Siedmiu trójmiejskich piłkarzy grało w reprezentacjach

11 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Drużyna Łotwy w której wystapił Ivans Lukjanovs uległa Finlandii 0:2. Drużyna Łotwy w której wystapił Ivans Lukjanovs uległa Finlandii 0:2.

Vytautas Andriuskievicius zadebiutował w reprezentacji seniorów i od razu zanotowały prestiżowy sukces nad kolegą klubowym z Lechii, z którym rywalizuje o miejsce na lewej stronie obrony. Litwa pokonała w Kownie Armenię z Lewonem Hajrapetjanem 3:0. W kadrach narodowych zaprezentowało się jeszcze pięciu innych piłkarzy z trójmiejskich klubów

.

Reprezentacyjne powołania utrudniły przygotowania do meczu ligowego z Cracovią Tomaszowi Kafarskiemu. Szkoleniowiec Lechii przekazał aż sześciu piłkarzy do sześciu różnych drużyn narodowych! Najdalej poleciał Abdou Razack Traore. W Johannesburgu grał z Burkina Faso w towarzyskim meczu z RPA. Gdański lewoskrzydłowy rozegrał pełne 90 minut, ale niewiele wskórał. Gospodarze ostatniego mundialu wygrali aż 3:0.

Traore wystąpił w barwach narodowych, podobnie jak i Ivans Lukjanovs. Łotysz zaprezentował się w Rydze, ale też nie miał powodów do zadowolenia. Napastnik Lechii wyszedł w podstawowym składzie, grał do 64. minuty, a jego drużyna przegrała w towarzyskim meczu z Finlandią 0:2.

Natomiast w Kownie doszło po pojedynku lechistów, w dodatku rywalizujących o jedną pozycję w klubowej "11". Wiosną trener Kafarski wyżej cenił Andriuskieviciusa, w tym sezonie w podstawowym składzie na lewej obronie wychodzi Hajrapetjan. On też ma mocniejszą pozycję w narodowej drużynie, ale w srodowy wieczór więcej powodów do zadowolenia miał Vytautas.

Litwin doczekał się na debiut w seniorskiej reprezentacji. Wszedł na boisko w 65. minucie, a jego drużyna w towarzyskim meczu pokonała Armenię 3:0. W tym sukcesie swój udział miał również były napastnik Arki, obecnie w norweskim Bergen, Tadas Labukas (grał przez 72 minuty). Natomiast Hajrapetjan rozegrał pełne 90 minut. Był to jego czwarty występ w reprezentacji Armenii.

Udany debiut w reprezentacji Polski do lat 19 zaliczył Wojciech Pawłowski. Bramkarz Lechii nie dał się pokonać w Tonsberg w towarzyskim meczu rówieśnikom z Norwegii. Biało-czerwoni zremisowali 0:0. Dziś podopieczni Władysława Żmudy mają zaplanowany mecz rewanżowy.

Szóstym kadrowiczem z pierwszej drużyny Lechii, który wyjechał na zgrupowanie jest Łukasz Kacprzycki. Gdański skrzydłowy do piątku bierze udział w konsultacji reprezentacji Polski do lat 18, która trenuje we Wronkach pod kierunkiem Janusza Białka.

Kadrowy debiut w młodzieżowce zaliczyli również dwaj piłkarze Arki. Paweł Czoska zagrał w pierwszej połowie, a Radosław Strzelecki wszedł na boisko w 70. minucie w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 21. Biało-czerwoni, prowadzeni przez Stefana Majewskiego pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Danię 1:0 po golu Mateusza Klicha.

• (14)

Lechia Gdańsk Władcy Północy :)w niedziele wielkie otwarcie naszej nowej świątyni.

• 92 22

• a kto tam bedzie chodził jak jest was 6332 (13)

• 10 41

• to sie zdziwisz w sobote śledziku..... (7)

• 10 1

• A kto mu zabroni przyjechać w sobotę i poczekać pod stadionem?

• 9 0

• Myśle że w niedziele może być z 30tysięcy lekko

Ale to tak na początku. Jak Lechia nie zacznie zdobywać punktów to potem max to będzie 10-12tysięcy

• 7 5

• (2)

No jasne, jak nie możesz wejść na swój stadion z meczem z Górnikiem Wałbrzych, to co się dziwić..

