Porażka siatkarek Atomu Trefl z KSZO

7 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Siatkarki Atomu Trefla przegrały drugi mecz z rzędu bez wygranego seta. Na zdjęciu Klaudia Kulig. Siatkarki Atomu Trefla przegrały drugi mecz z rzędu bez wygranego seta. Na zdjęciu Klaudia Kulig.

Siatkarki Atomu Trefla przegrały w Hali 100-lecia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (23:25, 25:27, 15:25), choć w dwóch pierwszych setach miały po 6-7 punktów przewagi. To niespodzianka, bo niżej notowane przyjezdne do tej pory na wyjeździe wygrały tylko jednego seta. W środę zanotowały natomiast pierwsze zwycięstwo na obcym parkiecie.

ATOM: Mielczarek 2, Mras 2, Goliat 3, Damaske 17, J.Łukasik 8, Skorupa 8, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, Bodasińska, Bednarek 1, M.Łukasik 5

KSZO: Brzóska 5, Thaka 9, Ściurka 8, Kapturska 24, Polak, Piotrowska 6, Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs, Szpak 3

Mecz z KSZO miał pomóc sopockim siatkarkom nabrać pewności siebie po ostatnich nierównych występach, czyli meczach kończących się wynikami 0:3, 3:1 i 0:3. Podopieczne Piotra Mateli zagrały dziś wprawdzie po raz drugi z rzędu bez kontuzjowanej rozgrywającej Natalii Gajewskiej, ale i tak były faworytkami spotkania w Hali 100-lecia.

Zespół z Ostrowca nie zdobył bowiem do tej pory żadnych punktów na wyjeździe. Mało tego, wygrały tylko jednego seta - przeciwko Chemikowi Police.

Środowe spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla sopocianek. Po ataku blok-aut Beaty Mielczarek, która zresztą z Karoliną BednarekAlicją Wójcik jeszcze w poprzednim sezonie była zawodniczką KSZO, Atom objął prowadzenie 8:5.

Po udanych atakach Justyny ŁukasikMagdaleny Damaske oraz podwójnym bloku, przewaga gospodyń urosła do 14:8. Seria fatalnych błędów sprawiła jednak, że Atom stracił całą 6-punktową przewagę pod koniec premierowej partii. Mało tego, KSZO wykorzystało już pierwszą piłkę setową.

W drugiej odsłonie oba zespoły atakowały punkt za punkt od pierwszej akcji. Gospodynie zdołały wprawdzie odskoczyć na 10:7, ale również po własnych błędach oddały prowadzenie po serii 4 straconych punktów.

Sopocianki w tym secie grały falami. Co straciły, zaraz odrobiły z nawiązką i odwrotnie. M.in. za sprawą dwóch asów serwisowych Małgorzaty Skorupy podopieczne trenera Mateli prowadziły już 20:13 i...znów roztrwoniły przewagę. Po kontrze KSZO zakończonej udanym atakiem na 20:23, szkoleniowiec Atomu poprosił o czas.

Trzy asy serwisowe gości w krótkim odstępie czasu i zepsuty atak Mielczarek sprawiły, że przyjezdne wyrównały na 23:23. Następnie zepsuły serwis, ale piłkę setową zepsuła Damaske posyłając piłkę w siatkę. Doszło do gry na przewagi, a w niej lepiej spisało się KSZO po bloku na Martynie Łukasik partię udanym atakiem zakończyła Joanna Kapturska.

Trzeci set zaczął się podobnie jak drugi, ale zakończył się zupełnie inaczej. Przy stanie 8:8 i zepsutej zagrywce Moniki Fedusio oraz nieudanym ataku Damaske, z Atomu zupełnie zeszło powietrze. Trener Matela poprosił o czas przy wyniku 9:13 i 12:17, ale nie był w stanie wpłynąć na swoje podopieczne.

Wprawdzie skutecznym atakiem z drugiej linii popisała się Karolina Goliat, ale chwilę później w siatkę zagrała Dominika Mras, a kolejny punkt sopocianki straciły po nieczystym odbiciu. W sumie sopocianki straciły 7 punktów z rzędu i KSZO miało piłkę meczową. Najpierw atak zepsuła Kapturska, a w kolejnej akcji została zablokowana. Sopocianki oddały jednak wygraną same po autowej zagrywce.

Wyniki 10 kolejki

• ATOM TREFL SOPOR - KSZO Ostrowiec 0:3 (23:25, 25:27, 15:25)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia 3:2 (20:25, 24:26, 26:24, 25:18, 15:12)
  • Giacomini Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:13, 25:16)
  • Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (13:25, 13:25, 17:25)
  • Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 15 grudnia

Opinie (34) 1 zablokowana

• (3)

W tym wypadku winił bym prezesów (laików) co do wyboru statystyka bez doświadczenia na kogoś który ma uczyć młode, zdolne, obiecujące dziewczęta podstaw gry w siatkówkę. Lecz takie informacje i wyszkolenie trzeba posiadać. Można się tylko dziwić że on sam zdecydował się na taki krok, prób prowadzenia zespołu choć sam wie że nie potrafi tego uczynić. Ale główną winą obarczam decydentów klubu. Oglądałem dziewczęta i żal mi że nie nauczono ich nic co więcej ich poziom znacznie się obniżył. Szkoda mi tych dziewcząt. Takich prezesów którzy nie potrafią ocenić właściwości zatrudnienia odpowiedniego "trenera" powinno się natychmiast wyeliminować z decydowania o klubie.

