Siatkarze Trefla Gdańsk wciąż bez zwycięstwa w sparingach

dak.
21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk sprawdzają formę przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. Spotkania z Indykpolem AZS Olsztyn były odpowiednio drugim i trzecim meczem kontrolnym. Siatkarze Trefla Gdańsk sprawdzają formę przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. Spotkania z Indykpolem AZS Olsztyn były odpowiednio drugim i trzecim meczem kontrolnym.

Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali i zremisowali mecze kontrolne z Indykpolem AZS Olsztyn w Rypinie. Piątkowe spotkanie zakończyło się porażką 1:4 (21:25, 25:20, 21:25,22:25, 13:15), a sobotnie remisem 2:2 (22:25, 17:25, 25:12, 25:10), choć ten pojedynek miał charakter treningowy. Okazja do pierwszego zwycięstwa, "Gdańskie Lwy" będą miały w turniej w Gostycynie, który odbędzie się 28 i 29 września.

Marcin Janusz ocenia szanse Polaków na ME - wywiad z siatkarzem Trefla Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 4:1 (25:21, 20:25, 25:21, 25:22, 15:13)

INDYKPOL: Woicki 1, Żaliński 13, Sokołowski 14, Pietraszko 16, Poręba 11, Kapica 17, Żurek (libero) oraz Kowalski 1, Mika, Janiszewski 1, Kubacki 3, Sobala 2, Zabłocki

TREFL: Filipiak (12), Jakubiszak (6), Janikowski (14), Mordyl (9), Crer (17), Olenderek (libero) oraz Kozub (2), Janusz, Sasak, Urbanowicz (4), Halaba (13)

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:2 (25:22, 25:17, 12:25, 10:25)

INDYKPOL: Woicki, Żaliński, Sokołowski, Pietraszko, Poręba, Kapica, Żurek (libero) oraz Mika, Kowalski, Janiszewski, Kubacki, Sobala, Zabłocki (libero)

TREFL: Halaba, Janusz, Janikowski, Mordyl, Grzyb, Filipiak, Weber (libero) oraz Jakubiszak, Kozub

Po inauguracyjnym spotkaniu z zespołem Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Trefla Gdańsk udali się do Rypina, gdzie w odstępie kilkunastu godzin rozegrali dwa mecze kontrolne z ligowym rywalem - Indykpolem AZS Olsztyn.

Dla trenera Michała Winiarskiego była to kolejna okazja to przetestowania formy, a także wariantów gry przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. Mistrz świata z 2014 roku miał do dyspozycji niemalże cały skład i skorzystał z usług wszystkich zawodników, którzy wybrali się do Rypina. W zespole zabrakło jedynie Rubena Schotta, który z reprezentacją Niemiec rywalizuje w siatkarskich mistrzostwach Europy.

Bilety i karnety na mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2019/2020 - cennik i szczegóły

"Gdańskie Lwy" zaczęły od porażki, a pierwszy sparing zakończył się nietypowym jak na siatkarskie warunki wynikiem 1:4, choć rywalizacja w całym meczu była bardzo wyrównana. Pierwszy set został przegrany do 21, ale już w kolejnym role się odwróciły i gdańszczanie wyrównali, a szczególnie dobrze radzili sobie Pablo CrerMateusz Janikowski.

Wydawać by się mogło, że drużyna z nad morza pójdzie za ciosem i faktycznie w pierwszych minutach trzeciej partii to ona nadawała ton gry. Podopieczni Paolo Montagnaniego nie odpuszczali i zdołali przegonić rywali, doprowadzając do stanu 16:13 i ostatecznie wygrywając seta do 21. Podobnie sprawy miały się w czwartej odsłonie, jednak tym razem olsztynianie wygrali do 22. Oba zespoły postanowiły rozegrać jeszcze piątego seta, ale do 15 punktów. W decydującej partii akademicy minimalnie zwyciężyli 15:13.

Najwięcej punktów zdobył Pablo Crer - 17. Maciej Olenderek był natomiast graczem, który najskuteczniej przyjmował piłkę (71 proc.) Tuż za nim byli Szymon Jakubiszak (65 proc.) i Mateusz Janikowski (55 proc.).

Siatkarze Trefla Gdańsk zremisowali. Relacja z pierwszego letniego sparingu

Obie ekipy spotkały się dzień później w tej samej hali. Tego dnia trener Michał Winiarski dokonał roszad w składzie i w wyjściowym składzie znaleźli się już inni gracze, jak Wojciech Grzyb, Marcin Janusz, Paweł HalabaBartosz Weber. Po piątkowym spotkaniu odpoczywał natomiast Crer. Starcie rozegrano do czterech setów, ale mecz miał charakter treningowy. Dwie ostatni partie zostały rozegrane na tzw. "dorzutki". Zespoły zagrywały po trzy razy, a gdy jedna z nich była zaserwowana w aut bądź siatkę, trener drużyny serwującej "dorzucał" piłkę na drugą stronę, aby można było rozegrać akcję.

Sobotni pojedynek również rozpoczął się nie pomyśli gdańskiej drużyny, bowiem dwa pierwsze sety zostały przegrane kolejno do 22 i 17. Trefl wykazał jednak ogromną chęć walki i w trzeciej odsłonie rozgromił rywali do 12 punktów. Widać było, że gdańszczanom było mało, dlatego na zakończenie rywalizacji pokonali akademików z Olsztyna 25:10.

Kolejny turniej towarzyski siatkarze z Gdańska rozegrają 28 i 29 września w Gostycynie. Rywalami "Gdańskich Lwów" będą dwa zespoły spośród Chemiku Bydgoszcz, Berlin Recycling Volleys i Indykpolu AZS Olsztyn.

Łukasz Kozub: Faza play-off to minimum - wywiad z siatkarzem Trefla Gdańsk

Harmonogram przygotowań Trefla Gdańsk:
12 września (Gdańsk) - Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (26:24, 21:25, 25:23, 18:25)
20 września (Rypin) - Indykpol AZS Olsztyn 1:4 (21:25, 25:20, 21:25, 22:25, 13:15)
21 września (Rypin) - Indykpol AZS Olsztyn 2:2 (22:25, 17:25, 25:12, 25:10)
28 i 29 września (turniej w Gostycynie) - Indykpol AZS Olsztyn, Chemik Bydgoszcz, Berlin Recycling Volleys
4 i 5 października (turniej w Suwałkach) - Ślepsk Melow Suwałki, Onico Warszawa, Indykpol AZS Olsztyn
11 i 12 października (turniej w Solcu Kujawskim) - Chemik Bydgoszcz, Cuprum Lubin, Onico Warszawa

16 Enea Czarni Radom 26 5 21 21:68 15
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.

Wyniki 26 kolejki

• Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:16, 20:25, 21:25, 17:25)
  • PSG Stal Nysa - Bogdanka LUK Lublin 1:3 (21:25, 25:21, 25:27, 23:25)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:1 (25:18, 25:19, 25:27, 25:18)
  • Asseco Resovia - Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (24:26, 24:26, 25:22, 25:20, 15:10)