Siedmiu trójmiejskich piłkarzy grało w reprezentacjach

11 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Drużyna Łotwy w której wystapił Ivans Lukjanovs uległa Finlandii 0:2. Drużyna Łotwy w której wystapił Ivans Lukjanovs uległa Finlandii 0:2.

Vytautas Andriuskievicius zadebiutował w reprezentacji seniorów i od razu zanotowały prestiżowy sukces nad kolegą klubowym z Lechii, z którym rywalizuje o miejsce na lewej stronie obrony. Litwa pokonała w Kownie Armenię z Lewonem Hajrapetjanem 3:0. W kadrach narodowych zaprezentowało się jeszcze pięciu innych piłkarzy z trójmiejskich klubów

.

Reprezentacyjne powołania utrudniły przygotowania do meczu ligowego z Cracovią Tomaszowi Kafarskiemu. Szkoleniowiec Lechii przekazał aż sześciu piłkarzy do sześciu różnych drużyn narodowych! Najdalej poleciał Abdou Razack Traore. W Johannesburgu grał z Burkina Faso w towarzyskim meczu z RPA. Gdański lewoskrzydłowy rozegrał pełne 90 minut, ale niewiele wskórał. Gospodarze ostatniego mundialu wygrali aż 3:0.

Traore wystąpił w barwach narodowych, podobnie jak i Ivans Lukjanovs. Łotysz zaprezentował się w Rydze, ale też nie miał powodów do zadowolenia. Napastnik Lechii wyszedł w podstawowym składzie, grał do 64. minuty, a jego drużyna przegrała w towarzyskim meczu z Finlandią 0:2.

Natomiast w Kownie doszło po pojedynku lechistów, w dodatku rywalizujących o jedną pozycję w klubowej "11". Wiosną trener Kafarski wyżej cenił Andriuskieviciusa, w tym sezonie w podstawowym składzie na lewej obronie wychodzi Hajrapetjan. On też ma mocniejszą pozycję w narodowej drużynie, ale w srodowy wieczór więcej powodów do zadowolenia miał Vytautas.

Litwin doczekał się na debiut w seniorskiej reprezentacji. Wszedł na boisko w 65. minucie, a jego drużyna w towarzyskim meczu pokonała Armenię 3:0. W tym sukcesie swój udział miał również były napastnik Arki, obecnie w norweskim Bergen, Tadas Labukas (grał przez 72 minuty). Natomiast Hajrapetjan rozegrał pełne 90 minut. Był to jego czwarty występ w reprezentacji Armenii.

Udany debiut w reprezentacji Polski do lat 19 zaliczył Wojciech Pawłowski. Bramkarz Lechii nie dał się pokonać w Tonsberg w towarzyskim meczu rówieśnikom z Norwegii. Biało-czerwoni zremisowali 0:0. Dziś podopieczni Władysława Żmudy mają zaplanowany mecz rewanżowy.

Szóstym kadrowiczem z pierwszej drużyny Lechii, który wyjechał na zgrupowanie jest Łukasz Kacprzycki. Gdański skrzydłowy do piątku bierze udział w konsultacji reprezentacji Polski do lat 18, która trenuje we Wronkach pod kierunkiem Janusza Białka.

Kadrowy debiut w młodzieżowce zaliczyli również dwaj piłkarze Arki. Paweł Czoska zagrał w pierwszej połowie, a Radosław Strzelecki wszedł na boisko w 70. minucie w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 21. Biało-czerwoni, prowadzeni przez Stefana Majewskiego pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Danię 1:0 po golu Mateusza Klicha.