Siatkówka po raz czwarty

kfk, rp
29 lipca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Zawody siatkówki plażowej zostały zorganizowane przez MOSiR Sopot tego lata po raz czwarty. Blisko 50 ekip toczyło walkę w dwóch kategoriach wiekowych. W czwartek młodzież walczyła o Puchar HD, a już w sobotę do rywalizacji o Puchar Ziaji przystąpili starsi zawodnicy.

Rywalizację wśród młodszych uczestników do lat 20 wygrał gdańsko-sopocki duet Robert Dikti - Piotr Ilewicz. W kategorii open tym razem sopocka plaża okazała się szczęśliwa dla gdańskiej pary - Piotr Wrzoska i Grzegorz Kłosowski, którzy powtórzyli sukces sprzed trzech tygodni.

Czwarte zawody przy Copacabanie zakończyły się zwycięstwem faworytów. W finale Ziaja Cup kategorii open spotkali się gdańszczanie Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski z młodymi zawodnikami - Piotrem Ilewiczem (Sopot) i Robertem Diktą (Gdańsk). Emocjonującą konfrontację wygrał duet z grodu nad Motławą 21:18, powtarzając tym samym sukces sprzed trzech tygodni. O brąz walczyli Sławomir Grajewski (Gdynia) i Sławomir Wrzosek (Gdańsk) z Bartoszem Purtakiem (Gdynia) i Stanisławem Wawrzyńczakiem (Rumia). Lepsza okazała się gdańsko-gdyńska para wygrywając walkę o podium 21:15.

Na fotelu lidera klasyfikacji lata utrzymują się - Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski z bagażem 28 punktów, a za nimi plasują się - Karol Jaworski i Tadeusz Paszkowski z 22 "oczkami".

W Pucharze HD dla dzieci i młodzieży zwyciężyli Piotr Ilewicz (Sopot) i Robert Dikki (Gdańsk), pokonując w meczu finałowym Bartosza Purtakę (Gdynia) i Stanisława Wawrzyńczyka (Rumia) 21:18. O trzecie miejsce walczyły gdańskie duety - Marek Ogonowski i Kamil Lewandowski z Agatą Durajczyk i Markiem Wróblem. Para mieszana musiała uznać wyższość rywali, przegrali pojedynek 21:16. Z kolei w specjalnie zorganizowanym turnieju dla najmłodszych zwyciężyli gdynianie Jakub Pocholski i Maciej Konkol.

Zawody siatkówki plażowej w Sopocie toczą się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 20 z cyklu HD Cup oraz dla wszystkich chętnych w kategorii "open" z cyklu Ziaja Cup. Zapisy odbywają się przy klubie Copacabana (po prawej stronie mola) w dniu imprezy do godz. 10. Najmłodsi spotykają się w każdy czwartek, natomiast ich starsi koledzy w każdą sobotę. Patronat nad cyklem turniejów sprawuje platforma medialna PMedia.pl. Imprezę organizowaną przez MOSiR Sopot wspierają firmy: Timex, Samsung i Coca Cola.