PGE Atom Trefl wygrał siódmy raz w grudniu

28 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Siatkarki PGE Atomu Trefla nie ustrzegły się straty seta w meczu z outsiderem Orlen Ligi, ale najważniejsze, że piąty ligowy pojedynek z rzędu wygrały za trzy punkty. Siatkarki PGE Atomu Trefla nie ustrzegły się straty seta w meczu z outsiderem Orlen Ligi, ale najważniejsze, że piąty ligowy pojedynek z rzędu wygrały za trzy punkty.

Siatkarki PGE Atomu Trefla wykonały plan, który na grudzień wynikał w dużej mierze z terminarza Orlen Ligi. Sopocianki grały w tym miesiącu wyłącznie z drużynami z dolnych rejonów tabeli i sięgnęły w nim po komplet punkt. Piąte zwycięstwo w tej serii podopieczne Lorenzo Micelliego zainkasowały na własnym parkiecie, ogrywając Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:20), choć nie obyło się bez nerwów, szczególnie w dwóch ostatnich setach. Debiut zaliczyła Amerykanka Falyn Fonoimoana, tytuł MVP zdobyła Katarzyna Zaroślińska, a w ważnych momentach punktowała także Maja Tokarska.

PGE ATOM TREFL: Bełcik 8 punktów, Kaczorowska 3, Cooper 9, Zaroślińska 21, McClendon 13, Tokarska 13, Durajczyk (libero) oraz Efimienko 2, Fonoimoana 2, Leys

PAŁAC: Skorupa 7, Czyżnielewska 11, Fojucik 3, Misiuna 7, Biedziak 2, Polak 6, Korabiec (libero) oraz Dybek 7, Bałdyga, Twardowska 6, Nowakowska

MICELLI OBIECYWAŁ POWRÓT NA ŚCIEŻKĘ ZWYCIĘSTW I SŁOWA DOTRZYMAŁ

Siedem meczów i tylko trzy stracone sety - to bilans grudnia siatkarek PGE Atomu Trefla. Sopockie siatkarki po dwóch zwycięstwach awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV, a w Orlen Lidze zanotowały w niedzielę piąte zwycięstwo z rzędu.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE RELACJE Z MECZÓW PGE ATOMU W TYM SEZONIE

W Hali 100-lecia, w pierwszym poświątecznym meczu podopieczne Lorenzo Micelliego stanęły naprzeciw outsidera tabeli, który nie wygrał w tym sezonie jeszcze żadnego meczu, ale nie zamierzały lekceważyć rywala. Tym bardziej, że tę ekipę prowadzi teraz ostatni trener, który w Sopocie zdobył tytuł mistrzowski, czyli Adam Grabowski. M.in. dlatego włoski szkoleniowiec atomówek nakazał drużynie wrócić do treningów jeszcze świąteczny piątek.

SIATKARKI I KOSZYKARZE TRENUJĄ NAWET W ŚWIĘTA

Jeśli rywalki zamierzały w Sopocie powalczyć o niespodziankę, to od razu na początku gry z głowy wybiła im to Izabela Bełcik. Rozgrywająca gospodyń popisała się dwoma asami serwisowymi, a że inauguracyjną zagrywkę zepsuła Małgorzata Skorupa, to na tablicy pojawił się wynik 3:0 dla miejscowych.

Pierwszy punkt dla przyjezdnych zdobyła Weronika Fojucik, ale sopocianki szybko poprawiły na 6:1. Już do końca tego seta jedyną niewiadomą były końcowe rozmiary zwycięstwa gospodyń. Sukcesem Pałacu było to, że do 20:15 nie pozwalały by straty zbytnio nie wzrosły. Końcówka to popis Katarzyny Zaroślińskiej, która zdobyła 3 ostatnie punkty.

Gładko zdobyta partia nieco rozkojarzyła atomówki. Na początku drugiej odsłony myliły się Zaroślińska (w ataku) i Bełcik (na zagrywce), a tym samym Pałac mógł cieszyć się pierwszymi korzystnymi tego dnia rezultatami: 2:1 i 3:2. Gra punkt za punkt trwała do pierwszej przerwy technicznej.

Potem PGE Atom z 7:6 poprawił na 11:7, ale bydgoszczanki jeszcze nie kapitulowały. Pałac zbliżył się na 12:13, a punkt kontaktowy miał jeszcze przy 16:17.

