Simona Rinieri odeszła z Sopotu

Krzysztof Klinkosz
24 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Atom trefl objął prowadzenie w PlusLidze. Z klubem pożegnała się Simona Rinieri (pierwsza z prawej). Atom trefl objął prowadzenie w PlusLidze. Z klubem pożegnała się Simona Rinieri (pierwsza z prawej).

Siatkarki Atomu Trefla po wyjazdowym zwycięstwie nad brązowymi medalistkami z poprzedniego sezonu objęły prowadzenie w PlusLidze Kobiet. Sopocianki po raz pierwszy w historii znalazły się na szczycie tabeli po wygranej nad Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (21:25, 25:20, 25:13, 25:10). Podopieczne Alessandro Chappiniego są na najlepszej drodze, aby za tydzień zdobyć tytuł mistrzyń półmetka, gdyż pierwszą rundę zakończą meczem w Ergo Arenie z Organiką Łódź.

TAURON MKS: Muhlsteinova 3, Staniucha-Szczurek 6, Plchotova 6, Żebrowska 6, Kurnikowska 8, Lis 10, Strasz (libero) oraz Karczmarzewska-Pura 9, Ikić 2, Haładyn, Liniarska 2.

ATOM TREFL: Bełcik 5, Ozsoy 24, Maculewicz 18, Boz 3, Sieczka 14, Navarro Fernandez 7, Maj (libero) oraz Nuszel 4, M.Śliwa 1, I. Śliwa.

SET PIERWSZY - 25:21
Atom Trefl rozpoczął w nietypowym ustawieniu. Nie gra kontuzjowana Dorota Świeniewicz, a Simona Rinieri pożegnała się z Sopotem. "Z powodu problemów zdrowotnych, umowa z siatkarką została rozwiązana za porozumieniem stron" - poinformował klub w komunikacie.

Po raz pierwszy w "6" występuje Meryem Boz, a do składu wróciła Ewelina Sieczka, dla której to bardzo ważny mecz, gdyż w poprzednim sezonie grała właśnie w Dąbrowie Górniczej. Po stronie gospodarzy też jedna nieoczekiwana zmiana. Od początku na parkiecie jest niespełna 19-letnia Natalia Kurnikowska, która latem przeniosła się do tego klubu z Gedanii.

Mecz rozpoczęły gospodynie, jednak zaserwowały w aut, za chwilę as serwisowy stał się dziełem Amaranty Navarro Fernandez . MKS wprawdzie zdołał wyrównać na 2:2 jednak sopocianki grające na początku nieco lepiej technicznie wyszły na prowadzenie 5:4.

Sopocianki po podwójnym bloku wyszły na prowadzenie 7:5 a wynik przed pierwszą przerwą techniczną na 8:5 dla Atomu Trefla ustaliła Izabela Bełcik niezwykle silnym atakiem.

Sopocianki wyszły jeszcze na prowadzenie 9:5 ale później to one popełniały więcej błędów, m.in w zagrywce i gospodynie doprowadziły do stanu 10:9 dla Atomu Trefla. Zespół z Sopotu szybko odzyskał inicjatywę, po podwójnym bloku, "Atomówki" wyszły na prowadzenie 15:9.

Dąbrowianki znów zaczęły gonić i doprowadziły do stanu 15:14, wówczas punkt dający drugą przerwę techniczną zdobyła Kinga Maculewicz.

Siatkarki Atomu Trefla tylko na chwilę jednak powstrzymały rywalki, dąbrowianki zdobyły 4 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 18:16.

Sopocianki odpowiedziały na 20:18 ale wówczas kolejny raz lepszą serię zanotowały gospodynie, które z łatwością ogrywały sopocianki blokiem. Właśnie po podwójnym bloku gospodynie zdobyły punkt dający im zwycięstwo 25:21 w pierwszym secie.

SET DRUGI - 20:25
Drugą partię znów lepiej rozpoczęły sopocianki, które objęły prowadzenie 2:0 i 3:1. Gospodynie dogoniły zespół Atomu Trefla przy stanie 6:6, później było jeszcze 7:7 ale ostatni punkt przed przerwą zdobył zespół beniaminka.

