. Gdynianie w pierwszej kwarcie trafili tylko 4 na 15 rzutów z gry. W końcówce tej odsłony byli jednak skuteczni na linii rzutów wolnych (w sumie 8 trafionych na 10 prób w kwarcie) i zmniejszyli rozmiary prowadzenia beniaminka do 3 punktów (21:18).

Siarce z upływem czasu coraz ciężej przychodziło zdobywanie punktów. Nie mogło być jednak inaczej skoro aż 84,5 proc. punktów zdobyła dla beniaminka tylko trójka zawodników - Kevin Goffney, Louis Truscott i Stanley Pringle.

Mistrzowie Polski stopniowo nabierali rozpędu i po 20 minutach prowadzili 36:35. W drugiej połowie gdynianie dyktowali warunki gry. W 4 kwarcie ich przewaga przekroczyła już 20 punktów (81:59 i 83:62 odpowiednio w 37 i 38 minucie gry). W końcówce pewni już zwycięstwa mistrzowie Polski zwolnili nieco tempo gry i wówczas gospodarze zdołali odrobić kilka punktów.

Tabela wprowadzona: 2010-10-25

Pozostałe mecze 3 kolejki TBL: Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 82:73 (29:16, 25:25, 8:20, 20:12), Anwil Włocławek - AZS Koszalin 89:82 (23:18, 23:27, 24:21, 19:16), PBG Basket Poznań - Zastal Zielona Góra 79:84 po dogr.(22:24, 19:17, 19:14, 12:17 d.7:12). W niedzielę zagrają: Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański (18.00), w poniedziałek zagrają: PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa.

Opinie (8) 3 zablokowane

• (3)

Czemu Giddens gral tylko ponad 8 minut??

• 5 3

• A jak Ci się zdaje? (1)

Bo na logikę patrząc,to normalne że Pacek go oszczędza przed ważniejszymi meczami :)

• pytanie

Niestety nie miałem okazji oglądać, bo czasu coraz mniej;L na sport itp.; mam pytanie co z Channingiem Toney??? Szykowany na Caja, czy zwyczajnie ban nawet na lige???

Dzięki wielkie

• 3 1

• no !!!

no

• 4 2

• Zmietli siarkę???

Najpierw piszą, że zmietli a ostateczny wynik to 71:88. Rozumiem gdyby było 51:88 to możnaby napisać, że zmietli. A do tego w pierwszej kwarcie powiało sensacją :)))

• 4 3

• GDYNIA stolica kosza w POLSCE!!!!!!!!!!!!!!

• 4 2

03.12 (czw) ASSECO ARKA Gdynia MKS Dąbrowa Górnicza
07.12 (pon) ASSECO ARKA Gdynia HydroTruck Radom
21.11 (sob) godz.19:30 Anwil Włocławek 86:78 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 82:92 bez publiczności PGE Spójnia Stargard
04.11 (śr) godz.20:30 Zastal Enea BC Zielona Góra 104:58 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
30.10 (pt) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz
22.10 (czw) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 92:90 bez publiczności Polpharma Starogard Gdański

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)