• 2 4

• a kto by chciał oglądać zacofanców z biedaszybów wałbrzycha - patologia podobna do was w nawiasie (1)

• 4 1

• Bałtyku też nikt nie chciał oglądać?

To gdzie te kadłuby?

• 0 0

• założe sie ,ze między innymi ty i wielu śledzi mniej zaangażowanych (4)

bo co wam w tej Gdyni pozostało oglądc jak dostajecie baty od Sandcjii i innych Nieciceczy 2 liga czeka

• 10 3

• (2)

A wy to wygrywacie ze wszystkimi,prawda?

• 5 4

• nie ale mamy na tyle zdrowego rozsądku żeby nie komentowaliśmy ekstarklasy z odmętów 2 ligowej rzeczywistości (1)

• 9 3

• Zawsze wszystko komentowaliście i będziecie komentowali...

• LGFT (1)

LGFT zapowiada wielkie natarcie na Baltiv arene. Ciśnienie u nas jest wielkie. Już czekamy na pierwszy mecz Naszej Lechii.Tczew fans Lechia Gdańsk

• 40 10

• ktoś posiada jakąś wiedzę

na temat biletów konkursowych od miasta ?

• 2 0

• hula do koła wiatr czy to jawa czy sen co ci przypomina co ci przypomina (1)

baltic arena= pustki nowoporckie

• 14 40

• Pustki to masz cisowskie i na Olimpijskiej.Zapełniacie ten kurnik w 30% więc się nie wypowiadajcie.

• wasze koleżanki z Krakowa (3)

zostaną w niedziele zmiecione z powierzchni Ziemii :) Podobnie jak wielka areczka w drodze na Sandecję hehehe ;)

• bilans arki w sezonie 2010/2011

28pkt 6zwyciestw 10 remisow 14 porazek na wyjezdzie 0 zwyciestw bilans bramek 3:24

• 9 1

• Nienawiść (2)

Skad w was ludzie jest tyle nienawisći złośliwosći pogardy i co takiego się dzieje że tak nienawidzicie drugiego człowieka jak tówj brat albo siostra kibicowała by przeciwnej drużynie to też byście ją pobili albo zabili przecież to tylko sport. porażki są wkalkulowane w sport tak jak zwycięstwa. nie będzie wam brakować derbów nie ma lepszej atmosfery niż spotkania derbowe jeszcze zatesknicie za nami. A tak w ogóle to trójmiejskie kluby powinny trzymac sie razem lepiej by ten sport wyglądał na Pomorzy a tak jest jak jest. Ja wam życze samych zwycięstw i dużo radości ze stadionu i pieknych widowisk. Liczę tez że Arka się Podniesie i powalczy o Ekstraklasę. jak sie nie uda to bedzie kolejny sezon moze kolejny i w koncu wywyalczymy awans. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych fanów nie idiotów i napinaczy.

• 64 10

• Dobrze napisał.

Kibice Trojmiejskich Klubów, łączmy się.

• 20 5

• Panie MICHALE

jak ktoś jest życiowym nieudacznikiem, niczego nie osiągnął to musi dać upust swojej agresji i odreagować przeważnie jest to zawalanie winy za swoją głupote i lenistwo na inne osoby

• 24 3

• (2)

W SWIECIE BARANOW WOLIMY BYC WILKAMI!!!!!

• 18 6

• do wczoraj 31 tys miejsc zajetych

• 5 0

• beeeeeeeeeeeee

hahah

• 2 1

• W NIEDZIELĘ SEKTORY DOPINGOWE TYLKO W BARWACH!!!!!!!.SZALE (3)

• 17 14

• Handlujesz szalikami?

• 15 1

• HA HA SEKTORY DOPINGOWE

na których zanujduję sie młłodzież gimnazjalna i dziewczynki ha ha ja bym tego sektorem dopingowym nie nazwał

• 10 5

• Ja latem nie chodzę w szaliku

• 7 0

• W NIEDZIELĘ SEKTORY DOPINGOWE TYLKO W BARWACH!!!!!!!.SZALE+ BLUZY,KOSZULKI !!!!!! (3)

• 14 17

• całe szczęście ja idę na prostą. (1)

a ty idż w tym szalu na sektor za bramkę,cieszę się że będę tak daleko od tego młyna.