Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1. Gole po prezentach

27 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Marko Vejinović znów strzelił gola dla Arki Gdynia, ale powtórki z derbów Trójmiasta nie było, gdyż wcześniej to Holender popełnił błąd, który kosztował stratę bramki na 0:2. Marko Vejinović znów strzelił gola dla Arki Gdynia, ale powtórki z derbów Trójmiasta nie było, gdyż wcześniej to Holender popełnił błąd, który kosztował stratę bramki na 0:2.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2 (0:1), dla którego było to pierwsze zwycięstwo od ośmiu meczów. 13. kolejka piłkarskiej ekstraklasy okazała się feralna dla Michała NalepyMarko Vejinovicia. To po ich błędach pod własnym polem karnym rywale strzelili oba gole. Co prawda prezent był i z drugiej strony boiska, bo Przemysław Płacheta zagrał ręką, umożliwiając żółto-niebieskim zdobycie kontaktowej bramki, ale tak skutecznego finiszu jak w derbach Trójmiasta już nie było. Ekipa Aleksandara Rogicia spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
1 Putnocky – 28 Broź, 14 Golla, 5 Puerto, 4 Stiglec – 21 Łabojko, 29 Mączyński - 8 Płacheta, 6 Chrapek,7 Pich - 9 Exposito
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Myrmus, Lekki
Widzów: 10 532
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 17 Marciniak, 46 Wawszczyk - 10 Vejinović - 77 Nando, 22 Busuladzić, 14 Nalepa, 7 Jankowski - 9 Skhirtladze
  • 66' 6 Chrapek Zmiany 10 Radecki
  • 84' 5 Puerto Zmiany 17 Pawelec
  • 90+2 8 Płacheta Zmiany 20 Hołownia
  • 71' 7 Jankowski Zmiany 8 Marcus
  • 74' 14 Nalepa Zmiany 11 Siemaszko
  • 87' 46 Wawszczyk Zmiany 18 Antonik
  • 2' Chrapek
  • 58' Exposito
  • 81' Vejinović karny
  • 33' Golla
  • 89' Łabojko
  • 33' Skhirtladze

ekstraklasa ma nowego lidera. Została nim Wisła Płock, która jeszcze nigdy nie była na 1. miejscu na tym szczeblu rozgrywek, a jeszcze w sierpniu była na ostatniej pozycji.
niech przykład Wisły będzie inspirujący dla Arki, która od początku sezonu przeżywa ciężkie chwile, a w sztabie ma m.in. Krzysztofa Sobieraja który sezon zaczynał w sztabie w Płocku

Grzegorz Witt pracuje w młodzieżowej reprezentacji Polski, ale ze sztabu Arki Gdynia musiał odejść - ankieta

Arka w tym sezonie w oficjalnych meczach nie miała jeszcze dwóch spotkań z rzędu bez porażki. Czy przełamie się we Wrocławiu?

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia - zapowiedź

w porównaniu z derbami trener Rogić w "11" dokonał jednej, wymuszonej zmiany. Za kontuzjowanego Maricia zagra Marciniak

