Siatkarze wygrali 3. mecz na MŚ. Trefl Gdańsk pokonany w turnieju

Trefl Gdańsk

Nikola Mijailović zaliczył aż siedem asów serwisowych w meczu z Chemikiem.
Nikola Mijailović zaliczył aż siedem asów serwisowych w meczu z Chemikiem. fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

Porażkami z PGE Skrą Bełchatów oraz Chemikiem Bydgoszcz zakończyli wyjazd na turniej do Gostycyna siatkarze Trefla Gdańsk. W ich barwach zadebiutował Niemiec Ruben Schott. Natomiast na mistrzostwach świata wciąż niepokonana jest reprezentacja Polski. Wygrała z Finlandią 3:1, a podstawowym zawodnikiem był środkowy Trefla, Piotr Nowakowski. Kolejne spotkanie w poniedziałek o godzinie 19:30 z Iranem.

PRZECZYTAJ O DWÓCH PIERWSZYCH MECZACH KADRY POLSKI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 22:25)
TREFLA:
Janusz 1 punkt, Mijailović 13, Grzyb 6, Muzaj 20, Schott 9, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Kozłowski 1, Hebda 4, Niemiec 7, Sasak

Siatkarze Trefla mieli pierwotnie zagrać dwa sparingi z PGE Skrą Bełchatów w Turku. Później plany zostały zmienione. Obie drużyny wybrały się na turniej do Gostycyna i zagrały w pierwszym spotkaniu zmagań. Brązowy medalista minionego sezonu wygrał w pierwszym secie z mistrzami Polski, ale w kolejnych za każdym razem docierał do granicy 22 pkt i następował koniec. Rywale mieli bowiem trzy punkty więcej.

Trefl gra już jedynie bez przebywających na mistrzostwach świata, środkowego reprezentacji Polski Piotra Nowakowskiego oraz trener reprezentacji Belgii Andrei Anastasiego. Natomiast w poniedziałek dołączył do drużyny Ruben Schott. Niemiec przebywał ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji dlatego z takim opóźnieniem znalazł się w Gdańsku.

PRZECZYTAJ O UDANYCH SPARINGACH TREFLA W PRZYWIDZU

Przeciwko Skrze zagrał w trzech pierwszych setach. Wykonał 9 zagrywek, z których dwie przyniosły punkty. Niemiec będzie w trakcie sezonu rozliczany głównie za przyjęcie. Bełchatowianie 16-krotnie zagrywali w jego kierunku, a Schott pozytywnie przyjmował na poziomie 44 proc. a perfekcyjnie - 12 proc. Do tego dołożył 5 skończonych ataków - z 16 i dwa punktowe bloki.

w drugim meczu turnieju Chemik Bydgoszcz uległ niemieckiemu Netzhoppers KW 1:3 dlatego też w meczu o 3. miejsce gdańszczanie zmierzyli się z ekipą z kujawsko-pomorskiego.

Trefl Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 2:3 (18:25, 25:22, 18:25, 25:20, 22:24)
TREFL:
Janusz, Mijailović 21 punktów, Grzyb 3, Muzaj 15, Schott 11, Sasak 9, Olenderk (libero) oraz Kozłowski 3, Hebda 3, Niemiec 4, Mordyl 4

Starcie przebiegało falami. Żółto-czarni przegrywali wysoko seta, aby wygrać kolejnego. I tak mieliśmy aż do tie-breaka. W nim oba zespoły poszły na wymianę cios za cios i zdobyły aż 46 punktów. Trefl miał ich o dwa mniej, więc przegrał starcie.

W ataku wyróżnił się serbski przyjmujący Nikola Mijailović, który punkty zdobył w 11 z 21 zbić. Do tego popisał się aż siedmioma asami serwisowymi.

Polska - Finlandia 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15)
POLSKA:
Drzyzga 3, Szalpuk 19, Nowakowski 5, Kurek 13, Kubiak 12, Bieniek 14, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Konarski 8, Śliwka 2, Kochanowski

Bez porażki na mistrzostwach świata pozostają siatkarze Polski. W sobotę zagrali trzeci mecz z serii tych, których przegrać nie było można. I wykonali zadanie w stu procentach, choć stracili seta. W pozostałych byli jednak zdecydowanie lepsi od rywali.

W każdej z partii od pierwszego zagrania przebywał środkowy Trefla. Nowakowski zdobył łącznie 5 punktów kończąc cztery z pięciu ataków i zapisując jednego asa serwisowego. Zagrywka była jednak jego sporym atutem, ponieważ wykonywał ją najczęściej w naszej kadrze - aż 20 razy.

Kolejny mecz Polaków w poniedziałek, o godz. 19:30 z Iranem.

Pozostałe mecze grupy J:
Kuba - Iran 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25)
Bułgaria - Portoryko 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

14 Visła Bydgoszcz
  • Rozgrywki zakończone ze względu na pandemię koronawirusa i stan epidemii w Polsce. Zaliczono kolejność na podstawie meczów do dnia 12 marca 2020 r. Zrezygnowano z przyznania tytułu mistrza Polski. Zdegradowana zostaje Visła Bydgoszcz.

21.03 (sob) godz.18:00 Asseco Resovia Rzeszów 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
14.03 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Aluron Virtu CMC Zawiercie LIVE!
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk 3:0 Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 0:3 Ślepsk Malow Suwałki