Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4:0. Jacek Zieliński: Daliśmy ciała

18 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Arka Gdynia była bezradna we Wrocławiu, a od 39. minuty grała w "10".  Na zdjęciu od lewej: Piotr Celeban, Adam Deja, Marko Vejinović. Arka Gdynia była bezradna we Wrocławiu, a od 39. minuty grała w "10".  Na zdjęciu od lewej: Piotr Celeban, Adam Deja, Marko Vejinović.

Arka Gdynia w ostatniej kolejce ekstraklasy przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław aż 0:4 (0:2) i ukończyła rozgrywki ekstraklasy na 13. miejscu. Od 39. minucie goście grali w "10", gdyż Adam Deja po dwóch żółtych kartach musiał opuścić boisko. Mimo liczebnego osłabienia Jacek Zieliński nie zaklinał rzeczywistości, a nazwał rzeczy po imieniu. - Daliśmy ciała - dobitnie powiedział szkoleniowiec żółto-niebieskich przed kamerami Eurosportu 2. Z elity zostały zdegradowane: Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Ich miejsce po wakacjach zajmą: Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
7 Słowik - 3 Celeban, 17 Pawelec, 4 Cotra, 28 Broź - 5 Augusto - 11 Cholewiak, 25 Gąska, 21 Łabojko, 16 Pich - 9 Robak
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Siejka, Sobczak
Widzów: 9094
1 Steinbors - 2 Socha, 26 Danch, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja, 18 Vejinović - 10 Zarandia, 14 Nalepa, 35 Młyński - 22 Janota
  • 46' 28 Broź Zmiany 20 Hołownia
  • 73' 11 Cholewiak Zmiany 18 Musonda
  • 86' 25 Gąska Zmiany 15 Szczepan
  • 36' 35 Młyński Zmiany 27 Banaszewski
  • 46' 22 Janota Zmiany 8 Marcus
  • 66' 10 Zarandia Zmiany 20 Cvijanović
  • 12' Pich
  • 22' Pich
  • 65' Robak
  • 71' Robak
  • 6' Augusto
  • 5' Deja
  • 39' Deja
  • 44' Zarandia
  • 70' Cvijanović
  • 39' Deja

- Robiliśmy wszystko, aby do Wrocławia nie jechać na nerwówkę i jest radość, że to się udało - podkreśla Deja (ARKA Gdynia)

Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki

Arka pewna jest utrzymania od ostatniego poniedziałku, gdy pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1. Dziś żółto-niebiescy zagrają o konkretne miejsce w końcowej tabeli. Będą w przedziale 11-14

Arka Gdynia - Wisła Kraków 3:1. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

trener Zieliński próbuje zdobyć jak najwięcej punktów, gdyż pamięta, że 4 lata temu w podobnej sytuacji do bardzo pomogło Cracovii, która już sezon później zagrała w europejskich pucharach

Czy Jacek Zieliński w Gdyni powtórzy drogę, którą przeszedł z Cracovią? Przeczytaj o analogiach

Natomiast z Arką nie ma Jankowskiego. Napastnik grał ostatnio ze złamanym nosem. 30 czerwca kończy mu się kontrakt i na razie przedłużył kontraktu

Przeczytaj wywiad z Maciejem Jankowskim

natomiast w Arce chce zostać Marić, ale ponownie dla Chorwata trener nie znalazł miejsca nawet w "18"

Największy przegrany po zmianie trenera w Arce, chciałby kolejnej szansy. O kim mowa?

w miejsce Jankowskiego w ataku zagra nominalny pomocnik - Janota (ARKA Gdynia)
korekta też na prawej obronie, bo za kartki pauzuje Zbozień. Zagra Socha (ARKA Gdynia), który jest wychowankiem... Śląska. Jemu też kończy się kontrakt w Arce
trzecia i ostatnia roszada w "11" w porównaniu z ostatnią kolejką to na lewym skrzydle Młyński (ARKA Gdynia) za Aankoura
już dziś Arka zakończy sezon, a w poniedziałek dowiemy się, czy Steinbors (ARKA Gdynia) zostanie uznany najlepszym bramkarzem ekstraklasy

