Lotos Trefl przegrywał 0:2, ale zdobył punkt

9 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Damian Schulz był zdecydowanie najjaśniejszym punktem w grze Lotosu Trefla w piątkowym meczu. Damian Schulz był zdecydowanie najjaśniejszym punktem w grze Lotosu Trefla w piątkowym meczu.

Lotos Trefl zaczął fatalnie mecz z Indykpolem. Wydawało się, że szybo odda rywalowi spotkanie i nagle żółto-czarni się obudzili. Zaczęli grać jak z nut i równie szybko doprowadzili do tie-breaka. W nim mieli parę razy inicjatywę, ale ostatecznie ulegli w Olsztynie 2:3 (21:25, 14:25, 25:21, 25:13, 14:16).

SPRAWDŹ GDZIE W WEEKEND GRAJĄ POZOSTAŁE DRUŻYNY SIATKARSKIE Z TRÓJMIASTA

Indykpol: Woicki 2 punkty, Włodarczyk 12, Pliński 7, Śliwka 18, Hadrava 24, Zniszczoł 4, Żurek (libero) oraz Boswinkel 2, Makowski, Palacios 4, Kochanowski 4, Buchowski 1

LOTOS TREFL: Masny, Mika 14, Paszycki 18, Schulz 25, Hebda 5, Gawryszewski 4, Gacek (libero) oraz Stępień, Pietruczuk, Grzyb 6, Romać, Jakubiszak

W sezonie przygotowawczym zespół Indypolu nie należał do ulubionych dla siatkarzy Lotosu Trefla. Z czterech sparingów gdańszczanie wygrali tylko jeden, ostatni. W zeszłym sezonie, gdy Andrea Anastasi po raz pierwszy spotkał się ze swoim przyjacielem, trenerem Andreą Gardinim ten sprawił, że klub z Olsztyna był pierwszym, który pokonał gdańszczan w tie-breaku.

I choć piątkowy mecz zaczął się od wymiany punkt za punkt, a po ataku Damiana Schulza, to Lotos Trefl prowadził 5:3, to później przez dwa sety tak atakujący, jak jego koledzy byli głównie statystami dla dobrze grających gospodarzy. Pierwszy odjazd Indykpolu zaczął się od stanu 7:7. Gdańszczanie oddali rywalom 3 punkty z rzędu. Mieli problemy ze skutecznym atakiem, nie grali blokiem, a gdy ze ścianą pod siatką spotkał się Miłosz Hebda żółto-czarni przegrywali już 10:15. Zagrywką rywali karcił MVP spotkania Jan Hadrava, a sytuacji na boisku nie była w stanie zmienić nawet przerwa na żądanie Anastasiego.

W drugim secie było jeszcze gorzej. Lotos Trefl zaczął go co prawda od punktowego bloku na Aleksandrze Śliwce, ale gdy gospodarze zatrzymali Mateusza Mikę było 5:1 dla nich. Olsztynianom wychodził praktycznie każdy atak. Mieli wiele szczęścia, ale z drugiej strony gdańszczanie nie potrafili skutecznie bronić. Lotos Trefl nie popsuł żadnego ataku, ale niestety jego siatkarze nie potrafili zbijać piłkę tak, aby ta akcja po akcji wpadała w boisko a nie spadała na ręce rywali. Wystarczy wspomnieć, że w tej partii zdobyli tylko 14 punktów.

ANDREA ANASTASI MOŻE OPUŚCIĆ GDAŃSK W KAŻDEJ CHWILI. WYJAŚNIAMY, CO NIEPOKOI WŁOSKIEGO TRENERA

10-minutowa przerwa pomiędzy 2. a 3. setem pomogła żółto-czarnym uwierzyć w siebie. Wreszcie zaczął funkcjonować blok. Zaczęło się od Schulza, później błyszczał przy siatce Dmytro Paszycki. Nawet gdy skakał sam Mika, to potrafił zatrzymać atakującego rywala. Dzięki temu zagraniu przyjmującego na Śliwce Lotos Trefl wrócił na prowadzenie 16:15. Atak Miki, kolejny blok Paszyckiego i zrobiło się 19:16 dla przyjezdnych. Indykpol przestał grać skutecznie i nie był już w stanie dogonić przyjezdnych.

Pomimo problemów z rozegraniem Michala Masnego szczęśliwą przebitkę oburącz zaliczył Mika, punktowy blok dołożył Wojciech Grzyb i czwarty set zaczął się od prowadzenia Lotosu Trefla 4:1. Pojedynczy blok Miki, a za chwilę zbicie tego zawodnika z piłki przechodzącej i zrobiło się 8:4. Błąd gospodarzy powiększył przewagę Lotosu Trefla od 5 pkt, a szczęśliwe zagranie Paszyckiego do stanu 10:4. Ten set był odwrotnością drugiego. Tym razem wszystko wychodziło gdańszczanom, głównie Schulzowi i Mice. To dało szybkie zakończenie partii i tie-breaka.

Przewagę na 4:2 zapewnił w nim Lotosowi Trefl atak z piłki przechodzącej Hebdy. Powiększyła ją zagrywka byłego siatkarza AZS, Wojciecha Grzyba (4:7). Indykpolowi udało się jednak szybko doprowadzić do remisu 8:8. A gdy Masny dotknął taśmy zrobiło się 10:9 dla gospodarzy. Inicjatywę przywróciła Lotosowi Trefl zagrywka Paszyckiego (10:11). Nie trwało to długo ponieważ Indykpol dobrze grał środkiem (12:11). A gdy z piłki przechodzącej zapunktował Śliwka (13:11) gdańszczanie byli w tarapatach. Kolejny remis dala zagrywka Schulza i blok Grzyba (13:13). Środkowy zapewnił także grę na przewagi (14:14). Dwa kolejne punkty padły jednak łupem Indykpolu co zakończyło mecz.

16 Dafi Społem Kielce 13 2 11 8:36 6
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-20

Wyniki 13 kolejki

• Cerrad Czarni Radom - TREFL GDAŃSK 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 23:25)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:10, 25:15, 25:18)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)
  • Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:18, 15:12)
  • Onico Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 25:22)
  • GKS Katowice - Asseco Resovia 0:3 (20:25, 25:27, 16:25)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • Łuczniczka Bydgoszcz - TREFL GDAŃSK 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
  • GKS Katowice - Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)