• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk. Piotr Stokowiec: Klub to nie bankomat

Jacek Główczyński
6 lutego 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (193)

Lechia Gdańsk

Piłka znów po stronie Piotra Stokowca. Jak wyjdzie mu kolejna przebudowa drużyny Lechii Gdańsk? W tle Jarosław Bako, trener bramkarzy biało-zielonych. Piłka znów po stronie Piotra Stokowca. Jak wyjdzie mu kolejna przebudowa drużyny Lechii Gdańsk? W tle Jarosław Bako, trener bramkarzy biało-zielonych.

Lechia Gdańsk zagra ze Śląskiem Wrocław dokładnie 2 miesiące po ostatniej wygranej w ekstraklasie. Jak wiele zmieniło się w zespole, najlepiej świadczy fakt, że ze zwycięskiej "11" w piątek nie zagra 5, a być może nawet 6 piłkarzy. - Nie przesadzajmy, że jesteśmy w jakimś agonalnym stanie. Podjęliśmy ryzyko przebudowy. Ważne, aby była płynność finansowa, a w zespole rywalizacja. Uznaliśmy, że potrzeba świeżej krwi, zawodników jeszcze bardziej zdeterminowanych i głodnych sukcesu. Nie możemy pozwolić na to, aby klub był traktowany tylko jako bankomat - deklaruje Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.Relacja LIVE


Typowanie wyników

7 lutego 2020, godz. 20:30
3 pkt.
Śląsk Wrocław
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

43% 198 typowań Śląsk Wrocław
29% 135 typowań REMIS
28% 132 typowania LECHIA Gdańsk

Twoje daneBalans między wartością sportową a finansowąLechia Gdańsk ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie odniosła 7 grudnia, wygrywając u siebie z Wisłą Płock 2:0. Wówczas była na 5. miejscu ze stratą 2 punktów do 3. miejsca i 5 do lidera. Jednak przegrane w dwóch ostatnich kolejkach ubiegłego roku nie tylko powiększyły tę różnice o 3 kolejne punkty, ale przyczyniły się do znacznej przebudowy drużyny. Potwierdziło się to o czym informowaliśmy w ostatnich tygodniach. Decyzje personalne zapadały zarówno ze względów na ocenę sportowej przydatności danego zawodnika jak i obciążenia finansowe, które dla klubu niesie wypłacanie kontraktu.

- Umówiliśmy się na ocenę na koniec rozgrywek, ale w piłce nożnej nie da się wszystkiego przewidzieć. Piłkarze muszą być gotowy na to, że cały czas są obserwowani i oceniani. To oni kreują rzeczywistość. Nie spodziewałem się, że tak będą wyglądać ostatnie mecze. Ja również nie akceptuję przegranej u siebie z beniaminkiem 0:3. Uznaliśmy, że potrzeba świeżej krwi, zawodników jeszcze bardziej zdeterminowanych i głodnych sukcesu. Nie możemy pozwolić na to, aby klub był traktowany tylko jako bankomat, aby chodziło wyłącznie o pieniądze. Z Legią Warszawa i Lechem Poznań nie wygramy finansowego wyścigu. Musimy kroić garnitur na własną miarę. Nazwiska już tutaj były i mogło to spowodować katastrofę finansową, a nie pożądane wyniki sportowe. Trzeba to wszystko umiejętnie zbalansować - ocenia Piotr Stokowiec

Znamy datę 44. derbów Trójmiasta Lechia Gdańsk - Arka GdyniaRyzyko obniżenia jakości, ale...Z "11", która 2 miesiące temu rozpoczynała wygrany mecz z Wisłą Płock, we Wrocławiu nie zagra 5, a być może nawet 6 piłkarzy. Skala przebudowy drużyny w pewnym stopniu zaskoczyła i szkoleniowca, ale zapewnia on, że o wszystkich decyzjach wiedział, a co ważniejsze, że je akceptował.