Pavels Steinbors (ARKA Gdynia) nominowany do tytułu najlepszego bramkarza ekstraklasy. Poznaj jego konkurentów

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 3 Maghoma, 8 Marcus, 9 Aankour, 20 Cvijanović, 21 Olczyk, 27 Banaszewski
w Śląsku 3 zmiany w porównaniu z ostatnią kolejką i wygraną w Legnicy 2:0. 2 roszady wymuszone, bo Golla pauzuje za kartki, a Mączyński jest kontuzjowany
ławka rezerwowych Śląska: 12 Szczerbal, 15 Szczepan, 18 Musonda, 20 Hołownia, 29 Piech, 30 Dankowski, 35 Boruń
dla Arki to mecz o 6. grę z rzędu bez porażki i 3. wygraną z rzędu
w 37. kolejce grupy spadkowej rozgrywane będą cztery mecze równocześnie. Arka o jak najwyższe miejsce w tabeli toczy bezpośrednią walkę ze Śląskiem (ma 1 pkt. przewagi) oraz korespondencyjną z Górnikiem (1 pkt. straty) i Wisłą Płock (2 pkt. przewagi).
zdegradowane jest już Zagłębie Sosnowiec. Natomiast drugiego spadkowicza wyłonią mecze Wisła P. - Zagłębie i Wisła K. - Miedź. Ta ostatnia drużyna utrzyma się kosztem Wisły P. tylko wtedy, jeśli wygra, a Wisła P. przegra. Inne wyniki oznaczają degradację Miedzi
mecz odbędzie się bez kibiców Arki, bo zakaz wstępu dla kibiców gości wydał wojewoda dolnośląski. Natomiast Arka musi zapłacić karę za zachowanie kibiców w przedostatnim mecz na własnym stadionie.