• 6 1

• (2)

jak dla mnie.... post jednego z byłych trenerów, który ciągle nie może sie pogodzić z decyzja klubu :) na kogo stawiacie?? :)

• Co to miało być? (2)

Prowadzić 20:14 (pierwszy set) i 21:14 (drugi set) i je przegrać to wielka sztuka - czapki z głów. To jest równia pochyła.

• 15 8

• (1)

To jest urok siatkówki. Poczytaj sobie w jakich okolicznościach Atom zdobywał mistrzostwo w meczach z Dąbrową Górniczą. Może zrozumiesz - dla ułatwienia Atom przegrywał wtedy w tie breaku 11:14 ale udało mu się wygrać 17:15 dzięki czemu nie stracił szans na mistrzostwo. Co było dalej możesz sobie poszukać.

• 2 5

• Albo 5 set wyciągnięty u nas z 0-8 na 15-12.
        W siatkówce tak jak w tenisie - nie ma takiej przewagi która gwarantuje wygraną.

• 1 1

• Dajcie dziewczynom spokój, wsparcie 2 ogarnietych ligowo zawodniczek, trenera z jajami i wiedzą, a wtedy rozmawiamy o oczekiwaniach w lidze, o środku tabeli itp.
    Heroiczne to były wyczyny dzieciaków w powstaniu, a tu jest sport, gdzie wypadało by położyć podwaliny pod zespol.to nie loteria, że uda się albo nie

• 6 0

• (2)

Kurs na żywo na 0-3 w setach był 35zl przy postawionej 1zł czyli stawiasz 1000zl wygrywasz na czysto 34000 zl ...dziwne ale prawdziwe...

• 5 4

• hehe - żebym wiedział że jest taki dziki kurs to bym stówkę zaryzykował

• 3 0

• To chyba bukmacherzy są idiotami bo ja dałbym na coś takiego kurs maksimum 3, skoro było wiadomo że Gajewska nie zagra.

• 6 1

• (2)

A może jakiś trener by się przydał bo ten widać chyba bezradny jest gdy coś nie idzie.
    Szkoda że przegrały - szansa była wygrać przynajmniej 2 sety

• 12 4

• oj, oj ! tu nie wolno krytykować. Tu tylko zachwycać się można

• 6 1

• Zaraz Cie nazwą Grzesiek :-) od tej miernoty trzeba zacząć porządkowanie sytuacji.

• 7 2

• brawo wy

nedza nedza pogania

• 9 5

• ciapciary beznadziejne wymienic sklad na lepszy bo wymiana na mlodsze nic nie dala wzmocnic sie kims. (5)

• Łatwo zwalać na Trenera. (1)

Żeby było jasne-nie jestem fanem tego trenera, ale trzeba być choć trochę obiektywnym.Gra zawodniczkami którym w większości bliżej do Młodej Ligii a ni OL, więc nie można wymagać nie wiadomo czego.Trzeba przyznać,że tym razem we właściwych momentach reagował i próbował coś zmieniać, ale niestety jak nie ma przyjęcia i porządnej wystawy to sorry-nawet najlepsze zmiany nie pomogą!!

• 9 6

• masz racje, na forum regularnie pojawia sie chyba ten sam medrzec ..... pytanie po co i dlaczego ?

• 3 6

• to dawaj kasę na trasfery

To dorzuć trochę kasy cwaniaku.
      Sponsor odszedł, Atom musiał ratować się kim mógł.
      Te dziewczyny nie były przygotowane na granie pierwszych skrzypiec w swojej drużynie w najwyższej lidze. Zostały rzucone na głęboka wodę, niestety.
      Prawdopodobnie nie radzą sobie psychicznie.
      Mecz spokojnie mogłyby wygrać.
      Mam nadzieję że nic złego nie dzieje się w drużynie i to nie o to chodzi.
      Prawdziwi kibice są z Wami Dziewczyny!

