Siatkarze w półfinale Final Six Ligi Narodów i w finale Uniwersjady. Mecze z Rosją

12 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 14:25 (12 lipca 2019)

Trefl Gdańsk

Reprezentacja Polski siatkarze w Final Six Ligi Narodów. Drugi z prawej w dolnym rzędzie Marcin Janusz, rozgrywający Trefla Gdańsk.  Reprezentacja Polski siatkarze w Final Six Ligi Narodów. Drugi z prawej w dolnym rzędzie Marcin Janusz, rozgrywający Trefla Gdańsk.

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału Final Six Ligi Narodów. W  Chicago podopieczni Vitala Heynena odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując Iran 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:22). Kolejnym rywalem będzie Rosja. Początek gry o północy z 13 na 14 lipca. Natomiast w Neapolu już do finału przebiła się uniwersjadowa kadra, bijąc po tie-breaku właśnie Rosję 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15). O złoto 13 lipca o godzinie 20:30 zagra z Włochami. W tych drużynach Trefl Gdańsk ma aż czterech siatkarzy, których zakontraktował na nowy sezon.

Przeczytaj o wygranej Polski nad Brazylią w Chicago oraz drodze uniwersjadowej reprezentacji do meczu z Rosją

POLSKA: Komenda 1 punkt, Bednorz 24, Kłos 11, Muzaj 12, Kwolek 8, Huber 14, Popiwczak (libero) oraz Janusz, Łukasik 1, Kaczmarek 5, Bołądź

IRAN: Marouflakrani 1, Shafiei 2, Eraghi 8, Ghafour 22, Ebadipour 10, Fayazi 10, Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Yali, Ghaemi, Mojarad 6, Manavinezhad 4, Moazzen (libero)

Polska jeszcze raz zadziwiła siatkarski świat. Do Chicago przyjechała w rezerwowym składzie, a ograła dwie reprezentacje, których wyższość mocniejsza ekipa uznawała w fazie eliminacyjnej. Przed niespełna miesiącem w Iranie biało-czerwoni przegrali 2:3. W nocy z 11 na 12 lipca czasu polskiego pokonali tego rywala 3:1.

Tym samym nie musieli oglądać się na wynik ostatniego meczu w grupie Brazylia - Iran. Są w półfinale i to przebili się tam z 1. miejsca w grupie B.

To oznacza, że o północy z 13 na 14 lipca polskiego czasu biało-czerwoni zagrają z 2. zespołem grupy A. Po porażce z USA tym rywalem będzie Rosja.

Natomiast w drugim półfinale, 14 lipca o godzinie 3 USA zagra z Brazylią.

Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, który zaplanowany jest 15 lipca o godzinie 1. Pokonani zagrają o 3. miejsce. To spotkanie 14 lipca o godz. 22.

- Drugi rok z rzędu pokazaliśmy, że reprezentacja powinna stwarzać okazję młodym zawodnikom, by się w niej pokazali. Spójrzcie na chłopaków, którzy dostali szansę przed rokiem, dziś prezentują się lepiej niż wtedy, a za rok będą zdecydowanie lepszymi graczami, jestem tego pewien. W PlusLidze zasada maksymalnie trzech obcokrajowców jednocześnie na boisku jest dobrym pomysłem, który wspiera rodzimych graczy. Podoba mi się, bo to sprytne rozwiązanie. Sport jest prosty, potrzebujesz 20 procent talentu i resztę musi załatwić 80 procent pracy. Teraz młodzież ma 40 procent z PlusLigi, 40 z reprezentacji. Gdy na to popatrzymy ze spokojem, to w przyszłości możemy się spodziewać wielu klasowych siatkarzy - oceni Vital Heynen.

Przypomnij sobie jak w czerwcu grała w Lidze Narodów na turnieju w Iranie

Dzięki sukcesom Polaków idą w górę także notowania belgijskiego trenera. W nowym sezonie będzie prowadził jeden z najbogatszych klubów włoskich - Sir Safety Conad Perugia. W minionych rozgrywkach klub zdobył klubowy puchar, wicemistrzostwo oraz awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Jednym z jego zawodników jest Wilfredo Leon, Kubańczyk, który wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski.

