Siódme zwycięstwo Floty bez straty gola

15 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus próbuje minąć Marka Niewiadę, kapitana Floty. Marcus próbuje minąć Marka Niewiadę, kapitana Floty.

Dwa tygodnie, w których Arka nie rozgrywała meczów w I lidze, miały pozwolić gdyńskim piłkarzom "naładować baterie", by odwołać się do retoryki Petra Nemeca. Niestety, w sobotni wieczór ani przygotowanie motoryczne, ani tym bardziej taktyka, czy jej rywalizacja nie były silną stroną gospodarzy. Żółto-niebiescy przegrali na własnym boisku 0:1 (0:0) i jest to ich trzecia porażka z rzędu w takich rozmiarach. Dla Floty Świnoujście to zaś siódme zwycięstwo w tym sezonie i to bez straty żadnego gola!

Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Wallace, Dettlaff - Krajanowski, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Szwoch - Marcus
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Pskit (Łódź) oraz Śpiewak, Hankiewicz
Widzów: 4572
Kasprzik - Jasiński, Udarević, Zalepa, Opałacz - Niewiada - Wrzesień, Kieruzel, Bodziony, Olszar - Arifović
  • 46' Tomasik Zmiany Kuklis
  • 63' Dettlaff Zmiany Górski
  • 79' Pruchnik Zmiany Jędrzejowski
  • 75' Olszar Zmiany Niedziela
  • 84' Bodziony Zmiany Chyła
  • 90' Wrzesień Zmiany Fryc
  • 65' Bodziony
  • 43' Pruchnik
  • 85' Wallace
  • 7' Olszar
  • 13' Bodziony
  • 86' Kuklis

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Petr Nemec Petr Nemec
Petr Nemec (Arka): To była kolejna drużyna, która ustawiła się "10" piłkarzy przed własnym polem karny i tylko liczyła na kontry. My nie radziliśmy sobie z takim stylem gry w poprzednim sezonie, gdy był Benat, czy Kuklis i Radzewicz w lepszej formie, a zatem trudno wymagać, aby teraz Szwoch, choć się stara, rozerwał defensywę przeciwnika i pociągnął zespół. Zawiedli zawodnicy, którzy mieli stanowić o naszej sile, na przykład Pruchnik czy Tomasik. Ten drugi to nawet nie wiem, czy był dzisiaj w meczu.
Nasza dobra w tym sezonie załamała się od pierwszej czerwonej kartki, którą dostał Sobieraj w Krakowie. Dzisiaj znów Kuklis wchodzi, aby pomóc, a funduje nam następny horror. Dlatego sytuacja nie jest dobra. Nie zapominajmy jednak, że ten zespół jest młody i trzeba czekać cierpliwie.
Tego meczu nie musieliśmy przegrać. Flota miała praktycznie jedną okazję i Bodziony ją wykorzystał. Kilkanaście minut później Górski niemal w takiej samej sytuacji nie trafił piłką do bramki

Dawid Nowak Dawid Nowak
Dawid Nowak (Flota): Wiemy, że jesteśmy niechcianym liderem. Ale my nie musimy być Barceloną, aby nas chwaloną. My już mamy swój styl, oparty na swojej filozofii, mądrości i konsekwentnym realizowaniu założeń taktycznych. Uważam, że w Gdyni wcale nie było z naszej strony tylko kopaniny, ale gra w piłkę również. Na treningach pracujemy właśnie, aby poprawić ofensywę, szybciej przemieszczać się pod bramkę rywali po przejęciu piłki i to w meczu z Arką już było widać. Dlatego chcę pogratulować swoim piłkarzom, że na tle dobrej drużyny zrealizowała wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy.
W drodze powrotnej do domu już będziemy myśleć o meczu z Katowicami. Na razie naszym podstawowym celem jest uniknięcie... degradacji. Gdy zgromadzimy odpowiednią liczbę punktów to może zastanowimy się, jakie przed sobą postawić nowe zadanie. Obecnie staram się siebie i piłkarzy odciąć od mediów, nie czytać gazet, wyłączać odbiorniki, aby jak najlepiej skoncentrować się na treningach i na grze.

