Skuteczna pogoń sopocian

Krzysztof Klinkosz
12 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Rywalizacja sopocko-włocławska na parkietach koszykarskich zawsze przynosiła mnóstwo wrażeń. Nie inaczej było również w sobotę w Hali 100-lecia Sopotu, gdzie wyjątkowo przenieśli się koszykarze Trefla. Gospodarze przez większość spotkania musieli gonić rywali, jednak ich pogoń zakończyła się sukcesem. Podopieczni Karlisa Muiznieksa pokonali po raz drugi w lidze w tym sezonie Anwil, tym razem 67:60 (12:14, 13:17, 21:12, 21:15).

TREFL: Gustas 12, Stefański 7, Koikowski 6, Ceranić 6, Kinnard 3 - Dylewicz 14, Harrington 9, Waczyński 8, Ljubotina 2.

ANWIL: Miller 15, Thompson 9,Pluta 8, Modrić 2, Majewski 0 - Jovaović 10, Berisha 8, Hajrić 4, Thomas 2, Diduszko 2, Morrison 0.

Pierwsze punkty w meczu rzutem zza linii 6,75 zdobył D.J Thompson, Anwil wyszedł na prowadzenie 3:0. Sopocianie w pierwszych swoich akcjach byli nieskuteczni i dopiero w 2 minucie zdobyli pierwsze punkty za sprawą celnych rzutów wolnych Dragana Ceranicia.

Obydwa zespoły nastawiały się głównie na uważną grę w obronie. Sopocianie na chwilę wyszli w 4 minucie na prowadzenie (4:3) po rzucie Marcina Stefańskiego. Anwil znów odpowiedział "trójką" Thompskona i ponownie objął minimalne prowadzenie.

Po ponownym trafieniu Stefańskiego w 5 minucie był remis 6:6, w zespole gości przypomniał się wówczas Andrzej Pluta i Anwil znów wyszedł na prowadzenie (10:6).

Sopocianie wyrównali w ósmej minucie "jedną akcją". Gierdrius Gustas trafił za trzy punkty a że był faulowany przy rzucie wykorzystał dodatkowego wolnego i było już 10:10.

Jedna i druga drużyna nie zachwycała jeśli chodzi o skuteczność. W pierwszej kwarcie sopocianie na 17 rzutów z gry trafili tylko 4 razy zaś koszykarze z Włocławka na 14 prób, pięć razy trafiali do kosza.

W końcówce pierwszej kwarty Trefl wyszedł na chwilę na prowadzenie 12:10, jednak ostatnie akcje należały do gości, którzy prowadzili po 10 min. 14:12.

Filip Dylewicz otworzył listę strzelców w drugiej kwarcie, Trefl ponownie doszedł rywali 14:14, jednak Anwil zgodnie ze scenariuszem z pierwszej kwarty ponownie odskoczył. Najpierw trafił za trzy Dardan Berisha a później już z półdystansu "poprawił" Seid Hairić (21:16 dla Anwilu).

Teraz z kolei "wahadło punktowe" przesunęło się na stronę Trefla. Sopocianie ponownie zniwelowali straty i w 15 minucie po akcji 2+1 Lawrence'a Kinnarda było 21:21.

Włocławianie w dalszym ciągu byli minimalnie skuteczniejsi od gospodarzy i dzięki trafieniu Paula Millera w 18 minucie gry prowadzili 29:23.

Gospodarze próbowali w końcówce dogonić Anwil ale nie mieli koncepcji jak powstrzymać gości. Włocławianie utrzymywali cały czas kilkupunktowe prowadzenie a drugą kwartę zakończyli efektownymi punktami Stipe Modricia dającymi im prowadzenie 33:25.

W drugiej połowie Anwil utrzymał przez chwilę ośmiopunktowe prowadzenie (35:27) ale wówczas Trefl zaczął odrabiać straty. Po sześciu punktach z rzędu sopocianie zniwelowali dystans do zaledwie 2 "oczek" 33:35.

Pogoń gospodarzy trwała nadal. W 28 min. po punktach Lorinzy Harringtona sopocianie po raz kolejny w meczu doprowadzili do remisu (37:37). W końcówce trzeciej kwarty goście znów wyszli na minimalne prowadzenie, ale Trefl nie pozwolił aby było ono zbyt duże.

Niemal w ostatniej sekundzie trzeciej odsłony na rzut zza łuku zdecydował się Paweł Kikowski. Piłka wylądowała w koszu i tym samym gospodarze objęli minimalne prowadzenie 46:45.

Na początku czwartej kwarty Anwil na chwilę odzyskał prowadzenie (49:48) jednak później po trafieniu Dylewicza i puntakch z wolnych Ceranicia było 53:49 dla Trefla w 34 min.

W pierwszej części ostatniej kwarty to sopocianie byli drużyną skuteczniejszą. Po wolnych Waczyńskiego było już w 35 min. 56:49 dla gospodarzy.

Trefl poprawił skuteczność i grę w defensywie, dzięki temu utrzymywała się przewaga gospodarzy. W 39 minucie było 62:56 dla Trefla zaś na 73 sek. przed końcem meczu po "trójce" Waczyńskiego gospodarze prowadzili już 65:56.

Ta przewaga okazała się być wystarczająca aby gospodarze odnieśli zwycięstwo w "ligowym klasyku". Anwil próbował jeszcze gonić wynik przerywając akcje sopocian faulami ale nie przyniosło to zmiany rezultatu. Ostatecznie sopocianie wygrali 67:60.

Pozostałe wyniki 20 kolejki TBL:
Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 74:71 (8:17, 27:19, 17:13, 22:22).
Polpharma Starogard Gd. - Kotwica Kołobrzeg 78:79 (24:27, 20:14, 23:24, 11:14), Siarka Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 70:83 (17:26, 22:17, 13:22, 18:18), PBG Basket Poznań - Polonia Warszawa 87:65 (18:18, 22:8, 22:14, 25:25), Zastal Zielona Góra - AZS Koszalin 113:86 (34:21, 20:19, 24:26, 35:20), Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia.

Opinie (36) 6 zablokowanych

• Dlaczego hala 100 lecia? (4)

Dlaczego mecz nie odbywa się w ergo arenie? Ze względów finansowych czy małego zainteresowania meczem? Jest gdzieś transmisja z meczu?

• 9 15

• finansowych

Trefla zalega Ergo Arenie kilkadziesiąt tysięcy złotych za wynajem hali

• 1 25

• W Ergo arenie sa targi mieszkaniowe więc koszykówke wywalili do klitki choć przyszłoby pewnie z 5-6tysięcy ludzi na Anwil.

• 15 2

• Niestety ale to prawda

według Radia Gdansk Trefl zalega z płatnosciami za wynajem ERGO

• 0 6

• W ERGO w sobote i niedziele odbywały sie targi mieszkaniaowe-dlatego.