Lotos Trefl zablokowany na dobre

21 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Trener Radosław Panas nadal nie znalazł recepty na wyrwanie siatkarzy Lotosu Trefla z serii porażek. Trener Radosław Panas nadal nie znalazł recepty na wyrwanie siatkarzy Lotosu Trefla z serii porażek.

Siatkarze Lotosu Trefla zakończyli 2013 r. w PlusLidze z sześcioma porażkami z rzędu! W sobotę w hali AWFiS gdańszczanie przegrali z AZS Politechniką Warszawską 1:3 (15:25, 24:26, 26:24, 22:25). Po drugiej partii, którą gospodarze oddali, mimo że jako pierwsi mieli w niej piłkę setową, Radosław Panas odesłał na ławkę rezerwowych Jakuba Jarosza i Grzegorza Łomacza. Ci zawodnicy mieli duży udział w tym, że stołeczna drużyna w dwóch setach skompletowała aż 12 bloków.

LOTOS TREFL: Łomacz, Żaliński 12 punktów, Zajder 9, Jarosz 6, Wierzbowski 14, Gawryszewski 7, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 9, Stępień, Ratajczak

AZS: Zatko 3, Kolev 11, Sacharewicz 9, Gontariu 21, Pawliński 11, Nowak 12, Potera (libero) oraz Smoliński, Adamajtis 10, Olenderek, Gunia 1

Gdańscy siatkarze nie wygrali w PlusLidze od 15 listopada i sukcesu w Olsztynie, a w Gdańsku w tym sezonie zwyciężyli zaledwie raz, 21 października z Transferem Bydgoszcz!

LOTOS TREFL MECZ PO MECZU SEZON 2013/14

Około tysiąc kibiców, którzy w przedświąteczną sobotę przyszli do hali AWFiS, wierzyło, że w ostatnim tegoroczny meczu ligowym żółto-czarni skończą z porażkami. Niestety, powody do zadowolenia na trybunach miała tylko kilkuosobowa grupka sympatyków Politechniki Warszawskiej.

MACIEJ ZAJDER LICZYŁ NA ZWYCIĘSTWO

Co prawda pierwszy punkt meczu należał do Krzysztofa Wierzbowskiego, a Bartosz Gawryszewski przebił się przez blok na 2:2, ale pięć kolejnych punktów zapisano na konto rywali.

Radosław Panas czas wziął już przy 2:6, ale niewiele się to zdało. Na 5:11 po raz drugi tego dnia zablokowany został Jakub Jarosz.

Nieco nadziei w szeregach miejscowych pojawiło się, gdy przyjezdni dwukrotnie z rzędu dotknęli siatki, a Maciej Zajder zagrał dwie atomowe zagrywki. Lotos Trefl zbliżył się na 9:12.

Wówczas o przerwę poprosił Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec Politechniki dobrze znał gdańską halę, gdyż ponad 4 lata temu grał w niej jako... rozgrywający Trefla, co dobrze się jednak nie skończyło, bo żółto-czarni zostali zdegradowani.

W sobotę Bednaruk dużo lepiej dyrygował podopiecznymi. Po powrocie do gry stołeczna drużyna wręcz zmiażdżyła gospodarzy, wygrywając seta 25:15. Był to efekt aż 6 punktowych bloków warszawian oraz ponad dwukrotnie wyższej skuteczności w ataku (63% Politechnika, 31% Lotos Trefl).

O wiele więcej emocji było w drugim secie. Od początku gra w nim oscylowała wokół remisu. Do drugiej przerwie technicznej żadna drużyna nie mogła odskoczyć na więcej niż jeden punkt.

Różnicę zrobiły dopiero zagrywki. Jarosz ją zepsuł, a Maciej Pawliński odpowiedział serwisem punktowy i Politechnika odskoczyła na 20:17.

Jednak gdański atakujący szybko się zrehabilitował. Po jego trzech zbiciach z rzędu znów był remis (20:20). Natomiast zbicie Wierzbowskiego dało prowadzenie gospodarzom 21:20.

Bardzo ważnym momentem seta była akcja Wojciecha Żalińskiego. Gdański przyjmujący miał piłkę na 24:22, a przed sobą tylko pojedynczy blok. Jednak nie przebił się przez ręce Juraja Zatko.

Piłkę setową podarował gospodarzom dopiero Marcin Nowak, który wyrzucił piłkę w aut, ale i z tego prezentu Lotos Trefl nie potrafił skorzystać.

Wyrównał Adrian Gontariu, a w dwóch następnych akcjach blokowany był Jarosz. Tym samym Politechnika nie tylko prowadziła w meczu 2:0, ale miała na koncie aż 12 bloków!

