Wiadomości

stat

Skrowrońska na dwa lata

Gedania S.A.

Elżbieta Skowrońska (dawniej Nykiel) podpisała dwuletni kontrakt z Energą Gedanią. 24-letnia przyjmująca, która mierzy 183 cm, w Lidze Siatkówki Kobiet grała wcześniej w Białymstoku, Poznaniu, Bielsku-Białej i Mielcu. Ma też za sobą dwa lata nauki w SMS Sosnowiec. Karierę rozpoczynała w Wisłoce Dębica.

Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu wyspecjalizował się w robieniu... urodzinowych prezentów. Poprzednio na tę rocznicę kontrakt w Enerdze Gedanii otrzymała Kinga Kasprzak. W środę umowę w Gdańsku na dwa lata, dwa dni przed 24. urodzinami podpisała Skowrońska. Te dwie siatkarki mają objąć w drużynie pozycje przyjmujących. Tutaj bowiem po sezonie nastąpił największy upust krwi, gdyż pożegnano się aż z czterema skrzydłowymi (Niemczyk, Szczygielska, Kruk, Sołodkowicz). Z poprzedniego składu pozostała na tej pozycji tylko Natalia Nuszel, która wczoraj podpisała z Energą Gedanią nową umowę, na jeden rok.

- Dlaczego jestem w Gdańsku? Bo uznałam, że prezes Gedanii i trener są osobami,którym warto zaufać. Godzinna rozmowa z panem Stankiewicza wystarczyła, abyśmy osiągnęli porozumienie. Mam nadzieje, że nadal będzie mnie tutaj spotykać tyle życzliwości. Cieszę się, że w drużynie są koleżanki, z którymi grałam w Poznaniu, Ewa Ślusarz i Kasia Wellna. Sympatia we wzajemnej pracy jest bardzo potrzebna - podkreślała Elżbieta.

Jako na 24-latkę jest ona bardzo doświadczoną zawodniczką. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła już siedem sezonów. Pierwsze cztery w Stali Mielec, a następnie po jednym w Stali Bielsko-Biała, AZS AWF Poznań i AZS Pronar Zeto Białystok. W minionym sezonie w barwach tej ostatniej drużyny - jak podają statystki LSK - Skowrońska zdobyła 110 punktów atakiem, 13 zagrywką i 13,17 blokiem. Była trzecią zawodniczką akademiczek pod względem zdobytych punktów. Jej zasięg w ataku wynosi 305, a w bloku 295 centymetrów.

- Odkąd trafiłam do SMS Sosnowiec, byłam regularnie powoływana do reprezentacji Polski kadetek i juniorek, grałam w mistrzostwach Europy i świata, a nawet w jednym z tych turniejów zdobyłam brązowy medal. Przed rokiem trener Niemczyk powołał mnie do Szczyrku na zgrupowanie pierwszej reprezentacji - dodaje Elżbieta.

Skowrońską jest piątą nową zawodniczką Energi Gedania. Wcześniej kontrakt w Gdańsku podpisały wspomniane Kasprzak i Wellna, warunki indywidualnej umowy ustaliła Natalia Kondraciewa z Baranowicz, a po rocznym wypożyczeniu do Szczecina, do macierzystego klubu wróciła Marta Benderska.

- Dzięki pozyskaniu Eli, możemy rozpoczynać grę w lidze, bo mamy sześć dobrych zawodniczek. O Skowrońską zabiegałem już przed rokiem, ale wówczas się spóźniliśmy, bo była już umówiona z Białymstokiem. Teraz szukałem siatkarek na określone pozycje i ona doskonale pasuje nam jako przyjmująca, w dodatku dysponuje trudną zagrywką. Cenię jej nie tylko umiejętności, a i cechy charakterologiczne. Liczę, że będzie dla innych zawodniczek dobrą koleżanką i przyczyni się do tego, że Energa Gedania tworzyć będzie kolektyw - ocenia Leszek Milewski, trener gedanistek.

Autor: www.energa-gedania.pl

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane