Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1. Dusan Kuciak i drużyna na huśtawce nastrojów

10 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Dusan Kuciak (z prawej) obronił rzut karny, który został podyktowany po jego faulu, a w doliczonym czasie gry popełnił błąd przy dośrodkowaniu, po którym Śląsk Wrocław zdobył zwycięskiego gola. Dusan Kuciak (z prawej) obronił rzut karny, który został podyktowany po jego faulu, a w doliczonym czasie gry popełnił błąd przy dośrodkowaniu, po którym Śląsk Wrocław zdobył zwycięskiego gola.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2 (1:0) w 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Biało-zieloni na swoją korzyść ten mecz powinni rozstrzygnąć już do przerwy, kiedy zdobyli prowadzenie, a sędzia nie uznał pięknego gola Macieja Gajosa. Jednak po przerwie podopieczni Macieja Kalkowskiego całkowicie oddali inicjatywę rywalom. Na huśtawce nastrojów znalazła się cała drużyna, a przede wszystkim Dusan Kuciak. Po serii doskonałych interwencji, w tym obronie rzutu karnego, bramkarzowi przytrafił się fatalny błąd w doliczonym czasie gry. Ponadto czerwoną kartkę dostał Mario Maloca.

Exposito

Rezerwowi: 12 Leszczyński, 4 Bejger, 6 Gretarsson, 10 Quintana, 16 Hyjek, 23 Garcia, 24 Samiec-Talar, 32 Bergier, 33 Łyszczarz

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 4 Tobers,, 10 Diabate, 11 Piła, 17 Clemens, 28 Paixao, 33 Terrazzino, 88 Kałuziński, 97 Abu Hanna
  • 64' 11 Jastrzembski Zmiany 23 Garcia
  • 88' 7 Yeboah Zmiany 33 Łyszczarz
  • 90+4 15 Leiva Zmiany 6 Gretarsson
  • 64' 79 Sezonienko Zmiany 17 Clemens
  • 66' 25 Nalepa Zmiany 4 Tobers
  • 66' 8 De Kamps Zmiany 88 Kałuziński
  • 66' 9 Zwoliński Zmiany 28 Paixao
  • 78' 7 Gajos Zmiany 33 Terrazzino
  • 71' Exposito
  • 90' Poprawa
  • 29' Janasik samobójcza
  • 39' Konczkowski
  • 88' Yeboah
  • 89' Verdasca
  • 24' De Kamps
  • 35' Stec
  • 85' Kuciak
  • 89' Conrado
  • 90+3 Maloca

Ktoś kiedyś powiedział, że w Polsce najdłuższe życie mają... prowizorki. Ta związana z niepewnością, czy Lechia będzie miała nowego akcjonariusza większościowego, trwa już około 5 miesięcy. Niewiele w tym względzie wnosi ostatnie oświadczenie Adama Mandziary, bo z grubsza sprowadza się do tego, że "dziś sprzedaży nie ma", a czy będzie zdecyduje pan i pani Wernze.

Przeczytaj oświadczenie Adama Mandziary odnośnie sprzedaży Lechii Gdańsk

Nic nie ma o Philipp Wernze, który ma dysponować pakietem większościowym firmy, która kontroluje Lechię. Czyżby nadal aktualne były słowa z października 2017 roku?

"Syn powoli zaczyna niejako "wchodzić w buty" ojca. W dalszym ciągu jednak to tata jest tym, który daje pieniądze, podejmuje wszelkie decyzje i ponosi z tego tytułu odpowiedzialność"

Philipp czy Franz Josef decyduje o losie Lechii?

tak naprawdę ostatni tydzień nic nie zmienił w poczuciu tymczasowości w Lechii i nadal odbywa się swoista gra na czas.

