Koszykarki Lotosu Gdynia zdemolowały ROW Rybnik. Setka przekroczona

15 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Adrijana Knezević zdobyła dla Lotosu Gdynia 19 punktów. Adrijana Knezević zdobyła dla Lotosu Gdynia 19 punktów.

Walczące o utrzymanie drugiej pozycji przed play-off koszykarki Lotosu nie marnują atutu własnego parkietu. W drugim ligowym spotkaniu z rzędu u siebie gdynianki zdemolowały ROW Rybnik 102:64 (26:13, 35:21, 28:17, 13:13). W meczu 21. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy aż pięć zawodniczek Javiera Forta Puente uzyskało dwucyfrowy dorobek punktowy. W sobotę w hali przy ul. Górskiego stawi się KSSSE AZS PWSZ Gorzów.

LOTOS Gdynia
ROW Rybnik

100% 340 typowań LOTOS Gdynia
0% 0 typowań ROW Rybnik

LOTOS: Anderson 19, Robert 16, Henry 10, Ziętara 10, Jinks 9 - Knezević 19 (8 zbiórek), Plumbi 9 (6 asyst), Kaczmarska 6, Bandyk 4, Marciniak

ROW: Rack 12, Harris 7, Skorek 6, Fitz 4, Dosty 2 - Valentine 22, Suknarowska 5, Rickeviciute 4, Gawor 2, Radwan, Morawiec

Gdynianki rozpoczęły środowe spotkanie już bez słowackiej rozgrywającej Ivany Jalcovej, która przeniosła się do włoskiego Famila Beretta Schio, które występuje w Eurolidze. W wyjściowym składzie obok Magdaleny Ziętary, Geraldine Robert, Aneiki HenryJolene Anderson wyszła zatem coraz lepiej spisująca się Constance Jinks.

Wynik spotkania w Gdyni otworzył zespół gości, a konkretnie Alexis Rack, która zdobyła dwa punkty. Szybko celnym rzutem odpowiedziała jednak Anderson i mecz rozpoczął się remisem 2:2. Wkrótce potem niecelną próbę zanotowała Ziętara, ale zrehabilitowała się odbierając piłkę do Rack, a następnie asystując Robert, która wyprowadziła Lotos na prowadzenie 4:2.

Po chybionym rzucie Jinks piłkę zebrała Rachela Fitz, ale moment później w ferworze walki faulowała Ziętarę, która wykorzystała oba rzuty wolne. Niedługo potem bezbłędna w tym elemencie była również Jinks. Kolejną piłkę straciła Rack, a prowadzenie gdynianek powiększyła ponownie Ziętara. Prowadzenie 10:4 nie zadowoliło jednak zespołu trenera Forta Puente. Celnym rzutem zza łuku po podaniu od Jinks popisała się Anderson.

Odpowiedź rybniczanek była błyskawiczna - za trzy trafiła Harris (13:7 dla Lotosu). Szkoleniowiec gdynianek zdecydował się wpuścić na parkiet Magdalenę KaczmarskąAdrijanę Knezević. ta pierwsza szybko przywitała rybniczanki skuteczną akcją dwa plus jeden po faulu Dosty.

Podobnie jak Kaczmarska, zaraz po swoim wejściu punkty rzuciła Natalia Plumbi, która zmieniła Jinks. Lotos prowadził już 22:9. Rybniczanki zdołały rzucić jeszcze cztery punkty, ale to rzut za trzy w wykonaniu Plumbi zakończył pierwszą odsłonę, którą gdynianki wygrały 26:13.

Drugą odsłonę Lotos rozpoczął od uderzenia 9:2, a w ataku szalała Magdalena Ziętara, na którą najwidoczniej bardzo pozytywnie zadziałał niedawny debiut w seniorskiej reprezentacji przy okazji meczu gwiazd FGE. W połowie kwarty Lotos prowadził już 44:21, a rozczarowujące swoją grą rybniczanki miały w tym momencie już trzynaście strat.

Gospodynie z łatwością przebijały się przez defensywę przyjezdnych notując przy tym niezłą skuteczność rzutów, czego nie można było powiedzieć o rywalkach. Kiedy swój czwarty już przechwyt zaliczyła Geraldine Robert, a punkty po jej podaniu zdobyła Kinga Bandyk, Lotos prowadził 53:30.

Do przerwy Lotos osiągnął niemal kosmiczne prowadzenie - po celnym rzucie równo z syreną w wykonaniu Natalii Plumbi było już 61:34, a dwanaście punktów na swoim koncie zdążyła zapisać Adrijana Knezevic.

Po odejściu Ivany Jalcovej to Constance Jinks (na zdjęciu) jest pierwszą rozgrywającą zespołu. To właśnie ona w środowym meczu rzuciła setny punkt dla Lotosu. Po odejściu Ivany Jalcovej to Constance Jinks (na zdjęciu) jest pierwszą rozgrywającą zespołu. To właśnie ona w środowym meczu rzuciła setny punkt dla Lotosu.
Trzecia partia to od razu wymiana szybkich ciosów. Najpierw z dystansu za dwa trafiła Anderson, a trójką odpowiedziała Rack. Potem trafiała Knezevic - za dwa i znów dobrze dysponowana Anderson. Będąca w wyraźnym gazie "Jolly" celnie rzuciła za trzy punkty, a chwilę później dołożyła dwa kolejne.

Opór gdyniankom stawiała Mekia Shanta Valentine, która imponowała skutecznością. Swoją grę poprawiła także Rack, ale zawodniczki Lotosu ani myślały zwalniać tempa. W połowie trzeciej kwarty prowadziły 80:44, a aż cztery z nich miały na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Porażająca wręcz była łatwość z jaką gdynianki odbierały piłkę swoim przeciwniczkom, a wynik 89:51 po trzeciej kwarcie był dla obu stron jak najbardziej zasłużony.

W ostatnich minutach spotkania skuteczność gdynianek najwyraźniej poszła na wakacje, ale kibice nie wyobrażali sobie, aby ich zespół skończył mecz z dwucyfrową zdobyczą i głośno żądali Chcemy sto! . Po celnym rzucie zza łuku Magdy Kaczmarskiej brakowało już tylko jednego punktu. Do setki dobiła Jinks, która przy owacji publiczności wykorzystując rzut wolny doprowadziła do stanu 100:59.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 102:64. Po 19 punktów dla Lotosu zdobyły Knezevic i Anderson. Dla gości 22 zdobyła Valentine.

Lotos legitymuje się obecnie bilansem 17 zwycięstw i 4 porażek zajmując drugie miejsce w lidze. Do prowadzącej Wisły Can-Pack Kraków traci 3 punkty.

Tabela wprowadzona: 2012-02-15
Pozostałe wyniki 21 kolejki FGE: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 62:93 (15:23, 5:25, 15:28, 27:17), Odra Brzeg - Wisła Can - Pack Kraków 59:80 (15:18, 15:19, 15:22, 14:21), Matizol Lider Pruszków - MUKS Poznań 86:50 (29:16, 17:10, 20:14, 20:10), MKS Tęcza Leszno - INEA AZS Poznań (64:60 21:14, 15:10, 8:16, 20:20), Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens AGD Łódź 83:85 (21:24, 18:27, 14:23, 30:11), Widzew Łódź - Energa Toruń (sobota 25.02)

Opinie (16)

• A po co demoluje ? (3)

Bo kogo to obchodzi poza paniami, trenerami, i tymi którzy dają kasę. A i obsługą oraz kotarą.

• 4 32

• Ciebie to obchodzi

bo byś w innym przypadku nie czytał i nie komentował.