Arka Gdynia ukarana po derbach

Marciniak, który wraca po pauzie za kartki, przejmuje też opaskę kapitana

Pavels Steinbors - wywiad i ankieta

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 13 Samu, 18 Antonik, 21 Olczyk, 26 Danch, 31 Łoś, 33 Wilczyński
Śląsk nie wygrał żadnego z ostatnich ośmiu meczów. Po porażce z Rakowem 0:1 trener Lavicka w "11" z poprzedniej kolejki na Arkę zmienił aż 4 piłkarzy
do "11" wrócili: Golla (Śląsk Wrocław), Chrzapek, Łobojko, Exposito (Śląsk Wrocław). Skład niemal identyczny jak ten, który grywał w pierwszych pięciu kolejkach, gdy Śląsk był rewelacją i liderem ekstraklasy
ławka rezerwowych Śląska: 22 Kajzer, 10 Radecki, 15 Szczepan, 17 Pawelec, 18 Musonda, 20 Hołownia, 24 Samiec-Talar, 25 Gąska, 30 Dankowski
Śląsk jest jedyną drużyną ekstraklasy w tym sezonie, która nie przegrała u siebie. Bilans wrocławian to 2 zwycięstwa i 3 remisy. Jednak ostatnia wygrana miała miejsce 17 sierpnia
dla Steinborsa (ARKA Gdynia) to mecz numer 150 w ekstraklasie
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Śląsk zielone stroje
bez kibiców Arki na meczu, bo wojewoda dolnośląski zamknął sektor gości
w wyniku losowania kapitanów: Marciniaka (ARKA Gdynia) i Mączyńskiego (Śląsk Wrocław) drużyny zamieniają się stronami boiska
1'
do środka mecz rozpoczął Śląsk
1'
pierwszy atak gospodarzy przerwany przez Maghomę (ARKA Gdynia), a Wawszczyk (ARKA Gdynia) zagrał piłkę głową do Steinborsa (ARKA Gdynia)
2'
[1:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chrapek. Steinbors podawał piłkę przed pole karne do Nalepy, ale Michał się przewrócił. Piłkę przejął Pich Podanie od niego w pole karne dostał Chrapek, który mimo próby bloku Maghomy, wpakował piłkę pod poprzeczkę
4'
Śląsk nadal atakuje, Arka wyraźniej "przybita" po takim błędzie
5'
rzut rożny dla Śląska
5'
po dośrodkowaniu Mączyńskiego (Śląsk Wrocław) z kornera piłkę głową zgrywał Stiglec (Śląsk Wrocław), choć mógł też strzelać. Defensorzy Arki wybili piłkę
8'
kolejne nieporozumienie w defensywie Arki. Steinbors (ARKA Gdynia) nie przejął podania Zbozienia (ARKA Gdynia) i rzut rożny dla Śląska
8'
jeszcze raz to samo po rzucie rożnym. Defensorzy Arki nie sięgnęli piłki. Po dośrodkowaniu Mączyńskiego (Śląsk Wrocław) piłka dotarła do Stigleca (Śląsk Wrocław). Obrońca tym razem strzelił, ale niecelnie
10'
Steinbors (ARKA Gdynia) nogą odbił piłkę po strzale Płachety (Śląsk Wrocław), do którego bardzo dobrze podawał Broź (Śląsk Wrocław). Tym razem gospodarze zaskoczyli Arkę po... kontrze
10'
Exposito (Śląsk Wrocław) w polu karnym Arki nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Stigleca (Śląsk Wrocław)
11'
na razie Śląsk gra z dużym polotem i swobodą w ofesnsywie. Arka niezbyt dobrze czuje się na mokrym boisku
13'
łatwo podłączają się pod akcje ofensywne boczni obrońcy. Znów dośrodkowywał Stiglec (Śląsk Wrocław). Tym razem w ręce Steinborsa (ARKA Gdynia)
15'
Marciniak (ARKA Gdynia) w ostatniej chwili zablokował strzał Chrapka. Rzut rożny dla miejscowych
15'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Płachety (Śląsk Wrocław)
16'
Mączyński (Śląsk Wrocław) zagrał piętą do Brozia (Śląsk Wrocław), a ten dośrodkował w boczną siatkę bramki Arki
17'
wulgarnie z trybun pod adresem Arki. Przypomnijmy, że gdynianie nie mogą odpowiedzieć, gdyż wojewoda dolnośląskim zamknął sektor dla zorganizowanej grupy kibiców Arki
18'
Zbozień (ARKA Gdynia) zablokował strzał Stigleca (Śląsk Wrocław)
19'
Arka, jeśli próbuje wychodzić do przodu, to forsuje akcje lewym skrzydłem lub środkiem. Nando (ARKA Gdynia), grający na prawym skrzydle, już kilka razy podnosił rękę, ale piłki nie otrzymywał
20'
dopiero teraz Nando (ARKA Gdynia) dostał piłkę. Starał się ją wymienić z Nalepą (ARKA Gdynia) i wbiec w "16", ale Michał stracił piłkę
22'
będzie rzut wolny dla Śląska. Sędzia upomina przepychających się w polu karnym piłkarzy
22'
Steinbors (ARKA Gdynia) na róg wybija piłkę po strzale Picha (Śląsk Wrocław), który otrzymał piłkę z rzutu wolnego od Płachety
23'
Puerto (Śląsk Wrocław) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mączyńskiego (Śląsk Wrocław)
24'
Statystyka strzałów ogółem: Śląsk - Arka 9:0, strzałów celnych: Śląsk - Arka 3:0
25'
posiadanie piłki: 56:44 na korzyść Śląska
28'
od kilku minut gra głównie w środku pola
30'
Arka wyrównała grę
30'