Kto kupuje czas w Lechii?

na 12 września zwołane jest posiedzenie Rady Nadzorczej Lechii. To gremium m.in. powołuje i odwołuje członków zarządu

Jeden wiceprezes Lechii Gdańsk zrezygnował, drugi chce dymisji prezesa. Przeczytaj o zamieszaniu we władzach klubu

na tym posiedzeniu rezygnację z funkcji przewodniczącego rady zapowiedział Mandziara

Jak Adam Mandziara tłumaczy powody odejścia z Lechii Gdańsk?

przypomnijmy, że odchodząc z tego stanowiska Mandziara nie traci wpływu na proces ewentualnej sprzedaży Lechii, gdyż jest prezesem Lechia Rights Management sp. z o.o. To ten podmiot ma obecnie aż 98,9 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy

Lechia Gdańsk wystawiona na sprzedaż. Kto był, a kto miał być nowym właścicielem?

nadal tymczasowość na trenerskiej ławce. Maciej Kalkowski ma perspektywę pracy jeszcze przez 2 mecze i tak o tym mówi: "Nie będę się ani zatrudniał, ani zwalniał. Są od tego mądre głowy w klubie, które podejmą dobrą decyzję, a ja chcę im przysporzyć trochę kłopotu"

Sprawdź, co jeszcze trener Kalkowski mówił o meczu we Wrocławiu

nie wszystko zależy od niego. Jak to obrazowo ujmują trenerzy ich czas jest od poniedziałku do piątku, a w dniu meczu o wszystkim decydują piłkarze

Jak Rafał Pietrzak ocenił zmiany na trenerskiej ławce w Lechii Gdańsk?

by poprawić swoją sytuację w tabeli, Lechia musi podjąć odważną, a zarazem odpowiedzialną grą w ofensywie i wrócić do strzelania goli, bo już 223 meczowe minuty zaliczyła bez żadnego trafienia

Łukasz Zwoliński zacznie strzelać gole dla Lechii czy nadal rozmyśla o tym, że nie pozwolono na jego transfer?

jedna zmiana w "11" w porównaniu z meczem z Wartą. Trener Kalkowski bardziej uszczelnia defensywę, gdyż De Kamps zastępuje Paixao

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 0:0. Przeczytaj relację z meczu, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

dla Holendra de Kampsa to pierwszy mecz w "11" Lechii

Przeczytaj o transferze holenderskiego pomocnika

obie drużyny, które zmierzą się we Wrocławiu, znajdują się obecnie w strefie spadkowej. Przypomnijmy, że na koniec sezonu ekstraklasę opuszczą trzy ostatnie zespoły. Śląsk w tabeli jest obecnie trzeci od końca, a Lechia ostatnia. Różnica między nimi wynosi już 5 punktów
przypomnijmy, że w 2008 roku Lechia z 1. miejsca, a Śląsk z 2. miejsca wspólnie awansowały do ekstraklasy i do dziś w niej nieprzerwanie grają. Śląsk w latach 2011-13 skompletował trzy ligowe medale w każdym kolorze z mistrzostwem w 2012 roku na czele. Lechia raz, w 2009 roku dobiła się do brązu

Lechia Gdańsk - relacje ze wszystkich meczów sezonu 2007/08

w 9 ostatnich meczach Lechia - Śląsk gdańszczanie wygrali 5 razy, a czterokrotnie remisowali
na trybunach mecz przyjaźni, bo kibice obu klubów są w dobrej komitywie od lat
Śląsk w ostatniej kolejce przegrał w Mielcu 0:2. W porównaniu z tamtym spotkaniem trener Djurdjević dokonał aż 4 zmian. Do gry weszki: Olsen (Śląsk Wrocław), Bukowski (Śląsk Wrocław), Yeboah (Śląsk Wrocław) i Jastrzembski (Śląsk Wrocław)
piłkarze na prezentacji. Lechia czerwone stroje, Śląsk na zielono
losowanie kapitanów, w obu zespołach są nimi bramkarze: Kuciak (LECHIA Gdańsk) i Szromnik (Śląsk Wrocław). Drużyny pozostają na tych stronach boiska, na których się już ustawiły
przypomnijmy, że Szromnik (Śląsk Wrocław) to wychowanek gdańskiej Gedanii, który w seniorskiej piłce debiutował w gdyńskiej Arce
równocześnie prowadzimy relację live z meczu I ligi

