PGE Atom planowo wygrał w Rzeszowie

17 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Charlotte Leys nie imponowała ostatnio formą w ataku. Wydaje się, że odnalazła ją w Rzeszowie. Z 14 punktami została najskuteczniejszą siatkarką meczu. Charlotte Leys nie imponowała ostatnio formą w ataku. Wydaje się, że odnalazła ją w Rzeszowie. Z 14 punktami została najskuteczniejszą siatkarką meczu.

Zapomnieć o przykrej porażce w Pucharze CEV, znaleźć formę na rewanż w rozgrywkach międzynarodowych i dopisać kolejne trzy punkty w tabeli Orlen Ligi. Takie cele miały przed starciem z Developresem SkyRes siatkarki PGE Atomu Trefla. Można powiedzieć, że plan został w większej części zrealizowany. Sopocianki wygrały w Rzeszowie 3:1 (25:16, 25:15, 23:25, 25:16) i teraz mogą z chłodną głową skupić się na czwartkowym meczu z Prosecco Doc-Imoco Conegliano.

ODDAJ GŁOS. WYBIERZ NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2014 ROKU W TRÓJMIEŚCIE. ZOBACZ LISTĘ DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH

Developres SkyRes: Olszówka 12, Nowakowska, Hawryła 8, Szeremeta 9, k. Filipowicz 2, Głaz 7, Borek (libero) oraz Mucha 3, Warzocha 1, Śliwińska, Budzoń 2, P. Filipowicz (libero)

PGE ATOM TREFL: Bełcik 3, Leys 14, Efimienko 6, Miros 9, Kaczorowska 7, Cooper 9, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, McClendon 2, Tokarska 11, Zaroślińska 6, Łukasik 4

W WEEKEND NIE TYLKO PLUSLIGA. W TRÓJMIEŚCIE CZEKAJĄ NA CIEBIE TAKŻE INNE ZMAGANIA, M.IN. PODWÓJNE DERBY GDAŃSKA

Atomówki wybrały się do Rzeszowa oczyścić umysły po słabym występie we Włoszech. W pamięci mogły mieć dwa ostatnie sety spotkania w Pucharze CEV, które trener Lorenzo Micelli nazwał bardzo złymi w wykonaniu jego zespołu.

TYLKO ZŁOTY SET DA ATOMÓWKOM AWANS W PUCHARZE CEV

Developres to jednak rywal z niższej półki niż drużyna z Conegliano. Dlatego też sopockie siatkarki mogły pojechać tam po kolejne trzy ligowe punkty. A do tego poszukać formy, którą zgubiły gdzieś podczas lotu do Włoch.

Trener Micelli zaskoczył zostawiając w kwadracie dla rezerwowych Katarzynę Zaroślińską, która w tym sezonie wydawała się najbardziej pewnym punktem jego drużyny. Z drugiej strony w ostatnim meczu oddała rywalkom aż 9 punktów własnymi błędami. W jej miejsce w wyjściowym składzie znalazła się Anna Miros. Powrót do podstawowej formacji zaliczyła Brittnee Cooper, która zmagała się ostatnio z lekkim urazem.

Mecz w Rzeszowie zaczął się po myśli przyjezdnych. Już pierwszą zagrywkę na punkt zamieniała Charlotte Leys. Kolejne dwa bloki sopocianek dały im prowadzenie 3:0. Wtedy brązowe medalistki Orlen Ligi dały złapać oddech rzeszowianką. Zaczęła się wymiana niemal punkt za punkt. I trwała aż do drugiej przerwy technicznej (13:16). Wtedy Atomówki ponownie podkręciły tempo. Do tego postawiły pod siatką tak szczelny mur, że rywalki wolały atakować w aut, niż próbować sforsować go mocnymi zagraniami. I głównie dlatego do końca seta zdobyły już tylko trzy punkty.

Bohaterką początku drugiej partii była Klaudia Kaczorowska. Jej dwa mocne ataki złożyły się na prowadzenie 4:0. Tym razem PGE Atom Trefl grał przez całego seta jak z nut. Dokładały się do tego rywalki. Warto zauważyć, że w inauguracyjnej partii sopocianki zdobyły atakiem raptem 4 pkt. Więcej dał im np. blok - 7 pkt. Za do w kolejnej atak był już niemal trzy razy skuteczniejszy - 11 pkt. Cały zespół rzeszowianek zdołał zdobyć ich o cztery więcej.

Ogólnie atak był jednak problemem sopocianek. Na 16-procentowej skuteczności wykonywała go w trakcie całego spotkania Kaczorowska - 4 skończone na 24 próby. Nie imponowała również Miros - 7/24. I choć w trzecim secie udało się go poprawić, to Atomówki popełniły w ataku o dwa błędy więcej niż rywalki i przegrały właśnie taką różnicą punktów.

Przytrafiły się one w końcówce partii. Przy remisie 23:23 piłkę na środku otrzymała Cooper. Amerykanka zaatakowała, ale w aut. Rzeszowianki miały piłkę setową. Kolejną akcję sopocianki rozegrały niemal identycznie. Cooper nie wyciągnęła jednak wniosków z poprzedniej wpadki i także uderzyła piłkę poza boisko (25:23).