Sprawdź, jaką karę otrzymała Arka

piłkarze wychodzą na prezentację. Arka niebieskie stroje z żółtymi dodatkami. Śląsk na zielono
przed meczem uhonorowany Celeban (Śląsk Wrocław). Z dorobkiem 291 meczów w ekstraklasie, jest pod tym względem najlepszym piłkarzem w historii Śląska
przywitanie kapitanów Marciniaka (ARKA Gdynia) i Robaka (Śląsk Wrocław)
1'
od środka rozpoczęła Arka
3'
początek gry głównie na połowie Arki
3'
zablokowany strzał z dystansy Łabojki (Śląsk Wrocław)
4'
nie oszczędzają rywale Vejinovicia (ARKA Gdynia). Już po raz drugi go faulowali
5'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia), który stracił piłkę na rzecz Picha i po chwili go faulował, aby nie poszedł szybki atak rywali
5'
Gąska (Śląsk Wrocław) głową w polu karnym, ale nie dograł do Robaka (Śląsk Wrocław). Piłkę przejął Steinbors (ARKA Gdynia)
6'
Żółtą kartką został ukarany Augusto (Śląsk Wrocław) po faulu na Deji
8'
niezadowolony Zarandia (ARKA Gdynia), bo sędzia odgwizdał jego faul na Broziu (Śląsk Wrocław)
9'
wściekły Celeban (Śląsk Wrocław). Nerwowo kopnął w słupek. Steinbors (ARKA Gdynia) nie pozwolił mu na strzał piłki, którą zgrywał Robak (Śląsk Wrocław) po dośrodkowaniu Łabojki (Śląsk Wrocław)
12'
[1:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pich. Robak zagrał w polu karnym Arki piętą i wyprowadził do pojedynku sam na sam z bramkarzem Celebana. Steinbors odbił piłkę, ale wobec dobitki Picha z 6. metra był bezradny. Nie miał szans na zablokowanie także Socha
12'
na innych stadionach nie ma jeszcze goli. Zatem tabela w tej chwili na miejsca 11-14 wygląda następująco:
11. Górnik 44
12. Śląsk 44
13. ARKA 42
14. Wisła P. 41
12'
przy równej liczbie punktów między Górnikiem a Śląskiem decyduje bilans bezpośrednich meczów z sezonu zasadniczego. Lepszy dla drużyny z Zabrza (1:0, 2:2)
16'
Arka nie potrafi zmienić obrazu gry. Nadal przeważa Śląsk
16'
na spalonym Robak (Śląsk Wrocław)
16'
wulgarnie z trybun, choć jak informowaliśmy, na trybunach tylko miejscowi
17'
ofiarny wślizg Dancha (ARKA Gdynia). W polu karnym wybił piłkę na róg spod nóg Robaka (Śląsk Wrocław)
18'
Helstrup (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Augusto (Śląsk Wrocław)
18'
Duńczyk próbował też wyprowadzić kontrę, ale gdy zobaczył, że nikt za nim nie podąża, na środku boiska zwolnił akcję
21'
na razie Arka bez próby strzału na bramkę rywali, ale przejęła przewagę w posiadaniu piłki
21'
dobry zwód i strzał Janoty (ARKA Gdynia). Słowik (Śląsk Wrocław) popełnił błąd i o mały włos piłka nie wpadła do jego bramki. Będzie korner
22'
[2:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pich. Szybki atak gospodarzy. Cholewiak wbiegł w pole karnego z prawego skrzydła, a następnie wycofał ją na strzał do Picha, który znów uderzał z 6. metra
23'
na razie gole padają tylko we Wrocławiu. Zatem tabela na miejscach 11-14 nie zmienia się w porównaniu z ostatnią korektą:
13. ARKA 42
25'
pomocy medycznej potrzebuje Młyński (ARKA Gdynia)
26'
na wszelki wypadek rozgrzewkę rozpoczął Cvijanović. Młyński (ARKA Gdynia) na razie poza boiskiem
26'
Miedź zmarnowała karnego w Krakowie, a skoro w Płocku remis, to Miedź na teraz poza ekstraklasą
29'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Arki, ale głównie z tego względu, że Śląsk po zdobyciu prowadzenia cofnął się i czeka na kontry
27'
Młyński (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
29'
w Płocku Zagłębie strzeliło gola, ale nie został on uznany. Wisła zatem nadal w ekstraklasie
31'
nadal brakuje składnych akcji Arki
32'
celny strzał z dystansu Zarandii (ARKA Gdynia). Tym razem Słowik (Śląsk Wrocław) nie popełnił błędu i pewnie złapał piłkę
32'
wreszcie składna akcja Arki. Zakończył ją strzałem z 17. metra Nalepa (ARKA Gdynia). Słowik (Śląsk Wrocław) odbił piłkę pięściami do boku
34'