Wynik cały czas był "na styku" po błędzie Boz, która uderzyła nad blokiem MKS-u w aut był remis 10:10. Ozsoy zdobyła 15 punkt dla Trefla silnym atakiem z drugiej linii (15:13). Turczynka po kilkudziesięciu sekundach po raz drugi zagrała szybko, jeszcze zanim gospodynie ustawiły blok, Ozsoy zdobyła 16 punkt dla Atomu Trefla.

Po powrocie na parkiet trwała punktowa seria sopocianek (18:14).Później gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu ale sopocianki tym razem nie dały się przełamać. Po punkcie Magdaleny Śliwy było 20:18.

W końcówce seta zespół z Sopotu wyszedł na prowadzenie 23:18, gospodynie odrobiły 1 punkt (23:19) ale kolejne akcje należały do sopocianek. Trefl doprowadził do stanu 24:19, pierwszego setbola gospodynie obroniły ale drugą próbę zakończenia seta wykorzystała Ewelina Sieczka. Trefl wygrał seta 25:20 i doprowadził do remisu w meczu.

SET TRZECI - 25:13
Trzecią partię sopocianki rozpoczęły od stanu 3:0. To pozwoliło sopociankom dłuższy czas utrzymywać 2, 3 punktową przewagę w secie. Gospodynie tylko raz doszły "Atomówki" na 5:5 ale później szybko zrobiło się 8:5 dla Trefla.

Później sopocianki wyszły jeszcze na prowadzenie 12:8 i trener gospodyń wziął czas. Nic to jednak nie dało, sopocianki zdobywały kolejne punkty i wyszły na prowadzenie 16:11.

Natalia Nuszel ograła wysoki blok MKS-u i wyprowadziła sopocianki na prowadzenie 18:11. Zespół gości bardzo dobrą partię rozgrywał szczególnie w bloku i w końcówce wyszedł na prowadzenie 21:13. Ostatecznie Atom Trefl wygrał zdecydowanie 25:13.

SET CZWARTY - 25:10
Popis gry w wykonaniu Atomu Trefla trwał również na początku czwartego seta. Było 1:0 dla sopocianek, później był remis 1:1 ale kolejne 7 punktów zdobyły "Atomówki" i przy pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż 8:1.

MKS kompletnie nie radził sobie z atakami sopocianek, które prowadziły 9:2, 11:3. Gospodynie, mimo przerw na żądanie branych przez trenera MKS były w stanie rozegrać dobrze tylko pojedyncze akcje. Sopocianki prowadziły 14:4, 15:5 i 16:5.

W pewnym momencie, na parkiecie w Dąbrowie Górniczej odkleił się banner reklamowy, Ozsoy nie chcąc ryzykować kontuzji swojej, czy którejś z koleżanek, jeszcze w trakcie tego gdy piłka była po stronie Atomu Trefla, wyrzuciła reklamę poza pole gry.

Tymczasem jej koleżanki zdobywały kolejne punkty i wyszły na prowadzenie 20:7. Izabela Bełcik zdobyła 23. punkt dla Atomu Trefla (23:8). Dwa ostatnie punkty w meczu zdobyła dla Atomu Trefla Ozsoy. Turczynka zdobyła również tytuł MVP spotkania.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - Stal Mielec 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 21:25), GCB Centrostal Bydgoszcz - Organika Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:20), Aluprof Bielsko-Biała - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (19:25, 12:25, 17:25), Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - AZS Białystok 2:3 (25:16, 15:25, 21:25, 25:16, 13:15).

Opinie (76) 2 zablokowane

• Sopockie siatkarki atakują pozycję lidera!

Atom idzie na mistrza!

• 25 5

• 31. stycznia w Ergo Arenie

ATOM TREFL SOPOT - ORGANIKA BUDOWLANI ŁÓDŹ

• 22 2

• Ale i tak Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna idzie na mistrza! (3)