Polscy siatkarze nie ugrali seta w Lidze Narodów w USA. Część Trefla Gdańsk trenuje w kraju

16 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 22:15 (17 czerwca 2018)

Trefl Gdańsk

Maciej Muzaj zagrał epizod podczas meczu z Iranem, był podstawowym siatkarzem kadry w starciu z USA i nie wyszedł na boisko w meczu z Serbią. Maciej Muzaj zagrał epizod podczas meczu z Iranem, był podstawowym siatkarzem kadry w starciu z USA i nie wyszedł na boisko w meczu z Serbią.

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali po 0:3 z Iranem, Stanami Zjednoczonymi i Serbią podczas piątego turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w USA. W dwóch meczach mieliśmy na boisku atakującego Trefla Gdańsk, Macieja Muzaja, który jednak nie uchronił drużyny przed spadkiem z pierwszej pozycji w tabeli. Natomiast jego nowy klubowy kolega - Nikola Mijailović zagrał w jednym secie w barwach kadry Serii. Przeciwko sobie nowi koledzy nie zagrali. Pozostali zawodnicy żółto-czarnych w kraju już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Polska - Iran 0:3 (24:26, 24:26, 22:25)
POLSKA:
Drzyzga, Szalpuk 11 punktów, Bieniek 4, Schulz 12, Kwolek 9, Kochanowski 7 Żurek (libero) oraz Łomacz 1, Kurek 6, Muzaj

Po trzech turniejach w Europie siatkarze reprezentacji Polski zmieniają teraz co rusz kontynenty. Czwarty turniej rozegrali w Japonii, aby po tygodniu znaleźć się w Chicago w USA. Tym samym musieli cofnąć zegarki aż o 14 godzin. Nic dziwnego, że trener Vital Heynen dał odpocząć kilku zawodnikom. Z Japonii do USA nie poleciał m.in. środkowy Trefla Gdańsk, Piotr Nowakowski, który wystąpił we wszystkich wcześniejszych turniejach Ligi Narodów. W samolocie znalazł się za to nowy kolega z drużyny Nowakowskiego, czyli atakujący Maciej Muzaj.

PRZECZYTAJ O ZMIANACH W LIDZE SIATKARZY

Jedyny przedstawiciel Trefla wśród biało-czerwonych w wyjściowym składzie ustąpił miejsca byłemu zawodnikowi gdańskiej drużyny, Damianowi Schulzowi. Pojawił się na boisku tylko na chwilę w drugim secie, a później na jego pozycji grał Bartosz Kurek. W czasie gry Muzaj nie wykonał ani zagrywki, ani ataku czy bloku.

A Iran stał się pierwszą drużyną, która w Lidze Narodów pokonała Polskę bez straty seta. Porażka sprawiła, że biało-czerwoni spadli z pozycji lidera na drugie miejsce w tabeli. Wyprzedziła ich Francja.

USA - Polska 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)
POLSKA:
Łomacz, Bednorz 10, Lemański 6, Muzaj 8, Mika 2, Bieniek 5, Żurek (libero) oraz Drzyzga, Szalpuk 3, Schulz 2, Kwolek

W drugim starciu w Chicago biało-czerwonym także nie udało się ugrać seta, choć trener Heynen dokonał kilku zmian w składzie. Postawił m.in. na Muzaja, który zagrał od pierwszej piłki. Siatkarz Trefla był skuteczny w 8 z 20 ataków. 10 razy wykonywał zagrywka a trzy razy blok, ale te elementy gry nie przyniosły punktów. W każdym z setów na krótko zmieniał go Schulz, który zdobył 2 pkt. Pierwszy mecz w kadrze w tym sezonie rozegrał były przyjmujący żółto-czarnych Mateusz Mika, ale był mało efektywny i został zmieniony przez niedawnego kolegę z drużyny, Artura Szalpuka.

ARTUR SZALPUK LIGOWCEM MAJA. ZADAJ PYTANIE BYŁEMU PRZYJMUJĄCEMU TREFLA GDAŃSK

Polska - Serbia 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)
POLSKA:
Drzyga 3, Szalpuk 6, Kochanowski 6, Kurek 17, Kwolek 7, Bieniek 6, Żurek (libero) oraz Łomacz, Schulz 3, Bednorz 3. Lemański, Piechocki (libero)

W ostatnim meczu Polacy zagrali z Serbią. W składzie reprezentacji z Bałkanów mamy nowego przyjmującego Trefla Nikolę Mijailovicia. W przegranym 0:3 starciu z USA nie wyszedł on na boisko. Natomiast w wygranym 3:2 meczu z Iranem pojawił się na boisku w czwartym secie, skończył punktami 2 z 5 ataków i wykonał trzy zagrywki.

Nowi koledzy z Trefla nie zagrali jednak przeciwko sobie. Muzaj oraz Mijailović spędzili cały trzeci mecz turnieju w kwadracie dla rezerwowych. Polakom nie udało się w USA ugrać choćby seta i spadli na piąte miejsce w tabeli. Przed nimi jeszcze jeden turniej, w najbliższy weekend w Australii, gdzie zmierzą się z: Argentyną, Brazylią i Australią.

Choć okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi ruszy w Treflu 1 sierpnia, zawodnicy spotkali się już z drugim trenerem Piotrem Grabanem, trenerem przygotowania fizycznego Wojciechem Bańbułą i fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim, aby omówić plan indywidualnych treningów na najbliższe sześć tygodni.

- Zaplanowaliśmy zawodnikom pracę wdrażającą, tak by w sierpniu zajęcia móc zacząć już z wyższego poziomu - mówi Bańbuła.
SIATKARZE TREFLA ZAGRAJĄ W LIDZE MISTRZÓW. JAK TO SIĘ STAŁO?