Meczu z Iranem biało-czerwoni rozkręcali się z minuty na minutę. W końcówce pierwszego seta nieco "podgonili" wynik, bo przegrywali już 10:17, a na dobre do walki o zwycięstwo ruszyli od rezultatu 0:2 w kolejnej partii. Rywali "naruszyły" najpierw zagrywki Bartosza Bednorza. Potem brylował także w ataku i kończył mecz jako najskuteczniejszy w naszym zespole.

W każdym z wygranych setów nasi siatkarze zdobywali 2-4 punkty przewagi w jego środkowej części i pilnowali już przewagi do końca. Marcin Janusz, rozgrywający Trefl Gdańsk wchodził do gry na zmiany w pierwszych trzech setach.

Wyniki Final Six Ligi Narodów
Grupa A:

USA - Francja 3:1 (25:15, 25:22, 23:25 25:21)
Rosja - Francja 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)
USA - Rosja 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

Grupa B:
Polska - Brazylia 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:9)
Polska - Iran 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:22)
Brazylia - Iran 3:2 (25:20, 25:23, 24:26, 20:25, 15:10)

Komplet wyników 30. Letniej Uniwersjady - turniej siatkarzy

W 30. Letniej Uniwersjadzie polscy siatkarze są już w finale. Wśród biało-czerwonych występuje aż trzech zawodników, których w nowym sezonie oglądać będziemy w Treflu: Paweł Halaba, Łukasz KozubBartosz Filipiak. Ten ostatni w tym roku zaliczył debiut w pierwszej reprezentacji w Lidze Narodów.

Ponadto w kadrze występuje były środkowy Trefla - Patryk Niemiec, który przeniósł się do Onico Warszawa.

Po pięciu zwycięstwach z rzędu po 3:0 w piątek podopieczni Pawła Woickiego wystawieni zostali na ciężką próbę. Zmierzyli się w półfinale z Rosją, która do tego meczu była także niepokonana. Mecz rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi w tie-breaku.

Przeczytaj więcej o sportowcach z Trójmiasta w 30. Letniej Uniwersjadzie

Mogło obyć się bez takich nerwów. Biało-czerwoni wygrali 2 pierwsze sety. Oba kończył Filipiak. Najpierw atakiem, potem w bloku, wspólnie z Bartłomiejem Lemańskim.

W kolejnych dwóch partiach nasza reprezentacja miała problemy na przyjęciu. Natomiast w tie-breaku przez kilka minut nie potrafiła zadać ostatecznego ciosu, choć piłki meczowe biła już od 14:11.

Finał rozegrany zostanie 13 lipca o godzinie 20:30. Rywalem naszej reprezentacji będą Włosi, którzy w półfinale łatwo ograli Francję 3:0 (25:16, 25:21, 25:18). Wcześniej również wygrywali wszystkie spotkania, kolejno ze: Szwajcarią 3:0, Argentyną 3:2, Japonią 3:0, Meksykiem 3:0 i Portugalią 3:0.

POLSKA - Rosja 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15)
POLSKA:
Halaba 16 punktów, Filipiak 15, Nowakowski 6, Kędzierski 3, Lemański 4, Semeniuk 18, Masłowski (libero) oraz Niemiec 1

Opinie (8) 1 zablokowana

• Rewelacja!

choć obawiam się że skończy się 4 miejscem

• 4 12

• Wariaci !

Oni są niemożliwi :)
    Jeszcze nic nie wiadomo, będzie walka o medal. Fakt możemy trafić na Amerykanów ale to nic. O brąz też będzie szansa na ponowne ogranie Brazylii lub Iranu :D

• 18 0

• Będzie dobrze.

Grosz przyda się. Trzymam za Was kciuki.

• 10 0

• Nalżeży sprostować jedno zdanie: "Wilfredo Leon, Kubańczyk, który wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski". Wilfredo Leon

Jedno sprostowanie : "Wilfredo Leon, Kubańczyk, który wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski". Wilfredo Leon ma obywatelstwo Polskie! wiec jest Polakiem kubańskiego pochodzenia

• 6 3

• Byłem na meczu

Na półfinale tež bedę i może na finale

• 9 0

• Piłkarze powinni brać z nich przykład jak się powinno poświęcać w trakcie meczu i oddawać całe serce. Zarabiając o wiele większe pieniądze niż siatkarze.

16 Enea Czarni Radom 27 6 21 24:68 18
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.