- Na pewno nie na wszystko byliśmy przygotowani. Część decyzji zapadła dużo wcześniej i o nich wiedziałem. Nie nazywałbym się trenerem, skoro wszystko odbywałoby się beze mnie. Na niektóre decyzje mogę mieć większy, na inne mniejszy wpływ. Nie ma teraz znaczenia, które w większym stopniu były podejmowane przez zarząd, a które przeze mnie. Są to decyzje klubu i ja je akceptuję. Uczestniczyłem w każdym procesie. Nic bez mojej wiedzy się nie odbywało. Nie przesadzajmy, że jesteśmy w jakimś agonalnym stanie. Podjęliśmy ryzyko przebudowy zespołu, co wiąże się z ryzykiem utraty wartości sportowej. Jednak wierzę, że będzie jeszcze więcej determinacji i zaangażowania, bo to jest równie ważne. Czasami warto zrobić krok do tyłu, by następnie pójść dwa do przodu. Myślę, że wszystko wraca do normy. Ważne, aby była płynność finansowa w klubie, a w zespole rywalizacja - zapewnia szkoleniowiec biało-zielonych.

Czy to on zastąpi Lukasa Haraslina w Lechii Gdańsk?SKŁAD LECHII GDAŃSK Z OSTATNIEGO WYGRANEGO MECZU W EKSTRAKLASIE:
Alomerović*
Fila**, Nalepa, Maloca, Mladenović
Makowski
Peszko* (77 Arak*), Lipski*, Wolski* (86 Gajos), Paixao
Sobiech*
* nie zagra we Wrocławiu
** gra stoi pod znakiem zapytania


Lechia Gdańsk nie zmienia decyzji. Sławomir Peszko: Nikt ze mną nie rozmawiaZ gimnazjum na uniwersytet, a potem wzmocnieniaW okresie przygotowawczym w Lechii dokonano swoistego remanentu nie tylko w zespole seniorów, ale także w najstarszych rocznikach klubowej akademii. Najzdolniejsi juniorzy trenowali z pierwszą drużyną i w dużej liczbie zobaczymy ich także w kadrze meczowej we Wrocławiu. Wciąż mogą się wykazać, nim do klubu napłyną wzmocnienia.

- Naprawdę nie czuję się rozgoryczony. To nowe wyzwanie. Muszę przygotowywać zespół z tych zawodników, których mam. Nie ma co załamywać rąk. Trzeba wyjść i grać. Na stawianiu na młodych zawodników nikt jeszcze nie stracił, aczkolwiek należy zachować odpowiednie proporcje. Na zgrupowaniu mieliśmy 11 piłkarzy z rocznika 2000 i młodszych. Przyglądaliśmy się im, aby nie ściągać do klubu graczy... gorszych od nich. 2-3 z tych nastolatków już w najbliższej przyszłości może otrzymać szanse, ale potrzeba cierpliwości, bo nie jest łatwo przeskoczyć z gimnazjum na uniwersytet. Dlatego drużynę trzeba wzmocnić, przeprowadzić kilka transferów, bo jest miejsce w zespole na nowych zawodników. Takie są też ustalenia, które poczyniliśmy w dziale sportowym - przyznaje trener Stokowiec.

Piotr Stokowiec: Podtrzymać dumę mimo trudności - wywiad z trenerem Lechii GdańskAwans do ósemki pierwszym celemLechia czyni m.in. starania, aby Łukasz Zwoliński, który związał się z Lechią kontraktem od 1 lipca, przeniósł się z Chorwacji do Gdańska już teraz. Mają też nie być rozpatrywane kolejne oferty dotyczące sprzedaży kolejnych piłkarzy, a takie w ostatnim czasie trafiły odnośnie Filipa MladenoviciaPatryka Lipskiego. Jednak trzeba liczyć się z tym, że proces przebudowy biało-zielonych nie zostanie zakończony w ciągu najbliższych dni. Okno transferowe otwarte będzie aż do 2 marca.