Putnosky nie złapał piłki do dośrodkowaniu Busuladzicia (ARKA Gdynia). Próbował strzelać Skhirtladze, ale został zablokowany przez Gollę. Nieco podobna sytuacja do tej, po której w derbach padł gol dla Arki, który nie został uznany
32'
przepychanki między piłkarzami w polu karnym Śląska, która rozpoczęła się po zdecydowanym ataku Busuladzicia na wyskakującego do dośrodkowania Putnocky'ego
33'
po jednej kartce dla każdej z drużyn
33'
Żółtą kartką został ukarany Skhirtladze (ARKA Gdynia).
33'
Żółtą kartką został ukarany Golla (Śląsk Wrocław).
34'
Arka coraz śmielej atakuje
35'
akcja Jankowskiego (ARKA Gdynia) i Skhirtladze (ARKA Gdynia) w polu karnym Śląska. Gruzin pada na murawę po starciu z Puerto (Śląsk Wrocław)
35'
sędzia gwiżdże, ale uznaje, że Jankowski (ARKA Gdynia) był na spalonym
36'
jeszcze jest konsultacja z VAR
36'
Skhirtladze w rozmowie z sędzia najwyraźniej przekonuje go, że był faulowany
36'
sędzia nakazał wznowić grę Śląskowi od rzutu wolnego pośredniego, czyli podtrzymał decyzję o spalonym
37'
od kilkunastu minut gra Arki wygląda lepiej niż na początku, ale nadal nie ma żadnego strzału w kierunku bramki Śląska
39'
Nalepa (ARKA Gdynia) pociągnięciem za koszulkę zatrzymał Picha (Śląsk Wrocław). Nie ma kartki, ale będzie rzut wolny dla Śląska z około 25 metrów
40'
Steinbors (ARKA Gdynia) kapitalnie piąstkuje piłkę nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego Płachety (Śląsk Wrocław)
41'
po dośrodkowaniu z narożnika Płachety (Śląsk Wrocław) piłkę głową zagrał Stiglec (Śląsk Wrocław), a następnie najwyżej wyskoczył Steinbors (ARKA Gdynia)
42'
rzut rożny dla Arki, gdyż zablokowane dośrodkowanie Nando (ARKA Gdynia)
42'
bez zagrożenia dla Śląska po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
43'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) podał piłkę do Nando (ARKA Gdynia), który strzelił z pola karnego niecelnie
43'
to pierwszy strzał Arki w tym meczu
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK WROCŁAW - ARKA GDYNIA 1:0
Arka bardzo źle weszła w mecz. Już w 2. minucie sprezentowała bramkę Śląskowi. Co gorsza przez kolejne 20 minut gospodarze swobodnie atakowali i mieli okazje na poprawę wyniku. Bardzo dobrze bronił Steinbors (ARKA Gdynia), który 3 udanymi paradami zrehabilitował się za niefortunne wybicie z 2. minuty.
Od około 25 minuty inicjatywę zaczęła przejmować Arka. Jednak zadowoliła się utrwalaniem przewagi w polu, stąd w posiadaniu piłki wyszła nawet na prowadzenie, ale w ofensywie niewiele wskórała. Dlatego do przerwy na koncie Arki jest zaledwie jeden, i to w dodatku niecelny strzał.
Po zmianie stron gdynianie muszą w ofensywie zrobić dużo więcej, jeśli nie chcą wracać do domu bez punktu, a także nie mogą pozwolić Śląskowi rozpędzić się tak jak na początku meczu.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
Płacheta (Śląsk Wrocław) zablokowany w polu karnym Arki
49'
Golla (Śląsk Wrocław) wybił piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia) z lewego skrzydła
50'
Arka stara się grać wysokim pressingiem
51'
Arka przeważa
51'
Busuladzić (ARKA Gdynia) faulowany około 20 metrów od bramki Śląska
52'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił wysoko nad poprzeczką
55'
po przerwie gra głównie na połowie Śląska
57'
brakuje celnych podań Arki w okolicach "16" Śląska
58'
kontra Śląska zakończona niecelnym strzałem Brozia (Śląsk Wrocław), a mogło być dużo groźniej, gdyż Łabojko (Śląsk Wrocław) zaliczył przechwyt w środkowej strefie boiska
58'
[2:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Exposito. Błąd, a właściwie "wielbląd" Vejinovicia, który podał do Picha. Skrzydłowy Śląska zagrał w pole karne, gdzie Exposito ograł Maghomę i strzelił do siatki
58'
znów Śląsk strzela gola po prezencie Arki. Kolejny błąd przy wyprowadzeniu piłki!
59'
nie na to zanosiło się, gdy Arka weszła dobrze w drugą połowę i miała optyczną przewagę. Ale w piłce nożnej liczą się gole, a nie utrzymywanie się przy piłce
61'
Arka nadal bez celnego strzału w tym meczu
62'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) pada w polu karnym Śląsku, podnosi się i kontynuuje akcje, ale traci po chwili piłkę
63'
Puerto (Śląsk Wrocław) wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Nalepy (ARKA Gdynia) i szansa na strzał przepadła. Dobrze do Michała podawał Skhirtladze (ARKA Gdynia)
64'
masażyści Arki udzielają pomocy Zbozieniowi (ARKA Gdynia)
65'
niecelny strzał z dystansu Mączyńskiego (Śląsk Wrocław)