Flota Świnoujście

51% 234 typowania ARKA Gdynia
24% 107 typowań REMIS
25% 116 typowań Flota Świnoujście

Kuklis zajął miejsce na ławce rezerwowych, natomiast po raz pierwszy w tym sezonie i to od razu w pierwszym składzie zaprezentuje się Wallace (ARKA). Brazylijczyk zagra na stoperze, a Jarzębowski (ARKA) wróci do gry jako defensywny pomocnik, w ataku od początku meczu zagra inny Brazylijczyk - Marcus (ARKA)
piłkarze gospodarzy wygraną i gole mogą zadedykować diagnostykowi zespołu. Wojciech Ignatiuk został wczoraj po raz drugi ojcem
piłkarze wyszli do prezentacji w rytm Roty Arki, gospodarze na żółto-niebiesko, goście na biało
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
pierwsza akcja Arki, Szwoch (ARKA) próbował podaniem znaleźć kolegów w polu karnym, ale zagrał niecelnie
3'
atak Floty, Bodziony (FLOTA) zagrywał piłkę w pole karne, ale nikt nie doszedł do tej piłki
4'
szczęście przy Arce, Szlaga (ARKA) próbując przeciąć dośrodkowanie Olszara wybił piłkę prosto pod nogi Września, strzał pomocnika Floty trafił w... nogi Szlagi (ARKA) i piłka wyszła na róg
7'
Żółtą kartką został ukarany Olszar (FLOTA), który sfaulował Tadrowskiego
9'
dośrodkowanie z wolnego Tomasika (ARKA), próbował główkować Pruchnik (ARKA), strzał zablokowany przez Kieruzela, będzie róg dla gdynian
10'
Pruchnik (ARKA) płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe, pewnie wybili obrońcy
11'
od początku meczu nieustający doping dla gospodarzy
12'
kolejny rzut wolny dla Arki, tym razem z wysokości pola karnego, Tomasik (ARKA) wrzucił piłkę z prawej strony boiska, do strzału głową doszedł Wallace (ARKA), ale uderzył nad bramką
13'
Żółtą kartką został ukarany Bodziony (FLOTA), który sfaulował Szwocha, inicjującego szybką kontrę gospodarzy
14'
główkował Jarzębowski (ARKA), ale znów niecelnie, natomiast dzisiaj należy pochwalić dośrodkowującego Tomasika (ARKA), Piotr zdecydowanie lepiej adresuje podania z wolnych niż to było w poprzednich meczach
15'
kolejny faul Floty, powstrzymujący Marcusa, tym razem do bramki gości jest 25 metrów, dogodna pozycja do strzału
16'
kombinacyjne rozegranie wolnego, Jarzębowski lekko tracił piłkę, przeskoczył nad nią Tomasik, a uderzył ją Pruchnik (ARKA), piłka minęła mur, ale skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotów Kasprzikowi (FLOTA)
19'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
20'
Flota nie boi się stałych fragmentów gry Arki, znów faul około 40 metrów od bramki i okazja do dośrodkowania dla Tomasika (ARKA)
20'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA) odbili obrońcy, do piłki około 25. metra od brami dopadł Marcus (ARKA), strzał Brazylijczyka poszybował nad poprzeczką
21'
mecz z przewagą Arki, Flota poza okazją Września na razie nie zagraża bramce gospodarzy
24'
Szwoch (ARKA) przez pole karne dobiegł prawie do końcowej linii boiska, ale gdy wycofał piłkę minęli się z nią dwaj jego koledzy
25'
zaspała obrona Arki, Bodziony (FLOTA) stał za linią defensywy gospodarzy przy wrzucie z autu Jasińskiego, w takiej sytuacji nie ma spalonego, na szczęście dla gospodarzy pomocnik Floty źle przyjął piłkę
27'
brzydki faul Pruchnika (ARKA), sędzia udziela reprymendy gdyńskiemu pomocnikowi, nie sięgając po kartkę
28'
przerwa w grze, pomocy lekarskiej wymaga Wallace (ARKA), którego w polu karnym Arki mocno poturbował Jasiński (FLOTA)
29'
Kibice Arki pozdrawiają Lecha, Cracovię, KSZO, Zagłębie Lubin, Górnik Wałbrzych, Gwardię Koszalin... na boisku gdynianie nadal daleko od gola
30'
Wallace (ARKA) po kilkudziesięciu sekundach poza boiskiem wrócił do gry
33'