Młyński (ARKA Gdynia) znów leży na boisku. Będzie potrzebna zmiana
34'
przygotowuje się do wejścia Banaszewski
34'
Młyński (ARKA Gdynia) schodzi z boiska ze łzami w oczach. Mokre oczy obciera koszulką. Oby nie odnowił się uraz, z powodu którego skrzydłowy stracił okres przygotowawczy.
35'
Arka na razie w "10"
35'
korner dla Śląska
36'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Za Młyńskiego wchodzi Banaszewski.
36'
szczęście przy Arce. Po dośrodkowaniu z narożniku boiska Augusto (Śląsk Wrocław) z 4. metra spudłował Robak (Śląsk Wrocław)
37'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia) przynosi korner
38'
nikt z piłkarzy Arki nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
38'
W Krakowie 2 gole w ciągu 4 minut. Najpierw prowadzenie objęła Wisła, potem wyrównała Miedź. Tym samym nadal legniczanie opuszczają na ten moment ekstraklasę
38'
rezultat tego mecz nie ma wpływu na końcowe miejsce Arki
żółta i czerwona
39'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia), który faulował Gąskę
40'
w arcytrudnej sytuacji Arka. Przegrywa 0:2 i gra w "10", a z powodu kontuzji wykorzystała już jedną zmianę
41'
nieudany strzał z dystansu Picha (Śląsk Wrocław)
42'
Robak (Śląsk Wrocław) uważa, że w polu karnym był popchnięty przez Nalepę (ARKA Gdynia). Sędzia pokazuje, że poczeka na podpowiedź VAR
43'
sędzia nakazał ostatecznie grać dalej
43'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie broni strzał z dystansu Augusto (Śląsk Wrocław)
44'
zablokowany strzał z dystansu Janoty (ARKA Gdynia)
44'
Żółtą kartką został ukarany Zarandia (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Cholewiaka
45'
nadal bez goli w Kielcach i Płocku
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
na spalonym Gąska (Śląsk Wrocław)
45+3
Celeban (Śląsk Wrocław) zawahał się w polu karnym Arki. Dobrze i zgodnie z przepisami spychał go Helstrup (ARKA Gdynia). Gdy obrońca Śląska zdecydował się na strzał, trafił w boczną siatkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
Dobrze, że ten mecz nie decyduje o być albo nie być Arki w ekstraklasie. Gdynianie źle weszli w mecz. Niewiele ponad 20 minut wystarczyło Śląskowi, aby strzelić 2 gole. Potem gdynianie próbowali atakować, wyszli na prowadzenie w posiadaniu piłki (53:47), ale nie była to drużyna, która w dwóch ostatnich meczach u siebie zasypywała przeciwnikiem gradem strzałów. We Wrocławiu Arka uderzała 4 razy, w tym 2 celnie.
Od 39. minucie żółto-niebiescy znaleźli się w jeszcze większych tarapatach. Po drugiej żółtej kartce dla Deji (ARKA Gdynia), grają w "10".
Śląsk po zdobyciu prowadzenia, oddaje pole gry Arce, a sam czeka na okazje na kontry. Zapewne po przerwie nic się w obrazie gry nie zmieni. Trener Zieliński może próbować pobudzić zespół do lepszej gry roszadami w składzie, ale po kontuzji Młyńskiego (ARKA Gdynia) ma już tylko 2 zmiany.
wyniki innych meczów grupy spadkowej: Wisła K. - Miedź 1:1, Wisła P. - Zagłębie 0:0, Korona - Górnik 0:0
obecnie Arka spada z 12. na 13. miejsce w tabeli
13. ARKA 42
obaj trenerzy przygotowuje w przerwie zmiany. Rozgrzewają się intensywnie Marcus i Hołownia
46'
ARKA Gdynia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Broź, w jego miejsce wchodzi Hołownia.
46'
Arka dokonała zmiany w ataku, Śląsk na lewej obronie. To pokazuje, jakie cele na drugą połowę mają obaj trenerzy
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk
47'
obecnie najbardziej wysuniętym piłkarzem Arki - Zarandia (ARKA Gdynia). Marcus (ARKA Gdynia) na prawym, Banaszewski (ARKA Gdynia) na lewym skrzydle
47'
Cholewiak (Śląsk Wrocław) nie zdołał dośrodkować nim piłka uciekła mu poza boisko
49'
Marciniak nie pozwolił na dośrodkowanie Gąsce. Jeszcze aut dla gospodarzy
49'
kapitalnie Steinbors (ARKA Gdynia). Na róg wybił piłkę po strzale Łabojki (Śląsk Wrocław), który nastąpił po rozegraniu autu przez Sląsk