LIVE: Skra Częstochowa - Arka Gdynia

1'
od środka mecz rozpoczął Śląsk
1'
po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) piłka zamiast do wbiegającego w pole karne Conrado (LECHIA Gdańsk) trafiła w ręce Szromnika (Śląsk Wrocław)
2'
Jastrzembski (Śląsk Wrocław) w polu karnym Lechii faulował Nalepę (LECHIA Gdańsk)
2'
Lechia w składzie z młodzieżowcem Sezonienko, Śląsk po raz pierwszy w "11" w tej roli obsadził Bukowskiego (Śląsk Wrocław)
6'
walka głównie w środku boiska, sporo fauli z obu stron
7'
w dobrej okazji Sezonienko (LECHIA Gdańsk) nie trafił czysto w piłkę i Szromnik (Śląsk Wrocław) pewnie złapał piłkę. Doskonałe, prostopadłe podanie od Conrado
10'
Poprawa (Śląsk Wrocław) szybszy od Zwolińskiego we własnym polu karnym i wybił piłkę
10'
Szromnik (Śląsk Wrocław) rzucił się pod nogi Zwolińskiego po podaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Sędzia i tak odgwizdał spalonego
11'
Lechia przeszła do ataku pozycyjnego, Śląsk nadal czeka na okazję do kontry
12'
teraz próbował takiej akcji Jastrzembski (Śląsk Wrocław), ale był na spalonym
13'
Bardzo dobra wrzutka Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Zwoliński "zarył" nogą w murawę, ale zdołał skierować piłkę obok Szromnika (Śląsk Wrocław). Futbolówkę, która zmierzała do bramki, wybił Janasik (Śląsk Wrocław)
13'
sędzia ostatecznie uznał, że Zwoliński był na spalonym
15'
Zwoliński ruszył odważnie na dwóch rywali w polu karnym Śląska. Napastnik padł na murawę, ale wywalczył rzut rożny
16'
LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Maciek zagrał krótko z rzutu rożnego i popędził w okolicę narożnika pola karnego rywali. Tam piłkę odegrał mu Pietrzak. Pomocnik Lechii uderzył pięknie po tzw. długim rogu
17'
sędzia nie wznawia jednak gry, interweniować będzie jeszcze VAR?
18'
sędzia sygnalizuje, że idzie obejrzeć powtórki na monitorze VAR
18'
Gol nie został uznany! Okazało się, że nim Gajos oddał strzał, Nalepa odepchnął w polu karnym Verdaskę. Dlatego zamiast bramki dla Lechii jest rzut wolny dla Śląska
18'
to sroga kara dla Lechii, gdyż to zdarzenie nie miało żadnego wypływu na to, czy Gajos (LECHIA Gdańsk) oddał celny strzał, czy nie. Na pewno w żadnym wypadku nie pomogło to Maćkowi. Odepchnięcie miało też miejsce znacznie wcześniej przed strzałem, a zatem sędzia wówczas powinien przerwać grę i nie byłoby teraz kontrowersji
20'
Szromnik (Śląsk Wrocław) łapie piłkę, do której skakali też Gajos (LECHIA Gdańsk) i Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
22'
coraz większa przewaga Lechii
24'
Żółtą kartką został ukarany De Kamps (LECHIA Gdańsk) po faulu na Yeboah
27'
aż dwóch piłkarzy Śląska leży na murawie po interwencjach Pietrzaka i Malocy
27'
Yeboah (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy, Exposito pozbierał się o własnych siłach
29'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej Janasik. Był rykoszet po dośrodkowaniu Conrado z lewego skrzydła. Piłka odbiła się od Konczkowskiego. Nie trafił w nią Zwoliński, a Janasik, próbując uprzedzić zamykającego akcję Gajosa, wpakował futbolówkę do własnej siatki
30'
sędzia w rozmowie z trenerem Kalkowskim
30'
tym razem gol uznany. Koniec gry Lechii bez strzelonej bramki przez 252 minuty
30'
zasłużone prowadzenie Lechii, bo jest groźniejszą drużyną