Siatkarką, która w końcówce tej partii zrobiła różnicę, była Maja Tokarska. Środkowa bloku skutecznie zbijała i blokowała. Pałac do końca gry dopisał na swoim koncie już tylko dwa punkty. Poddał się po zepsutej zagrywce rezerwowej Kingi Dybek.

WŁOSCY TRENERZY TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN O ŚWIĘTACH W OJCZYŹNIE

Na początku trzeciego seta bydgoszczanki znów spróbowały szczęścia. Objęły prowadzenie nawet 6:3. Trener Micelli musiał skorzystać z czasu. Po powrocie na parkiet, przy zagrywce Tokarskiej gospodynie wyrównały na 6:6.

Prowadzenie (9:7) na sopocką stronę wróciło, gdy dwukrotnie z rzędu w ataku nie poradziła sobie Fojucik. Trener Grabowski zdjął tę zawodniczkę, potem brał czasy przy 9:12 i 11:14, ale wydawało się, że nie jest już w stanie wybić z uderzenia atomówek.

Jednak najwyraźniej sopocianki nie miały planów na ten wieczór i postanowiły... przedłużyć mecz. Trudno inaczej wytłumaczyć roztrwonienie prowadzenia 21:18 i 22:20.

Rękę rywalkom podała Zuzanna Efimienko, która przy tym drugim wyniku zepsuła zagrywkę. Pałac szybko dołożył trzy kolejne punkty. Piłkę setową zdobył po asie Natalii Misiuny.

Pierwszego setballa udało się obronić po ataku Brittnee Cooper. Drugiego już się nie dało, gdyż błąd popełniła Agata Durajczyk.

Podrażnione stratą seta sopocianki kolejną odsłonę gry rozpoczęły od prowadzenia 6:1, w czym była duża zasługa zagrywki Tokarskiej. Niestety, znów nie odbyło się bez nerwów, gdyż Pałac zaczął systematycznie odrabiać straty. Przy 12:11 trener Micelli musiał przerwać grę i przypomnieć podopiecznym, że trzy punkty tego dnia to jest obowiązek.

Po powrocie do gry w aut zaatakowała Klaudia Kaczorowska. Szkoleniowiec zdjął tę zawodniczkę, a do gry weszła Falyn Fonoimoana. Dla Amerykanki był to debiut w PGE Atomie Treflu. Od razu dostała piłkę w ataku i ją skończyła.

ZMIANY KADROWE W TRAKCIE SEZONU W PGE ATOMIE TREFLU. SĄ DWIE NOWE SIATKARKI

Na drugą przerwę techniczną gospodynie zeszły przy minimalnej przewadze 16:15, gdyż w aut "strzeliła" Zuzanna Czyżnielewska. W końcówce także nie brakowało błędów. M.in. zagrywki zepsuły Zaroślińska i Deja McClendon, ale częściej myliły się przyjezdne.

Piłkę meczową zdobyła Fonoimoana. Natomiast grę zakończyła akcja blok-aut Zaroślińskiej.

Wyniki 13 kolejki

• PGE ATOM TREFL SOPOT - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:20)
  • Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 27:25)
  • Polski Cukier Muszynianka - SK bank Legionovia 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
  • Aluprof Bielsko-Biała - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:14)
  • Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 (23:25, 21:25, 19:25)
  • Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec (przełożony na 4.02)

Opinie (21)

• Kolejna planowa wygrana. I o to tylko chodzi w takich spotkaniach.

Fajnie że dały seta ugrać tym biednym Bydgoszczankom, które jeszcze ani meczu nawet nie wygrały ;)

• 10 20

• (2)

Brawo Atom sukces z ostatnia drużyną to, aż ręce same zrywają się do braw. A tak poważnie to słabe zawodniczki podobno zawodowo uprawiające ten sport. Jakby niektórzy z nas tak pracowali to już dawno byli by na bezrobociu. A one grają i cieszą się z następnej wypłaty. Czasami bywa tak ,że swoje dyrdymały powiedzą w jakim wywiadzie, bo mają ciąg na szkło jak Bełcik czy Efimienko (jakoś we Włoszech wywiadów nie udzielała i chyba dlatego szybko wyleciała z drużyny). Nadal odpoczywają nad morzem i myślą o końcu sezonu gdzie się załapać na następny sezon i swoją wspaniałą grą kasę zarobić. Tragedia tego klubu trwa nadal. Pierwszy chyba będzie trener i zrezygnuje z prowadzenia tych nieudolnych siatkarek.