66'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Radecki.
67'
ofensywna zmiana w Śląsku
67'
Putnocky (Śląsk Wrocław) przejął piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia)
68'
Putnocky (Śląsk Wrocław) łapie piłkę po strzale głową Nando (ARKA Gdynia). Dośrodkował Skhirtladze (ARKA Gdynia), który tym razem zaatakował z lewej strony pola karnego
68'
pierwszy celny strzał Arki
70'
niecelny strzał z dystansu Exposito (Śląsk Wrocław)
70'
rozgrzewa się Marcus
71'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Marcus.
72'
Busuladzić (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola bramkowego Śląska. Wawszczyk (ARKA Gdynia), zamykający akcję, nie zdążył dołożyć nogi, aby skierować piłkę do siatki
73'
Esposito uciekł Maghomie (ARKA Gdynia), ale dobrze asekurował kolegę Marciniak (ARKA Gdynia), który nie pozwolił wyjść napastnikowi gospodarzy sam na sam z bramkarzem
74'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
74'
Arka przeszła do gry na dwóch napastników
75'
zablokowany strzał Radeckiego (Śląsk Wrocław)
75'
przerwa, aby udzielić pomocy Puercie
75'
od razu zaczął rozgrzewkę Pawelec, co zapowiada zmianę w Śląsku
76'
Śląsk na razie w "10"
77'
Oficjalna frekwencja 10 532 kibiców
77'
Puerto (Śląsk Wrocław) wraca jednak do gry
78'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) sygnalizuje zagranie ręką Płachety w polu karnym Śląska
78'
sędzia dyktuje rzut karny dla Arki
79'
jeszcze są konsultacje z VAR
79'
Vejinović (ARKA Gdynia) przygotowany do strzelania jedenastki
80'
rzut karny dla Arki podtrzymany
81'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vejinović z karnego. Holender uderzył w prawy róg, a Putnocky rzucił się w lewy. Pewny gol
81'
czyżby była powtórka z derbów? Arka ma jeszcze dużo czasu, aby wyrównać
83'
znów Puerto (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy lekarskiej
84'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Puerto, w jego miejsce wchodzi Pawelec.
84'
drugi przerzut Maghomy (ARKA Gdynia) w ostatnich minutach bezpośrednio w aut
84'
a wracając do zmiany Śląska. Wymuszona roszada na środku obrony. To może osłabić defensywę gospodarzy
85'
rozgrzewa się Antonik
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawszczyk, w jego miejsce wchodzi Antonik.
87'
wymuszona zmiana młodzieżowca Arki, bo Wawszczyk (ARKA Gdynia) schodził kulejąc. Ponadto skrzydłowy wszedł za bocznego obrońcę
87'
Vejinović (ARKA Gdynia) domaga się karnego. Sygnalizuje zagranie ręką Pawelca
87'
tym razem sędzia nie reaguje
87'
nieudane dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia), który przeszedł na lewą stronę obrony, zastępując Wawszczyka (ARKA Gdynia)
87'
natomiast z prawej strony teraz Nado ustawiony jako obrońca, a przed nim Antonik (ARKA Gdynia)
89'
Żółtą kartką został ukarany Łabojko (Śląsk Wrocław) za przerwanie ręką akcji Arki
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
niecelnie strzelał Broź (Śląsk Wrocław)
90+2
Śląsk przygotowuje jeszcze zmianę
90+2
Śląsk Wrocław przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Płacheta, w jego miejsce wchodzi Hołownia.
90+3
Maghoma (ARKA Gdynia) zablokował strzał Picha (Śląsk Wrocław)
90+3
w doliczonym czasie - o dziwo - gra głównie na połowie Arki, a to przecież goście powinni dążyć głównie do zmiany wyniku
90+4
znów masażyści Śląska na boisku. Tym razem pomocy potrzebuje Mączyński (Śląsk Wrocław)
90+4
przerwa się przedłuża, bo masażyście Śląska wysypały się z walizki medykamenty
90+4
gra wznowiona
90+5
wrzutka w pole karne Śląska, ale piłkę przejął Putnocky (Śląsk Wrocław)
90+6
szósta doliczona minuta
90+6
dośrodkowanie Nando (ARKA Gdynia) prosto w ręce Putnocky'ego (Śląsk Wrocław)
90+6
KONIEC MECZU. ŚLĄSK WROCŁAW - ARKA GDYNIA 2:1
O wyniku meczu rozstrzygnęły prezenty. Śląsk oba gole strzelił po błędach Arki przy wyprowadzeniu piłki. Zawalili Nalepa (ARKA Gdynia) i Vejinović (ARKA Gdynia). Natomiast gdynianie uzyskali trafienie po rzucie karnym, które zostało podyktowane za zagranie ręką Płachety (Śląsk Wrocław) we własnym polu karnym.
W statystykach przewaga Arki w posiadaniu piłki, a Śląska w liczbie strzałów. Przełamał się jednak Śląsk, który wygrał po 8 meczach bez zwycięstwa.
Natomiast Arka nadal nie potrafiła zanotować dwóch oficjalnych meczów z rzędu bez porażki w tym sezonie. Po 13. kolejce spadła na przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

