Siarka zmieciona w Hali Stulecia

Marta
26 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla w efektowny sposób awansowali do ćwierćfinałów Pucharu Polski. Sopocianie, aby nie oglądać się na inne wyniki musieli wygrać środowy mecz z Siarką Tarnobrzeg. Zadanie zostało wykonane wyjatkowo Hali Stulecia. Gospodarze rozgromili beniaminka polskiej ekstraklasy aż 110:56 (23:14, 26:18, 27:17, 34:7).

TREFL: Dylewicz 13, Stefański 11, Ceranić 11, Waczyński 7, Gustas 6 - Ljubotina 14, Harrington 13, Kikowski 12, Malesa 12, Kinnard 11.

SIARKA: Pringle 13, Truscott 10, Miszczuk 9, Wall 5, Krupa 2 - Deloach 7, Goffney 6, Taylor 4, Pyszniak 0, Juniak 0.

Przewagę sopocian w tym meczu widać choćby po statystykach, wśród gospodarzy tylko dwóch graczy nie zakończyło meczu z dwucyfrowym dorobkiem, w Siarce tylko dwóch osiągnęło taki wynik. W sopockim zespole zagrał równiez Paweł Malesa, skrzydłowy, który grał już w Treflu w minionym sezonie.

Początek spotkania stał pod znakiem nieskutecznej gry jednej i drugiej ekipy. Dopiero w 2 minucie meczu pierwsze punkty zdobył, rzutem zza łuku, Marcin Stefański. Później dwa punkty dołożył Dragan Ceranić i gospodarze prowadzili 5:0.

Sopocianie mimo, że również nieco szwankowała u nich skuteczność i tak byli o wiele lepsi w tej kwestii od rywali. W 5 minucie gry było 11:3 dla gospodarzy. 3 minuty później było 18:10 dla Trefla, goście próbowali niwelować dystans za wszelką cenę ale nie trafiali nawet z rzutów wolnych.

Po "trójce" Giedriusa Gustasa w 9 minucie było 21:10 dla gospodarzy. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14 dla gospodarzy.

Przez większość czasu gry w drugiej odsłonie meczu rozgrywanego wyjątkowo w Hali 100-lecia Sopotu gospodarze utrzymywali 9-punktową przewagę.

Dopiero w 17 minucie po trafieniu Lorinzy Harringtona sopocianie uzyskali dwucyfrowe prowadzenie (33:22), później amerykański rozgrywający wyprowadził swój zespół na prowadznie 47:29 po "trójce" w 20 minucie gry.

Gospodarze przyspieszyli i już po kilkunastu sekundach Lawrence Kinnard zdobył punkty na 49:29 dla Trefla. Na 3 sekundy przed przerwą jednak Kevin Gofney trafił z dystansu i po pierwszej połowie było 49:32 dla gospodarzy.

Po przerwie gospodarze cały czas utrzymywali około 20-punktową przewagę, kontrolując całkowicie to, co działo się na parkiecie.

W 26 minucie Filip Dylewicz wyprowadził Trefla na prowadzenie 62:41, ten sam zawodnik w 30 minucie trafił na 71:44, w chwilę później po "trójce" Pawła Kikowskiego było nawet 74:46 a po syrenie kończącej trzecią część gry Trefl wygrywał 76:49.

W ostatniej kwarcie gospodarze, którzy praktycznie zapewnili już sobie zwycięstwo w meczu wcale nie zamierzali odpuszczać rywalom. Przypuścili szturm i ich przewaga punktowa rosła po każdej akcji.

W 35 minucie było już 91:51 i rozpoczęło się wyczekiwanie na zdobycie setnego punktu. Nastąpiło to na 3 min. i 2 sek. przed końcem meczu, kiedy Stefański wykorzystał dwa rzuty wolne. Przewaga gospodarzy była przytłaczająca i ostatecznie pokonali oni rywali z Tarnobrzegu różnicą aż 54 punktów (110:56).

W drugim środowym meczu PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 73:68 (25:17, 9:18, 13:21, 26:12).

5. Polonia Warszawa 4 0 4 288:340 4

Awans z fazy grupowej do dalszych gier uzyskały po dwie najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup, odpowiednio PBG i Trefl oraz Polpharma Starogard Gdańsk i PGE Turów Zgorzelec oraz drużyna z trzeciego miejsca z lepszym bilansem, czyli Kotwica.

Do tak wyłonionej piątki zespołów dołączy Anwil Włocławek. 28 stycznia nastąpi losowanie par ćwierćfinałowych. Mecze rozegrane zostaną 9 lutego. Trójka zwycięzców awansuje do Final Four. Tam czekać już będzie Asseco Prokom. Turniej finałowy zaplanowano na 11 i 12 lutego w Gdyni.
Marta

Opinie (37) 5 zablokowanych

• 3 druzyny z Pomorza !!!

a 4 z Północy!! Pomorze zagłebiem koszykówki :)

• 0 0

• i tak powiem (2)

to cud że wychodzimy na boisko wciąż oszukiwani przez zarząd nie ma kasy i tyle jak ktoś ma pretensje o porażki niech zacznie od siebie ...skąd Kazimierz ma taki talent w doborze tych profesjanolistów robiących klub na szaro

• 0 1

• ?????????????? wie ktoś o co chodzi??????? bliżej! (1)

• 0 1

• Marna prowokacja...

• 0 0

• Właśnie! Przecież oni nie mogą się przemęczać! (1)

Grają w tylu ważnych pucharach i ligach a mają więcej koszykarzy niż Stoczniowiec hokeistów!
    Proszę, nie róbcie im krzywdy w finale PP i pozwólcie wygrać "dumie" całej Polski, inaczej trener Tomas "Porażka" Pacesas opuści największą osadę rybacką świata i biedne sierotki nie zdobędą DRUGIEGO TYTUŁU MP.

• 1 3

• Nie bój, nie bój - wygrają.

Za to Trefelek nie ma szans:)

• 1 3

• czy nie dałoby się Asseco Arki Prokomu dać od razu do finału? (1)

po co ryzykować F4, przecież wystarczy 1 mecz, puchar w garści i po premie.

• 2 2

• APG jest już w finale, bo inaczej być nie może:DDD

• 0 4

• znam Najmana

• 0 0

• 1. PBG Basket Poznań 4 4 0 301:303 8 (1)

Nic tylko podziwiać, że drużyna, która ma bilans -2 w łącznej liczbie rzuconych koszy (punktów), wygrała wszystkie mecze. Brawo Poznań, brawo Trójmiasto.pl

• 2 1

• też to zauważyłem :))) bravo trójmiasto.pl

• 1 0

• Asseco Prokom gratuluje Treflowi (2)

• 8 4

• spadaj kupczyku!

tutaj jest mowa o sporcie a nie o handlu!

• 6 6

• znowu?

• 5 0

• Bilety (1)

Wie ktoś kiedy będzie można kupić bilety na final four?

• 0 1

• Jak przyjdzie czas:) Prawdopodobnie na parę dni przed turniejem w kasach hali.

• 1 0

• Malesa 12 pkt w 10 minut

Come back Malesy udany

• 10 0

• Nasi Murzyni są lepsi od ich Murzynów !

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)