Lotos Trefl pewnie wygrał w Częstochowie

24 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefa Gdańsk bez straty seta wygrali w Częstochowie. W ataku punktował głównie Damian Schulz (2 z lewej), a o dobre przyjęcie zadbał Mateusza Mika. Siatkarze Lotosu Trefa Gdańsk bez straty seta wygrali w Częstochowie. W ataku punktował głównie Damian Schulz (2 z lewej), a o dobre przyjęcie zadbał Mateusza Mika.

Na otwarcie przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk pewnie pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 26:24, 25:15). MVP i najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Damian Schulz. Podopieczni Andrei Anastasiego pilnują 7. miejsca w PlusLidze, aby z lepszej pozycji przystąpić do rywalizacji o tę lokatę z 8. drużyną tabeli

.

W NIEDZIELĘ W SOPOCIE ATOM TREFL GOŚCI CHEMIKA POLICE. SPRAWDŹ, CO JESZCZE JEST WARTEGO UWAGI W TEN WEEKEND W TRÓJMIEJSKIEJ SIATKÓWCE

AZS: T.Kowalski 1 punkt, Moroz 3, Buniak 5, Grebeniuk 6, Szymura 11, Janus 2, A.Kowalski (libero) oraz Szlubowski 6, Polański 1, Wawrzyńczyk 2, Buczek

LOTOS TREFL: Masny 3, Mika 13, Gawryszewski 6, Schulz 23, Hebda 8, Paszycki 2, Gacek (libero) oraz Niemiec 1, Romać, Ferens 1

Siatkarze Lotosu Trefla rozpoczęli mecz z outsiderem w pełni skoncentrowani. Od razu z atakiem przebił się Mateusz Mika, a po zagrywkach Dmytro Paszyckiego zrobiło się 3:0. Gdy do tych atutów gdańszczanie dołożyli szybkie rozegranie na środek i zbicia Bartosza Gawryszewskiego, szkoleniowiec gospodarzy musiał prosić o czas. Były reprezentant Polski, Michał Bąkiewicz przerwał grę przy 3:9. Jednak nic nie wskórał.

Gdańszczanie nadal utrzymywali mocną zagrywkę, z której punkty bezpośrednio zdobywali m.in. Miłosz HebdaDamian Schulz. Rywalom nic nie dawało odwoływanie się do challenge, gdyż przyznawały one rację sędziom. Tak było choćby przy pierwszym setballu. Akademicy w tej partii oddali też aż 9 punktów po własnych błędach.

Po raz pierwszy gospodarze wyszli na prowadzenie przy 1:0 w drugim secie, gdy przy kiwce pomylił się Mika. Jednak trzy kolejne akcje zapisano już na gdańskie konto. Częstochowianie nie dawali za wygraną. Prowadzili jeszcze 6:5. Potem znów oddali 3 punkty z rzędu, gdyż nie byli w stanie zatrzymać Schulza, a i ich rozgrywającemu Tomaszowi Kowalskiemu przydarzył się błąd wystawy.

Niestety, pomyłki przeszły też na gdańską stronę. To z tego powodu Lotos Trefl po chwili... przegrywał 10:11 i 11:13. Andrea Anastasi sięgnął po rezerwowego. Patryk Niemiec po wejściu na parkiet popisał się asem serwisowym.

Ale siatkarzem, który przeważył szalę wygranej w tym secie na gdańską korzyść, był atakujący. Co prawda Schulz pomylił się przy 24:23, ale dwa kolejne punkty należały już do niego. Najpierw huknął z prawego skrzydła, a po chwili zakończył grę punktową zagrywką. Co prawda trener Bąkiewicz trzymał jeszcze siatkarzy na parkiecie, gdyż zgłosił przekroczenie pola zagrywki, ale challenge ponownie nie przyznał mu racji. Tym samym zespoły mogły udać się na 10-minutową przerwę, która w tym sezonie następuje po drugim secie.

Po przerwie drużyny prezentowały się tak jak na początku meczu. Lotos Trefl dominował w każdym elemencie. Trzeciego seta rozpoczął od 11:4. Systematycznie punktowe zdobycze powiększał Schulz. Natomiast Mika był drugim punktującym, ale przede wszystkim doskonale tego dnia grał w przyjęciu. Jego procent skuteczności w tym elemencie to aż 73.

Przewaga gdańszczan w tej partii była bardzo stabilna. Przy 20:12 w żółto-czarnych barwach zadebiutował Wojciech Ferens. On też skończył mecz atakiem z drugiej linii przy trzeciej piłce meczowej.

MVP spotkania został Schulz. Dla Lotosu Trefla to pierwsza ligowa wygrana bez straty seta od 8 stycznia, gdy 3:0 i siebie wygrał z MKS Będzin.

16 Dafi Społem Kielce 28 4 24 23:77 15
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-04-08

Wyniki 29 kolejki

• ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - TREFL GDAŃSK 2:3 (25:18; 25:23; 19:25; 21:25; 11:15)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 0:3 (20:25, 29:31, 20:25)
  • Stocznia Szczecin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11
  • BBTS Bielsko-Biała - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25)
  • GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 11:15)
  • MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)
  • Onico Warszawa - Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 23:25, 25:13, 20:25)
  • poniedziałek
  • Dafi Społem Kielce - Aluron Virtu Warta Zawiercie
  • Zaległy mecz 27. kolejki:
  • BBTS Bielsko-Biała - TREFL GDAŃSK 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 18:25)