• Śląsk Wrocław - ARKA GDYNIA 2:1 (1:0)
  • LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 7:0 (3:0)

(4)

Nalepie trzeba wybaczyć,zdarza się.Ale to co zrobił Vejinović to już dramat.Za taki błąd okroić mu bajońską pensję.Pan piłkarz pier...Teraz legia i brak jakiegokolwiek pozytywu.

• 38 4

• Vejinovic, to 1/3 bledu

2/3 zasługą jeźdźca bez głowy, Marciniaka. Uważam że specjalnie nie ruszył do przodu.

• 0 0

• dlaczego Nalepie wybaczyć, przecież zagrał słaby mecz i to już nie pierwszy w tym sezonie. Święta krowa, czy co?

• 2 1

• Na blad Vejinovicia

W dużej mierze zapracować Marciniak, ograniczając się do roli kibica. Świadomie czy nie,tego się nie dowiemy. Moim zdaniem świadomie nie ruszył w stronę środka boiska. Z atmosferą w Arce chyba nie najlepiej.

• 4 0

• Legia - anka 6:0

• 11 2

• Derby (1)

Kuciak nie bezpośrednio ale w zaowalowany sposób przyznał w C+ przyznał że jakby sędzia nie uznał takiej bramki Lechii jak nie uznał Arce w derbach to byłby wkurzony.

• 1 1

• przestań już płakać

• 0 0

• Rozic musi odejsc!!! (1)

• 4 2

• Mbidak szukaj nowego coucha, ten aktualny tez nie rozumie naszych pilkarskich wirtuozow.