Skuteczność do poprawki

Krzysztof Klinkosz
8 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Gdańscy hokeiści wygrali we wtorek czwarty mecz z rzędu we własnej hali. Mimo, że seriami marnowali sytuacje podbramkowe odprawili KTH Krynica z wynikiem 4:1 (0:0, 2:0, 2:0). Wynik ustalił strzelając do pustej bramki Jarosław Rzeszutko, a przy wszystkich bramkach dla Stoczniowca udział miała pierwsza piątka.

1:0 Kostecki as. Vitek (25.24 w przewadze)
1:1 Chabior as. D.Dubel (25.36)
2:1 Skutchan as. Vitek (32.15 w przewadze)
3:1 Vitek as. Rzeszutko, Skutchan (53.55)
4:1 Rzeszutko (59.06 do pustej bramki)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński; Mat.Rompkowski - Kostecki, Szkrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Benasiewicz, Maj - Mac.Rompkowski; Vitek - Rzeszutko - Skutchan, Chmielewski - Ziółkowski - Steber, Furo - B.Wróbel - Jankowski, Wróblewski - Kwieciński - Kabat.

KTH: Kachniarz; Ścibran - Pach, Tyczyński - Myjak, Piksa - Rząca; Brocławik - Horny - M. Dubel, Zabawa - Błażowski - Bulanda, Rajski - Chabior - D. Dubel, Domek - Tomasiak - Gurgul.

Wbrew opiniom niektórych gdańszczanie przystępowali do tego meczu jako liderzy grupy. KTH co prawda nie pojechało na mecz do Oświęcimia, ale dopisywanie punktów Unii póki co jest przedwczesne, gdyż o walkowerze musi najpierw orzec Wydział Gier i Dyscypliny PZHL.

Dobrze, że "Stocznia" nie czeka na korzystne dla siebie werdykty przy zielonym stoliku, a gromadzi punkty na własnym lodzie. Dzisiejszy mecz można by śmiało określić mianem pojedynku Energi Stoczniowca z bramkarzem gości Damianem Kachniarzem. Gospodarze seryjnie marnowali sytuacje podbramkowe. Co najmniej kilka "setek" zostało zmarnowanych już w inauguracyjnej tercji.

Chyba wszyscy, którzy wyjechali we wtorek na lód w gdańskiej drużynie, oprócz świetnie broniącego Sylwestra Solińskiego, mogli wpisać się na listę strzelców. Oceniając bramkarza gospodarzy nie należy zapominać, że miał on szczególnie trudne zadanie, KTH rzadziej ostrzeliwało jego bramkę a w takich sytuacjach trudniej jest utrzymać właściwą koncentrację.

Niemoc strzelecką przełamał dopiero w 26. minucie Artur Kostecki. Gdańszczanie grali wówczas w przewadze, a gdański obrońca zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym.

Niestety, miejscowi chyba zbyt długo cieszyli się z przełamania strzeleckiego impasu, gdyż tuż po wznowieniu gry ze środka, kryniczanie popędzili na bramkę gdańską z kontrą i wyrównali po zaledwie 12 sekundach!

Gdańszczanie nadal albo pudłowali albo ostrzeliwali Kachniarza. W 33. minucie, kiedy gdańszczanie po raz kolejny grali w przewadze, udało im się wreszcie ponownie wyjść na prowadzenie. Josef Vitek wypatrzył na wolnej pozycji Romana Skutchana, Kachniarz odsłonił prawą część bramki a czeski napastnik idealnie przymierzył i trafił na 2:1.

Trzecia tercja nie odbiegała swoim przebiegiem od wcześniejszych. Kibice czekali na bramkę aż do 54. minuty. Było to jednak trafienie godne uwagi. Jarosław Rzeszutko zmylił, będąc za bramką, golkipera gości, wyłożył krążek Vitkowi, a ten z niewielkiej odległości podwyższył na 3:1.

"Kateheci" w końcówce meczu poczynali sobie coraz śmielej upatrując swojej szansy w kontrach. Soliński trwał jednak niewzruszony w bramce. Kiedy na niespełna dwie minuty przed końcem meczu sędzia odesłał na ławkę kar jednego z gdańszczan, trener KTH momentalnie wziął czas i wycofał bramkarza.

Goście nie stworzyli jednak poważniejszego zagrożenia pod bramką Energi Stoczniowca, co więcej, to gdańszczanie cieszyli się z bramki. Rzeszutko pewnie posłał krążek do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 4:1.

Tabela wprowadzona: 2009-12-08

Pozostałe wyniki 28 kolejki PLH: Grupa A - Comarch Cracovia - Wojas Podhale Nowy Targ 11:3 (7:2, 3:1, 1:0), GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 7:2 (2:0, 3:2, 2:0), Akuna Naprzód Janów - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 2:15 (0:4, 1:5, 1:6), Grupa B - TKH Nesta Toruń - Ciarko KH Sanok 4:2 (0:0, 1:1, 3:1).