Trener Grabowski nie rozbroił Atomu

17 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Adam Grabowski (z lewej) trzymał Annę Podolec głównie na ławce rezerwowych. W Łodzi sopocka atakująca zdobyła 10 punktów i grała w podstawowym składzie. Adam Grabowski (z lewej) trzymał Annę Podolec głównie na ławce rezerwowych. W Łodzi sopocka atakująca zdobyła 10 punktów i grała w podstawowym składzie.

Siatkarki Atomu Trefla wygrały na wyjeździe z zespołem Beef Master Budowlani Łódź 3:0 (25:10, 25:21, 25:23) w 7. kolejce Orlen Ligi. MVP spotkania uznana została Izabela Bełcik. Drużynę pokonaną prowadzi Adam Grabowski, który przed wakacjami w Sopocie świętował zdobycie mistrzostwa Polski, a wśród jego podopiecznych są aż cztery byłe atomówki.

BEEF MASTER: Cabajewska 3 punkty, Nuszel 4, Pycia 6, Kwiatkowska 8, Ściurka, Trach 3, Durajczyk (libero) oraz Śliwa 1, Cabrera 6, Grajber, Love 9

ATOM TREFL: Bełcik 3, Leys 12, Efimienko 14, Podolec 10, Molnar 8, Szeluchina 10, Zenik (libero) oraz Łukasik, Gajewska 1, Kaczorowska 4

Trener Adam Grabowski w podstawowym składzie wystawił dwie byłe sopockie siatkarki: Anitę KwiatkowskąNatalię Nuszel. Ta druga od początku gry znalazła się pod ostrzałem zagrywki Atomu Trefla. Właśnie serwis i blok były kluczami do rozbicia gospodyń w inauguracyjnej partii.

Mistrzynie Polski zaczęły uciekać od 5:2. Tuż przed drugą przerwą techniczną prowadziły już 15:6. Przy 18:9 trener Grabowski posłał w bój dwie kolejne byłe zawodniczki atomówek: Magdalenę ŚliwęNoris Cabrerę. Kubanka zagrała na pozycji atakującej, gdy w sopockiej drużynie w minionym sezonie ustawiana była jako przyjmująca.

Losów seta oczywiście nie dało się już odwrócić. Co więcej przewaga Atomu Trefla jeszcze wzrosła. Przy 25:10 kończącym atakiem popisała się Brizitka Molnar.

Początek drugiego seta zapowiadał powtórkę z poprzedniego. Sopocianki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Wówczas w miejscowych szeregach do gry weszła Tabi Love. Mierząca aż 196 centymetrów wzrostu siatkarka nieco zniwelowała przewagę wzrostu naszej drużyny na siatce i przebiła się kilkoma atakami.

Łodzianki wyrównały na 6:6, a potem nawet prowadziły 12:10 i 13:12. Ostatni remis był zaś przy 16:16.

Od tego wyniku skutecznymi atakami popisały się Molnar i Anna Podolec, a Love strzeliła w aut. Potem dobrze z ławki na zagrywkę wprowadziła się Natalia Gajewska. Rezerwowa rozgrywająca od razu popisała się asem serwisowym na 22:19.

Przy 23:20 sędziowie odgwizdali przekroczenie linii serwisowej Izabeli Bełcik. Na szczęście rzadko zauważany przez arbitrów błąd nie wprowadził nerwowości w drużynie Atomu Trefla. Po chwili ataki Charlotte Leys i Molnar zakończyły seta.

Najbardziej wyrównała była ostatnia odsłona meczu. Sopocianki miały problemy, aby wykazać wyższość, choć dysponowały w ataku w tym secie 52 procentami skuteczności, a w przyjęciu wyliczono im 45 procent perfekcyjnego przyjęcia. Za dużo się jednak myliły, psując m.in. 5 zagrywek i 3 ataki wyrzucając w aut.

W tej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Teun Buijs, który w dwóch pierwszych setach dokonywał jedynie zmian zadaniowych, wprowadzając zawodniczki na zagrywkę, tym razem już przy 5:6 zdecydował się na zasadniczą roszadę na skrzydle. Gdy Molnar dwa razy z rzędu została zablokowana, jej miejsce zajęła Klaudia Kaczorowska.

Polka lepiej przyjmowała i atakowała od Serbki, ale nadal wynik oscylował wokół remisu. Łodzianki poprawiły blok. Gdy w dwóch pierwszych partiach miały tylko 3 punktowe zasłony wobec 7 sopockich, to trzeci set w tym elemencie przyniósł remis 5:5.

Właśnie po bloku na Leys gospodynie wyrównały na 23:23. Natomiast w kolejnej akcji Podolec z Julią Szeluchiną powstrzymały atak Love i zdobyły piłkę meczową.

Ostatnia akcja to była długa wymiana. W pewnym momencie łodzianki już uniosły ręce do góry w geście triumfu, ale sopocianki zdołały utrzymać piłkę w grze. Decydujący "cios" wyprowadziła z lewego skrzydła Kaczorowska, która obiła ręce blokujących rywalek. Agata Durajczyk, choć się starała, nie była już w stanie wyciągnąć piłki, spadającej zza ławką rezerwowych.

Wyniki 7 kolejki

• Beef Master Budowlani Łódź - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (10:25, 21:25, 23:25)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Chemik Police 0:3 (17:25, 15:25, 20:25)
  • PGNiG Nafta Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:18, 23:25, 25:13, 12:25, 9:15)
  • Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:2 (25:20, 25:21, 13:25, 23:25, 15:9)
  • Pałac Bydgoszcz - Siódemka SK Bank Legionovia 1:3 (15:25, 26:24, 23:25, 21:25)

Opinie (18)

• Iza, kocham Cię !!! :)

fun

• 2 1

• (4)

Od Podolec, Leys i ciągle żującej gumę Bełcik należy oczekiwać trochę lepszej gry. Uważam, żucie gumy nie przystoi na parkiecie. Podolec była jakby nie wyspana a stać ją na dużo więcej. Leys powinna być bardziej cwaniacko dokładna też stać ją na to. Bełcikowej żucie gumy jakby przeszkadzało w pomyśle na grę. Atom zamiast grać co raz lepiej lub na równym poziomie zaczął tracić na wartości. Stabilność musi być utrzymana bo inaczej majstra nie zrobią.

• 7 12

• (1)

Tak jej przeszkadzało, ze cztery zawodniczki miały po min. 10 pkt na koncie, a ona dostała MVP. Strach pomyślec\ć, co będzie, jak przestanie żuć! :D

• 11 0

• dostała MVP po znajomości

• 0 3

• Częste żucie wydłuża życie (karierę)

A może ma podpisaną umowę reklamową z którymś z producentów gumy? Dlatego żuje?
      Mi to nie przeszkadza, przynajmniej ma świeży oddech.

• 6 0

• Żucie w grze chyba jednak nie przeszkadzało, bo Iza dobrze rozgrywała.

Mnie zastanawia bardziej kwestia bezpieczeństwa i ryzyko zadławienia, np. przy zderzeniu z inną zawodniczką itp.

• 4 0

• (2)

"Polka lepiej przyjmowała i atakowała od Serbki, ale nadal wynik oscylował wokół remisu" - nie wiem co jarał pan redaktor jeśli w jego oczach Klaudia zaprezentowała się lepiej od Briżitki. Proszę nie robić tu tekstu komediowego - to poważny portal.