- Z okresu przygotowawczego jestem bardzo zadowolony. Dobrze wyglądaliśmy jeszcze w sparingu z Dinamem Moskwa, ale graliśmy z Lukasem HaraslinemDamianem Łukasikiem i nie było wiadomo o kłopotach zdrowotnych Żarko Udovicicia. Najtrudniej zastąpić będzie Lukasa. Z drugiej strony naturalną rzeczą jest, że piłkarz się u nas rozwinął i odszedł za dobre pieniądze. To dobrze świadczy o pracy, którą wykonujemy. Chcielibyśmy w każdym sezonie wychować jednego takiego piłkarza. Co do celów na wiosnę, to poczekajmy do ostatecznego wykrystalizowania się składu. Na pewno chcemy znaleźć się w ósemce. Co dalej? Sami jesteśmy ciekawi, jak to będzie wyglądało. Nie szukam alibi, nie uciekam przed trudnymi decyzjami, bo już tutaj wiele ich podjąłem. Wierzę, że to wszystko wyjdzie nam na dobre, choć nie jest to łatwo poukładać. Mamy swój plan. Zobaczymy, jaka będzie jego realizacja? - deklaruje Piotr Stokowiec.

Łukasz Zwoliński i Bartosz Kopacz w Lechii Gdańsk od nowego sezonu. Co trzeba zrobić, by przyszli już wiosną?Tabela po 20 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 20 12 2 6 40:20 38
2 Cracovia 20 11 3 6 29:16 36
3 Pogoń Szczecin 20 10 5 5 22:16 35
4 Śląsk Wrocław 20 9 7 4 27:21 34
5 Lech Poznań 20 8 7 5 33:20 31
6 Piast Gliwice 20 9 4 7 22:21 31
7 LECHIA GDAŃSK 20 8 6 6 23:22 30
8 Wisła Płock 20 9 3 8 25:32 30
9 Jagiellonia Białystok 20 8 5 7 31:26 29
10 Zagłębie Lubin 20 8 4 8 31:28 28
11 Raków Częstochowa 20 9 1 10 24:29 28
12 Górnik Zabrze 20 5 8 7 24:27 23
13 ARKA GDYNIA 20 5 6 9 17:28 21
14 Korona Kielce 20 6 3 11 12:24 21
15 Wisła Kraków 20 5 2 13 22:35 17
16 ŁKS Łódź 20 4 2 14 20:37 14
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2019-12-21

Wyniki 20 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)
 • Lech Poznań - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Wisła Kraków 2:4 (1:3)
 • Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:1 (0:0)
 • Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1 (0:1)
 • Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
 • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Opinie (193) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Lechia Gdańsk nasza Najukochańsza

  i Najwspanialsza. Wierzymy w Pana Trenerze i liczymy, że w tym roku będziemy mieli również wiele powodów do radości. Dziękujemy Panu Trenerze za ubiegły rok, a my w tym roku także będziemy starali się dopingiem wspierać naszą Lechię.

  • 71 52

 • Panie Stokowiec dużo straciłeś w oczach kibiców tym tekstem

  Klub to nie bankomat ? Kto podpisał z Peszko wysoki kontrakt ? Sam sobie podpisał ? Nie. Prezes Mandziara, który teraz chcę go siłą i pod przymusem rozwiązać odsyłając go do rezerw. Nikt po za pojedynczymi niedzielnymi kibicami nie wierzy już w jakiekolwiek słowa prezesa. Nawet w sumie nie trzeba dużo wiedzieć co się dzieje w klubie żeby wyczuć same kłamstwa. Przecież Peszko akurat jako jeden z nielicznych zapiep**ał na boisku i zawsze walczył, a wy teraz pod zarzutem bankomatu go wyrzucacie. Skoro się podpisało umowę to trzeba płacić. Jak z emerytem Milą podpisaliście, który rzeczywiście nie grał tylko siedział na budach piwku i bilardzie cały sezon za 100k miesięcznie to nie płakaliście i nie szukaliście świeżej krwi ? Ta wasza świeża krew czyt. mniejsze pieniądze na grajków kończy się tym, że we Wrocławiu nie mamy kim grac, Peszko na rezerwach a zarabia te same siano. I siedź tam SŁawek jak grubas Mila ! SIedź i kasuj Mandziare ile wlezie niech płacze. A 14 lutego na bursztynku ..wiele nie napisze, ale prezes będzie mocno czerwioniutki po przyśpiewkach :)

