Siatkarze Trefla Gdańsk od 0:2 do 3:2. Zmiażdżyli Indykpol w tie-breaku

Trefl Gdańsk

Maciej Muzaj zdobył dla Trefla 29 punktów.
Maciej Muzaj zdobył dla Trefla 29 punktów. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Siatkarze Trefla pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 22:25, 25;20, 31:29, 15:6). Gdańszczanie rywali wyjątkowo podjęli w Elblągu, a spotkanie przyciągnęło ok. 2000 widzów. Obejrzeli znakomitą reklamę PlusLigi, bo żółto-czarni po cudownej pogoni zmiażdżyli rywali w tie-breaku, w którym zanotowali aż sześć bloków punktowych.

TREFL: Grzyb 3, Muzaj 29, Schott 14, Nowakowski 14, Janusz 1, Mijailović 13, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 2, Kozłowski 2, Niemiec 11, Hebda

Indykpol: Woicki 1, Kapelus 15, Warda 8, Hadrava 30, Lux 10, Zniszczo 6ł, Żurek (libero) oraz Andringa, Kalinin 1, Pietraszko 5, Gil, Urbanowicz

PRZECZYTAJ JAK WCZEŚNIEJ RADZIŁ SOBIE TREFL GRAJĄC GOŚCINNIE W INNYCH HALACH JAKO GOSPODARZ

W Elblągu gdańszczanie musieli zagrać ze względu na zajętość Ergo Areny oraz Gdynia Areny. Podopieczni Andrei Anastasiego mecz z Indykpolem zaczęli kiepsko, bo od 0:3 po asie serwisowym Robberta Andringi. Serię olsztynian przerwał wprawdzie Nikola Mijailović, ale Treflowi boleśnie dał się we znaki Jan Hadrava Czech w krótkim czasie zaliczył dwa asy i Indykpol prowadził już 9:3.

Było już 12:4 dla gości, gdy trener Anastasi po raz trzeci w otwierającym secie prosił o czas. W dużej mierze za sprawą skutecznego w ataku Macieja Muzaja, gdańszczanom udało się zbliżyć na 15:20, ale na tym koniec. Po zepsutym serwisie Rubbena Schotta, Indykpol miał piłkę setową. Akcję zepsuł jednak Trefl i olsztynianie wygrali pierwszą partię.

Druga odsłona była zupełnie inna. Obie drużyny od początku szły na wymianę cios za cios, a po udanych atakach Mijailovica i Muzaja, gdańszczanie odskoczyli na 10:7. Błyskawicznie do wyrównania doprowadził Hadrava zdobywając 3 pkt z rzędu, w tym po raz kolejny bezpośrednio z zagrywki.

Czech był po prostu bezlitosny dla Trefla i z czasem wyprowadził olsztynian na prowadzenie. Po jego piątym asie serwisowym było 23:20. Gdańszczanie wybronili pierwszą piłkę setową, dzięki atakowi Szymona Jakubiszaka, ale po chwili zagrywkę zepsuł Patryk Niemiec.

Trefl nie poddał się po dwóch przegranych partiach. Podopieczni trenera Anastasiego napędzani przez ataki Muzaja, wygrali trzeciego i czwartego seta. Do tie-breaka gdańszczanie doprowadzili w dramatycznych okolicznościach. Po ataku Muzaja zagrywkę zepsuł Niemiec i rozpoczęła się gra na przewagi.

Zrobiło się naprawdę gorąco pomiędzy szkoleniowcem Trefla, a sędziami. Trener Anastasi niemal eksplodował z emocji i "naskoczył" na arbitrów, po nieporozumieniu dotyczącym wzięcia kolejnej przerwy. Indykpol był bliski zakończenia meczu w czwartym secie, ale ostatecznie po ataku Mijajlovicia i zepsutej akcji olsztynian, Trefl uciekł spod przysłowiowego topora.

W tie-breaku od początku wszystko układało się po myśli gdańszczan. Trefl dosłownie zmiażdżył rywali, którzy wyglądali na zupełnie bezbronnych. W ostatniej części gry "gdańskie lwy" zanotowały aż sześć bloków punktowych i wyrwały zwycięstwo po niesamowitej, emocjonującej pogoni.

Wyniki 4 kolejki:

• Ślepsk Malow Suwałki - TREFL GDAŃSK (przełożony na 17.12)
  • Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:15, 15:9)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23)
  • Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)
  • Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)
  • Visła Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 15:25, 27:29)

Opinie (16) 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

21.03 (sob) godz.18:00 Asseco Resovia Rzeszów 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
14.03 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Aluron Virtu CMC Zawiercie LIVE!
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk 3:0 Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 0:3 Ślepsk Malow Suwałki
29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 TREFL Gdańsk LIVE!
26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk 3:1 MKS Będzin LIVE!
23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz 1:3 TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!