Siarka zmieciona w Hali Stulecia

Marta
26 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla w efektowny sposób awansowali do ćwierćfinałów Pucharu Polski. Sopocianie, aby nie oglądać się na inne wyniki musieli wygrać środowy mecz z Siarką Tarnobrzeg. Zadanie zostało wykonane wyjatkowo Hali Stulecia. Gospodarze rozgromili beniaminka polskiej ekstraklasy aż 110:56 (23:14, 26:18, 27:17, 34:7).

TREFL: Dylewicz 13, Stefański 11, Ceranić 11, Waczyński 7, Gustas 6 - Ljubotina 14, Harrington 13, Kikowski 12, Malesa 12, Kinnard 11.

SIARKA: Pringle 13, Truscott 10, Miszczuk 9, Wall 5, Krupa 2 - Deloach 7, Goffney 6, Taylor 4, Pyszniak 0, Juniak 0.

Przewagę sopocian w tym meczu widać choćby po statystykach, wśród gospodarzy tylko dwóch graczy nie zakończyło meczu z dwucyfrowym dorobkiem, w Siarce tylko dwóch osiągnęło taki wynik. W sopockim zespole zagrał równiez Paweł Malesa, skrzydłowy, który grał już w Treflu w minionym sezonie.

Początek spotkania stał pod znakiem nieskutecznej gry jednej i drugiej ekipy. Dopiero w 2 minucie meczu pierwsze punkty zdobył, rzutem zza łuku, Marcin Stefański. Później dwa punkty dołożył Dragan Ceranić i gospodarze prowadzili 5:0.

Sopocianie mimo, że również nieco szwankowała u nich skuteczność i tak byli o wiele lepsi w tej kwestii od rywali. W 5 minucie gry było 11:3 dla gospodarzy. 3 minuty później było 18:10 dla Trefla, goście próbowali niwelować dystans za wszelką cenę ale nie trafiali nawet z rzutów wolnych.

Po "trójce" Giedriusa Gustasa w 9 minucie było 21:10 dla gospodarzy. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14 dla gospodarzy.

Przez większość czasu gry w drugiej odsłonie meczu rozgrywanego wyjątkowo w Hali 100-lecia Sopotu gospodarze utrzymywali 9-punktową przewagę.

Dopiero w 17 minucie po trafieniu Lorinzy Harringtona sopocianie uzyskali dwucyfrowe prowadzenie (33:22), później amerykański rozgrywający wyprowadził swój zespół na prowadznie 47:29 po "trójce" w 20 minucie gry.

Gospodarze przyspieszyli i już po kilkunastu sekundach Lawrence Kinnard zdobył punkty na 49:29 dla Trefla. Na 3 sekundy przed przerwą jednak Kevin Gofney trafił z dystansu i po pierwszej połowie było 49:32 dla gospodarzy.

Po przerwie gospodarze cały czas utrzymywali około 20-punktową przewagę, kontrolując całkowicie to, co działo się na parkiecie.

W 26 minucie Filip Dylewicz wyprowadził Trefla na prowadzenie 62:41, ten sam zawodnik w 30 minucie trafił na 71:44, w chwilę później po "trójce" Pawła Kikowskiego było nawet 74:46 a po syrenie kończącej trzecią część gry Trefl wygrywał 76:49.

W ostatniej kwarcie gospodarze, którzy praktycznie zapewnili już sobie zwycięstwo w meczu wcale nie zamierzali odpuszczać rywalom. Przypuścili szturm i ich przewaga punktowa rosła po każdej akcji.

W 35 minucie było już 91:51 i rozpoczęło się wyczekiwanie na zdobycie setnego punktu. Nastąpiło to na 3 min. i 2 sek. przed końcem meczu, kiedy Stefański wykorzystał dwa rzuty wolne. Przewaga gospodarzy była przytłaczająca i ostatecznie pokonali oni rywali z Tarnobrzegu różnicą aż 54 punktów (110:56).

W drugim środowym meczu PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 73:68 (25:17, 9:18, 13:21, 26:12).

5. Polonia Warszawa 4 0 4 288:340 4

Awans z fazy grupowej do dalszych gier uzyskały po dwie najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup, odpowiednio PBG i Trefl oraz Polpharma Starogard Gdańsk i PGE Turów Zgorzelec oraz drużyna z trzeciego miejsca z lepszym bilansem, czyli Kotwica.

Do tak wyłonionej piątki zespołów dołączy Anwil Włocławek. 28 stycznia nastąpi losowanie par ćwierćfinałowych. Mecze rozegrane zostaną 9 lutego. Trójka zwycięzców awansuje do Final Four. Tam czekać już będzie Asseco Prokom. Turniej finałowy zaplanowano na 11 i 12 lutego w Gdyni.
Marta

Opinie (37) 5 zablokowanych

• Czym się podniecacie (1)

to tylko PP,i tak dostaną po pupie.

• 15 30

• Czy ktoś tu sie podnieca? Cieszy wygrana i tyle gramy dalej.

• 14 3

• Naprzód Trefl!!!! (1)

tylko zwycięstwo!!!

• 19 19

• TO TY szyderco gdyńskich drużyn jesteś kibicem Trefla?

to Ty szyderco gdyńskich drużyn jestes kibicem Trefla? ale wtedy gdy wygrywa czy też gdy przegrywa?

• 9 11

• Jezusie święty Pan Putra na zdjęciu nr 3!

• 6 2

• MALESAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

• 14 0

• Tak trzymać! Brawo Trefl (2)

Trefl zagrał świetnie zespołowo w przeciwieństwie do solowych wjazdów Siarki.Z przyjemnością oglądałem te zawody.Cieszy dobra gra naszych rodzimych -polskich koszykarzy (dylewicz,Waczyński i Kikowski.Dwójka amerykańska też sprawiła sie swietnie( Harrington i Kinnard). Stefan - jak zawsze super. Brawo trefl

• 17 7

• Stefan - jak zawsze super??? Trafia mu się jeden na pięć meczy na poziomie.
      Tak się gra jak przeciwnik pozwala, a Siara jeździ non stop od pięciu dni podkarpacie - 3-miasto. Pojeźdź parę dni autobusem a potem graj:)

• 3 9

• STEFAN ????

Stefan umie wygrywać ze słabszymi od siebie! Zobaczymy jego popis z Prokomem?

• 3 5

• Brawo Trefl!

Po prostu, MASAKRA!

• 17 4

• Podbudowanie się najniższym kosztem:)

Ale to też się liczy. Może lepiej pójdzie w lidze.

• 5 5

• PRZEGONILI TREFLA Z ERGO ZE GRAJA W SOPOCIE CZY CO ?? (2)

• 7 10

• Impreza Disney-a w Ergo

Poza tym Puchar Polski = mała frekwencja.

Dobrze, że Sopot ma dwie tak piękne hale.

• 10 2

• powinni częściej grac w Sopocie, jak widać lepiej obrzucany mają tam kosz i wynik ZNAKOMITY!!!!

• 3 5

• gratulacje Trefl!

• 8 6

• ja (1)

LET'S GO SOPOT LET'S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)