Wiadomości

Siatkówka po raz czwarty

Zawody siatkówki plażowej zostały zorganizowane przez MOSiR Sopot tego lata po raz czwarty. Blisko 50 ekip toczyło walkę w dwóch kategoriach wiekowych. W czwartek młodzież walczyła o Puchar HD, a już w sobotę do rywalizacji o Puchar Ziaji przystąpili starsi zawodnicy.

Rywalizację wśród młodszych uczestników do lat 20 wygrał gdańsko-sopocki duet Robert Dikti - Piotr Ilewicz. W kategorii open tym razem sopocka plaża okazała się szczęśliwa dla gdańskiej pary - Piotr Wrzoska i Grzegorz Kłosowski, którzy powtórzyli sukces sprzed trzech tygodni.

Czwarte zawody przy Copacabanie zakończyły się zwycięstwem faworytów. W finale Ziaja Cup kategorii open spotkali się gdańszczanie Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski z młodymi zawodnikami - Piotrem Ilewiczem (Sopot) i Robertem Diktą (Gdańsk). Emocjonującą konfrontację wygrał duet z grodu nad Motławą 21:18, powtarzając tym samym sukces sprzed trzech tygodni. O brąz walczyli Sławomir Grajewski (Gdynia) i Sławomir Wrzosek (Gdańsk) z Bartoszem Purtakiem (Gdynia) i Stanisławem Wawrzyńczakiem (Rumia). Lepsza okazała się gdańsko-gdyńska para wygrywając walkę o podium 21:15.

Na fotelu lidera klasyfikacji lata utrzymują się - Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski z bagażem 28 punktów, a za nimi plasują się - Karol Jaworski i Tadeusz Paszkowski z 22 "oczkami".

W Pucharze HD dla dzieci i młodzieży zwyciężyli Piotr Ilewicz (Sopot) i Robert Dikki (Gdańsk), pokonując w meczu finałowym Bartosza Purtakę (Gdynia) i Stanisława Wawrzyńczyka (Rumia) 21:18. O trzecie miejsce walczyły gdańskie duety - Marek Ogonowski i Kamil Lewandowski z Agatą Durajczyk i Markiem Wróblem. Para mieszana musiała uznać wyższość rywali, przegrali pojedynek 21:16. Z kolei w specjalnie zorganizowanym turnieju dla najmłodszych zwyciężyli gdynianie Jakub Pocholski i Maciej Konkol.

Zawody siatkówki plażowej w Sopocie toczą się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 20 z cyklu HD Cup oraz dla wszystkich chętnych w kategorii "open" z cyklu Ziaja Cup. Zapisy odbywają się przy klubie Copacabana (po prawej stronie mola) w dniu imprezy do godz. 10. Najmłodsi spotykają się w każdy czwartek, natomiast ich starsi koledzy w każdą sobotę. Patronat nad cyklem turniejów sprawuje platforma medialna PMedia.pl. Imprezę organizowaną przez MOSiR Sopot wspierają firmy: Timex, Samsung i Coca Cola.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane