Atom stopniowo burzył Pałac

16 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Katarzyna Zaroślińska (nr 18) zdobyła tytuł MVP, ale gra PGE Atomu Trefla uległa poprawie, gdy do "6" weszły także: Maret Balkestein-Grothues (2) i Zuzanna Efimienko (8). Katarzyna Zaroślińska (nr 18) zdobyła tytuł MVP, ale gra PGE Atomu Trefla uległa poprawie, gdy do "6" weszły także: Maret Balkestein-Grothues (2) i Zuzanna Efimienko (8).

Cztery sety spędziły na parkiecie Hali 100-lecia siatkarki PGE Atomu i Pałacu Bydgoszcz. W pierwszym występie tego roku w Orlen Lidze gospodynie przespały inauguracyjną partię, popełniając w niej zbyt dużo błędów. W kolejnych, po kilku zmianach, przewaga wicemistrzyń Polski rosła z każdą następną piłką. Podopieczne Lorenzo Micelliego wygrały 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 25:11), a statuetkę MVP odebrała Katarzyna Zaroślińska.

PGE ATOM TREFL: Kaczmar, Damaske 1 punkt, Cooper, Zaroślińska 18, Kaczorowska 6, Tokarska 9, Durajczyk (libero) oraz Radenković 3, Balkestein-Grothues 16, Miros 3, Łukasik 1, Efimienko 9, Djerisilo 4

PAŁAC: Pleśnierowicz 1, Kuligowska 7, Śmieszek 8, Fojucik 6, Krzywicka 10, Misiuna 8, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Ziółkowska, Maternia

Pierwszy punkt 2016 roku w oficjalnym meczu dla sopocianek zdobyła Maja Tokarska, ale przy 3:2 atomówki stanęły. Na 7 kolejnych punktów rywale odpowiedziały tylko jednym. Zresztą zyskały go po błędzie bydgoszczanek, gdy w polu zagrywki pomyliła się. Weronika Fojucik. Do 20:13 na parkiecie dominował Pałac.

Poprawę gry miejscowych przyniosły dopiero zawodniczki, które mecz rozpoczęły na ławce. Przy zagrywce Anny Miros i głównie atakom Maret Balkestein-Grothues udało się zniwelować straty do 18:20. Co więcej w kolejnej akcji piłkę w górze miała Justyna Łukasik, ale pomyliła się. Zaraz po niej punkty po niewymuszonych błędach przyjezdnych sprezentowały także Danica Radenković i Balkestein-Grothues. Przy takiej liczbie pomyłek seta (łącznie 12) już nie dało się uratować.

W drugiej partii Lorenzo Micelli wymienił połowę "6" w porównaniu z tą, którą rozpoczynał mecz. Dzięki temu poprawił się przede wszystkim blok miejscowych. W tym elemencie zresztą w całym spotkaniu gospodynie miały wielką przewagę. Zaliczyły 12 punktowych bloków, gdy przyjezdne 4 razy mniej. Z tego też względu bydgoszczanki wyraźnie zostały zastopowane. Zaczęły się zbierać, gdy przegrywały już 1:7. Zbliżyły się na 12:14.

Wówczas miejscowy szkoleniowiec dokonał podwójną zmianę na pozycji rozgrywającej i atakującej. Wprowadzona do gry Miros sprawiła, że druga przerwa techniczna nastąpiła przy 16:12, a potem poprawiła na 19:13. Na końcówkę wróciła Katarzyna Zaroślińska i to ona wyrównała stan meczu na 1:1.

Set trzeci w dużej mierze był kopią drugiego. PGE Atom Trefl odskoczył na 8:3, ale przy 12:12 był już remis. Na kolejne 7 punktów sopocianek rywalki odpowiedziały tylko jednym. Po tym ciosie Pałac nie podjął już skutecznej walki do końca meczu. Ostatnia odsłona gry przypominała egzekucję. Trener Adam Grabowski, który w Sopocie zdobywał tytuł mistrzyń Polski, nie był w stanie już pobudzić podopiecznych, by spróbowały pokusić się o lepszy wynik.

MVP została Zaroślińska, która skończyła dokładnie połowę ataków (16 z 32), a 2 kolejne punkty dołożyła w bloku.

Wyniki 13 kolejki

• PGE ATOM TREFL SOPOT - Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 25:11)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 (25:22, 26:28, 21:25, 16:25)
  • Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Enea 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)
  • PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Legionovia 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)
  • Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:19, 25:17)

Opinie (10)

• (1)

Powinno być trzy zero a nie trzy jeden. Z tego wynika, że gra nadal się nie klei.

• 9 16

• Nie kleiła się w pierwszym secie.

Drugi kapkę lepszy. W trzecim zdecydowanie lepiej a czwarty to bezdyskusyjna przewaga Atomu. Chyba nie mogły się obudzić po tak długiej przerwie. A swoją drogą, to gratulacje dla trenera Grabowskiego. Fajnie dziewczyny poukładał. Były waleczne, szczególnie w obronach. Dlatego mecz był momentami wręcz bardzo dobry. W czwartym secie już było widać tą różnicę.

• 11 0

• Orlen MLK (3)

A mozna do artykułu także dodać, że wczesniej o czternastej grała młoda liga i również wygrała.

• 3 3

• o młodj piszą przed weekendem tutaj regularnie (2)