50'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze Augusto (Śląsk Wrocław)
51'
danch wybiegł Picha (Śląsk Wrocław) i wybił piłkę poza boisko
51'
tym razem Augusto (Śląsk Wrocław) krótko podał z rogu do Gąski (Śląsk Wrocław), który dośrodkował. Cholewiak (Śląsk Wrocław) uderzył z woleja wysoko nad bramką
rzut karny
54'
sędzia dyktuje rzut karny dla Śląsk, uznając, że Danch (ARKA Gdynia) faulował Robaka (Śląsk Wrocław)
54'
sędzia Stefański czeka jeszcze na podpowiedź z VAR. Piłkarze Arki protestują, a Pich (Śląsk Wrocław) już ustawia piłkę na "wapnie"
55'
Stefański idzie do monitora, by samemu zobaczyć powtórki. To dobra informacja dla Arki, bo oznacza, że są wątpliwości
56'
sędzia anuluje decyzje o podyktowaniu karnego!
56'
z trybun wulgarnie pod adresem PZPN
57'
Steinbors (ARKA Gdynia) interweniuje poza własną "16". Wybił piłkę, którą zagrywał Cholewiak (Śląsk Wrocław)
58'
wulgarnie z trybun pod adresem arbitra
60'
gra po przerwie toczy się głównie na połowie Arki. Widać, że gdynianie mają tylko 10 piłkarzy
60'
w Krakowie Wisła prowadzi z Miedzią 2:1, co oznacza chyba gwóźdź do trumny Miedzi. Dawno się nie zdarzyło, aby z ekstraklasy w pierwszym sezonie spadli obaj beniaminkowie, a tak zapewne będzie w tym sezonie
61'
akrobatyczna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia), który odbił piłkę po dośrodkowaniu Hołowni (Śląsk Wrocław)
62'
na spalonym Zarandia (ARKA Gdynia)
62'
Miedź jeszcze walczy. Wyrównała w Krakowie na 2:2, co kibice we Wrocławiu powitali skandowaniem: "Miedź Legnica"
64'
w meczach, które decydują o miejsca 11-14, nie ma zmiany wyników. Arka zatem na ten moment w końcowej tabeli na 13. pozycji
64'
kontra Arki. Zarandia (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale spóźniony Marcus (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału
65'
Gąsk (Śląsk Wrocław) w polu karnym szukał podaniem Picha (Śląsk Wrocław), ale tym razem podał mu za plecy
65'
Helstrup (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza boisko. Korner dla Śląska
65'
[3:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Robak. Z rogu Augusto zagrał do Gąski, który przekazał piłkę w "16" do Robaka. Napastnik Śląska musiał odwrócić się z piłką i mimo asysty defensorów Arki uderzył po "krótkim rogu"
66'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Cvijanović.
67'
rozmiary porażki Arki nie mają znaczenia dla końcowej lokaty w ekstraklasie. Tutaj liczą się punkty, a gdynianie nadal na 13. miejscu. Mogą spaść pozycję niżej, jeśli przegrają, a Wisła Płock wygra
69'
Miedź w ciągu 2 minut strzela 2 gole Wiśle w Krakowie. Prowadzi 4:2. Gdy spiker przekazuje tę informację we Wrocławiu, kibice Śląska wiwatują, bo są zaprzyjaźnieni z klubem z Legnicy
69'
nic się nie zmienia, jeśli chodzi o degradację. Nadal spada Miedź, bo Wisła remisuje w Płocku. By legniczanie się utrzymali to poza własnym zwycięstwem potrzebuje porażki Płocka
70'
Żółtą kartką został ukarany Cvijanović (ARKA Gdynia).
70'
w Śląsku rozgrzewa się Musonda
71'
[4:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Robak. Socha nie przeciął zagrania Gąski z lewego skrzydła, a Robak celnie uderzył z 5. metra, bo nikt go nie atakował
73'
Śląsk Wrocław przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Cholewiak, w jego miejsce wchodzi Musonda.
74'
Korona przegrywa z Górnikiem 0:1. Zabrzanie umacniają się zatem na 11. miejscu
76'
doskonałe podanie Vejinovicia (ARKA Gdynia) w pole karne. W ostatniej chwili Pawelec (Śląsk Wrocław) podbił piłkę po strzale Banaszeskiego. Będzie jeszcze róg
76'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska prze Cvijanovicia (ARKA Gdynia) blisko pokonania bramkarza gospodarzy był Helstrup (ARKA Gdynia)
78'
Wisła Kraków przegrywa już tylko 3:4 z Miedzią
78'