  • 162 47

 • Na spokojnie

  Haraslin to był dobry 3 lata temu. Potem zatrzymał sie w rozwoju. Ile goli ostatnio strzelił? Ile miał asyst?
  Wolski??? Trzeba go było opchnac jak go Legia chciała. Człowiek szklanka. Ile goli strzelił?
  Łukasik??? Ile hejtu zebrał na tym forum? Makowski nie gorszy, a młodszy.
  Sobiech??? Miał momenty ale oczekiwałbym wiecej. Mogl zostać.
  Peszko??? Ostatnie dobre mecze to przed MŚ.
  Nie wiem za co go kibice tak lubia. Ze doi nasz klub? Fajny? Bo lalkę kopnął?
  Tak wiec spokojnie...
  Najważniejsze zeby pensje były wypłacane to nie bedzie zle.
  Nasza liga jest tak cienka ze na ogół to wystarczy

  • 98 34

 • Peszko walczył????

  A kto osłabiał klub kolejnymi czerwonymi kartkami, karami, etc...

  • 30 34

 • Cała ekstraklasa to bankomat.

  Przepłacani piłkarze, kontrakty kompletnie z czapy. Jeżeli to nakręcanie zarobków nie padnie, to ja nie widzę szansy na poprawę jakości naszych rozgrywek.

  • 99 2

 • Mandziarko kibice to nie ci*le !

  Nie zobaczysz za ten szajs PLNów od białozielonej braci. stoki przestań kłamać zacznij działać.

  • 45 19

 • Uważam, że to rozsądne podejście. Mierz siły na zamiary. Może to wyjść na dobre. Nie można doprowadzić do bankructwa jak choćby w Arce, bo to się może okazać sytuacja bez wyjścia. Zrobić porządek raz a dobrze! Kibice nie idioci, zrozumieją. Ważne żeby piłkarze dawali z siebie wszystko.

  • 47 13

 • A tu się zgadzam z Panem!

  Skoro Lechia to nie bankomat....jak i inny klub w Polsce to proponuje samemu dać przykład i poprosić o obniżenie dochodów...nie małych jak mniemam... tak aby dało się ratować Polska piłkę nożną...bo jak na razie to wszyscy drenują klubowe kasy i dziwią się że przegrywamy z kelnerami ze wschodu w eliminacjach każdej ligi:) Do boju trenerze,....daj Pan przykład:) Tak ciachnij se 30% gaży:) Zobaczymy kto ma jaja a kto tylko gada:)

  • 66 23

 • Pomachajmy chusteczkami

  Obu Panom M. i S.

  • 13 26

 • Spoko. W naszej Ekstraklasie nie trzeba mieć nie wiadomo ile kasy i piłkarzy. Przykład choćby z zeszłego roku. Piast wyru....ał Ległe. Porównajmy budżety tych dwóch klubów.

  • 30 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

8 października 2022, godz. 20:00
68% Cracovia
18% REMIS
14% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 14 27 64.3%
2. Marcin Bqrczewski 10 26 80%
3. Katarzyna Ziembicka 14 26 57.1%
4. Henryk Kiszka 13 25 61.5%
5. Renata Koczyńska 14 25 57.1%

Ostatnie wyniki Lechii

Pogoń Szczecin
1 października 2022, godz. 20:30
71% Pogoń Szczecin
15% REMIS
14% LECHIA Gdańsk
Jagiellonia Białystok
49% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
36% Jagiellonia Białystok

Relacje LIVE

Najczęściej czytane