32'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę, a "odbił" się od niego Yeboah (Śląsk Wrocław). Dośrodkowywał Konczkowski (Śląsk Wrocław)
33'
Poprawa (Śląsk Wrocław) przerwał kontrę Steca (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Śląska
33'
przerwa dla sztabów medycznych, Yeboah (Śląsk Wrocław) i Zwoliński potrzebują pomocy
34'
obaj piłkarze mogą grać dalej
34'
i kolejny rzut rożny dla Lechii
35'
Poprawa (Śląsk Wrocław) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Sprzed pola karnego próbował strzelać de Kamps, ale skiksował
35'
Żółtą kartką został ukarany Stec (LECHIA Gdańsk) po faulu na Jastrzembskim
36'
Jastrzembski (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy medycznej
37'
Jastrzembski (Śląsk Wrocław) gra dalej
37'
dla Steca (LECHIA Gdańsk) to 4 kartka w tym sezonie, ale nie musi pauzować, gdyż raz upomniany został w Lidze Konferencji Europy, a pauzuje się po czwartym ligowym napomnieniu przez sędziego
39'
Żółtą kartką został ukarany Konczkowski (Śląsk Wrocław).
40'
Stec (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
40'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) główkował nad bramką, a sędzia odgwizdał jeszcze faul obrońcy Lechii. Z narożnika boiska dobrze dośrodkował Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
41'
kolejny rzut rożny dla Lechii
42'
Szromnik (Śląsk Wrocław) nad poprzeczką wybił piłkę po strzale z woleja, z ostrego kąta Nalepy (LECHIA Gdańsk), który dobrze zamykał akcję po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
43'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) piłkę stracił Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
43'
rzuty rożne 6:0 na korzyść Lechii
44'
Śląsk przeszedł do ataku pozycyjnego
45'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Janasika (Śląsk Wrocław)
45'
gospodarze jeszcze bez celnego strzału
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę tuż przy narożnej chorągiewce i Jastrzembski (Śląsk Wrocław) wywalczył tylko rzut rożny
45+3
świetnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Wypiąstkował piłkę poza bramkę po "bombie" z dystansu Olsena (Śląsk Wrocław)
45+3
Olsen (Śląsk Wrocław) z narożnika boiska, a niecelnie uderzał Leiva (Śląsk Wrocław)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 0:1
Lechia prowadzi 1:0 po golu samobójczym, ale bynajmniej nie jest to przypadkowy, korzystny wynik. Gdańszczanie grali lepiej od Śląska. Częściej starali się kreować grę, prowadzili atak pozycyjny. Nim Janasik (Śląsk Wrocław), ubiegając Gajosa (LECHIA Gdańsk), wpakował piłkę do własnej bramki, kapitalnego gola strzelił właśnie Gajos (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie uznał go, gdyż w zupełnie innym sektorze boiska niż ten, z którego padł strzał, faulował Nalepa (LECHIA Gdańsk).
Dopiero po stracie gola Śląsk starał się zagrać bardziej odważniej. Jednak Kuciak (LECHIA Gdańsk) do pokazania klasy zmuszony został tylko raz, i to po strzale z dystansu.
Mecz nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż w obu drużyna na pewno jest większy ofensywny potencjał iż 2 Lechii i 1 celny strzał Śląsk. A taki jest bilans do przerwy.
przypomnijmy, że równocześnie prowadzimy relację live z meczu I ligi. Tam jest po pierwszej połowie bez goli