Tomasik (ARKA) zagrał między obrońców, ale zbyt mocno, aby do piłki dobiegł Marcus (ARKA)
34'
kolejne prostopadłe podanie, tym razem Jarzębowskiego (ARKA), ale znów zbyt mocne
35'
teraz okazja na dośrodkowanie z wolnego dla Floty, piłka ustawiona 10 metrów od narożnika boiska
35'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Bodzionego (FLOTA), a nawet gdyby doszedł jakiś piłkarz gości, to była w górze chorągiewka sędziego bocznego
36'
kolegów z ofensywy próbował wyręczyć Tadrowski (ARKA), ale i jego dośrodkowanie nie doszło do napastników
37'
uderzenie z około 35 metrów Krajanowskiego (ARKA), piłka po ziemi, ale w znacznej odległości od słupka bramki Floty
40'
My jesteśmy tu, by dzisiaj wygrać mecz" - przypominają piłkarzom kibice, ale gra gospodarzom nadal się nie klei
41'
rozgrzewkę rozpoczął Kuklis
41'
seria wrzutek w pole karne Floty, ale ani ta z prawej Pruchnika (ARKA), ani z lewej strony Tomasika (ARKA) nie zagroziły bramce gości, a chwilę wcześnie z kolei po dalekim wrzucie z autu Tadrowskiego Kasprzik ubiegł Jarzębowskiego
43'
Arifović (FLOTA) protestuje, bo uważa, że w starciu z Dettlaffem (ARKA) to on był faulowany, ale sędzia pokazał wolnego w drugą stronę
43'
Żółtą kartką został ukarany Pruchnik (ARKA) po faulu na Arifoviciu
44'
Krajanowski (ARKA) wywalczył róg
45'
sędzia doliczył minutę, dośrodkowanie Tomasika (ARKA) z kornera wybite przez obrońców
45+1
Areczko, tylko zwycięstwo przypominają kibice", ale w doliczonym czasie gry zaatakowała Flota
45+1
sędzia nie pozwala gościom wrzucić piłkę z autu na wysokości pola karnego Arki, koniec pierwszej połowy
DO PRZERWY W GDYNI BEZ GOLI. FLOTA W TYM SEZONIE NIE STRACIŁA BRAMKI JUŻ OD 585 MINUT.
Arka prowadziła grę w pierwszej połowie, ale jeden celny strzał z wolnego Pruchnika (ARKA) to za mało jak na drużynę, która występuje przed własną publicznością, groźniejszą okazje na gole mieli goście, mimo że na razie grają oni schowani za podwójną gardą
w przerwie meczu konkurs karnych dla kibiców, w bramce klubowa maskotka - Śledź
46'
ARKA w przerwie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Kuklis, dla którego to pierwszy występ w żółto-niebieskich barwach w tym sezonie, ponownie z drużyną trenuje niespełna dwa tygodnie, pomocnik witany jest oklaskami, w tym sezonie Piotr otrzymał koszulkę z numerem 9, czyli z oznaczeniem, które na plecach miał... Nwaogu
piłkarze Arki wyszli już na boisko, goście uczynili to 2 minuty później
46'
drugą połowę rozpoczęła Flota, goście grają bez zmian w składzie
46'
Areczko, my chcemy gola" - przypominają kibice
48'
Bodziony (FLOTA), niczym ciosem karate trafił Wallace (ARKA), nie ma kartki jednak, a byłaby już czerwona, gdyż ten piłkarz był ukarany przed przerwą
49'
drugi celny strzał w tym meczu, z około 20 metrów po ziemi uderzył Krajanowski (ARKA), Kasprzik (FLOTA) pewnie złapał piłkę
50'
drugą połowę odważniej zaczęła Flota, na razie częściej piłka na połowie Arki
51'
głową uderzał Wrzesień (FLOTA), celnie, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Szlagę (ARKA)
52'
w ataku odgwizdany faul Szwocha (ARKA), na murawie leży Udarević (FLOTA)
54'
wolny dla Floty na wysokości pola karnego po faulu Krajanowskiego (ARKA)
54'
Szlaga (ARKA) uratował Arkę. Po dośrodkowaniu z wolnego Bodzionego i uderzeniu głową Udarevicia (FLOTA), Szlaga (ARKA) zbił piłkę na poprzeczkę, a po dobitce Zalepy piłkę zmierzającą do bramki wybił Tadrowski (ARKA)
55'
podano frekwencje, dzisiaj na trybunach jest 4572 kibiców
60'
Szwoch (ARKA) był w bardzo dobrej sytuacji, ale zamiast sam kończyć akcję strzałem dogrywał do gorzej ustawionego Marcusa (ARKA) i piłkę zabrali obrońcy Floty