• 23 14

• czegoś Ty się chłopie naćpał?

• 15 7

• taa, czasem Barcelona przegrywa Elche w noge, także kiego ch...ja mącisz wode w stawie?

• 3 8

• Falyn Fonoimoana może jest i OK ale ATOM potrzebuje zmienniczki dla Zaroślińskiej, po co następna przyjmująca? (2)

Trener - na szczęście - przestał już eksperymentować z Anną P. vel Miros.

• 19 3

• Anna P vel M ma chyba w kontrakcie że gra jako atakująca ... albo wcale. (1)

A przynajmniej tak miała sezon temu, to i pewnie teraz podobnie.

Z jej sprawnością to powinna chyba na środku grać, bo ani zbyt szybka ani jakoś bardzo skoczna nie jest, a wzrost ma.

Ale co ja tam wiem, ja się nie znam.

• 7 4

• ps - a do ataku ewentualnie Cooper, skoczna jest, zasięg ma, szybkość również.

Taką mam koncepcję ;)

• 3 5

• Tak beznadziejnej drużyny chyba nigdy nie mieliśmy - nie przypominam sobie gorszej ekipy. Nie wierzę, że to powiem, ale już u Buijsa była ciekawsza gra. Z meczu na mecz coraz gorzej... Na plus dziś jedynie Klub Kibica Pałacu Bydgoszcz, w końcu ktoś rozkręcił publiczność na hali, bo nasz KK........

• 22 18

• (3)

Już w drugim meczu z rzędu nasze panny (i mężatki) pokazały jak NIE należy grać w siatkówkę. Zaroślińska niby MVP, ale jeśli dobrze policzyłem, to ok.10 razy nadziała się na potężne bloki przeciwniczek po których traciliśmy punkty. Jedynie dwie Amerykanki grały jako tako. Reszta do solidnych treningów.
    Na koniec załapałem się na szampana, które rozdawały zawodniczki i tak sobie myślę, że wypiję go za to, żeby wreszcie zaczęły solidnie grać. Czego im, sobie i wszystkim kibicom Atomu życzę w Nowym Roku 2015.

• 22 4

• Ważne że są kolejne 3 punkty, z takim rywalem ciężko grać na najwyższych obrotach. A do tego jeszcze świąteczno-noworoczny czas również nie sprzyja jakiejś super grze.

Ja spokojnie czekam na play-offy. Wierzę w Micellego.

• 8 5

• Ile można

Ile można narzekać? Za każdym razem jak wchodzę ocenić dziewczyny po meczu to widzę praktycznie same negatywne komentarze. Weźcie się trochę wyluzujcie, bo wam jakaś żyłka pęknie z tej frustracji.

Bardzo dobra gra Deji McCledon, widać że się rozkręca dziewczyna. Zaroślińska i Durajczyk trzymają poziom. Szkoda że Łukasik znowu poza składem meczowym bo fajna i perspektywiczna zawodniczka więc fajnie jak by grała więcej. Tak czy czy inaczej moim zdaniem będziemy w finale.

• 13 11

• Bez przesady z tymi opiniami, bylem i poziom nie byl najgorszy jak na nasza lige

druzyna ma potencjal na final ( punkty nie sa z powietrza ... fakt gre i zgranie musza poprawic i walke , Kasia Z. pokazala ze potrafi byc skuteczna i poderwac do walki pomimo ze nadziala sie na kilka blokow ... wiecej gry walki czyli zgrania

• 5 3

• Bardzo dobry mecz M.Tokarskiej. Też mogła otrzymać wyróżnienie MVP. (3)

• 12 13

• Bylem i nie zgadzam sie totalnie! (2)

• 2 5

• (1)

Ale z czym się konkretnie nie zgadzasz "totalnie" ?

Hę ?

• 4 3

• ze grala dobrze, grala raczej slabo ale wierze ze bedzie coraz lepiej

powrot po przerwie w koncu

• 0 3

• Fajnie, że są kolejne punkty. (1)

Ale aż strach się bać, gdy pomyślę o meczu z Policami. No chyba, że dziewczyny wzniosą się na wyżyny i zrobią kibicom miłą niespodziankę. Bo jestem pewien, że stać je na to. Czego sobie, kibicom i dziewczynom życzę.

• 9 4

• Nie ma co panikować!

Istotne jest aby po rundzie zasadniczej zająć min drugie miejsce. Wówczas nie będzie półfinału z Chemikiem w play offach.