46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
na razie po przerwie niedokładna gra z obu stron, dużo strat i niecelnych zagrań
49'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) i Olsen (Śląsk Wrocław) znów świetnie. Bramkarz wybił piłkę na rzut rożny po strzale z dystansu pomocnika
50'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Jastrzembskiego (Śląsk Wrocław) z narożnika boiska
51'
w drugiej połowie to Śląsk stara się atakować, Lechia czeka na kontrę
54'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) uprzedził Jastrzembskiego (Śląsk Wrocław), wychodząc na 14. metr od własnej bramki
54'
na spalonym Zwoliński
56'
znów kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Yeboah (Śląsk Wrocław) w indywidualnej akcji dobiegł do 17. metra i mocno strzelił. Bramkarz Lechii wybił piłkę poza bramkę
57'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Olsena (Śląsk Wrocław)
58'
gwizdy z trybun miejscowych, gdy Janasikowi (Śląsk Wrocław) uciekła piłka poza boisko po błędzie w przyjęciu
59'
od zmiany stron Lechia głównie na własnej połowie
61'
Śląsk przygotowuje zmianę
62'
niecelny strzał z dystansu Verdaski
62'
"W Wolnym Mieście Gdańsk... " - z trybun
62'
w Lechii rozgrzewa się Clemens (LECHIA Gdańsk)
64'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jastrzembski, w jego miejsce wchodzi Garcia.
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Clemens.
64'
w obu drużynach zmiany na skrzydle
65'
jeszcze za linią boczną Lechii rozgrzewają się Tobers (LECHIA Gdańsk) i Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
65'
pomocy medycznej potrzebuje Nalepa (LECHIA Gdańsk)
66'
ostatecznie aż trzy zmiany w Lechii
66'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Tobers.
66'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza De Kamps, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
66'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Paixao.
67'
przypomnijmy, że obaj napastnicy Lechii: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Zwoliński byli w przeszłości piłkarzami Śląska
69'
była szansa na okazję bramkową, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno podał do Gajosa (LECHIA Gdańsk) i szansa na oddanie strzału przez Maćka przepadła
69'
zamieszanie w polu bramkowym Śląska. Clemens (LECHIA Gdańsk) tak niefortunnie strzelił, że trafił w Paixao (LECHIA Gdańsk). Flavio zablokował piłce drogę do siatki i sędzia musiał odgwizdać jeszcze spalonego
70'
i jeszcze raz Paixao (LECHIA Gdańsk) na spalonym
71'
[1:1] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Exposito. Wszystko zaczęło się od długiego przerzutu Verdaski z własnej połowy. Do piłki skakali Tobers i Exposito, ale trafiła ona do Yeboah'a. Piłkarz Śląska zagrał piętą, a Exposito wyprzedził Tobersa i uderzył sprzed pola karnego po tzw. długim rogu
71'
tak jak w pierwszej połowie po golu Lechii pisaliśmy, że był zasłużony, tak teraz tak samo trzeba ocenić bramkę Śląska. Od drugiej połowy gra z przewagą gospodarzy
73'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
73'
bez zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
75'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Szromnik (Śląsk Wrocław)
77'
szczęście przy Lechii. Po podaniu Janasika (Śląsk Wrocław) nie trafił w piłkę Exposito, który był kilka metrów od bramki
77'
kończy rozgrzewkę Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
77'
Lechia może wymienić jeszcze jednego zawodnika, trener Śląska ma dwie zmiany, w których może zmienić 4 zawodników
78'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
79'
rykoszet po strzale Tobersa (LECHIA Gdańsk), będzie rzut rożny
80'
zbyt mocne dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
81'
