Siódmy mecz bez rozstrzygnięcia w Gdyni

29 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Kibice biało-niebieskich dali jednoznaczny wyraz, co myślą o sytuacji w klubie. Kibice biało-niebieskich dali jednoznaczny wyraz, co myślą o sytuacji w klubie.

Piłkarze Bałtyku rundę jesienną na własnym boisku zakończyli oczywiście remisem. W ósmym spotkaniu w tym sezonie na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie dzieli się punktami aż z siedmioma rywalami. Mecz z MKS Kluczbork biało-niebiescy zwieńczyli rezultatem 1:1 (0:1), a na półmetku grupy zachodniej II ligi plasują się na zaledwie na 15. miejscu z przewagą zaledwie punktu nad przedostatnią lokatą.

Manelski 50 - Ekwueme 41

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Król, Martyniuk, Lemanek - Manelski, Dettlaff, Jędryka (80 Wiśniewski), Byczkowski (46 Wilczewski, 88 Filipiak) - Kudyba (56 Noga), Włodarczyk

Zanim rozpoczął się mecz kibice skwitowali dotychczasowe dokonania. Na trybunach pojawił się transparent o treści: "Jesteście grabarzami naszej przyszłości". Już po dziesięciu minutach nastroje mogły być jeszcze gorsze, ale nad miejscowymi zlitował się Galdino Mendes, który nie potrafił wykorzystać błędu Marcina Matysiaka. Inna sprawa, że obrońcy zostawili swojego bramkarza bez żadnej asekuracji i Brazylijczyk doszedł do piłki, którą golkiper odbił po uderzeniu Patryka Tuszyńskiego.

Niestety, biało-niebiescy nie wyciągnęli wniosków z tej sytuacji. Niby byli częściej przy piłce, próbowali atakować, ale nie potrafi stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. W 41. minucie znów miejscową obronę wymanewrował Tuszyński. Tym razem sam nie strzelał, a przed polem karnym zostawił piłkę Pascalowi Ekwueme, a Nigeryjczyk posłał ją do siatki.

W przerwie Adom Topolski zdecydował się wprowadzić do gry trzeciego, a właściwie czwartego napastnika. Kolejną szansę w seniorach dostał 16-letni Alan Wilczewski. Gospodarze zagrali w ustawieniu 1-4-3-3, a tym czwartym cofniętym atakującym był Piotr Włodarczyk.

Manewr się powiódł. Już pięć minut po wznowieniu gry wyrównał Maciej Manelski, dla którego był to drugi gol w biało-niebieskich barwach.

Szkoda, że zamiast pójść za ciosem gospodarze zdekoncentrowali się i o mały włos za chwilę nie wyciągali piłki z własnej siatki. Głową strzelał Adam Deja, a z linii bramkowej, również głową futbolówkę wybił Dominik Lemanek. Nominalny pomocnik dzisiaj grał jako boczny obrońca.

W dodatku trener Topolski musiał zmodyfikować ofensywne ustawienie, bo kolejne kłopoty zdrowotne zasygnalizował Dariusz Kudyba, który długo w tym sezonie się leczył. Zastępujący napastnika Paweł Noga od raz po wejściu na boisko próbował strzelić gola. Przypomnijmy, że gdy on zdobywał bramki, Bałtyk wygrywał. Tym razem jednak jego dobre uderzenie z narożnika pola karnego nieznacznie minęło słupek.

Na kwadrans przed końcem jeszcze bliżej powodzenia był Włodarczyk. Strzał napastnika trafił w boczną siatkę. Jednak ostatnie minuty to przewaga gości i ostrzał bramki Bałtyku. Trener Topolski wycofał nawet z gry Wilczewskiego i w to miejsce wprowadził obrońcę.

Na szczęście dla miejscowych wynik nie uległ zmianie. Po groźnych strzałach rezerwowego Rafała Wodniaka oraz dwukrotnie Rafała Niziołka piłka mijała gdyńską bramkę.

Był to dziewiąty remis Bałtyku w tym sezonie i siódmy na własnym boisku. Koniec rundy nie oznacza oczywiście jeszcze zimowej przerwy na II-ligowych boiskach. W planie są jeszcze trzy kolejki z rundy wiosennej. Już 4 listopada biało-niebiescy zagrają u siebie z Turem Turek.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Chojniczanka - Elana Toruń 2:5 (1:2), Bytovia - Chrobry Głogów 1:3 (1:1), GKS Tychy - Czarni Żagań 1:1 (0:1), Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 4:1 (1:1), Miedź Legnica - Calisia 3:0 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0), Nielba Wągrowiec - Tur Turek 0:2 (0:0), Jarota Jarocin - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:0).