a z trybun wulgarnie pod adresem gości, choć ci nie mogą się bronić, bo - jak informowaliśmy - nie mogli przyjechać do Wrocławia
79'
rykoszet po strzale Musondy (Śląsk Wrocław). Korner dla gospodarzy
79'
nieco wcześniej Pich (Śląsk Wrocław) ucierpiał po starciu z Vejinoviciem (ARKA Gdynia). Masażyści Śląska na boisku
80'
16. Zagłębie 29
82'
nawet nieliczne próby kontr Arki kończą się niecelnym podaniem
83'
Górnik prowadzi w Kielcach 2:0, pieczętując 11. miejsce w tabeli. Przed rozpoczęciem tej kolejki ta lokata była jeszcze w zasięgu Arki
84'
po videoweryfikacji gol dla Górnika jednak nie został uznany. Nadal w Kielcach 0:1
85'
już była sygnalizowana zmiana Szczepana za Picha (Śląsk Wrocław), ale na murawę upadł Gąska (Śląsk Wrocław)
85'
Gąska (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy masażystów. Zmiana wstrzymana
86'
Śląsk Wrocław przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko na noszach opuszcza Gąska, w jego miejsce wchodzi Szczepan.
87'
jednak co się odwlecze... Górnik w Kielcach prowadzi 2:0
88'
po dośrodkowaniu z wolnego Augusto (Śląsk Wrocław) nie zdołał do strzału złożyć się Szczepan (Śląsk Wrocław)
89'
po podaniu Cvijanovicia (ARKA Gdynia) Marcus (ARKA Gdynia) strzelał przez nogi obrońcy. Piłka w rękach Słowika (Śląsk Wrocław)
89'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia)
90'
tylko 2 minuty doliczone do drugiej połowy, to mało jak na zmiany i przerwy, by udzielić pomocy zawodnikom medycznej. Najwyraźniej i sędziowie uznali, że wszystko tutaj jest jasne
90+1
a Górnik już 3:0 w Kielcach
90+2
po dośrodkowaniu Musondy (Śląsk Wrocław) Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę nad poprzeczą
90+2
sędzia nie pozwala, by Śląsk wykonał rzut rożny
90+2
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA WE WROCŁAWIU 0:4
czekamy na końcowy wynik z Płocka, by ogłosić, które miejsce zajęła w końcowej tabeli Arka
Górnik wygrał w Kielcach 3:0. Jest 11. Korona zajmuje 10. miejsce, a Wisła Kraków 9.
Wisła Kraków wyrównała na 4:4 w meczu z Miedzią. To oznacza już definitywną degradację dla zespołu z Legnicy
Arka na 13. miejscu w ekstraklasie. Koniec meczu w Płocku. Wisła zremisowała 0:0 i pozostaje w elicie, ale nie wyprzedza gdynian w końcowej tabeli
Miedź strzelił gola na 5:4 w Krakowie. Mimo to żegna się z ekstraklasą razem z Zagłębiem, już wcześniej zdegradowanego
końcowa tabela na miejscach 9-16 w ekstraklasie:
13. ARKA 42
najlepszy komentarz do występu Arki we Wrocławiu. Trener Zieliński przed kamerami Eurosportu 2: "Daliśmy ciała". Za to też trzeba docenić szkoleniowca żółto-niebieskich, który utrzymał Gdynię w ekstraklasie. Nie owija niczego w w przysłowiową bawełnę. Mówi tak jak jest rzeczywiście na boisku. Jak trzeba chwali, jak nie wychodzi, też nazywa rzeczy po imieniu, a nie zaklina rzeczywistości.

16 Zagłębie Sosnowiec 37 7 8 22 49:80 29
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę A - mistrzowską (pozycje 1-8) oraz B - spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-05-19

Wyniki 37 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 1:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
  • Grupa spadkowa
  • Śląsk Wrocław - ARKA GDYNIA 4:0 (2:0)
  • Wisła Kraków - Miedź Legnica 4:5 (1:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:3 (0:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Opinie (181) ponad 10 zablokowanych

• Jutro wielka feta pod Neptunem (8)

Śledziki przyjedzcie zobaczycie co to medale !!

• 63 37

• Co do medali.....

Medale to wy mogliscie dostac za Puchar Polski a nie betonie za 3 miejsce w ekstraklasie!!! Przypomnij sobie betonie jak Arka 2 lata temu zdobyła Puchar Polski i Superpuchar!!!! Wtedy to coś cicho u was w Gdańsku było. O Superpuchar jak zagracie z Piastem jako mistrzem Polski to d*py wam ogolą że aż miło będzie patrzeć.