Podczas 10 minutowej przerwy w miejscowej szatni było gorąco. Trener Panas zdecydował się na pokerową zagrywkę. Zostawił na ławce dwóch najbardziej doświadczonych zawodników: atakującego Jarosza oraz rozgrywającego i kapitana zespołu, Grzegorza Łomacza. W trzecim secie w "6" do gry wyszli: Przemysław StępieńPaweł Mikołajczak.

Zmiany okazały się trafione. Ten ostatni wespół z Żalińskim zapewnił Lotosowi Treflowi prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Wojtek w tej partii zdobył 7 punktów, gdy w dwóch poprzednich zaledwie 1.

Politechnika odrobiła straty jeszcze przed drugą regulaminową przerwą w dużej mierze dzięki Gontariu. Rumun po trzech setach miał na koncie już 21 punktów, atakował z 61-procentową skutecznością. Goście objęli prowadzenie 17:15, a przewagę utrzymywali do 21:20.

Trzy kolejne punkty zapisano jednak na korzyść gdańszczan, którzy poprawili siłę ofensywy. Pierwszą piłkę setową (24:23) wywalczył Wierzbowski, a drugą (25:24) przyniosło zbicie z krótkiej Zajdera.

Set został zapisany na konto Lotosu Trefla przy pewne dozie szczęścia. Atak Wierzbowskiego był autowy, ale stołeczny blok dotknął siatki i tym samym 26. punkt przyznano gdańszczanom.

Gospodarze poszli za ciosem. Czwartą część gry rozpoczęli od prowadzenia 6:2. Ponadto z powodu kontuzji parkiet musiał opuścić Gontariu.

Jednak paradoksalnie zmiana atakujących pozwoliła Politechnice wrócić do walki. Bardzo dobrze do gry wprowadził się Paweł Adamajtis, który mecz skończył z dorobkiem 10 punktów.

Goście wyrównali na 10:10. Potem z obu stron było dużo gry szarpanej, falowania, zdobywania i tracenia po kilku punktów z rzędu, czy prób wpływania na decyzje sędziów przez wideoarbitraż. Po punktowej zagrywce Żalińskiego było 14:11 dla gospodarzy, ale kilka minut później zrobiło się 14:14.

Po drugiej przerwie technicznej gdańszczanie znaleźli sposób, aby powstrzymać Adamajtisa. Niestety, od 21:21 znów momentami byli bezradni. Od tego wyniku punkt zdobyło się zdobyć już tylko Zajderowi. W ostatniej akcji meczu zwycięski blok postawił rezerwowy środkowy gości - Dawid Gunia. Tytułem MVP nagrodzono zaś rozgrywającego Politechniki - Zatko.

Gdańszczanie na ochłonięcie po 6 porażkach z rzędu będą mieli sporo czasu. Kolejny mecz ligowy rozegrają dopiero 8 stycznia, gdy w hali AWFiS stawi się Effector Kielce.

Wyniki 11 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (15:25, 24:26, 26:24, 22:25)
  • AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)
  • Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (22:25, 25:17, 26:24, 25:15)
  • Mecze rozegrane awansem 27.11:
  • Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)
  • Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:23, 25:19)

Opinie (45) 4 zablokowane

• Dziadostwo ! (4)

• 39 4

• (2)

Teraz chłopaki kolacyjka w Haffnerze !!!

• 21 5

• I dobra wódeczka (1)

spokojnej nocy i niezmąconych pracą świąt od kibiców! 7 porażka przed wami! I tylko szkoda,że takie dziadostwo nie może spaść do I ligi, może to otworzyło by oczy prezesom i Lotosowi, że trójmiasto to nie miejsce dla nieudaczników! Ale zwolnić dobrego trenera było łatwo, a po nim już tylko nieudacznicy i coraz gorsze wyniki w stosunku do nakładów i składu!

• 10 5

• ???

Czyżby trener Luks albo Ryś nadal nie mogli się pogodzić z utratą stanowiska?

• 2 1

• Partacze

Partacze i szmaciarze za co ta rafineria im kase placi wont z nimi

• 13 5

• Jak zawsze trefl bez zmian

• 25 10

• "kadrowicze" buehaha!Zrobcie cos z tym towarzystwem bo nawet najatrakcyjniejsze akcje promocyjne nie dadza tyle co dobry wynik!6 meczow w plecy z rzedu a to pewnie nie koniec:-( Jakos w Wawie,Radomiu czy Czewie mozna i to pewnie przy podobnych jak nie nizszych budzetach a w Gdansku kolejny mizerny sezon i coraz wieksze pustki na trybunach

• 35 2

• rozwiazac ten klub wzajemnej adoracji Wierzbickiego i Adamowicza!!! (1)