PGE Atom Trefl przyzwyczaił jednak w tym sezonie, że po dwóch łatwych setach potrafi mieć chwilowy brak koncentracji. Ta powróciła w czwartej partii, która okazał się tak dobra jak dwie pierwsze. I choć po ataku po bloku Emilii Muchy rzeszowianki prowadziły już 5:1, a kontakt z sopociankami utrzymywały do drugiej przerwy technicznej (13:16), to po niej ponownie zostały daleko za plecami Atomówek. Złożyły się na to trzy świetne zagrywki Mai Tokarskiej (13:19) czy kończąca mecz atakiem Justyna Łukasik.

Wyniki 16 kolejki

• Developres SkyRes Rzeszów - PGE ATOM TREFL Sopot 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 16:25)
  • Impel Wrocław - Tauron MKS Banimex Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:18)
  • Chemik Police - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 19:25, 15:9)
  • Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka 1:3 (11:25, 15:25, 25:19, 15:25)
  • Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)
  • PGNiG Nafta Piła - SK bank Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)

Opinie (17)

• Forma nadal faluje (2)

I znowu oddały seta outsiderkom.

• 8 5

• (1)

Durajczyk MVP z kontuzjowaną ręką........Reszta była tak słaba, że nie mieli komu dać.

• 7 11

• Statystyki!

Poczytaj statystyki

• 0 0

• Trochę czasu...

Do czwartku jest trochę czasu.... Jeszcze nie wszystko stracone. Liczę, że dziewczyny będą walczyć, a może uda się awansować.

• 8 4

• Znakomity mecz Maji Tokarskiej (4)

Maja zdobyła 11 punktów przy 100% skuteczności grając w 4 secie. Powinna być MVP.

• 9 7

• Maja, Mai. (2)

To tak na przyszłość ;)

A przy okazji inny kwiatek z relacji: "(...) poszukać formy, którą zgubiły gdzieś podczas lotosu do Włoch."

No tak, podczas "lotosu" to można zgubić nie tylko formę :D

• 8 6

• Rozumiem 1 cześć opinii dot imienia. Ale druga ? co ma do mojej opinii ? (1)

O co chodzi w przyp dot "lotosu"? Po drugie minusowanie opinii o grze zawodniczki przy 100% skuteczności jest nie na miejscu. To powinna być ocena opinii a nie wyraz sympatii lub antypatii do opiniującego.

• 4 7

• Napisałem przecież, że przy okazji inny kwiatek.
          A skąd wiesz że to nie jest jest ocena opinii ?

• 5 5

• 3 i 4 set

Ale 11 pkt to i tak dobry wynik, a do tego 7/7 ataków skończonych.

• 1 6

• Szeremeta mogłaby grać u nas jako druga atakująca, zamiast wiadomo kogo ;) (5)

Byłaby świetną, mocną zmienniczką dla Zaroślińskiej.

Kogoś takiego nam brakuje.

• 4 11

• (2)

Co sezon modle sie, ze to musi byc ostatni sezon dla tej Podolec... ale juz trace nadzieje. Co klub ma za interes trzymac co roku ten antytalent? Pewnie znowu jako pierwsza podpisze kontrakt na nowy sezon... z Klaudią w pakiecie.

• 3 8

• tyle że klaudia akurat bardzo dobrze gra i przy (1)

falującej lays cieszyć się tylko że została,

• 5 7

• W przeciwieństwie do Kaczorowskiej Leys trzyma przyjęcie w każdym meczu - jedyny jej defekt to atak, który nie błyszczy w tym sezonie. Przez co może się wydawać, że nic nie gra. Kaczorowska już wspięła się na swoje wyżyny a od paru spotkań wraca do swojej "formy". Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie w końcu odejdzie - jest bardzo niestabilną i średnią siatkarką. Nie na mistrzowski skład.

• 6 4

• (1)

Co ci się chłopie "ulągło" w głowie? Szeremeta to 26 letnia zawodniczka, o bardzo przeciętnych warunkach fizycznych (182cm) i kiepskim zasięgu. Średnia skutecznego ataku w bieżącym sezonie to 36%, bloki punktowe prawie zero. Czy o taką zawodniczkę ci chodziło?

• 2 0

• Na dwie gwiazdy w ataku to nie mamy szans, bo jedna zaraz by chciała odejść. Potrzebujemy zmienniczki dla Kaśki.

A Szeremeta ? Tak sobie porównałem jej grę z tym co pokazuje Wiadomo Kto.
        I ulęgło mi się to właśnie. Szeremeta gdy jest w formie to gra na 120% i wali w ataku aż miło, a Wiadomo Kto (196 cm) to ... wiadomo - plas, kiwka, plas ;)

ps - Werblińska ma jeszcze mniej cm i jest starsza, a mimo to każdy klub by ją chciał w kadrze ;)