Z częścią sztabu szkoleniowego spotkało się ośmiu zawodników, którzy nie są powołani do kadr narodowych - rozgrywający Michał Kozłowski, atakujący Kewin Sasak, środkowi Wojciech Grzyb, Patryk NiemiecBartłomiej Mordyl, przyjmujący Szymon Jakubiszak oraz libero Fabian MajcherskiMaciej Olenderek. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, by trener przygotowania fizycznego mógł z każdym indywidualnie sprawdzić jego formę, porozmawiać o ewentualnych problemach oraz pokazać ćwiczenia, jakie gracze mają wykonywać zanim jeszcze rozpocznie się okres przygotowawczy.

- Przedstawiliśmy zawodnikom plan treningowy na wakacje, sprawdziliśmy co potrafią, a czego muszą się nauczyć, wyjaśniliśmy, jak wykonywać pewne ćwiczenia. Okres przygotowawczy zaczynamy 1 sierpnia, a teraz wykonujemy pracę wdrażającą do wspólnych treningów. Był to pomysł trenera Andrei Anastasiego, by skontrolować formę zawodników i zaplanować pracę na sześć tygodni, tak by w sierpniu zacząć już z wyższego poziomu - wyjaśnia Bańbuła.
Zawodnicy dostali program, według którego mają trenować dwa razy w tygodniu, czyli w sumie mają do wykonania 12 treningów.

RUCHY KADROWE W TREFLU GDAŃSK PO ZAKOŃCZENIU SEZONU 2017/18

Przyszli: Bartłomiej Mordyl (pozycja: środkowy, poprzedni klub: KS AGH Krakó), Nikola Mijailović (przyjmujący, paszport: Serbia, Chaumont Volley-Ball 52, Francja), Marcin Janusz (rozgrywający, PGE Skra Bełchatów), Maciej Muzaj (atakujący, Jastrzębski Węgiel), Kewin Sasak (atakujący, Ślepsk Suwałki), Piotr Graban (asystent trenera, Polonia Londyn

Mogą przyjść: Ruben Schott (przyjmujący, Niemcy, Revivre Milano, Włochy), Bartosz Pietruczuk (przyjmujący, Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, Austria)

Odeszli: Mateusz Mika (przyjmujący, Asseco Resovia), Damian Schulz (atakujący, Asseco Resovia), Wojciech Ferens (przyjmujący), Artur Szalpuk (przyjmujący, PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (przyjmujący), Tyler Sanders (rozgrywający,Kanada), Brad Gunter (atakujący), Daniel McDonnell (środkowy, USA), Bogdan Kotnik (asystent trenera, Słowenia)

ZOBACZ AKTUALNĄ TREFLA GDAŃSK

Opinie (12) 1 zablokowana

• Dziadostwo (1)

Z arabami przegrac ?

• 4 13

• Mylisz Persów z Arabami. To jakbyś Słowian nazwał Germanami.

• 3 0

• LOL

0:3 z Iranem. Siatkarski balonik już pękł, teraz czas na piłkarski.

• Całkiem przyzwoicie (1)

" Pierwszy mecz w kadrze w tym sezonie rozegrał były przyjmujący żółto-czarnych Mateusz Mika, ale był mało efektywny i został zmieniony przez niedawnego kolegę z drużyny, Artura Szalpuka. "

Nie jest tajemnicą, źe Mika z uwagi na niedoleczone kolano miał opracowany trening indywidualny mający doprowadzić go przede wszystkim do pełnej dyspozycji fizycznej.
    Czy to się udało, tego nie wiemy.
    Jeździ chodzi o wczorajszy mecz, to w I-secie zagrał bardzo dobrze.
    Był wyróżniającym się zawodnikiem.
    Bardzo dobrze przyjmował. Na 4 bardzo mocne zagrywki 3 przyjął idealnie w punk /75%/. Popełnił jeden błąd.
    W ataku, na pięć skończył 3 /60%/..
    W drugim secie zabrakło mu prawdopodobnie sił, co odbiło się na grze oraz zmianie

• 2 0

• W samo sedno

Dziękuję

• 2 0

• Wow (1)

Dlaczego pojawił sie artykuł kiedy chłopaki przegrali? Do piątku prowadzili w tabeli i nie przypominam sobie choćby wzmianki na ten temat. Czy chodzi o pożywke dla malkontentów? Jak widać w powyższych komentarzach... Dramat jakiś :(

• 4 3

• Były wcześniej artykuły o wygranych meczach.. Polecam czytać ze zrozumieniem.

• 2 1

• Eeee, no teraz jak ich Graban przygotuje to pójdą na mistrza jak nic. Potem wróci Anastasi i doszlifuje diament.
    Ciekawa ta polityka klubu. To nawet wizerunkowo słabo wygląda.....
    Ale kto bogatemu zabroni trzymać trenera dla sztuki i splendoru na sezon ?
    Prezes wie co robi i widocznie w tym sezonie nie będą żebrać o kasę na pensje. Oby

• 1 0

• siatka

dlaczego miasto daje miliony dla bezmózgów z lechii a żałuje dla siatkarzy. wyniki obu zespołów są na różnych biegunach odwrotnie do dotacji

16 Enea Czarni Radom
  • Półfinały play-off (dwumecze, możliwy złoty set)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia (20 kwietnia, w pierwszym meczu 3:2)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Projektem Warszawa (20 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
  • Dwumecz o 9. miejsce (możliwy złoty set)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów (1:3, 3:2)
  • Dwumecz o 11. miejsce (możliwy złoty set)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów (21 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
  • Dwumecz o 13. miejsce (możliwy złoty set)
  • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin (22 kwietnia, w pierwszym meczu 3:0)
  • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie wyników z sezonu zasadniczego
  • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom