Sensacją powiało w pierwszej kwarcie

Marta
23 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu w meczu z drugim beniaminkiem TBL nie popełnili błędu z pojedynku z Zastalem, kiedy to przegrali na inaugurację w Zielonej Górze. Na mecz z Siarką Tarnobrzeg udało się o wiele więcej graczy z "eksportowego" składu. W efekcie gdynianie wygrali pewnie 88:71 (18:21, 18:14, 22:13, 30:23), a niespodziewanie czołowym snajperem stał się Adam Hrycaniuk. Tylko w inauguracyjnej kwarcie przez kłopoty mistrzów Polski ze skutecznością znów powiało sensacją.

SIARKA: Goffney 30, Truscott 16, Pringle 14, Miszczuk 3, Krupa 0 - Wall 8, Deloach 0, Taylor 0, Pisarczyk 0, Baran 0.

ASSECO PROKOM Brown 25, Widenow 19, Witka 7, Giddens 4, Łapeta 0 - Hrycaniuk 22, Kiztinger 6, Frasunkiewicz 3, Eldridge 2, Kowalczuk 0, Kostrzewski 0.

Gdynianie rozpoczęli piątką, w której aż czterech graczy zaprezentowało się w ostatnią środę w meczu przeciwko BK Chimki Moskiewski Region. W sumie przeciwko Siarce zagrało pięciu koszykarzy, którzy rywalizowali z Rosjanami w Eurolidze.

Co ciekawe wyjściowa piątka na początku meczu niespecjalnie sobie radziła z graczami beniaminka TBL. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Dopiero w 4. minucie pierwsze punkty dla mistrzów Polski zdobył Bobby Brown. W 7. minucie było już 15:5 dla Siarki.

Ekipa gości miała bardzo duże problemy ze skutecznością. Gdynianie w pierwszej kwarcie trafili tylko 4 na 15 rzutów z gry. W końcówce tej odsłony byli jednak skuteczni na linii rzutów wolnych (w sumie 8 trafionych na 10 prób w kwarcie) i zmniejszyli rozmiary prowadzenia beniaminka do 3 punktów (21:18).

Siarce z upływem czasu coraz ciężej przychodziło zdobywanie punktów. Nie mogło być jednak inaczej skoro aż 84,5 proc. punktów zdobyła dla beniaminka tylko trójka zawodników - Kevin Goffney, Louis Truscott i Stanley Pringle.

Mistrzowie Polski stopniowo nabierali rozpędu i po 20 minutach prowadzili 36:35. W drugiej połowie gdynianie dyktowali warunki gry. W 4 kwarcie ich przewaga przekroczyła już 20 punktów (81:59 i 83:62 odpowiednio w 37 i 38 minucie gry). W końcówce pewni już zwycięstwa mistrzowie Polski zwolnili nieco tempo gry i wówczas gospodarze zdołali odrobić kilka punktów.

Tabela wprowadzona: 2010-10-25

Pozostałe mecze 3 kolejki TBL: Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 82:73 (29:16, 25:25, 8:20, 20:12), Anwil Włocławek - AZS Koszalin 89:82 (23:18, 23:27, 24:21, 19:16), PBG Basket Poznań - Zastal Zielona Góra 79:84 po dogr.(22:24, 19:17, 19:14, 12:17 d.7:12). W niedzielę zagrają: Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański (18.00), w poniedziałek zagrają: PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa.
Marta

Opinie (8) 3 zablokowane

• (3)

Czemu Giddens gral tylko ponad 8 minut??

• 5 3

• A jak Ci się zdaje? (1)

Bo na logikę patrząc,to normalne że Pacek go oszczędza przed ważniejszymi meczami :)