PGE Atom Trefl drugi przed play-off

21 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Agata Durajczyk i jej koleżanki mogą cieszyć się z 2. miejsca przed play-off. Agata Durajczyk i jej koleżanki mogą cieszyć się z 2. miejsca przed play-off.

Niepotrzebne nerwy zgotowały sobie w Legionowie siatkarki PGE Atomu Trefla. Niemal beznadziejne dwa pierwsze sety zatarły świetną postawą w trzecim i czwartym. Dzięki nim zapewniły sobie pozycję wicelidera Orlen Ligi przed play-off. Z SK bankiem Legionovią wygrały 3:2 (18:25, 18:25, 25:11, 25:15, 15:12). Mecz ostatniej kolejki z PGNiG Naftą Piła będą mogły potraktować czysto treningowo. Wiadomo także, że w ćwierćfinale zmierzą się z siatkarkami Budowlanych Łódź.

SK bank Legionovia: Bechis 1, Wójcik 17, Thibeault 8, Smarzek 26, Paszek 9, Połeć 3, Wysocka (libero) oraz Bociek 1, Chojnacka 4, Szymańska, Pietraszkiewicz (libero)

PGE ATOM TREFL: Bełcik 7, Kaczorowska 5, Tokarska 14, Zaroślińska 23, Leys 12, Cooper 3, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar 2, McClendon 3, Efimienko 7, Miros 2, Fonoimoana

ZOBACZ GDZIE GRAJĄ W TEN WEEKEND TRÓJMIEJSKIE ZESPOŁY

Siatkarki z Sopotu miały podobny cel do swoich kolegów z Gdańska, którzy godzinę wcześniej zaczęli mecz w Warszawie. Dwa wygrane sety dawały im pozycję wicelidera przed play-off bez oglądania się na innych, a konkretnie na Polski Cukier Muszyniankę, który w przedostatniej kolejce Orlen Ligi podejmie w niedzielę Aluprof Bielsko-Biała.

Trener Lorenzo Micelli stanął w sobotę naprzeciwko swojego rodaka, Ettore Guidettiego. Wydawało się, że tak pod względem szkoleniowca, jak i składu lepiej prezentuje się PGE Atom Trefl. Jak można było pod tym względem się pomylić pokazał już pierwszy set.

Choć partię lepiej rozpoczęły sopocianki, które po punkcie zdobytym przez Zuzannę Efimienko schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6, to od stanu 10:10 na boisku dominował praktycznie już tylko jeden zespół. I nie były to podopieczne Micelliego. Świetną partię rozgrywała Malwina Smarzek.

Siatkarka z Legionowa skończyła w pierwszej partii 7 z 10 ataków. Dla porównania sopocianki były w stanie z 30 prób tylko 8 zamienić na punkty. Właśnie ofensywna gra kulała w tym secie w drużynie PGE Atomu Trefla najbardziej.

Niestety przed drugim nie wyciągnęły wniosków ze swojej słabej postawy. Co prawda ponownie dobrze weszły w set, a rywalki nie radziły sobie z zagrywką Anny Kaczmar (3:5), ale późniejsza część scenariusza była także niemal identyczna jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Tym razem przeciwniczki zaczęły odskakiwać od remisu 11:11. I choć dwoma skutecznymi atakami wiarę w ważnym momencie seta mogła dać Katarzyna Zaroślińska (20:17), to po nich sopocianki zdobyły już tylko punkt. A partię zakończyła atakiem Smarzek.

I nagle przyszła cudowna odmiana. Atomówki przypomniały sobie, jak grać skutecznie w siatkówkę. Pobudka Zaroślińskiej, poprawienie przyjęcia i zabójczo skuteczna gra sprawiły, że drużyna Micelliego wygrała trzecią partię do 11.

Po czwartej partii sopocianki wiedziały, że nie stracą już pozycji wiceliderek. Co prawda poszło im nieco gorzej niż we wcześniejszym secie, ale i tak wygrały do 15. Drugie miejsce przypieczętował atak Efimienko.

W nieważnym już dla losów wicelidera Orlen Ligi tie-breaku sopocianki wygrały 15:12. Można powiedzieć, że zgotowały sobie solidny trening przed zbliżającym się play-off.

Wyniki 21 kolejki

• SK bank Legionovia Legionowo - PGE ATOM TREFL Sopot 2:3 (25:18, 25:18, 11:25, 15:25, 12:15)
  • KSZO Ostrowiec - Chemik Police 0:3 (18:25, 18:25, 15:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)
  • PGNiG Nafta Piła - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:22, 19:25, 17:25)
  • Polski Cukier Muszynianka - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 25:11, 13:25, 25:19)
  • Budowlani Łódź - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (15:25, 23:25, 26:24, 25:23, 15:12)

Opinie (9)

• Gdzie na mistrza? (1)

Co tak słabo? Myślałem, że są już tak mocne, że jakaś Legionovia im nie podskoczy. Srogo się pomyliłem. Jak mają aspiracje na mistrza to nie przystoi tak grać.

• 4 9

• W LSK ostatnie 3 kolejki sezonu to zawsze "niedziele cudów".
      Legionovia wróciła do PlayOff.

• 4 1

• (1)

Jedna wtopa nie można wieszać psy na drużynie po 2 setach padliny, ogarnęły się i grały swoje, ale drogie panie nie przystoi tej ekipie tak grać jak w 1 i 2 secie, teraz ćwierćfinał no to do boju i powodzenia!!!

• 6 1

• :)

to ze pierwsze dwa sety przegrały nic wielkiego skoro pózniej wziely sie do roboty i wygrały . każdy może mieć chwile słabosci wynik pozytywny, pokazały klase wiec kibice zamiast patrzec negatywnie wspierajcie je w srodę kolejne starcie...

• 5 0

• Ja wiem, że uwieldziacie Kazczorowską ale ona zdobyła tylko... (1)

5 punktów a Zaroślińska 23. Rozumiem, że rodzina Kaczorowskiej jest duża ale obiektywizm to dorosłość rozumu:)

• 3 10

• Z tym że Klaudia jest przyjmującą, ma więcej pracy w przyjęciu i obronie

nie można oceniać tylko po punktach

• 5 1

• Obecny na meczu (2)

Byłem na meczu i dziwię się komentarzom osób którzy na nim nie byli, ale tylko po wyniku osądzają. Legionovia podeszła do meczu zdeterminowana. Już przed meczem z zacięciem mówili o dwóch setach wygranych. No i Atom w pierwszych dwóch został pokonany do 18. Dobra gra Malwiny Smarzek i Wójcik. Ale w następnych dwóch Atom pokazał i wygrał do do 11 i 15 a mógł być mniejszy wynik. A 5 set znowu pokazał, że Legionovia walczy ale Atom wygrał do 12. Były nerwy ale "ten słabszy" też chce się pokazać przed własną publicznością.Naprawdę nie było podłożenia się Atomu, była walka. Warto było jechać i kibicować Naszym dziewczyną i pomagać w wygraniu. Podziękowaniem była "łezka" Mai.