62'
Arkowcy gol!" - z trybun
63'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dettlaff, w jego miejsce wchodzi Górski, trener Nemec najwyraźniej chce wzmocnić ofensywę, bo napastnik zastąpił obrońcę
63'
zmiana ustawienia w Arce, na lewą obronę przeniósł się Krajanowski (ARKA), Marus został przesunięty na prawą pomoc, a Górski (ARKA) jest teraz najbardziej wysuniętym piłkarze gospodarzy
65'
[0:1] FLOTA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bodziony. Bierna postawa stoperów gospodarzy. Brodziński przegrał pojedynek główkowy z Bodzionym, za Wallace pozwolił, aby Arifović zagrał do Bodzionego, który mierzonym strzałem z 18. metrów w samo okienko bramki Arki, zdobył prowadzenie dla gości
66'
dobra postawa kibiców, od raz po straconym golu doping "Arkowcy, gol" oraz wezwanie do innych kibiców: "wszyscy wstają i śpiewają"
67'
przed własnym polem karnym ręką zagrał Udarević (FLOTA), ale sędzia tego nie zauważył
68'
fatalne zagranie z rogu Szwocha (ARKA), prosto na nogę rywala dograł piłkę
69'
kolejny róg, tym razem Kuklis (ARKA) zagrał przed pole karne, Górski (ARKA) nieczysto uderzył w piłkę, ale wróciła ona pod nogi Piotra, tym razem pomocnik dośrodkował, a Jarzębowski (ARKA) doszedł do strzału głową, niestety uderzył obok słupka
71'
"Areczko tylko zwycięstwo" przypominają kibice, ale na razie gdynianie dalej grają w monotonnym tempie, bez pomysłu na sforsowanie obrony rywali
72'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA) zbyt mocne, piłka bezpośrednio wyszła za bramkę
73'
Flota broni wyniku prostymi środkami, Olszar (FLOTA) pomógł kolegom w defensywie i wykopnął piłkę w trybuny
74'
kontratak Marcusa (ARKA) i Górskiego (ARKA), ale ten drugi źle podaje
75'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Olszar, w jego miejsce wchodzi Niedziela, który miniony sezon spędził w... Arce
76'
Górski (ARKA) minął Zalepę (FLOTA), ale z linii pola karnego uderzył niecelnie
79'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Jędrzejowski.
80'
coraz gorzej gra Arka, Marcus (ARKA) podawał do Tadrowskiego (ARKA), a wyszło mu kopnięcie w... aut
82'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA), uderzenie głową Szwocha (ARKA), piłka spadła na górną siatkę bramki
83'
Szwoch (ARKA), mimo że ma 19 lat, próbuje wziąć ciężar walki na siebie, niedawny juniorów znów uderzał na bramkę rywali, posłał piłkę nad poprzeczką
83'
Górski (ARKA) do Szwocha (ARKA), ale tym razem Mateusz przewrócił się i nie opanował piłki
84'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - przypominają kibice
84'
mogło być groźnie pod bramką Arki, ale piłka uciekła Arifoviciowi (FLOTA)
84'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bodziony, w jego miejsce wchodzi Chyła.
85'
Żółtą kartką został ukarany Wallace (ARKA) po faulu na Arifoviciu
86'
z wolnego wrzucał Niedziela (FLOTA), zamykający akcję Wrzesień (FLOTA) uderzył nad poprzeczką
czerwona kartka
86'
Kuklis (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę, sędzia uznał, że pomocnik gospodarzy uderzył Kieruzela już bez piłki, wcześniej obaj piłkarze walczyli o futbolówkę wślizgami
87'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA) z wolnego, Flota wybija piłkę na róg
88'
Arka mimo gry w liczebnym osłabieniu stara się atakować, a nie ma zagrożenia dla Floty po kornerze żółto-niebieskich
90'
Szlaga (ARKA) interweniuje poza polem karnym, wybił piłkę, do której biegł Niedziela (FLOTA)
90'
FLOTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wrzesień, w jego miejsce wchodzi Fryc, goście będą bronić wyniku, gdyż obrońca zastąpił pomocnika
90'