• 16 6

• Atom-czyli jak przegrać na własne życzenie!! (3)

Momentami to brak mi słów.1-y set rozpoczęty z animuszem,piękne ataki Damaske, wszystko pod kontrolą i prowadzenie na luziku,iż nagle........jak stanęły wpierw na 20, potem 22 i na koniec dodały tylko........1 punkt czyli 23-w międzyczasie zaś przeciwniczki wyciągnęły seta z 13 punktów!!!!!! (praktycznie-niemalże pod rząd-odrobiłi 12 pkt.). Ok stało się gramy dalej.Drugi set zdecydowanie bardzie wyrównany, ale w końcówce znów szansa na wygraną i..........niestety d......pa (wyraźny brak woli wzięcia ryzyka i odpowiedzialności na siebie-jakieś kiwki-sriwki- zamiast raz a porządnie przy..........ć) .Trzeci w zasadzie do stanu 10pkt coś się działo potem bez historii (może poza tym,że Trener-widząc chyba że już bez szans-zaczął wpuszczać najmłodsze zawodniczki-może i dobrze niech też poczują jak to jest). Generalnie mecz grany tylko z 1 atakującą tj.M.Damaske, która całkiem nieźle grała,ale już w końcówce 1 seta przeciwniczki zorientowały się że tylko ona ma "moc" stąd bez problemu się pod nią ustawiały na blok. U nas blok-w zasadzie tylko 1 set.Niestety nie był to dzień ani Łukasik,ani Goliat i co gorsza też Mielczarek (nawet ją w pewnym momencie trener zdjął ba sam widział że jej nie idzie-choć po części to nie jej wina, gdyż wystawy miała-słowo średnie-i tak jest zbyt delikatne). Strasznie widoczny brak Pani Gajewskiej.Zastępująca ją się starała ale grała raz że schematycznie, skromnie przez środek, a przede wszystkim bardzo często wystawy nie dociągnięte i tak jak do Mielczarek wysokie loby (podczas gdy ona w/g mnie woli szybkie piłki) W ogóle sposób górnego odbicia rozgrywającej optycznie jest jakiś taki dziwny-wygląda to jakby odbijała ze strasznie sztywnych palców,przez co nie są to takie "słodkie" , miękkie wystawy tylko sprawiają wrażenie zerwanych. Generalnie mecz spokojnie do wygrania przez Atomówki i przegrany na własne życzenie.Szkoda zwłaszcza 1 seta gdyż gdyby go wygrały w/g mnie mecz miałby kompletnie inny przebieg. Strasznie mam mieszane uczucia,bo jeśli się spojrzy kto gra to są to dziewczyny 18-19 letnie (a tym razem grały nawet chyba i 17 letnie), więc nie można mieć nie wiadomo jakich oczekiwań i pretensji. Z drugiej jednak stron za tak przegranego 1 seta i końcówkę 2 to Trener powinien każdej na goły tyłek po 10 solidnych klapsów zafundować (jeśli nie może lub mu nie wypada to zgłaszam się na ochotnika-hi,hi) I na koniec jeszcze jedna rzecz.Drogie Panie miejcie świadomość iż jeśli-nie daj Boże-spadniecie z Ligii,to po żeńskiej siatkówce w 3M będzie pozamiatane (już teram wszak macie kłopot ze sponsorami, a frekwencja Kibiców jest poniżej jakiejkolwiek przyzwoitości).Póki więc w tej Lidze jesteście, na prawdę macie okazję w niej zaistnieć i się pokazać (a kto wie, czy nie wypromować się na przyszłość). Dlatego dawajcie czadu ile się da!!!!!!.Ok umówmy się-dziś nie był wasz dzień,ale jeśli nawet macie przegrywać to błagam-nie w takim stylu!!! (ps-i piszę to wszystko z czystej sympatii, a nie żeby poczuć się lepiej itd) Pzd wszystkie zawodniczki i wiernych Kibiców

• 13 6

• (1)

No cóż ,wymagać od 20 rozgrywającej aby grała jak stara to gruba przesada.tu potrzeba czasu i dużo nauki,dlatego nie jest w wyjściowym
      skladzie

• 6 7

• Po co zawodniczka w zespole, jeśli od niej nie można niczego wymagać?

• 5 2

• Dobrze napisane, mam bardzo podobne uwagi więc bez sensu je powtarzać.
      Z Gajewską mecz byłby wygramy bo nasze przyjmujące i atakujące potrzebują szybszej piłki a Natalia potrafi taką zagrać.
      Nie mamy niestety w składzie Zaroślińskiej ani tym bardziej Rourke więc wystawa musi być niższa i szybsza, nawet kosztem większej ilości błędów.

• 6 4

• upadanie, odpadanie, olewanie (3)

Może warto napisać petycję do związku, by że względu na wiek zawodniczek Atomu, rozpoczynaly każdego seta z forami np. 5:0 bo są młodsze..........?
    Ktoś ten skład zdecydował się wystawić do grania w OrlenL. Pod opieką takiego, nie innego trenera.
    To jest jedynie indolencja wobec kibiców i potworne parcie na granie w OL. Większość kibiców przestała czerpać z tego radość, co widać było wczoraj po trybunach. Za chwilę wybiją granie z głowy Dziewczynom. Trenera nie ma, więc ciężko o tej kwestii wspominać