Yeboah (Śląsk Wrocław) przechwycił piłkę w środku boiska i ruszył na bramkę Lechii. Strzał w środek bramki. Bez kłopotu złapał piłkę Kuciak (LECHIA Gdańsk)
82'
na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
83'
Garcia (Śląsk Wrocław) zdobył rzut rożny
83'
Yeboah (Śląsk Wrocław) przewrócił się w polu bramkowym po starciu z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk). Obaj próbowali dojść do dośrodkowania Olsena (Śląsk Wrocław) z narożnika boiska
83'
VAR w akcji
83'
Yeboah (Śląsk Wrocław) wymaga pomocy medycznej
84'
sędzia biegnie do monitora VAR. Będzie sprawdzać, czy Yeboah (Śląsk Wrocław) nie był faulowany przez Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
85'
sędzia dyktuje rzut karny dla Śląska
85'
Żółtą kartką został ukarany Kuciak (LECHIA Gdańsk) za faul na Yeboah'u
87'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił rzut karny! Kapitalna interwencja. Rzucił się w lewy róg bramki i odbił piłkę po strzale Exposito z jedenastki
88'
Żółtą kartką został ukarany Yeboah (Śląsk Wrocław).
88'
niemal wszyscy piłkarze przepychają się w polu karnym Lechii
88'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yeboah, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
89'
sędzia nasłuchuje podpowiedzi z VAR
89'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk).
89'
Żółtą kartką został ukarany Verdasca (Śląsk Wrocław).
89'
po jednej kartce dla obu drużyn za masową przepychankę piłkarzy
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
[2:1] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Poprawa. Kuciak w polu bramkowym, próbował piąstkować jedną ręką, ale nie trafił w piłkę i wpadł jeszcze na Tobersa. Poprawa nie tyle, że strzelał, co piłka odbiła się od jego głowy, może nawet części twarzy i wpadła do siatki. To wszystko po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Garcii
90+1
sędzia czeka na decyzję VAR. Kuciak (LECHIA Gdańsk) sygnalizuje, że był faulowany
90+2
gol został uznany
czerwona kartka
90+3
Maloca (LECHIA Gdańsk) otrzymał czerwoną kartkę. Nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy. Daleko od własnej bramki kopnął mijającego go Leivę. Gdyby powstrzymał się od interwencji, Lechii nie groziła od razu niebezpieczeństwo, był czas, aby inni zawodnicy zatrzymali ten atak nie w tak bezpardonowy sposób, a może nawet zgodnie z przepisami
90+4
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Leiva, w jego miejsce wchodzi Gretarsson.
90+6
Szromnik (Śląsk Wrocław) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka, ale po tej interwencji jeszcze potrzebuje pomocy medycznej
90+7
Szromnik (Śląsk Wrocław) pozostał na boisku
90+8
KONIEC MECZU. ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 2:1
Był to mecz dwóch diametralnie różnych połów. Lechia mogła rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść do przerwy, gdy sędzia nie uznał m.in. gola Gajosa (LECHIA Gdańsk). Natomiast po zmianie stron gdańszczanie całkowicie oddali inicjatywę rywalom. To nie mogło się dobrze skończyć. W drugiej połowie Lechia nie oddała żadnego celnego strzału, a Śląskowi pozwoliła aż na 6 uderzeń w światło swojej bramki. Gdy boisku z powodu kontuzji opuścił Nalepa (LECHIA Gdańsk), Exposito zdobył wyrównania.
Końcówka to wielka huśtawka nastrojów przede wszystkim Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Sfaulował Yeboaha (Śląsk Wrocław), a po chwili obronił rzut karny, który był następstwem tego faulu. Natomiast w doliczonym czasie pomylił się przy dośrodkowaniu, co Śląsk wykorzystał, strzelając zwycięskiego gola. Potem jeszcze z boiska "wyleciał" Maloca (LECHIA Gdańsk), a że była to bezpośrednia czerwona kartka pauzować będzie co najmniej przez dwa spotkania ligowe.

18 Lechia Gdańsk 8 1 1 6 6:17 4
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-09-18